NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
XPO Logistic uwagaaa! !!!
Autor Wiadomość
piexa 
Poczatkujacy
piexa

Wiek: 37
Dołączył: 26 Lis 2016
Posty: 4
Wysłany: Sob Lis 26, 2016 2:12 am   

250e powinno być na czysto przy 40h po 9.67e/h brutto bez dodatków z norma 379, a nie 250euro za 40h z norma 420 po, której jest jeszcze bonus... coś tu nie gra?????

[ Dodano: Sob Lis 26, 2016 2:13 am ]
ktoś chyba Cie kantuje... i to nieźle...

[ Dodano: Sob Lis 26, 2016 2:20 am ]
Na marginesie zapytam jeszcze po jakim czasie pierwsza wypłata??? dzieki za odpowiedz
 
 
unguided1989
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 14
Wysłany: Sob Lis 26, 2016 1:46 pm   

Niedziela jest inaczej naliczana niż w AH, 4h z nocki niedzielnej 200% są doliczane do poprzedniego tygodnia, nie do tego, w którym mamy nocki.
Koszty to 88e hotel, ubezpieczenie 18,77e i dojazd do pracy 15e.
Dodatkowo wszystkie przerwy są odliczane nawet te 15-minutowe, więc w tygodniu ucieka 5h na przerwy, godziny pracy nie są pewne, w tym tygodniu kończyliśmy wcześniej około 4-4.30 rano.
Także jeśli nie ma niedzieli po nockach to wypłata jest naprawdę słaba jak za te godziny pracy.
Pierwsza wypłata po dwóch tygodniach.
Ostatnio zmieniony przez unguided1989 Sob Lis 26, 2016 1:51 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
piexa 
Poczatkujacy
piexa

Wiek: 37
Dołączył: 26 Lis 2016
Posty: 4
Wysłany: Sob Lis 26, 2016 6:28 pm   

Dzięki za odpowiedz unguided1989, faktycznie niedziela tylko do godzinyn 0:00.
Powiedz, czy warto, czy też nie.

I jak wyglądają warunki mieszkaniowe, wyposażenie etc.
Dzięki.

[ Dodano: Sob Lis 26, 2016 8:47 pm ]
Kalkulator wypłat:
https://www.berekenhet.nl.../nettoloon.html
 
 
unguided1989
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 14
Wysłany: Nie Lis 27, 2016 12:53 am   

Nie odpowiem Ci czy warto, zależy dla kogo. Praca jest dosyć męcząca jej pracujesz od 20-5 rano, zarobki też szału nie robią, możesz zarobić 230e a w drugim tygodniu 340 na czysto, na pewno przez adecco jest lepiej sporo, myślę że miesięcznie te 1200 zarobisz a 1000 odłożysz jeśli nie masz nałogów, w e&a około 200e mniej, jeśli chodzi o warunki to adecco ma hotel murowany z tego co słyszałem od znajomych to nie jest źle, e&a też całkiem w miarę chociaż w tym Nisterlode lepiej być kierowcą, nie odciągają tych 15e za dojazd,, druga lokacja e&a to Veenendaal, hotel murowany warunki też dobre, ale do sklepu około 1,5km i tam do pracy jeżdżą autobusem z firmy e&a i do sklepu pieszo.
Ostatnio zmieniony przez unguided1989 Nie Lis 27, 2016 3:10 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
piexa 
Poczatkujacy
piexa

Wiek: 37
Dołączył: 26 Lis 2016
Posty: 4
Wysłany: Nie Lis 27, 2016 1:13 pm   

Dzięki za info. Mógłbyś jeszcze opisać jak wygląda lokum mieszkalne z E&A, czy jest internet jak w niektórych miejscach, ile osób w pokoju, czy są to domki, baraki, czy bungale.
Jest opcja wyjazdu tylko zastanawia mnie, czy gra jest warta świeczki, ponieważ po świętach "chyba" może spaść ilośc zamówień??? Podejrzewam, żę też część pracowników zostaje w NL w okresie świątecznym zw. na pracę?
 
 
unguided1989
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 14
Wysłany: Nie Lis 27, 2016 11:41 pm   

Hotel jest tak jakby z kontenerów, pokoje da dwu osobowe, są dwa piętra na każdym kilka łazienek plus dwie kuchnie, ogólnie nie najgorzej, jeśli chodzi o internet to niby jest ale praktycznie nic nie działa, wolne łącze do tego około 200 osób więc jest lipa, ja kupuję pakiet 3gb za 20e, bo na internet z wi fi nie ma co liczyć. Na święta zostają wszyscy praktycznie, chyba że się zwolnisz, czy będą zwolnienia w styczniu to nie wiem, jeśli będzie taka konieczność będą zwalniać na pewno jak to w agencji.
Hotel w Veenendaal jest murowany, ale pokoje są tej samej wielkości praktycznie, jest łazienka w pokoju i internet działa dosyć dobrze, gdzie trafisz jest zależne od tego gdzie będą wolne miejsca, loteria.
W Nisterlode do sklepu 2km, też pieszo.
Ostatnio zmieniony przez unguided1989 Nie Lis 27, 2016 11:46 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lis 28, 2016 11:26 am   

unguided1989 napisał/a:
Hotel jest tak jakby z kontenerów,


unguided1989 napisał/a:
najgorzej, jeśli chodzi o internet to niby jest ale praktycznie nic nie działa,

unguided1989 napisał/a:
będą zwalniać na pewno jak to w agencji


unguided1989 napisał/a:
ogólnie nie najgorzej


Tylko tak to potrafie okreslic ...Ludzie litosci !!
 
 
unguided1989
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 14
Wysłany: Wto Lis 29, 2016 10:14 pm   

Edit .
Mi kolego to ty nie musisz odpowiadac na powyzsze... bo ja o nic nie pytalam i szczerze mowiac mnie nie interesuje ile zarabiasz ,gdzie mieszkasz oraz ile mozesz odlozyc ..mi chodzi o retoryke twojej wypowiedzi


Dobra.

Warunki w E&A są dobre, nie ma na co narzekać, hotele są czyste i ogarnięte, internet na nisterlode jest ale nie działa wcale.
Pracowałem wcześniej przez E&A i w styczniu zwalniali tych, którzy pracują najkrócej, to jest agencja, tutaj się liczy żebyś zarabiał dla nich kasę, człowiek jest na ostatnim miejscu, takie życie.
Warunki mieszkalne są dobre, tylko pieniądze słabe jak za te prace, średnio możesz liczyć 250e na tydzień minus Twoje wydatki jedzenie itp,j jeśli jesteś na wiekówce będziesz zarabiać 150e na tydzień, odłożysz 80-100e na tydzień jeśli jesteś bez nałogów.
Pozdro
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Lis 30, 2016 6:55 pm, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
piexa 
Poczatkujacy
piexa

Wiek: 37
Dołączył: 26 Lis 2016
Posty: 4
Wysłany: Śro Lis 30, 2016 7:13 pm   

Dzięki za info unguided1989, retoryka nie istotna.
Powie ktoś, czy pracuje w XPO NIEUWEGEIN AH agencja OTTO?????
 
 
unguided1989
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 14
Wysłany: Nie Sty 08, 2017 4:07 am   

Otto od lutego wypada z xpo, co do eena to się ostatnio przyczepili kierowcy, który stanął po pracy po drodze w jumbo, powiedzieli mu, że kara wynosi 300e, chociaż takie kary w Holandii są nielegalne, to jest zwykła kradzież.
Także na nisterlode pomimo zimy każą omijać sklep w drodze powrotnej z pracy (sklep jest po drodze, trzeba zjechać 50m (!!!) na parking), wracać na hotel i iść pieszo 2,5 km do sklepu po 10h zmianie na zimnej hali i straszą karami które są niezgodne z prawem.
Ogólnie nie pozwalają przyjechać swoim samochodem, a potem trzeba chodzić do sklepu 2,5km pieszo i straszą karami, oni są nienormalni.
Ponadto w połowie pokoi na nisterlode nie działa ogrzewanie, ludzie mają zimno w pokojach, każdy to zgłasza i nikt z tym nic nie robi, internet nie działa wcale od miesiąca, e&a ma wszystko w dupie byle byś chodził do pracy na ich każde zawołanie, to już nie jest ta sama agencja co kiedyś, nie polecam, jak ktoś napisał w innym poście eena idzie na dno po równi pochyłej, chcieliby zarabiać na ludziach przy okazji ich gnojąc na każdym kroku, po prostu czyste sku******stwo.
Ostatnio zmieniony przez unguided1989 Nie Sty 08, 2017 4:25 am, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
Hattivatti
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Gru 2016
Posty: 3
Wysłany: Wto Sty 17, 2017 6:48 pm   

Uwaga na nowe XPO w Tilburgu (H&M).
Straszny bałagan, EENA ma to 250 pracowników i sami tego nie ogarniają. Przez to, że jest coraz więcej osób, jest coraz mniej godzin pracy.
Zakwaterowanie w Dorst (okropny hotel, co chwilę brak ciepłej wody, ogrzewania, internet ledwo zipie, za płotem gospodarstwo ze stadem krów, smród okropny. Kwaterują już w czwórkach, a chodzą głosy, że i w szóstkach będą. Do najbliższego sklepu 40 minut piechotą, a autem agencyjnym nigdzie nie pojedziesz, tylko do roboty).
Jeśli chodzi o koordynatorów tego projektu, to chyba są święci wniebowstąpieni, bo spotkać się z nimi albo dodzwonić to cud. Aut za mało, ludzie do roboty nie mają jak dojeżdżać, kierowcy muszą i po kilka razy jeździć po ludzi, lub się zwalniać w trakcie pracy, by kogoś dowieźć.
Sprowadzają coraz więcej osób, a godzin pracy w tym tygodniu było 16... Śmiech na sali.
Generalnie jak się przejdzie po magazynie, to nie ma co robić. Ludzie się snują z kąta w kąt i sami nie wiedzą co ze sobą zrobić, bo koordynatorzy chodzą i każą sobie znaleźć robotę, której nie ma.
Ostatnio zmieniony przez Hattivatti Wto Sty 17, 2017 6:49 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
unguided1989
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 14
Wysłany: Sob Sty 28, 2017 7:20 am   

To samo robi się w xpo nieuwegein, przed świętami zwolniło się kilkadziesiąt osób i miesiąc była praca po 40-45h, od początku stycznia przyjmują co tydzień po 10-15 osób byle miał kto płacić za hotel, a na przyszły tydzień wychodzi mi 29h pracy, są osoby które mają w planie trzy dni pracy a oni ciągle przyjmują nowych byle by hotel zapełnić, totalna porażka się robi....
Ostatnio zmieniony przez unguided1989 Sob Sty 28, 2017 7:24 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
taki1 
Poczatkujacy

Dołączył: 13 Lut 2017
Posty: 1
Wysłany: Wto Lut 14, 2017 12:39 am   

XPO Logistics przez E&A Tilburg
Praca w chłodni przy -28°C, pikowanie(zbieranie zamówień)
Norma to 242 colli(produkty)/h - wysoka ale do zrobienia. Nie ma żadnych poganiaczy itp. Jeśli nie robisz normy to już po pierwszym wejściu (2h) możesz znaleźć się na liście "no norm, go home", idziesz do domu i wracasz kolejnego dnia.
Praca nudna, potrafi zmęczyć. Duża rotacja.
Za 40h około 340 euro do ręki
_________________
po prostu
 
 
bajeczna33
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Mar 2017
Posty: 1
Wysłany: Wto Mar 14, 2017 11:44 am   

XPO LOGISTICS VENRAY

Witam, pracowałam w tej firmie miesiąc czasu, przyjechałam na początku lutego. Praca po 6 godzin, zwykle na tym samym stanowisku, nudna, monotonna. Rękawiczki ochronne nic nie dawały, moje ręce są nadal w bliznach po składaniu kartonów. Ludzie różni, zwykle przestraszeni normą, w ciągu 55 minut trzeba było zrobić całe zamówienie na 60 sztuk, czasami na 80... Do mnie mieli pretensje niektórzy, że robię wolno, aczkolwiek, nie oszukujmy się, na najniższej wiekówce nie da się dużo zarobić, zwłaszcza w tej firmie, więc nie będę tyrała. JAKA PRACA TAKA PŁACA.
Agatka czepia się wszystkiego po kolei, wielka mi kierowniczka, która przez łóżko osiągnęła szczyt swoich marzeń... W ostatnim tygodniu mojej pracy już nawet nikt nie zostawał na nadgodzinach. Doświadczenia nie żałuję, ale nigdy w życiu bym nie wróciła. Czasami słyszę: NORMA NORMA< SZYBCIEJ.
Pozdrawiam najmocniej Olesię i Olgę, tęsknię i niedługo się widzimy! :039:
Ostatnio zmieniony przez bajeczna33 Wto Mar 14, 2017 11:45 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ziomal 
Poczatkujacy

Wiek: 51
Dołączył: 10 Mar 2018
Posty: 2
Wysłany: Sob Mar 10, 2018 11:55 am   

edytowane


nie ma nic wspolnego z tym tematem
_________________
nikt mi nie powie, że białe jest białe, a czarne jest czarne
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Mar 10, 2018 12:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group