NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Wto Maj 03, 2016 8:54 pm
4 mandaty za prędkość - HOLANDIA
Autor Wiadomość
Centek15
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: Wto Maj 10, 2016 4:37 pm   

Ja dostałem 4 mandaty za tydzień jazdy do pracy, na szczęście rzadko przekraczam prędkość na trasie gdzie widzę znak "traject controle". Wszystkie 4 mandaty łącznie były na kwotę 230euro. Maksymalne moje wykroczenie to - uwaga - 8km/h więcej niż dozwolone :)
Jeden był nieco śmieszny... za 57km/h w zabudowanym (po korekcie 54km/h) dostałem 36euro...

I nie ma sensu zwlekać ze spłatą, kolega miał do zapłacenia 300euro, a po 3 latach od wyjazdu z NL zajęła się tym Polska skarbówka i zapłacił 2890zł :)
Ostatnio zmieniony przez Centek15 Wto Maj 10, 2016 4:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Wto Maj 10, 2016 5:02 pm   

Centek15,

No bo traject controle to pomiar sredniej predkosci na danym odcinku trasy, wiec za kazdym razem jak bedziesz przekraczal srednia predkosc na tym odcinku to dostaniesz mandat :)

Ten 58kmh w strefie 50 tez dostalem :( zalosne.
 
 
Centek15
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: Wto Maj 10, 2016 5:14 pm   

Wiem co to traject controle, stąd też unikam przekraczania prędkości w takiej strefie, zresztą lepiej nie świrować na PL blachach bo później Holendrzy mają zdanie... takie jakie mają :)
 
 
majkovsky 
Poczatkujacy
zły i brzydki

Wiek: 37
Dołączył: 05 Maj 2016
Posty: 3
Wysłany: Śro Maj 11, 2016 8:10 am   

naucz sie cytowac posty innych, uzyj do tego [quote]

1. Nie użyłem ani jednego regularnego wulgaryzmu, każdy jeden wyraz który mógłby urazić był objęty cenzurą w formie "*" włączając w to zarówno cytat z wlepki jak i dalsze - ujęte jako odnośnik do w/w wlepki... więc nie wiem po co to spięcie. :119:
2. "twojej" - kultury, kultury... jak widać - Pani jej wymaga, a sama jej nie wnosi do rozmowy. Och, ironio... :043:
3. To, że ktoś jest nowym userem na forum (mimo iż śledzi je od lat) nie znaczy iż w swoim życiu nie poznał zasad szeroko pojętej netykiety.
4. Słowa uważanego ogólnie za wulgaryzm można użyć nie tylko celem urazy/obrazy.
5. Czekam na bana z Twojej strony gdyż zapewne nie wolno tu też "pyszczyć" do moda, nawet kiedy odpowiedź jest racjonalna i rzeczowa. :029:
_________________
Pozdrawiam, M.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Maj 11, 2016 4:48 pm, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Maj 11, 2016 12:01 pm   

majkovsky napisał/a:
Nie użyłem ani jednego regularnego wulgaryzmu,

regularny wulgaryzm a co to takiego ? osmieszasz sie wypisujac tu takie brednie


nie bede wdawala sie z toba w dyskusje,a skoro chcesz bana ..zrobione :029:
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Maj 11, 2016 12:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Centek15
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 30
Wysłany: Śro Maj 11, 2016 5:39 pm   

Spokojnie, tutaj sami tacy co sobie dupcie liżą... jeden drugiemu "pomógł" wciska żeby polizać rowek. Zresztą co czytam posty to same baby są modami, więc chyba jakieś feministki... po prostu ten typ tak ma, nie jeden się przekonał że tym forum rządzą typowe polaczki cebulaczki którzy w NL gówno mają ale że są modami to przynajmniej bany rozdają jak ktoś wyrazi swoje zdanie.
Pozdro dla normalnych.

PS: nie wiem czemu jest na czerwono, nie wstawiałem


Troll i nic wiecej, wystarczy tych twoich durnowatych wypowiedzi ,zegnam .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Maj 11, 2016 5:49 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Maj 11, 2016 7:29 pm   

a jednak trol na dwuch nickach i dwuch roznych IP adresach z postu majkovsky :
Cytat:
naucz sie cytowac posty innych, uzyj do tego quote


Centek15 napisał/a:
PS: nie wiem czemu jest na czerwono, nie wstawiałem
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Maj 11, 2016 7:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xFuRiOn 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 42
Skąd: NL
Wysłany: Śro Cze 22, 2016 11:09 am   

Hehehe, jak kogos tak boli ze kobiety modem niech sam zostanie zobaczy jaki to kawalek chleba, sam kiedys bylem modem na forum traktujacym nt muzyki, wiec wiem co to jest. Co do dzialalnosci Pań na tym forum to nie moge sie jeszcze wypowiedziec ;)

Wracajac do tematu, tez dostalem w tym roku pare mandatow bo sie przyzwyczailem ze nic nie przyjdzie i tam pare km wiecej mozna jechac. A tu zdziwienie. Jedyne rzeczy to mozna zrobic to:

- jezdzic grzecznie
- jak jestes zarobiony to szalec dalej i placic mandaty
- napisac complain, kiedys holender mi pomogl napisac bardzo konkretny complain. Z zapytaniem o zdjecia z tego zdarzenia i co mnie zdziwilo o dane ostatniej kalibracji fotoradaru :) tak dokladnie.. takie cos musi byc przeprowadzane co jakis czas. Dostalem odpowiedz do Polski i maja chyba bardzo bolesny problem i beda musieli zwrocic kase. Jakos musialem zwrocic sobie koszty okresu kiedy czlowiek ochlonal po zmianie w przepisach i musial zaczac sie pilnowac ;)
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Śro Cze 22, 2016 11:13 am   

W Polsce jest tak samo. Fotoradar musi mieć homologację i ważne badania dotyczące pomiarów. W tym musi być określony błąd jaki może zrobić. Dodatkowo w homologacji jest zakres temperatur w jakich pracuje, więc warto jeszcze prosić o pomiar temperatury z danego dnia... Efekt będzie zadowalający :)
 
 
 
xFuRiOn 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 12 Lis 2014
Posty: 42
Skąd: NL
Wysłany: Śro Cze 22, 2016 11:20 am   

No na rozne sposoby mozna ich gnebic ;)
 
 
Rychu50
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Wrz 2017
Posty: 3
Wysłany: Wto Lut 06, 2018 6:14 pm   

Do końca roku 2017 pracowałem i byłem zameldowany w Holandii.W styczniu wróciłem do Polski.Dzisiaj dostałem list w jęz.Polskim z CJIB z mandatem w wysokości 400euro.Byłem w szoku bo raczej jeżdżę ostrożnie no i wiem że mandaty w Holandii są wysokie.Sprawdziłem swój kalendarz i okazało się że tego dnia pracowałem na drugą zmianę i auto stało na terenie zakładu a wykroczenie wskazuje że w godzinach popołudniowych fotoradar mnie namierzył.Pismo było bez zdjęcia z fotoradaru.Co mam teraz zrobić?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Lut 06, 2018 6:22 pm   

Rychu50, Od mandatu mozesz sie odwolac w pismie ktore otrzymales powinno pisac ile masz na to czasu .
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Czw Lut 08, 2018 10:52 pm   

Jak byles zamledowany to zapewne miałeś tez DigiD, na stronie
https://www.cjib.nl/ik-wil-mijn-flitsfoto-bekijken
możesz sprawdzić czy jest foto z mandatu
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group