NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Biuro pracy chce umowę na mieszkanie
Autor Wiadomość
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pon Lut 08, 2016 3:28 pm   Biuro pracy chce umowę na mieszkanie

Elo,

zgłosiłem się do pewnego biura pracy na fajne stanowisko lecz osoba z biura życzy sobie bym pokazał kontrakt na mieszkanie.
Zbiło mnie to z tropu, bowiem nie wiem po co im to i jakim prawem chcą zobaczyć coś co ich w ogóle nie dotyczy?
Znowu jakieś wałki są?
 
 
kasia0987 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 19 Lip 2012
Posty: 68
Skąd: okolice Amsterdam
Wysłany: Sob Lut 13, 2016 6:34 pm   

Witam,
Na Twoim miejscu tez bylabym zaskoczona. Trzeba bylo zapytac, po co im Twoj kontrakt na mieszkanie. Tak na marginesie, nie wszyscy przeciez wynajmuja mieszkania, niektorzy wynajmuja pokoj.
Biura pracy nie intersuje gdzie mieszkasz i czy masz ubezpieczenie aktualne.
Bardzo dziwna sprawa.
_________________
Het geluk lacht me toe :)
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Nie Lut 14, 2016 6:57 pm   

Wyjaśniono, że chodzi o ET regeling, jakieś dodatki za to, że niby ponoszę koszta na utrzymanie mieszkania w Polsce i tutaj.
Zakończyłem rozmowę gdyż nie interesują mnie kombinacje, tym bardziej, że dostałem do podpisania zgodę na karę w przypadku nie wywiązania się z okresu wypowiedzenia 2-tygodniowego jak bym chciał zakończyć współpracę.

Takie coś mogą wciskać świeżakom z Polski, którzy polecą na takie coś.
 
 
kasia0987 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 19 Lip 2012
Posty: 68
Skąd: okolice Amsterdam
Wysłany: Wto Lut 16, 2016 6:18 pm   

Doczytalam co to takiego regeling ET.
Imigranci zarobkowi ponoszą podwójne koszty zwiazane między innymi z utrzymaniem oraz podrózami pomiędzy krajem zarobkowym a krajem swojego pochodzenia. System fiskalny ET-regeling przyczynia się do pokrycia tych kosztów. Dzięki ET-regeling pracodawca jest w stanie bez żadnych obciążeń wypłacić pracownikowi zwrot poniesionych przez niego kosztów. Wynagrodzenie bądź zwrot nie może przekraczać faktycznej sumy kosztów. Koszty te muszą być dodatkowo uzasadnione przez pracodawcę. Zamiana wynagrodzenia może znaleźć miejsce jedynie w przypadku wynagrodzenia powyżej płacy minimalnej. Właśnie dlatego NBBU w pełni popiera umowy dotyczące ET-regeling.
_________________
Het geluk lacht me toe :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group