NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Panicelinka
Wto Cze 13, 2017 1:27 pm
Rozliczenie 2015 /2016
Autor Wiadomość
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Wto Mar 07, 2017 5:43 pm   

dziekuje
 
 
Rapel
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 9
Wysłany: Wto Mar 07, 2017 5:53 pm   

Witam!
Skladalem zeznanie podatkowe początkiem kwietnia 2016,rozliczalem się z żoną,która jest w Polsce, do tej pory nie dostałem zwrotu, czy ktoś też tyle czeka, czy trzeba się pytać w urzedzie, bo coś może jest nie tak?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Mar 07, 2017 6:20 pm   

Rapel,
Cytat:

do tej pory nie dostałem zwrotu


Decyzje o zwrocie/lub doplacie, otrzymuje sie na pismie , czy otrzymales powiadomienie listowne o przyslugujacym ci zwrocie ?
 
 
Rapel
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 9
Wysłany: Wto Mar 07, 2017 8:03 pm   

No właśnie żadnego pisma do tej pory nic nie dostałem,w zeszlych latach przychodziły pisma np o nr konta,a teraz nic.
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Śro Mar 15, 2017 10:09 pm   

Rapel napisał/a:
Witam!
Skladalem zeznanie podatkowe początkiem kwietnia 2016,rozliczalem się z żoną,która jest w Polsce, do tej pory nie dostałem zwrotu, czy ktoś też tyle czeka, czy trzeba się pytać w urzedzie, bo coś może jest nie tak?


Mój mąż też rozliczał się ze mną ( ja jestem w Polsce ) i też do dziś nie mamy ani zwrotu , ani żadnej informacji z Belastingu ( rok rozliczenia 2015 - złożone jakoś w marcu 2016 ). Męża znajomi z pracy są w podobnej sytuacji . Belasting chyba zaspał :043: A tu już trzeba robić rozliczenie za 2016 ...
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Mar 20, 2017 7:34 pm   

Visko napisał/a:
Witam wszystkich. Planuję w najbliższym czasie, gdy będę w Holandii, rozliczyć się za lata 2014-2016. Gdy rozliczę się już na miejscu, będę musiał załatwiać coś w tej sprawie w Polsce?

Przy okazji, mam jeszcze jedno pytanie. W kwietniu 2016, dostałem od Belastingdienst wpłatę 250eur podpisaną "teruggaaf". O co w tym chodzi? Jest to zwrot ubezpieczenia?

Proszę o odpowiedź i pozdrawiam :)
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Pon Mar 20, 2017 8:38 pm   

Kochani forumowicze - czy zmieniły się zasady rozliczenia z podatku w Holandii z partnerem fiskalnym ? Konkretny przypadek - mój mąż pracuje od dawna w Holandii ; od zawsze rozlicza się ze mną jako partnerem fiskalnym ( prawowita małżonka od 25 lat :083: ) - zawsze był zwrot podatku na mnie i nie było problemów ( dla jasności - nigdy nie pracowałam i nie mieszkałam w Holandii - tylko polskie dochody i meldunek ) . W tym roku - dokładnie dzisiaj - holenderski księgowy męża , który rozlicza nas od zawsze poinformował męża , że na mnie nie należy się zwrot ani za 2015 ( jakieś marne dochody miałam w Polsce ) ani za 2016 ( nie miałam dochodów ). Za 2015 ponoć nas rozliczył razem ale ja do tej pory żadnej decyzji z Belastingu nie dostałam . Z tego co zrozumiałam to podpiął mnie pod zasady dotyczące pracowników , których dotyczą nowe zasady - te z 90-ma% dochodów z Holandii . Tyle tylko , że ja nie jestem pracownikiem a partnerem fiskalnym męża . Jak to jest po nowemu ? Pomóżcie proszę - szukałam informacji na stronach firm rozliczających i nigdzie nie ma żadnych informacji , żeby były jakieś zmiany . Może ktoś z własnego doświadczenia coś podpowie ?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 5:23 pm   

Przeniesione

edguy86 napisał/a:
Chciałbym zapytać o rozliczenie za rok 2016. Rozliczałem się u księgowej w Holandii.Jak co roku nie mam zwrotu jestem na zero.
Natomiast moi znajomi maja podobne dochody oraz wydatki, rozlicza ich inny księgowy - polak i mają zwrotu po ok 1000 euro.
Czy istnieje możliwość odpisania, lub są jakieś luki prawne aby można było taki zwrot otrzymać ? Dodam, że w Nl mam hipotekę oraz pracuję cały rok.
 
 
Andreyek 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Kwi 2017
Posty: 1
Wysłany: Śro Kwi 05, 2017 9:39 pm   

A ja mam takie pytanko: jak to jest w tym roku? W tamtym roku było przedłużenie czasu na rozliczenie a w tym roku jak jest? Zwykle byłem rozliczany na czas ale tym razem, to mam problem taki, że jak byłem w Polsce to nie miałem jaaropgaave do rozliczenia a teraz tam być nie mogę. Muszę wypełnić sam i zrobić upoważnienie dla matki do złożenia i odbioru za mnie "zaświadczenia o dochodach za 2016" Potem jeszcze musi ona mi to wysłać a ja później do księgowej to wysłać. Nie wiem czy to miesiąc nie potrwa lub dłużej
 
 
Muriel
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: Wto Kwi 18, 2017 6:12 pm   

Witam,
mam pytanie w związku z rozliczeniem podatku za zeszły rok. Generalnie pracuję na umowę o pracę w Polsce. Z zeszłym roku dorabiałam przez 5 tygodni na kontrakcie zerowym w Holandii. Czy jeśli rozliczam się z dochodów w Polsce (zarówno polskich jak i holenderskich), to muszę to jeszcze raz robić w Holandii?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Kwi 19, 2017 11:51 am   

sahr napisał/a:
Witam
Rodzice pracują w Holandii. Nie uzyskują dochodu w PL. Co roku rozliczali się w polskim urzędzie skarbowym, mnożąc dochody z NL przez średni kurs EUR i jeśli podatek do zapłaty w PL był niższy niż zapłacony w NL to wychodziło na 0. W tym roku mimo takiego samego przychodu pracodawca odprowadził mniejsze składki (nie wiadomo dlaczego) i wyszło że w PL było by do dopłaty po 3 tys. PLN na głowę. Do tego rodzice chcą już rozliczać się w Holandii a nie w Polsce (zapłacić zaległy podatek w Holandii bo wyszło by tam chyba 500 Eur) ale potrzebują do tego zaświadczenie o dochodach z polskiego US co skutkuje zapłatą należnego podatku. Co zrobić w takiej sytuacji?
Pozdrawiam
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Kwi 19, 2017 11:51 am   

zaq napisał/a:
a to tak sie da? wydaje mi sie, ze te 500eur beda musieli zaplacic tu na miejscu.
niech rodzice sie rozlicza do konca ze skarbowka tutaj na miejscu, a dopiero potem niech licza ile maja do placenia w pl.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Kwi 19, 2017 11:55 am   

sahr napisał/a:
Przepraszam trochę namieszałem. Ten podatek 500eur to źle zrozumiałem. Rodzice rozliczają się normalnie i w PL i w NL. W NL zazwyczaj mają jakiś zwrot podatku.
W Pl rozliczają się metodą odliczenia proporcjonalnego. I zawsze podatek zapłacony w Holandii wychodził większy niż do zapłacenia w Polsce także było ok. W tym roku wyszło mniej niż w Polsce stąd zdziwienie bo przychód prawie ten sam. Na Jaarografie wyszło jakieś 700 Euro mniej zapłaconych składek niż w zeszłym roku i to wprowadziło mnie w błąd, że tyle jest do oddania w NL ale być może wynika to z czegoś innego.

W każdym razie szybki telefon do US wyjaśnił sprawę, Pani wyjaśniła, że można skorzystać z ulgi abolicyjne w załączniku pit 0 gdzie trzeba wpisać tą różnice pomiędzy podatkiem w PL i NL.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 9:24 pm   

przeniesione


eher napisał/a:


pismo z belastingu o nieprzysługującej uldze za rok 2015


Witam Drodzy forumowicze i bardzo proszę o pomoc.

Przeczytałam cały wątek o rozliczeniu podatku z 2015 roku i niestety mnie zmroziło.

Otóż dostałam pismo z belastingu z prośbą o złożenie deklaracji podatkowej za rok 2015 (dodam, że z dochodów z holandii nie rozliczam się, wcale - do tej pory żadne pismo z belastingu do mnie nie trafiło), prośba ta była podbita wzmianką, iż prawdopodobnie mój pracodawca rozliczał mnie z ulgą, która miałaby mnie nie przysługiwać.

Kilka faktów: pracowałam w holandii cały rok, dochody z polski żadne, nie byłam w holadnii zameldowana.
Pismo sugeruje, że będę musiała zwrócić od 300 do 500 euro.

Moje dane z jarografu za 2015 rok:

Loon voor de
loonbelasting /
volksverzekeringen - 16.906

Ingehouden loonbelasting /
premie volksverzekeringen
(loonheffing) - 2.488

Verrekende
arbeidskorting - 1.514

Werkgeversheffing
Zorgverzekeringswet - 1.175

Czy mają rację?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 11:04 pm   

przeniesione
tomeksunshine napisał/a:


Kto musi się rozliczać z podatku za 2015/2016 rok

Witam.
Moja mama pracowała w roku 2015 oraz 2016. Mama jest w Polsce emerytką. 2015 rok był jej pierwszym rokiem pracy w NL.

W 2016 przyszło się rozliczyć z podatku za 2015. Jako że oboje znamy się na podatkach jak wilk na gwiazdach Udaliśmy się do biura księgowego z PITem z PL oraz Jarografem by mieć to wszystko z głowy. Księgowa rozliczyła mamę w PL i powiedziała że w Holandii nie musi się rozliczać bo rozlicza się tylko w przypadku kiedy przyślą wezwanie. Koleżanki mojej mamy w innym biurze załatwiały i musiały się rozliczać i zapłacić holenderskiemu urzędowi około 55E.

W tym roku znów ta sama sytuacja, księgowa wzięła wszystkie papiery i powiedziała że tylko w PL bo w Holandii to tylko i wyłącznie na wezwanie.

Dzisiaj coś mnie tknęło i wszedłem na stronę holenderskiego urzędu. Uradowałem się że jest wersja anglojęzyczna, a za chwilę przestraszyłem po tym co przeczytałem:

LINK

Na moje wynika z tego że nie trzeba się rozliczać z holenderskim biurem gdy się nie dostało wezwania oraz nie jest się winnym urzędowi więcej niż 45E.

Tyle że to są zasady rozliczania roku 2016.

1. Czy zasady rozliczania roku 2015 były takie same ?

2. Co jeśli tak i mama miała więcej niż 45E (koleżanki w identycznym wieku i w tej samej pracy z podobnymi godzinami miały ponad 50E) do oddania w 2015?

3. Jak można sprawdzić ile ma się do zapłaty/zwrotu?

Przykro mi że matula płaci wcale nie mało do biura rachunkowego żeby mieć wszystko z głowy a i tak muszę się po ludziach rozpytywać w przepisach bo coś mi śmierdzi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group