NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Utrata dokumentów = strata zatrudnienia?
Autor Wiadomość
13stka
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 5
Wysłany: Czw Kwi 21, 2016 9:04 pm   Utrata dokumentów = strata zatrudnienia?

Dzień dobry,
Cztery dni temu skradziono mi dokumenty na terenie NL, zgłosiłem to na policje od razu i otrzymałem stosowne zaświadczenie.

Jednak największy problem pojawił się dzisiaj, gdy agencja po 3 miesiącach pracy dla jednej firmy przerzuciła mnie na drugą.
Nie wpuszczono mnie dzisiaj na teren nowej firmy bez dokumentów, a w agencji powiedziono mi, iż nie mogę bez dowodu albo paszportu kontynuować kontraktu z nimi i do końca tygodnia powinienem się wyprowadzić, a jak już będę miał któryś z tych dokumentów to mogę zadzwonić z powrotem z zapytaniem o pracę ewentualnie próbować wyrobić paszport jak szybko się da. Czuję sie pokrzywdzony, ponieważ ten "koordynator" to w sumie gość, którego dzisiaj dane było mi poznać po przerzuceniu na inną firmę. Wcześniej były koordynatorki tam gdzie pracowałem i było okej.
Skradziono mi dokumenty to od razu mnie wyrzuca z pracy? Zadałem mu pytanie co on by zrobił jakby mu skradziono dokumenty, czy szef by go na bruk wyrzucił.
Zaczął się tłumaczyć wyrobieniem jakiegoś paszportu "dwudziestoczterogodzinnego".
Na końcu stwierdził, iż kwitek z policji nie wystarczy nawet na ten krótki okres do momentu wyrobienia paszportu i mnie zwolnił.

Będę starał się wyrobić jak najszybciej paszport ale to pewnie trochę zajmie. Słyszałem o przyśpieszonych procedurach, ale na ile szybkie one są nie wiem...
Ostatnio zmieniony przez 13stka Czw Kwi 21, 2016 9:10 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pią Kwi 22, 2016 8:44 am   

13stka, W NL jest obowiazek noszenia przy sobie dokumentu tozsamosci .
W wielu firmach masz tez oboewiazek okazywania dowodu przy wjesciu na zaklad .
W twojej sytuacji dwowod byl potrzebny nie tylko do okzazania ale i zaczynales ta prace to i prawdopodobnie do kontroli papierow , ze ciebie nie wposcili na zaklad bezd papierow tozsamosci mieli do tego calkowite prawo , a ze firma nie moze z toba z tego powwodu kontynuowac kontraktu tez caklowicie normalne bo oni sa zalezni od ich klijentow , a zeby w nowej firmie ci dac zatrodnienie musisz znow w nowej firmie okazac dowo kttorego nie masz .Co do kwitka to ma cakowita racje nie jet to wystarczajace .
13stka napisał/a:
Zadałem mu pytanie co on by zrobił jakby mu skradziono dokumenty, czy szef by go na bruk wyrzucił.
dano ci czas na opuszczenie ich mieszkania/domu
13stka napisał/a:
do końca tygodnia powinienem się wyprowadzić
. Niestety opisana sytuacja przez ciebie jest czestsza . Nawet Holender tacac dowod tozsamosci bedzie tak samo potraktowany w tej sytuacji procz wypowiedzenia mieszkania) Wiec nie nazekaj na caly swiat tylko zalatw sobie dowod lub paszport i wracaj do pracy .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pią Kwi 22, 2016 8:46 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pią Kwi 22, 2016 10:05 pm   

Poproś w ambasadzie o ekspresowe wyrobienie nowego paszportu. Są sytuacje, że wystawiają dokument tymczasowy niemal od ręki (1h czekania).
Będziesz musiał chyba napisać podanie z prośbą i przedstawić dokument z policji.
Powodzenia
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
13stka
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Kwi 2016
Posty: 5
Wysłany: Sob Kwi 23, 2016 3:09 pm   

dzieki Hera, tak wlasnie zrobie, mam wizyte na poniedzialek w ambasadzie
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Kwi 25, 2016 7:45 am   

Witam,

Jak stracilas dowod lub paszport to agencja ma prawo zakonczyc z toba wspolprace poniewaz w razie kontroli nie jestes w stanie sie "wylegitymowac" ...

Na twoim miejscu staral bym sie wyrobic paszport na miejscu w Holandii w ambasadzie trwa to pare godzin jak wczesniej umowisz sie na spotkanie koszt ok 150-200 e

Powodzenia i glowa do gory :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group