NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasiłek
Autor Wiadomość
Paula13
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 2
Wysłany: Wto Maj 31, 2016 3:25 pm   Zasiłek

Witam czy orientuje się ktoś jak jest z tymi spotkaniami w sprawie pracy które organizuje UWV czy one są obowiązkowe ? i co jeśli nie znam języka czy musze iść na takie spotkanie ?
Mama jeszcze jedno pytanie ile razy moge odmówić przyjęcia pracy jeśli dzwonili do mnie z biura pracy i oferowali mi prace która mi nie odpowiada czy moge bez problemu zrezygnować bez żadnych konsekwencji ?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Maj 31, 2016 4:26 pm   

Paula13 napisał/a:
jak jest z tymi spotkaniami w sprawie pracy które organizuje UWV czy one są obowiązkowe ?
tak sa obowiazkowe
Paula13 napisał/a:
co jeśli nie znam języka czy musze iść na takie spotkanie ?
tak masz obowiazek isc na spotkanie , wes ze soba tlumacza jak sam sie nie dogadasz'
Paula13 napisał/a:
ile razy moge odmówić przyjęcia pracy jeśli dzwonili do mnie z biura pracy i oferowali mi prace która mi nie odpowiada czy moge bez problemu zrezygnować bez żadnych konsekwencji ?
jak dobrze pamietam jeden raz jezeli jestes na zasilku krocej jak 6 m-cy powyzej 6 m-cy to nie mozesz odmowic bo zaskutkuje to ucieciem jakiegos % zasilku lub calkowitym wstrzymaniem . https://www.das.nl/juridi...alaris-weigeren
http://www.uwv.nl/particu...en-passend-werk
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Maj 31, 2016 4:28 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Wto Maj 31, 2016 4:36 pm   

[quote="baileys"]
Paula13 napisał/a:
powyzej 6 m-cy to nie mozesz odmowic bo zaskutkuje to ucieciem jakiegos % zasilku lub calkowitym wstrzymaniem . https://www.das.nl/juridi...alaris-weigeren
http://www.uwv.nl/particu...en-passend-werk


Rozumiem, że nie można odmówić, ale co jeśli praca nam nie odpowiada? Trzeba się kisić w takiej pracy zamiast poczekać spokojnie na zasiłku?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Maj 31, 2016 8:42 pm   

Fegelein, A czy tobie trzeba wszystko powtarzac jak echo ?
Wiec tak nie mozna odmowic nawet tej pracy ktora lezy duzo ponizej twoich kwalifikacji , nie mozna odmowic jezeli praca ktora ci proponuja jest na twoje mozliwosci .
Fegelein napisał/a:
Trzeba się kisić w takiej pracy zamiast poczekać spokojnie na zasiłku?
tak bo zasilek to nie wakacje a tymczasowe wsparcie na czas szukania pracy .
Fegelein napisał/a:
ale co jeśli praca nam nie odpowiada?
a to juz nie ich problem . Jak sam nie znajdziesz sobie czegos co ci asuje to musisz przyjac co ci daja . Wiec albo szukasz co ci sie podoba albo spokojnie siedzisz na tylku i czekasz az ci cos zaproponuja prace w ktorej sie bedziesz kisil
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Kiepo 
Gaduła

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 139
Wysłany: Wto Maj 31, 2016 10:26 pm   

Cytat:
Wiec tak nie mozna odmowic nawet tej pracy ktora lezy duzo ponizej twoich kwalifikacji , nie mozna odmowic jezeli praca ktora ci proponuja jest na twoje mozliwosci
Czyli starzysta w szpitalu, technik, informatyk, radiolog, elektronik, fizjoterapeuta po utracie pracy itp etc. wtedy kiedy dostanie oferte zrywania pomidorów musi robotę brać? Mozesz to jakos rozjaśnić ?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Maj 31, 2016 10:46 pm   

Kiepo, wystarczylo by poczytac linki podane przeze mnie w jednym z powyzszych postow, a przeczytal bys nastepujace :
Cytat:
Hebt u na zes maanden WW-uitkering nog geen baan gevonden? Dan moet u elke baan aannemen. Na 6 maanden wordt namelijk elke baan als passend gezien. Dat betekent dat u na 6 maanden ook moet solliciteren op banen met een lager opleidingsniveau, een langere reistijd, minder inkomen of een tijdelijke of parttime baan. Let op: bent u ziek geweest in deze 6 maanden? Dan wordt deze periode niet verlengd.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Wto Maj 31, 2016 10:50 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Paula13
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Maj 2016
Posty: 2
Wysłany: Śro Cze 01, 2016 6:06 pm   

Chodziło mi o spotkania grupowe organizowane prze UWV ze spotykają sie ludzie bez pracy i agencje pracy i czy takie spotkanie jest obowiązkowe ? dostałam emeila ze jest organizowane takie spotkanie i zastanawiam sie czy musze tam isc ?
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Śro Cze 01, 2016 9:18 pm   

Paula13,

Zazwyczaj tak. Trzeba podpisac liste obecnosci. Powinno tez byc napisane w mailu.
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Czw Cze 02, 2016 11:31 pm   

A mnie się wydaje że nie są obowiązkowe. Ja na żadnym nie bylam i nie poniosłam żadnych konsekwencji....
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pią Cze 03, 2016 10:09 am   

Hera,

No widocznie zależy od gminy i od UWV w danej gminie. Ja na WW byłem w 2009 po raz ostatni, wtedy musiałem podpisać listę obecności oraz w mailu było napisane że może mieć to konsekwencje dla WW jeśli się nie przyjdę.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pią Cze 03, 2016 12:17 pm   

Witam,

Moim zdaniem wypadalo by pojsc na takie spotkanie skoro sie jest na zasilku.

A noz moze sie jakas fajna oferta pracy znajdzie...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group