NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Eksport Auta- Tablice 2016
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Wrz 11, 2016 6:50 pm   

przeniesione :
leaf79 napisał/a:
Witam Serdecznie,
szukam informacji nt. rejestracji samochodu w PL, a mianowicie chcę kupić samochód z 1992 r. produkcji.
Posiada on dokumenty i to co widziałem to są:
OVERSCHRIJVINGSBEWIJS (wymiar ok. 10x15 cm);
KENTEKENBEWIJS DEEL I (kartka składana o wym. całkowitym ok. 20 x 15 cm)
RDW (format A4) - tutaj jest data w prawym górnym rogu 10 czerwiec 2016r.)
umowa zakupu będzie z obywatelem niemiec, ponieważ on ten samochód już kupił
i jest u niego w DE.

Czy może mi ktoś pomóc w ustaleniu znaczenia tych dokumentów, w szczególności czy na ich podstawie można zarejestrować auto w PL i czy ew. wymagać czegoś więcej (załatwiać coś w holenderskim urzędzie ? ) ?

Z góry dziękuję za pomoc !

Pozdr
JC
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
leaf79
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Wrz 2016
Posty: 2
Wysłany: Nie Wrz 11, 2016 9:10 pm   

baileys napisał/a:
przeniesione :
leaf79 napisał/a:
Witam Serdecznie,
szukam informacji nt. rejestracji samochodu w PL, a mianowicie chcę kupić samochód z 1992 r. produkcji.
Posiada on dokumenty i to co widziałem to są:
OVERSCHRIJVINGSBEWIJS (wymiar ok. 10x15 cm);
KENTEKENBEWIJS DEEL I (kartka składana o wym. całkowitym ok. 20 x 15 cm)
RDW (format A4) - tutaj jest data w prawym górnym rogu 10 czerwiec 2016r.)
umowa zakupu będzie z obywatelem niemiec, ponieważ on ten samochód już kupił
i jest u niego w DE.

Czy może mi ktoś pomóc w ustaleniu znaczenia tych dokumentów, w szczególności czy na ich podstawie można zarejestrować auto w PL i czy ew. wymagać czegoś więcej (załatwiać coś w holenderskim urzędzie ? ) ?

Z góry dziękuję za pomoc !

Pozdr
JC


Dodam, że auto przyjedzie na lawecie.
 
 
sherkhaan
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lut 2017
Posty: 1
Wysłany: Sob Lut 11, 2017 3:43 am   

Siemka, podepnę się pod wątek, żeby nie śmiecić, a nie znalazłem podobnej sytuacji:

Mam obecnie zameldowanie w NL, pracę i całą resztę i chcę kupić auto tutaj i je zarejestrować. Załóżmy, że pojeżdże nim z miesiąc i będę chciał je wywieźć do PL. Zgodnie z jedną z wcześniejszych porad skłaniam się do wrócenia później z samymi tablicami do NL, żeby oszczędzić na opłatach wyjazdowych, ale jak załatwić formalnie przerejestrowanie w PL? Nie muszę mieć chyba umowy, skoro będę obecnym właścicielem auta z aktualnymi dokumentami typu dowód rejstracyjny, ubezpieczenie etc ?
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pon Lut 13, 2017 9:29 am   

sherkhaan napisał/a:
[...] Nie muszę mieć chyba umowy, skoro będę obecnym właścicielem auta z aktualnymi dokumentami typu dowód rejstracyjny, ubezpieczenie etc ?
Zderzysz się z polską rzeczywistością w wydziale komunikacji - "musi Pan mieć umowę, to nic, że auto jest pana". Umowa musi być... Inaczej nie mogę zarejestrować.
 
 
 
reset3
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 2
Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 2:05 pm   

Cześć,

chciałem prosić o pomoc. Mam brata, który w żyje w NL. Chciałeś skorzystać i importować dwa auta. Przylot do NL w pt, wylot w niedzielę.
Chciałem piątek / sobota kupić auta, normalnie wrócić do niego tymi autami pod dom. W tygodniu brat załatwi RDW (export) - ma do niego ~100 km i wynajmie lawetę na auta do PL. Taki był plan. Nie chcemy przerejestrowywać na niego auta, bo po co.
link do form usuniety wg tego poradnika ani auto ani sprzedający nie są potrzebni
A podobno - RDW czy przejestrowanie należy załatwiać od razu z właścicielem. Nie jest tak jak w PL, że mamy na to 30 dni. Bilet kupiony, a tu problem. Brat nigdy wcześniej nie kupował auta na eksport.
Dla mnie to dziwne, bo jak kupię auto w sobotę czy niedzielę, to nikt nie będzie jechał ze mną 200-300 km to RDW czynnego w sobotę.
Dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Wrz 25, 2017 11:44 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 2:54 pm   

reset3 napisał/a:
to nikt nie będzie jechał ze mną 200-300 km to RDW czynnego w sobotę.
RDW jest zamkniete w sobote i niedziele . Wiec jedyna mozliwoscia jest by brat wyrejestrowal te auta w RDW na siebie ( wlasciciel/sprzedawca auta nie musi byc przy wyrejestrowaniu ) lub ty przyjedziesz w tygodniu i odrazu na siebie wyrejestrujesz . Watpie by RDW wyrjestrowalo auta na ciebie bez twojego osobistego stawiennictwa .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 2:56 pm   

Wiem ze sa autogarage ktoe moga tez robic papiery exportowe nawet w sobote . Wiec popros brata zeby sie rozejzal w rejonie gdzie ma taka firme .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
reset3
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Wrz 2017
Posty: 2
Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 10:18 pm   

baileys napisał/a:
Wiem ze sa autogarage ktoe moga tez robic papiery exportowe nawet w sobote . Wiec popros brata zeby sie rozejzal w rejonie gdzie ma taka firme .


Super, baileys. Dzięki za odpowiedź.
Brat właśnie napisał mi, że warsztaty mogą mieć uprawnienia na export.
Zmartwił mnie tylko, że te formalności trzeba załatwiać niby od ręki - że właściciel będzie chciał, żeby kupujący od ręki przepisał na siebie. Pytanie, np. chcę kupić w auto w niedzielę i jak to teraz załatwić? Nie mam pojęcia właśnie jak to wygląda w NL.
Napisał mi teoretycznie, że zaraz po zakupie, trzeba robić export (jechać z pracownikiem komisu do punktu RDW lub uprawnionego?), auto bez blach będzie i muszę szukać lawetę żeby przewieść auto pod jego dom. Że niby nie da się kupić auto, dostać dokumenty i później przez następne dni załatwiać formalności w RDW, (bo taki był plan), jak to robi się w Polsce.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Wrz 25, 2017 11:56 pm   

reset3 napisał/a:
chcę kupić w auto w niedzielę i jak to teraz załatwić?


W niedziele niczego nie zalatwisz ,wszystkie urzedy sa tu pozamkane .
Cytat:
Mam brata, który w żyje w NL.
jak tu mieszka ,to przeciez wie o takich rzeczach .

Jak samochod kupisz od osoby prywatnej to musisz go od razu przepisac na swoje nazwisko, inaczej nikt tu ci auta nie sprzeda ...
Troche inaczej wyglada sprawa jesli auto kupujesz w salonie , oni sa w stanie za ciebie zalatwic wszelkie formalnosci ,ale tez nikt ''od reki ''ci auta nie wyda tu tez potrzeba czasu na zalatwienie formalnosci .
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Czw Paź 26, 2017 3:03 pm   

Odkopie troche temat z takim pytaniem. Na dniach jade wyrejestrować auto by móc je zwieźć do PL. Wlascicielem auta jestem kilka lat, a wiec ubezpieczenie tez ono posiada caly czas. I moje pytanie jest takie: czy wyrejestrowując auto, wykupie sobie biale tablice na 14 dni to czy również musze wykupic ubezpieczenie na ten czas? Czy moge byc na obecnym ubezpieczeniu i wymówic je np. za 14 dni. Chodzi o to czy musze zreszygnowac z dotychczasowego ubezpieczenia i wykupic typowo na export czy moge przy nim pozostac?
Sprawa pilna wiec bylbym wdzieczny za szybką odpowiedz.

[ Dodano: Pią Paź 27, 2017 11:44 am ]
A wiec sam sobie odpowiem bo juz wiem. Niech bedzie dla zainteresowanych. Ubezpieczenie trzeba zakonczyc z dniem wyrejestrowania auta i jest obowiązek (ja placilem 85e) wykupienia ubezpieczenia eksportowego na okres 2 tygodniu. Pozdrawiam.
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Paź 27, 2017 2:12 pm   

lukasrap napisał/a:
A wiec sam sobie odpowiem bo juz wiem. Niech bedzie dla zainteresowanych. Ubezpieczenie trzeba zakonczyc z dniem wyrejestrowania auta i jest obowiązek (ja placilem 85e) wykupienia ubezpieczenia eksportowego na okres 2 tygodniu. Pozdrawiam.


No coz ,Ameryki nie odkryles. Miales gotowca .. juz wczoraj, wystarczylo przeczytajac wypowiedzi wigru,z pierwszej strony tego watku . :029:
 
 
lukasrap 
Gaduła

Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 115
Wysłany: Pią Paź 27, 2017 3:46 pm   

Trzeba bylo odpowiedziec wczoraj kiedy o to pytałem Ameryki może nie odkryłem a wypowiedzi z pierwszej jak i nastepnej strony przeczytałem. Tak sie sklada ze rozmawialem prywantnie z wigru i on również nie potrafil mi na to pytanie odpowiedziec. Wszedzie kazdy porusza temat przyjechania po auto, kupienia auta itp (również temat wątku, również wskazana przez Ciebie wypowiedz wigru). Wtedy jest to oczywiste ze poprzedni wlasciciel sam musi wypowiedziec ubezpieczenie, a my jako nowi wlasciciele wykupujemy ubezpieczenie na siebie. Ale w przypadku kiedy ktos jest wlascicielem tegoż auta od wielu lat i to wlasnie ta osoba wywozi auto na export to sytuacja mogłaby być inna. Dziękuje i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez lukasrap Pią Paź 27, 2017 3:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mina666 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 14
Skąd: Zeewolde
Wysłany: Śro Lis 01, 2017 9:20 am   

Witam
Czy ubezpieczenie na tablicach zjazdowych można przedłużyć? Wiem że jest ważne na 14 dni, a ja bym potrzebował na miesiac. Czy jest taka opcja?
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Śro Lis 01, 2017 10:02 am   

Ubezpieczenie możesz przedłużyć, ale ten brief z RDW na export uprawnia Cię do jazdy max 2 tyg. po publicznych drogach i tego nie można przedłużyć.
 
 
 
Mina666 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 14
Skąd: Zeewolde
Wysłany: Nie Lis 12, 2017 12:11 pm   

Chciałbym zjechać do Polski na weekend 2-3 grudnia, znalazłem już auto zapłaciłem część kwoty, resztę zapłacę podczas odbioru, 25listopada. Tu moje pytanie, nie mam z kim pojechać po odbiór auta w tygodniu, zostaje tylko weekend, czy jeśli pojadę po auto na weekend, będę mógł wrócić na holenderskich blachach do miejsca gdzie mieszkam w NL a następnie w tygodniu udać się z tymi tablicami do RDW i wtedy załatwić sobie tablice zjazdowe? Nie jestem zameldowany.
Ostatnio zmieniony przez Mina666 Nie Lis 12, 2017 12:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group