NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Eksport Auta- Tablice 2016
Autor Wiadomość
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 12, 2017 1:34 pm   

Mina666 napisał/a:
czy jeśli pojadę po auto na weekend, będę mógł wrócić na holenderskich blachach do miejsca gdzie mieszkam w NL a następnie w tygodniu udać się z tymi tablicami do RDW i wtedy załatwić sobie tablice zjazdowe? Nie jestem zameldowany.
Nikt ci nie da auta nim go nie [rzemeldujesz na ciebie . Wiec to raczej nie mozliwe . Pozatym w NL musisz miec odrazu od 1 secundy wlasne ubezpieczenie tu ubezpieczenie nie przechodzi na nastepnego wlasciciela . Poza tym umowy kupna sprzedarzy w NL nie ma a auto dostaniesz dopiero jak auto zaplacisz i PRZEREJESTRUJESZ na siebie . Po wyrejestrowaniu auta dostaniesz vrijwaringsbewijs i ten to papier bedziesz musial oddac staremu wlascicielowi .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Lis 12, 2017 1:38 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mina666 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączył: 18 Lip 2011
Posty: 14
Skąd: Zeewolde
Wysłany: Nie Lis 12, 2017 2:07 pm   

Dzieki rozumiem, w takim razie gdzie w sobotę mogę wyrejestrować auto? Auto kupiłem w Heemskerk.

Znalazłem takie coś, czy tam wszystko załatwie:

https://www.openingstijden.com/open/rdw/heemskerk/

Jeśli nie to gdzie najbliżej Heemskerk?
Ostatnio zmieniony przez Mina666 Nie Lis 12, 2017 2:07 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
thunder85 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 31
Wysłany: Czw Sty 23, 2020 6:44 pm   

Cześć. Ponad rok posiadam samochód na żółtych blachach, jest to samochód na mnie. Za niedługo mam zamiar zwieźć go Polski i zarejestrować go jako mienie przesiedleńcze.
W RDW muszę tylko zgłosić go jako "na eksport"? Jeśli zmienię w nim blachy na białe eksportowe to mogę zjechać nim na moim ubezpieczeniu?- zielona karta ( chodzi mi o to by nie wykupywać ubezpieczenia w RDW). W ubezpieczalni mam miesiąc wypowiedzenia.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Sty 23, 2020 7:55 pm   

thunder85 napisał/a:
Jeśli zmienię w nim blachy na białe eksportowe to mogę zjechać nim na moim ubezpieczeniu?- zielona karta ( chodzi mi o to by nie wykupywać ubezpieczenia w RDW)
nie nie możesz musisz posiadac wykupione ubezpieczenie na nowe tablice .
thunder85 napisał/a:
W ubezpieczalni mam miesiąc wypowiedzenia.
nie prawda . W chwili jak im dostarczysz vrijwaringsbewijs lub inny dokument o wyrejestrowaniu twojego auta ubezpieczenie zamykają natychmiast
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Sty 23, 2020 7:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
thunder85 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 31
Wysłany: Pon Lut 17, 2020 4:48 pm   

Mam małe pytanie na temat eksportowych tablic rejestracyjnych. Przy zgłoszeniu samochodu na eksport w RDW tymczasowe białe wyrabiają na miejscu czy trzeba czekać?
Może lepiej wyrobić sobie w autoryzowanej firmie RDW, która zajmuje się wyrabianiem tymczasowych tablic a z żółtymi tylko podjechać do RDW i mieć w 5 min całą procedurę załatwioną?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lut 17, 2020 8:35 pm   

thunder85 napisał/a:
Może lepiej wyrobić sobie w autoryzowanej firmie RDW, która zajmuje się wyrabianiem tymczasowych tablic a z żółtymi tylko podjechać do RDW i mieć w 5 min całą procedurę załatwioną?
A jaki nr teblicy chcesz wydrukowac ? RDW mianowicie nadaje ten nr i dopiero puzniej je robisz/drukujesz/tloczysz
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
thunder85 
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Lut 2011
Posty: 31
Wysłany: Wto Lut 18, 2020 2:16 pm   

No tak :) Tylko, że podjezdzam pod RDW zdejmuje żółte tablice. W takim razie w RDW dają mi od razu gotowe białe tablice z nowymi numerami. Na stronie RDW jest lista autoryzowanych punktów gdzie moge tablice wyrobić. Wszystko spoko tylko chciałeb wiedzieć jak to wygląda krok po kroku i nie wiedziałem o nowych numerach na tablice wywozowe.
 
 
igork
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2020
Posty: 2
Wysłany: Śro Maj 27, 2020 12:16 am   

Cześć. Na tej stronie RDW https://www.rdw.nl/partic...nd-is-uitvoeren jest artykuł o tym jak wyrejestrować auto kiedy samochód z holenderskimi rejestracjami jest już za granicą. Czy ktoś może takiego sposobu próbował? Niby potrzebują jedynie dowodu rejestracyjnego z Polski a tablice trzeba zniszczyć.
Chciałbym zaryzykować i zarejestrować samochód w Polsce bez tablic zjazdowych. Ja jestem właścicielem i sprzedam go rodzicom.
Boję się tylko, że w Polsce trzeba mieć potwierdzenie wyrejestrowania w Holandii, chociaż nie ma takiego przepisu. A w Holandii aby wyrejestrować - dowód rejestracyjny zagraniczny. Więc jest tu pewnego rodzaju konflikt. Co o tym myślicie?
Z jednej strony wszyscy nawijają w całym internecie o zjazdowych tablicach, a z drugiej strony skoro samo RDW tworzy taką podstronę i umożliwia wyrejestrowanie samochodu będącego za granicą (jest specjalny formularz nawet) to coś chyba jednak w tym jest?
PS. Czy czekają mnie w Holandii jakieś podatki od tego że sprzedałem samochód kilka tygodni po zakupie?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Maj 27, 2020 11:42 am   

Twoim obowiazkiem jest wyrejestrowanie auta z Holandii a jaka droga to zrobisz... to juz zalezy od ciebie.
Jesli tego nie zrobisz w Holandii, to bedziesz nadal oplacal tutejszy autobelasting .

tlumacz. google , ze strony RDW

Cytat:
Jeśli twój samochód z holenderską rejestracją jest za granicą i pozostanie tam na stałe, musisz zakończyć rejestrację samochodu w RDW. Jest to ważne, ponieważ po zakończeniu rejestracji nie ponosisz już odpowiedzialności za samochód i obowiązki dotyczace pojazdu przestają obowiązywać . Możesz zakończyć rejestrację online za pomocą formularza „powiadomienie o wywozie pojazdu”.


igork napisał/a:
Boję się tylko, że w Polsce trzeba mieć potwierdzenie wyrejestrowania w Holandii, chociaż nie ma takiego przepisu.



Gdzie nie ma takiego przepisu o wyrejestrowaniu auta ,tu czy w Polsce ?
W Polsce musisz miec komplet dokumentow samochodu, inaczej nikt ci go tam nie zarejestruje Nawet jak oddasz za darmo ojcu czy mamie .

igork napisał/a:
skoro samo RDW tworzy taką podstronę i umożliwia wyrejestrowanie samochodu będącego za granicą (jest specjalny formularz nawet) to coś chyba jednak w tym jest?

Skoro taki jest twoj tok rozumowania, to uwazaj ,zebys sie na wlasnej naiwnosci nie przejechal .
 
 
igork
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Maj 2020
Posty: 2
Wysłany: Śro Maj 27, 2020 2:00 pm   

Panicelinka napisał/a:

W Polsce musisz miec komplet dokumentow samochodu, inaczej nikt ci go tam nie zarejestruje Nawet jak oddasz za darmo ojcu czy mamie.


No super. Tylko co to znaczy "komplet dokumentów"? Łatwo powiedzieć, a jak przeanalizujesz to wydaje się, że tablice zjazdowe nie są potrzebne jeśli mam ubezpieczenie i auto jest moje. Tablice zjazdowe są raczej dla osób które nie mieszkają w Holandii i nie mogą zarejstrować tu auta. Czyż nie?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Maj 27, 2020 5:07 pm   

igork napisał/a:
No super. Tylko co to znaczy "komplet dokumentów"? Łatwo powiedzieć,


A np to czytales ?
https://www.arslege.pl/do...du/k168/a22335/

lub ponizsze czyli , dokumenty jakie w Polsce sa wymagane do rejestracji wlasnego auta

https://powroty.gov.pl/-/niezbedne-dokumenty-9532

Cytat:

Tablice zjazdowe są raczej dla osób które nie mieszkają w Holandii i nie mogą zarejstrować tu auta. Czyż nie?

Nie .

Tablice zjazdowe sa dla wszystkich ,ktorzy chca od reki, tu na miejscu zalatwic sobie export/zjazd autem ,do kraju i to niezaleznie, od tego czy tu mieszkaja ,czy tylko wtedy kiedy przyjechali tu kupic auto.

Wazne , zeby przerejestrowac auto online bedac w Holandii czy Polsce ,potrzebujesz DigiD app
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group