NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak dokumentow przy kupnie samochodu w holandi
Autor Wiadomość
przemekgrass 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 2:22 pm   Brak dokumentow przy kupnie samochodu w holandi

Witam Prosze o pomoc!
Kupilem auto ale jak sie okazalo nie posiadam wszystkich potrzebnych dokumentow by go zarejestrowac w polsce posiadam tylko dwa papierki na eksport. Jak teraz odzyskac reszte dokumentow czyli karta pojazdu, dowod rejestracyjny i fakture za kupno samochodu czy reszte dokumentow moge jakos odzyskac z rdw oprocz tej faktury ktora kupna z komisu?
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Lip 14, 2018 10:40 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 4:38 pm   

przemekgrass, o dowod rejestracyny auta (duplikat )mozesz wystapic do RDW

osobiscie lub online https://www.rdw.nl/Partic...f-gestolen.aspx

(nadmieniam, ze tylko podobny) temat z forum

http://www.niedziela.nl/f...ic.php?t=106224
 
 
przemekgrass 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 5:41 pm   

A czy karte pojazdu zalatwie tez w RDW?
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 7:06 pm   

przemekgrass,

Sorki niedoczytalam , wychodzi na to, ze kupiles auto wogole bez dokumentow .. tak ?

Jesli sie myle prosze ,niech ktos mnie poprawi , ale potrzebny ci bedzie jeszcze overschrijvingsbewijs i tenaamstellingscode

kentekenbewijs - to co nazywasz karta pojazdu, o czym wspominam w poscie wyzej , tak teraz wyglada
http://www.mkbservicedesk...s-hoe-werkt.htm


Wszystko zalatwiasz w RDW za oplata -> link w poscie wyzej
jest jednak male ale ....na ich stronie pisze, ze mozesz sie starac o duplikaty w przypadku kiedy to zgubiles ,lub zostalo ukradzione

Nie wiem jednak jak to wyglada kiedy ktos kupil auto bez dokumentow ,nie mialam nigdy do czynienia z taka sytuacja.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Sob Cze 13, 2015 7:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
przemekgrass 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączył: 13 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: Sob Cze 13, 2015 8:30 pm   

Dziekuje. Nie wiem czy wlasciciel komisu mi je odesle chcislem wiedziec mogl auto zarejesttowac w polsce. Czy sam bez problemu moge to zalatwic i niczym sie nie martwic

[ Dodano: Sob Cze 13, 2015 8:31 pm ]
Brakiem tych dokumentow
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Cze 14, 2015 2:26 pm   

przemekgrass,

Ale skoro nie otrzymales potrzebnych dokumentow i wychodzi na to, ze sam je sobie bedziesz musial zalatwic, o ile bedzie to mozliwe , to chyba jest cos na rzeczy...

Ja bym sie martwila nie majac dokumentow auta , jedno nieodlacznie wiaze sie z drugim
chyba nawet nie masz mozliwosci wywiezienia auta z Holandii

Skoro chcesz je zarejestrowac w Polsce , to powinienes wykupic ubezpieczenie i tablce zjazdowe a bez tych konkretnych dokumentow nic nie zdzialasz.
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Cze 14, 2015 5:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ryju88
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: Śro Cze 17, 2015 6:57 pm   

Witam ja mam podobny problem a mianowicie kupilem auto od holendra pojechalismy do rdw zaplacilem 110 euro za dwa dokumenty w tym jeden z plastikowa karta ( dowodem rejestracyjnym) ale z tego co czytam brakuje mi umowy kupna sprzedazy samochodu tznz faktyry z cena i z moim podpisem itd. Czy ona jest w Polsce niezbędna do przerejestrowania samochodu?? Jeśli tak to co zrobić ? Proszę o pomoc pozdrawiam !
Ostatnio zmieniony przez ryju88 Śro Cze 17, 2015 6:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Cze 18, 2015 11:05 am   

ryju88,


Z tego co wiem w Holandii nie spisuje sie umowy kupna- sprzedazy auta

Jak to wyglada w swietle polskich przepisow i czy jest legalne tego nie wiem ,ale czytalam na forum, ze ludzie sami sobie pisza taka ummowe i w ten sposob sobie radza .
 
 
ryju88
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: Czw Cze 18, 2015 1:08 pm   

dziękuję Pani za odpowiedz :026: :026: :) )
 
 
Rastlin
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 11
Wysłany: Czw Sie 06, 2015 9:07 pm   

Witam!

Podepnę się pod temat dziś kupiłem auto od komisu, pojechałem z jednym z pracowników do RDW zapłaciłem 10e i dostałem JEDEN kokument a mianowicie "Dowód rejestracyjny cześć 2 (kentekenbewijs deel 2) następnie udałem się do wyznaczonego punktu i zakupiłem ubezpieczenie i tablice zjazdowe. Moje pytanie czy potrzebuje więcej dokumentów bo nic innego nie dostałem a póki jestem w NL mogę jeszcze coś załatwić.

[ Dodano: Sob Sie 08, 2015 6:09 pm ]
Sam sobie odpowiem i zainteresowanym:

RDW wysłał KENTEKENBEWIJS do komisu w którym kupiłem auto na pytanie czemu Pani nie była w stanie odpowiedzieć. Więc nie należy wierzyć sprzedawca czy urzędom tylko samemu dopilnować jakie dokumenty musimy mieć żeby nie było problemów w Polsce. Na szczęście ja sprawdziłem na necie co jest wymagane i załatwiłem sprawę nim opuściłem Holandię.
 
 
daro788
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2014
Posty: 3
Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 10:52 pm   

Witam,

mam podobne pytanie, otóż zakupiłem auto na export i dostałem :

- dowód rejestracyjny w formie plastikowej karty ( kentekebewijs ),
- kentekebewijs deel II wypełnione moimi danymi,
- zieloną kartę ubezpieczenia VWE ( oczywiście tablice plastikowe z nalepką VWE są już w samochodzie ),
- umowe kupna,

czy "keuringsrapport" jest niezbędny do poruszania się tym autem na trasie : NL->DE->PL ??
czy wyżej wymienione dokumenty pozwolą mi bezproblemowo dojechać do PL i zarejestrować auto na miejscu ?
Ostatnio zmieniony przez daro788 Wto Wrz 08, 2015 10:59 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lip 13, 2018 11:47 pm   

przeniesione


kamilj95 napisał/a:
Witam. Mam problem, otóż kupiłem wczoraj samochód w Holandii, pierwszy raz kupowałem auto w tym kraju, dostałem do auta Deel 1a i Deel 2 + Deel 2 na moje dane, lecz z tego co się dzisiaj dowiedziałem potrzebny będzie mi jeszcze Deel 1b do rejestracji w Polsce ? Dostałem jeszcze tylko tenaamstellingscode, dodam że to był zakup w komisie, czy muszę uzyskać kopie deel 1b w rdw jeśli tak to czy wydadzą mi to na poczekaniu? Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam
 
 
Lukasnld 
Poczatkujacy

Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 5
Wysłany: Sob Wrz 01, 2018 10:53 am   

Witam.
Kupiłem samochód który w 2004 r. został przywieziony i wyrejestrowany z Niemiec. Auto kupiłem od holendra w Belgii który nie jest właścicielem (właściciel zwariował). Auto stało 14 lat na hali. Nie ma żadnych dokumentów. Mam jedynie tablice zjazdowe z 2004r i umowę na papierze ze sprzedawcą. Podobno rdw jest w stanie wyrobić dokumenty w ok.8 tygodni. Co powinno znajdować się na umowie? Czy zwykły świstek jak to w nl bywa wystarczy? Jak wygląda procedura zrobienia tych dokumentów? Ewentualnie mógłbym na pl tablice jednak wolałbym tego uniknąć i zarezerwować w Nl. Z góry dziękuję za sugestie
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Wrz 01, 2018 5:23 pm   

Lukasnld,

Zglaszasz auto do RDW , tam sprawdza status auta ,dane wlasciciela
czy mialo (lub nie) oplacany autobelasting,
czy bylo chocby wyrejestrowane czasowo - tzw. schorsing

Lukasnld napisał/a:
Auto kupiłem od holendra w Belgii który nie jest właścicielem

Czarno to widze , ale to tylko moje zdanie ...
 
 
Zeba1984
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Mar 2019
Posty: 2
Wysłany: Sob Mar 09, 2019 5:45 pm   

:041: Witam szanowne grono :041:
Mam taki problem, zakupiłem auto w PL od pośrednika od którego dostałem tylko deel1 i deel1B. Jak mnie zapewniał da się zarejestrować auto w PL na tych dok. umowy też nie posiadam bo podobno w NL się ich nie stosuje. Ż tego co się zorientowałem potrzebuje jeszcze deel2 czyli druga część dowodu. W RDW auto widnieje jako wyrejestrowanie w 2015r. Tablic nie posiadam zakładam że zostało sprowadzone na lawecie. Kontakt że sprzedającym urwał się jak zarzadalem dokumentu lub zwrotu pieniędzy. Jeśli mi ktoś potrafi odpowiedzieć czy da się to zarejestrować to bardzo proszę. Co z umową bo w Polsce jej wymagają? Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group