NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z podatkiem za 2013
Autor Wiadomość
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Sob Lip 16, 2016 9:02 am   

unguided1989

Tak, w 2013 byla inaczej obliczana ulga podatkowa, a duzo biur ksiegowych rozliczalo ludzi tak jakby pracowali caly rok w Holandii.

Dlatego ten zwrot ktory dostales teraz musisz im oddac. Tak jak sam napisales, mozna jeszcze probowac udowodnic ze to byly twoje jedyne dochody w 2013, czyli ze nie miales dochodow w Polsce, tylko to jest opisane w tym liscie.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Sob Lip 16, 2016 9:02 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
unguided1989
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 14
Wysłany: Sob Lip 16, 2016 9:47 am   

Tylko że oni przysłali pismo po Polsku dla naszego urzędu, to było około roku temu, nie mam już tego pisma, więc w jaki sposób można się odwołać od tej decyzji i poprosić o ponowne wysłanie tamtego pisma?
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Sob Lip 16, 2016 3:41 pm   

unguided1989,

No niestety to byla twoja odpowiedzialnosc zareagowac na tamto pismo rok temu. Mozesz ty albo ktos to mowi po holendersku zadzwonic do Belastingdienst i spytac co dalej. Mozesz tez odwolac sie bezposrednio do tej decyzji, dane sa podane na drugiej stronie po lewej (Bezwaar maken = odwolac sie), masz czas do 17ego sierpnia.
 
 
unguided1989
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 14
Wysłany: Sob Lip 16, 2016 4:31 pm   

No dobrze, skorzystam z tego formularza:

http://download.belasting...dv1601z3fol.pdf

I zobaczymy co będzie dalej....
 
 
WoolFcap 
Poczatkujacy
WoolFcap

Dołączył: 18 Lip 2016
Posty: 2
Wysłany: Pon Lip 18, 2016 4:50 pm   

Witajcie, nie chcę zakładać nowego tematu więc podepnę się pod ten.
Kilka dni temu dostałem list z Belastingdienst - Acceptgiro. Ządają zwrotu ok 803e + odsetki.
Pismo wysłałem do kancelarii która mnie rozliczała - powiedzieli mi tylko to co już zdążyłem się dowiedzieć - muszę zapłacić. Napisali mi również, że jest to już trzecie pismo z kolei o takiej treści. Najdziwniejsze jest to, że żadnego pisma nie było. Nie było nawet potwierdzenia z US z Holandii o przyznaniu zwrotu podatku - zwrot tylko przyszedł na konto.
Chciałbym się Was zapytać co zrobić w takiej sytuacji?
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Lip 18, 2016 4:58 pm   

WoolFcap,

Niestety duzo nie mozesz zrobic, pieniadze przychodza, a dopiero pozniej (czasami nawet do kilku lat pozniej) koncowe rozliczenie. A kancelaria wytlumaczyla dlaczego ciebie wtedy rozliczyli?

Jak nie przychodzili pisma to moze pisma przychodza na adres kancelarii, bys musial zadzwonic do Belastingdienst. Ale acceptgiro przyszlo prawidlowo..
 
 
WoolFcap 
Poczatkujacy
WoolFcap

Dołączył: 18 Lip 2016
Posty: 2
Wysłany: Pon Lip 18, 2016 5:04 pm   

Przez tą kancelarię załatwiane miały być zwrot podatku za 2013 rok (który przyszedł) oraz rozłąkowe dla żony którego nie ma do dnia dzisiejszego...
Nawet jak bym chciał to nie zadzwonię, nawet słowa nie potrafię wypowiedzieć po holendersku...
Ale jeśli pisma jakimś cudem przychodziłyby na adres kancelarii to nie żądaliby ode mnie żeby im je wysłać...
Nie wiem co mam robić...
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Lip 18, 2016 8:04 pm   

WoolFcap,

No albo wynajmujesz kogos / inne biuro podatkowe ktore dzwoni za ciebie do Belastingdienst, albo oddajesz cala kwote.
 
 
unguided1989
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 14
Wysłany: Wto Wrz 06, 2016 3:16 pm   

Informacja dla innych, którzy dostali pismo że muszą zwrócić pieniądze: napisałem bezwaar (odwołanie) do belastingu, dostałem odroczenie spłaty do czasu wyjaśnienia sprawy, dostałem pismo, że dostanę odpowiedź w ciągu czterech miesięcy, także czekam dalej na kolejną decyzję.
 
 
bedeciezjadl
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 3
Wysłany: Śro Wrz 07, 2016 3:36 pm   

unguided1989 napisał/a:
Informacja dla innych, którzy dostali pismo że muszą zwrócić pieniądze: napisałem bezwaar (odwołanie) do belastingu, dostałem odroczenie spłaty do czasu wyjaśnienia sprawy, dostałem pismo, że dostanę odpowiedź w ciągu czterech miesięcy, także czekam dalej na kolejną decyzję.


możesz mi powiedzieć jak mniej więcej napisałeś to pismo?

Moją sprawą zajmuje się biuro, które mnie rozliczało (Meritum - nie polecam) ale oni uważają, że takiego pisma nie ma co pisać bo rzadko kiedy jest przez holenderski urząd rozpatrywane pozytywnie. Jak widać są w błędzie.

Może orientujecie się w ogóle jak to jest, że do jednych się przypieprzają i żądają zwrotu kasy (w moim przypadku 1012 e, choć wypłacili mi 1010 - może te 2 euro to odsetki) a do innych nie. Ja rozliczałem się przez biuro, oni teraz umyli rączki, że to wszystko wina interpretacji przepisów przez Holendrów ale mi się wydaje, że to biuro mnie tak załatwiło bo w 2014 dobrze wiedzieli jak te przepisy wyglądają a mimo tego rozliczyli mnie tak jakby za cały rok a nie za czas przepracowany (5 miesięcy).

Co jeśli nie zapłacę na czas? 1000 euro to spora kwota i jeśli mi nie rozłożą na raty to będę w czarnej d...
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Wrz 07, 2016 5:07 pm   

bedeciezjadl,

Na stronie belastingdienst masz wytlumaczone jak mozesz sie odwolac
pamietaj, ze na odwolanie od podjetej przez ten urzad decyzji ,masz okreslony termin
znajdziesz go w korespondencji od BD


http://www.belastingdiens...aakt_u_bezwaar/
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Śro Wrz 07, 2016 5:39 pm   

bedeciezjadl, to, ze kolega wyzej sie odwołał od decyzji nieoznacza, ze rozpatrza to odwolanie pozytywnie.
Urzad potrzebuje po prostu troche czasu na ponowne rozpatrzenie sprawy...
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
bedeciezjadl
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 3
Wysłany: Czw Wrz 08, 2016 1:36 pm   

ok dzięki za info. Chodzi mi jednak o to co napisać, na co powołać się przy pisaniu odwołania..

Ja nie jestem w temacie - wiem tylko to co czytam w internecie, na forach.. Biuro totalnie mnie olało więc muszę sobie sam to napisać po polsku, potem do jakiegoś tłumacza uderzyć. Tylko nie wiem co napisać w odwołaniu..
 
 
unguided1989
Poczatkujacy

Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 14
Wysłany: Czw Wrz 08, 2016 4:15 pm   

Ja rozliczałem się w biurze borsuka, napisałem do nich, odpisali że mogą napisać odwołanie, ale liczą za to 150zł, także niech się walą.
Co do odwołania zapytałem czemu mam zwrócić pieniądze, jaki jest powód i napisałem im że mam jaaropgave za 2013r jak i wszystkie potwierdzenia wypłat od pracodawcy wrac z wyszczególnionymi składkami/podatkami jakie odprowadzałem w 2013r.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Wrz 08, 2016 8:44 pm   

unguided1989 napisał/a:
Ja rozliczałem się w biurze borsuka,
i tu juz zawarta cala odpowiedz czemu masz problemy i dlaczego biuro ma na ciebie wywalone .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group