NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Windykacja
Autor Wiadomość
bagniaczka 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 06 Lis 2008
Posty: 955
Skąd: Tilburg
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 12:28 am   Windykacja

Mam problem. W marcu ub. roku nie zaplacilam skladki za ubezp. zdrowotne. Po jakims czasie sprawa trafila do firmy windykacyjnej czy czym ona tam jest. Oczywiscie kazali zaplacic skladke powiekszona o ich koszty, co w sierpniu uczynilam i o sprawie zapomnialam. Teraz dostalam od nich pismo, ze sprawa trafila w styczniu do sadu i jestem im jeszcze winna 600e. Oczywiscie tytul egzekucyjny na wszystkie moje pieniadze, wyplaty itp. wydany. Zupelnie nie rozumiem, dlaczego, skoro w sierpniu zaplacilam, w styczniu nagle wytoczyli mi proces!!! Czy w ogole mieli do tego prawo? I czy mozna to jakos odkrecic?
Bede wdzieczna za kazda podpowiedz.
_________________
<cenzura>
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 1:26 am   

bagniaczka napisał/a:
czy mozna to jakos odkrecic?
biezesz wyciag z banku z potwierdzeniem zaplaty i wysylasz do nich z prosba o wytlumaczenie sprawy .Jesi masz korespondencje z nimi o sumie do zaplaty i okreslaja sie w tej korespondencji ze to totalna suma do zaplaty , to nie widze problemu z korekta wszystkiego .Jesli sie okaze ze zaplacilas wszystko i to na czas to beda musieli odkrecic wszystkie koszta .
bagniaczka napisał/a:
Zupelnie nie rozumiem, dlaczego, skoro w sierpniu zaplacilam, w styczniu nagle wytoczyli mi proces!!! Czy w ogole mieli do tego prawo?
mieli prawo jak cos zostalo nadal nieoplacone . ale tak jak twierdzisz ze w sierpniu wszytko zaplacilas i mozesz im to udowodnic beda zmuszeni wszystko odkrecic .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Lut 07, 2013 1:30 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 4:43 am   

Kolega dostal wezwanie do sadu w sprawie nieplacenia ubezpieczenia i umozono im wszystko. Czy to moze byc prawda?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 8:51 am   

stroopwafel, na jakiej podstawie mu umozyli ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 12:13 pm   

tylko jedna osoba w rodzinie miala prace, mozliwe czy sciema?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 3:04 pm   

stroopwafel, nie nie mozliwe .
Zostalo by rozlozone na raty ale nie umozyli by z tego powodu , bo w tym wypadku kilkaset tys innych tu mieszkajacych i zarabiajacych jako jedyny zywiciel tylko minimum krajowe tez by nie placili ubezpiecznia, . Ludzie zyjacy z bijstand tez musza placic a ci maja mniej jak minimum panstwowe . Ubezpieczenie w NL jest obowiazkowe a nie zalezne od dochodu .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Lut 07, 2013 3:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
stroopwafel 
Mega gaduła
Debesciak

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 11 Lis 2009
Posty: 1162
Skąd: Noord Holland
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 3:24 pm   

a co kiedy sie opusci kraj z niezaplaconymi skladkami?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 6:39 pm   

stroopwafel, to samo co sie dzieje z mandatami , i innymi niezaplaconymi rachunkami ,sprzedaja do polskiej instancji windykacyjnej/komornika i tam dalej scigaja.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Czw Lut 07, 2013 6:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jagoda97 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 04 Gru 2008
Posty: 802
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 9:30 pm   

stroopwafel napisał/a:
Kolega dostal wezwanie do sadu w sprawie nieplacenia ubezpieczenia i umozono im wszystko. Czy to moze byc prawda?

Tez znam taka jedna sprawe, ktora zostala umozona na kwote 3500euro.
Osoby po 2-ch latach od rozpoczecia pracy ubezpieczyly sie. Ubezpieczalnia szybko sie dopatrzyla, ze ubezpieczenie nie bylo placone przez 2 lata i zazadala zaplaty za brakujace m-ce. Po dlugich wyjasnieniach sprawa zostala umozona ale dzialo sie to na poziomie ubezpieczalni, a nie sadu.
Poza tym bylo to juz kilka lat temu.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 10:23 pm   

Cytat:
Kolega dostal wezwanie do sadu w sprawie nieplacenia ubezpieczenia i umozono im wszystko. Czy to moze byc prawda?


jesli mial niepodwazalne argumenty, oraz dobrego adwokata, to byc moze ...

zwyczajowo na tym etapie ,kiedy sprawa juz jest w sadzie to trzeba pokryc z wlasnej kieszeni jeszcze koszty sadowe
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Czw Lut 07, 2013 10:29 pm   

dziewczyny moge zrozumiec nie porozumienie w ubezbieczalni , podwujnie ubezpieczenie , nie bylo kogos w tym okresie co im naliczono ubezpiecenie , ale z powodu ?
stroopwafel napisał/a:
tylko jedna osoba w rodzinie miala prace, mozliwe czy sciema?

to nigdy nie uwieze .
Bo ilu ludzi na socialnych zasilkach by nie staralo sie o umozenie . Social jest nizszy jak najnizsza krajowa . wiec cos mi tu nie pasi .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Rapel
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 9
Wysłany: Pon Cze 06, 2016 6:38 pm   

Jak przebiega sprawa,gdy bank oddaje dług(niespłacona karta kredytowa) do windykacji?
Nie mam jeszcze żadnego pisma z windykacji,czy jest mozliwośc,aby tej firmie spłacać w ratach tą zaległość?
Czy ta firma przejmuje wynagrodzenie,jeśli tak,to w jakim procencie?
Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Cze 06, 2016 8:10 pm   

Rapel, jak zareagujesz na ich list to bedziesz mial szanse omowic sume w jakiej bedziesz splacal zadluzenie . JEzeli nie odezwiesz sie do nich i oni oddadza sprawe do sadu beda mieli prawo zajac ci wyplate ew. zamrozic konto na poczet dlugu .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Rapel
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Cze 2016
Posty: 9
Wysłany: Pon Cze 06, 2016 8:17 pm   

Dzięki za odpowiedż :)

[ Dodano: Czw Cze 23, 2016 12:20 pm ]
Minął juz miesiąc odkąd sprawę mojej niespłaconej karty przejęła windykacja,do tej pory nie mam od nich zadnego odzewu,nie wiem co to za windykacja.
W banku powiedzieli mi tylko,że to oni się mają odezwać.
Czy wiecie może,gdzie bank ING oddaje takie sprawy,jak to firma?
Chciałbym się sam z nimi skontaktować,żeby móc ustalić co dalej.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Czw Cze 23, 2016 2:45 pm   

Dług masz cały czas w banku, chyba że doszło do sprzedania długu. Wtedy powinieneś dostać informację. A bank powinien wiedzieć co się dzieje z Twoim długiem. Jeśli masz dług w banku to czasami bank korzysta z agencji windykacyjnych (incasso). Najpierw Ci wyślą wezwanie do zapłaty doliczą z 20€, potem drugie wezwanie tym razem doliczą 40€. Jak to nie pomoże to sprawa pójdzie do sądu (rechtbank - koszty) a później do komornika (deurwaarder - koleje koszty). Z incasso możesz się dogadać na spłaty na raty. Komornik zablokuje konto, zostaniesz dopisany do biura BKR.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group