NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
gdzie robicie codzienne/cotygodniowe zakupy
Autor Wiadomość
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 9:46 pm   gdzie robicie codzienne/cotygodniowe zakupy

... i ile tygodniowo wydajecie na podstawowe produkty zywnosciowe, srodki czystosci i takie tam.
Co najczesciej kupujecie, czy gotowce, czy jednak bawicie sie sami w gotowanie i kupujecie swieze mieso, warzywa, zdrowe produkty?
Jak karmicie dzieci? Sloiczki, kaszki? Jesli tak, to gdzie kupujecie dziecieca zywnosc? A moze jest tu ktos, kto sam gotuje malcowi?
Czesto chodzicie do snack barow albo do Chinczyka? I co wtedy jecie?

taka moja mini ankieta, na ile Polak sie tu zholendrza, a na ile pozostaje przy dobrych polskich nawykach kulinarnych :029:
 
 
MiniSmurfin 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 40 razy
Dołączyła: 19 Kwi 2008
Posty: 733
Skąd: Alphen a/d Rijn
Wysłany: Wto Mar 17, 2009 11:50 pm   

W piatek lub sobote robimy zakupy na caly tydzien w AH. Przy kasie zostawiam pomiedzy 30 a 40 euro. Raz w miesiacu robimy "napad" na Aldi i tam zostawiam nie wiecej jak 25 €. Probuje przynajmniej 2/3 razy w tyg. gotowac ze swierzych produktow, pracujemy we dwoje po 36/40h wiec gotowce sa jak znalazl. "Jak obyczaj karze stary"...w kazda sobote idziemy do snackbar/chinczyka a zjadamy w domu . Patat special , kalfskotelet , berenklauw, broodje hamburger, kaassoufflé, bami, mie z czym sie da ;)

ps.: oczywiscie nie wszystko naraz :043:
 
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 7:39 am   

andevi napisał/a:
taka moja mini ankieta, na ile Polak sie tu zholendrza, a na ile pozostaje przy dobrych polskich nawykach kulinarnych

Moim zdaniem na tyle ile mu czas pozwala.Pozdro.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 7:53 am   

obowiazkowo w kazda srode tygodnia ide na rynek tam robie zakupy:
- przedewszystkim ryby wydajemy na nie (na rynku) okolo 15e
- warzywa i owoce kosztuja nas 10e
- jogurty i przetwory mleczne kosztuja nas max. do 5e

dzienne zakupy robie tylko w sklepach polskich (np. w Almere) lub w tureckim (ktory znajduje sie na drugiej stronie ulicy) tam zakupuje peczki wloszczyzny obowiazkowo i inne wymyslne warzywa

w kazdy piatek jedziemy do supermarketu zawsze dojednego z tych trzech: AH, Jumbo albo lidli tam zostawiamy max. 50e ale staramy sie nie przekraczac 40e przedewszystkim tutaj zakupujemy napoje i slodycze.

nie jadamy miesa wiec i to wychodzi taniej, nie jadamy tez w snakbarach i temu podobnych,no chyba ze nam sie bardzo zachce to zamawiamy sushi (makimix), czasami kupie u turka 3kipnuggets dla synka bo on uwielbia kure ale taka sytuacja ma miejsce max. raz w miesiacu.
pracuje na pol etatu i w domu jestemy o 15.30 wtedy zaczynam gotowac. zadko przygotowywuje potrawy z polproduktow ale czasami sie zdarza. mam tez male dziecko 9 miesiecy, karmie je i piersia i butelka,jogurtami z rynku, kaszkami z posliego sklepu, jedzonkiem w sloiczkach no i czasami je to co ugotuje dla nas.
 
 
 
angelika 
Gaduła

Pomogła: 3 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 141
Skąd: Holandia, GLD
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 9:27 am   

ja w kazdy piatek chodze na zakupy do lidla, a w sobote ide do ah po chleb, tylko tam jest dobry,taki okragly w papierowo-foliowym opakowaniu, dodam ze nie jest to chleb zwykly taki dmuchany, przez tydzien chleb tez kupujemyw ah,albo pieczemy bulki w piekarniku.w sumie tygodniowo wydajemy na zakupy ok.45 e, nie wliczajac w to piwa czy innych alkoholi.

[ Dodano: Sro Mar 18, 2009 9:34 am ]
a co do gotowania to roznie, poniewaz codzienne rano wychodzimy po 7 z domu i wracamy nieraz po 18, ciezko jest stac jeszcze 2 godziny nad kuchnia, chociaz i tak staramy sie gotowac,czasami jednak zjemy cos na szybko gotowe(zupa z puszki, pizza,sate). dan ze snack barow nie jemy nigdy na obiad, czasami na lunch jakies frytki.co do rodzaju kuchni to robimy rozne potrawy, w zaleznosci od czasu.w weekend lubimy sobie zrobic kluski slaskie ,roladki i kapuste ;) w tygodniu na to nie ma czasu.czesto robimy ''pire'',ale tez z ziemniakow, nie z paczki.staramy sie miare zdrowo jesc ;)
 
 
 
alicja2911 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 29 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 390
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 9:45 am   

Ja gotuje codziennie,zdarza sie (ale bardzo rzadko) ,ze kupuje nasi met kipketjap :030:
Zakupy robimy 2 x w tygodniu przewaznie ah lub dirk .
Wydajemy ok e 80 tygodniowo ,ale w tym duzo warzyw i owocow .
Pozdrawiam
 
 
lusia0101 
Gaduła nad gadułami :-)
UWAGA! Dyslektyk!


Pomogła: 6 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 17 Lut 2009
Posty: 500
Skąd: Drenthe
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 10:50 am   

ile wydajemy zalezy odnaszych potrzeb, nas jest w domu 4. mozna sie iza 30e tyg najesc jak sie rozwarznie (suuuuper rozwarznie kupuje). pamietam czasy jak bylismy w 3 kuupe lat temu i na dzien wydawalam na jedzenie 2,50e taki byl moj limit. nigdy go nie moglam przekroczyc! jakl udalo mi sie zorganizowac nawet o 20 centow taniej to wrzucalam te zaoszczedzone 20 centow do skarboneczki. jak z filmu! co za czasy! ostatnio nawet z mezem o tym rozmaiwalismy.

naszczescie czasy sie zmieniaja!

z tego miejsca pozdrawiam wszystkich rozwaznie kupujacych!
 
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 11:45 am   

A ja nie robie cotygodniowych zakupow tylko wychodze codziennie do sklepu najblizej w mojej okolicy jest c1000 i lidl i tam sie zaopatruje .W digrosie kupuje chlebek przypomina i ksztaltem i smakiem polski .Nasza tyg to 100 euro nieraz wiecej ,ale nie moge powiedziec ze jest to tylko wydawane na jedzenie bo wiadomo jak to kobieta idac do sklepu to kupie i to i jakies kwiatki zawsze jakas niepotrzebna duperelke . :079:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
agnieszka1 
Poczatkujacy

Dołączyła: 11 Lis 2007
Posty: 21
Skąd: Tilburg
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 12:37 pm   zakupy

Na zakupy wydajemy jakieś 100 euro tygodniowo, nieraz więcej, bo trzeba kupić coś ekstra, jakieś witaminki. Gotujemy w sumie codziennie zupę i drugie danie - wieczorem, zabieramy obiad do pracy, żeby zjeść coś ciepłego, bo wracamy dopiero ok. 18-tej. Dziecko zawsze dostaje zupę u opiekunki do tego jakieś tutejsze drugie danie, z tego co mówi, nie zawsze chce jeść. Na mieście jadamy rzadko, zwykle jak już to chińszczyzna lub pizzę, nie jednak ze skąpstwa, tylko ze względu na moją alergię. Wszyscy jednak lubimy frytki, a tutaj można zjeść najlepsze frytki na świecie.Aha, zakupy najczęściej robimy w EMTE i Jumbo.

A
Ostatnio zmieniony przez agnieszka1 Śro Mar 18, 2009 12:38 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
ewunia1380 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 12 Lut 2009
Posty: 67
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 12:40 pm   

Witam ja rowniez robie codziennie zakupy w Albercie a jak mam ochote to ide na dluzszy spacerek i robie zakupy w Ld. Prawde mowiac nie wie ile wydaje na zakupy bo na co dzien jest cos potrzebne. Wole zjesc cos co sama ugotuje niz kupowac gotowce a co najlepsze uwielbiam gotowac. Serdecznie pozdrawiam wszystich :039:
 
 
zuza-anna 
Nieśmiały użytkownik
zuzanna

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 17 Lis 2008
Posty: 66
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 1:51 pm   

a ja codziennie gotuje sama obiadek i baardzo zadko jadamy cos gotowego bo nie lubimy :026: najczesciej miesko lub rybke i do tego koniecznie warzywa! rano płatki z mlekiem, na luncz jakas kanapka i ok. g.18 obiadek i tyle.... no w miedzy czasie jakies owoce lub marchewki a czasem jakies ciastko :)
jemy tak bo tak lubimy :)
Ostatnio zmieniony przez zuza-anna Śro Mar 18, 2009 1:51 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
EwazHolandii 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lis 2006
Posty: 630
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 3:31 pm   

ja większe zakupy robię raz w tyg. w Lidlu.W tyg. dokupuję jedynie pieczywko w AH i czasami coś w Aldi lub Jumbo.Na tydzień wydaję około 100 euro czasami więcej.Gotuję sama,gotowych dań nie jemy bo nie lubimy.Czasami jemy na mieście np. kebaby,w Mc Donald's lub KFC,ale to rzadko.
 
 
ginger 
Nieśmiały użytkownik


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 28 Wrz 2008
Posty: 79
Skąd: Noorden
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 4:13 pm   

Też gotuję w domu. Zakupy raz w tygodniu robię w Boni. Na czteroosobową rodzinę mieścimy się w 100€.
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 4:19 pm   

Ja raz w tygodniu robie zakupy w Deen/ Ah i zazwyczaj zakupy (zawierajace rowniez napoje, srodki chemiczne itp) mieszcza sie w 80 euro. Ale jeszcze jakis czas temu (wszystko zmienilo sie kiedy kupilismy duzy, pojemny zamrazalnik) tez chodzilam do sklepu kazdego dnia kupujac zywnosc na bierzaco. Tylko jak to juz niektorzy wspomnieli- zauwazylam, ze za kazdym razem bedac w sklepie kupowalam cos dodatkowego, co nie bylo mi tak naprawde potrzebne; a to chipsy, a to jakies slodycze, a to cos innego. I w rozrachunku z 80 euro robilo sie 150... dlatego tez, naprawde polecam wszystkim robienie zakupow w pewnym systemie. Oszczedza to duzo pieniedzy i wysilku :)
Ostatnio zmieniony przez suska Śro Mar 18, 2009 4:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 5:50 pm   

suska napisał/a:
naprawde polecam wszystkim robienie zakupow w pewnym systemie. Oszczedza to duzo pieniedzy i wysilku





Tak tak to jest dobre dla osob pracujacych od rana do popoludnia ,ale jak jak siedze calymi dniami w domu dopiero na 18-ide do pracy to z czystych nudow ide do sklepu zeby sie przejsc i niezgrzybiec w domu to sila rzeczy cos kupie :079:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group