NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zasiłek dla bezrobotnych i jednoczesna praca w innym kraju
Autor Wiadomość
belzeboss
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 3
  Wysłany: Nie Sie 07, 2016 11:14 am   Zasiłek dla bezrobotnych i jednoczesna praca w innym kraju

Witam wszystkich,

do końca roku mam przyznany holenderski zasiłek. W międzyczasie dostałem całkiem niezłą ofertę pracy w Anglii. Rozumiem, że w przypadku podjęcia tej pracy muszę zakomunikować to do UWV. Zastanawiam się jednak, by zacząć legalną pracę w Anglii i nie zgłaszać tego do UWV, aby wciąż pobierać zasiłek. Czy według was istnieje szansa ,aby urzędy w tych krajach się ze sobą komunikowały i wyszło na jaw moje oszustwo? Wiem, że tak nie można itp. Jednak nie chodzi mi o moralne rozterki. Posługuję się polskim dokumentem, w Holandii nie jestem zameldowany, ale do wypełniania wszystkich zgłoszeń itp. posługuje się DigID. Na moje oko, przy rozpoczęciu pracy w UK, tamtejszy urząd raczej nie rozsyła do wszystkich krajów informacji, że taki i taki osobnik rozpoczął u nich prace. Co o tym myślicie? Może ktoś z was/waszych znajomych robił podobne rzeczy i uszło mu to na sucho?
Ostatnio zmieniony przez belzeboss Nie Sie 07, 2016 11:48 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Nie Sie 07, 2016 12:08 pm   

belzeboss,

Dobra próba trollowania. Akurat ktos sie podzieli informacjami jak oszukac obydwa kraje.
Ostatnio zmieniony przez GeraltRivia Nie Sie 07, 2016 12:08 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Nie Sie 07, 2016 9:42 pm   

belzeboss napisał/a:
nie jestem zameldowany, ale do wypełniania wszystkich zgłoszeń itp. posługuje się DigID


tysiace jesli nie setki tysiecy polskich mieszkancow wiatrakowa bedzie wdziecznych jesli powiesz jak do diabla bez meldunku masz DigId :D
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Pon Sie 08, 2016 6:15 am   

seemija napisał/a:
tysiace jesli nie setki tysiecy polskich mieszkancow wiatrakowa bedzie wdziecznych jesli powiesz jak do diabla bez meldunku masz DigId


Posiadal zemeldowanie wyrobil DigiD wymeldowal sie i nadal korzysta z DigiD :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sie 08, 2016 8:21 am   

belzeboss, od zeszlego roku weszlo prawo o wymianie danych miedzy urzedami . Jezeli bedziesz nadal pobieral WW to za jakis czas UWV sie o tym dowie i nie tylko kaze ci wyplacone WW w formie brutto zwrocic ale i maja prawo nalozyc na ciebie 100% kary od tej sumy . dodatkowo prawo pozwala nie tylko na wymiane danych miedzy urzedami ale tez na zajecie konta danego dluznika , wlasnoci rochomych i nie ruchomych ale tez moga ci wlesc na wyplate nie zaleznie gdzie teraz pracujesz .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Sie 08, 2016 8:22 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Pon Sie 08, 2016 10:17 am   

baileys napisał/a:
belzeboss, od zeszlego roku weszlo prawo o wymianie danych miedzy urzedami . Jezeli bedziesz nadal pobieral WW to za jakis czas UWV sie o tym dowie i nie tylko kaze ci wyplacone WW w formie brutto zwrocic ale i maja prawo nalozyc na ciebie 100% kary od tej sumy . dodatkowo prawo pozwala nie tylko na wymiane danych miedzy urzedami ale tez na zajecie konta danego dluznika , wlasnoci rochomych i nie ruchomych ale tez moga ci wlesc na wyplate nie zaleznie gdzie teraz pracujesz .

Potwierdzam. Kolega był na zasiłku w Hiszpani i podjął prace w Polsce. Po ponad roku przyszły mu dokumenty do Polski na polski adres o zwrocie zasiłku. Tam nikt adresu nie miał a w Polsce nikomu nie przyznał sie nawet rodzinie ze był tam na zasiłku. Powiedział dopiero jak szukał pieniędzy na zwrot. Czyli urząd sam doszedł do tego.
Ciekawe jak będzie wyglądać sytuacja z ludźmi co w Polsce siedzą na KRUSie a turaj regularnie co rok przyjeżdzają do pracy. W KRUS nie zgłaszają ze pracują poza rolnictwem a tutaj nie zgłaszają sie do ubezpieczenia bo w Polsce płaca KRUS kwartalnie.
 
 
Fegelein
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Kwi 2012
Posty: 395
Wysłany: Pon Sie 08, 2016 10:33 am   

Idź do pracy na czarno, mnóstwo osób pobiera zasiłek i jedzie do pracy np. do Niemiec. Mają wtedy - np. znajomy - ok. 2500 euro na czysto na miesiąc, a wiele się nie napracuje :)
Ważne by tobie i twoim najbliższym było dobrze.
 
 
belzeboss
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 3
Wysłany: Pon Sie 08, 2016 11:32 am   

Dzięki za odpowiedzi! Z tym DigID, to tak jak powiedziano wyżej. Byłem zameldowany kilka lat temu, wymeldowałem się, ale DigID został. Za każdym razem logując się przedłużam jego żywotność o 3 lata. Wiem, że to co pisze nie jest moralnie poprawne, jest wręcz oszustwem. Po prostu nie krzywdząc osób trzecich chcę odłożyć w krótkim czasie trochę więcej pieniędzy. Skumulowany zasiłek i praca na pewno by w tym pomogły. Dostaje około 1300 e zasiłku do ręki, nie opłaca mi się z niego rezygnować żeby iść do pracy za podobną stawkę. Dlatego rozważałem ten pomysł. Domyślam się że urzędy się wymieniają informacjami. Wydaje mi się, że jako obywatel Polski, wymiana tych informacji następuję na linii Polska <-> kraj w którym pracuje. Myślicie ,że z Anglii wyślą coś do Holandii, mimo że teoretycznie nic mnie z tym krajem nie łączy?
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Pon Sie 08, 2016 4:12 pm   

Beny.rac napisał/a:
Posiadal zemeldowanie wyrobil DigiD wymeldowal sie i nadal korzysta z DigiD

byłam pewna ze DigId jest aktywny tylko z aktywnym meldunkiem
dobrze wiedziec ;)
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Sie 08, 2016 4:15 pm   

belzeboss napisał/a:
Myślicie ,że z Anglii wyślą coś do Holandii, mimo że teoretycznie nic mnie z tym krajem nie łączy?


Przeciez laczy ciebie to ze bierzesz z Holandii zasilek...
 
 
belzeboss
Poczatkujacy

Dołączył: 07 Sie 2016
Posty: 3
Wysłany: Pon Sie 08, 2016 6:25 pm   

GeraltRivia napisał/a:
belzeboss napisał/a:
Myślicie ,że z Anglii wyślą coś do Holandii, mimo że teoretycznie nic mnie z tym krajem nie łączy?


Przeciez laczy ciebie to ze bierzesz z Holandii zasilek...


Chodzi mi o to, że nie posługuje się holenderskim dokumentem, więc gdy będę wyrabiał sobie insurance number w Anglii, w oczach urzędnika jestem łączony tylko z Polską, czyż nie ?
"..."
 
 
GeraltRivia 
MODERATOR

Pomógł: 21 razy
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 935
Wysłany: Pon Sie 08, 2016 7:17 pm   

belzeboss napisał/a:

Chodzi mi o to, że nie posługuje się holenderskim dokumentem, więc gdy będę wyrabiał sobie insurance number w Anglii, w oczach urzędnika jestem łączony tylko z Polską, czyż nie ?
"..."


Pytasz sie mnie to, stwierdzasz to czy masz nadzieje ze tak jest?

Twój BSN jest podczepiony pod zasilek, konto bankowe na ktore UWV ci przelewa, ubezpieczenie zdrowotne itd.

Wiem ze Anglia i Holandia wymieniaja dane podatkowe ze soba. https://www.meijburg.nl/i...ens-uitwisselen

Mysle ze szansa ze sie uda na poczatku jest duza, ale po 1-2 latach, przy rozliczeniu BD/UWV moze dostac te dane, i wtedy oddajesz wszystko + 100% kara, co nie wydaje mi sie zbyt atrakcyjne.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Sie 08, 2016 7:20 pm   

belzeboss, zrobisz jak zechcesz ale za jakis czas nie wyplakuj swoich zali ze NL urzedy sa takie czy inne .
p.s. rozliczajac sie z belastingdienst musisz tez wypelnic dochody swiatowe (wereldinkomen) czy je wypelnisz czy nie belasting kontroluje te dane z innymi panstwami europejskimi a dane z u.podatkowego sa przekazywane do takich instancji jak SVB , UWV itd wiec naprawde chlopie rob jak chcesz i nie szukaj potwiedzenie czegos co jest nie mozliwe . Kazdy ci odradza , sam jestes swiadom ze to oszustwo/lamanie prawa . No ale jak chcesz tak bardzo usprawiedliwienia samego siebie to ok . Chlopie masz racje zrob to tak . Nikt cie nic nie udowodni a te glupie wiatraki to oh poprostu idioci i bierz co chcesz oni moga ci naskoczyc . Dalej zycze milego dnia i szybkiego oszczedzania kaski na ..... co sobie chcesz.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Pon Sie 08, 2016 7:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group