NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile w NL wynosi dobra pensja?
Autor Wiadomość
nielubiebigosu 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Sie 2016
Posty: 25
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 5:24 pm   Ile w NL wynosi dobra pensja?

Wyjeżdżam na razie zatrudniony przez agencję pracy i będę pracowac za minimalną pensję, która obowiązuje na terenie tego kraju. Chociaż nie ukrywam, że jeśli podkręcę język Holenderski, chciałbym dostac większą pensję i przy pomocy rodziców kupic sobie małą kawalerkę- lub odpowiednik m1.

Ile Euro netto na terenie NL to już w miarę dobra pensja, aby odłożyc z 800-1000 jednoczesnie prowadzic normalny tryb życia- wyjscie co weekend na miasto, normalne zarcie- nie żadne proszki i tanie wyroby mięsne? 2000-2500?

Celuję w większe miasta. Powyżej 80-90 tys mieszkancow

Czy ogólnie firmy chętnie przejmują polaków płacąc im uczciwe pieniądze? Jeśli tak to ciężko? Długo trzeba czekac?
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 7:06 pm   Re: Ile w NL wynosi dobra pensja?

nielubiebigosu napisał/a:
Wyjeżdżam na razie zatrudniony przez agencję pracy i będę pracowac za minimalną pensję, która obowiązuje na terenie tego kraju. Chociaż nie ukrywam, że jeśli podkręcę język Holenderski, chciałbym dostac większą pensję i przy pomocy rodziców kupic sobie małą kawalerkę- lub odpowiednik m1.

Ile Euro netto na terenie NL to już w miarę dobra pensja, aby odłożyc z 800-1000 jednoczesnie prowadzic normalny tryb życia- wyjscie co weekend na miasto, normalne zarcie- nie żadne proszki i tanie wyroby mięsne? 2000-2500?

Celuję w większe miasta. Powyżej 80-90 tys mieszkancow

Czy ogólnie firmy chętnie przejmują polaków płacąc im uczciwe pieniądze? Jeśli tak to ciężko? Długo trzeba czekac?



Trzymam kciuki ale obawiam się że mocno bujasz w obłokach.
 
 
nielubiebigosu 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Sie 2016
Posty: 25
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 7:33 pm   

2000-2500 brutto? Może oszczędnosciami przeholowalem
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 7:37 pm   

nielubiebigosu napisał/a:
2000-2500 brutto? Może oszczędnosciami przeholowalem


Chcesz quiz? Odpowiesz na parę krótkich pytań a ja ci powiem czy bujasz czy nie, ok?
- poziom otwarcia na ludzi, komunikatywność - w skali 1-10, i nie chodzi o znajomych.
- palisz marychę? ile?
- talent do nauki języków obcych? skala 1-10, bądź bardzo surowy w tej ocenie, uczciwie
- byłeś kiedyś za granicą pracować? Jeśli tak gdzie i jak długo
- doświadczenie zawodowe i jakie wykształcenie, kierunek?


EDIT. No dobra, to bardziej psychotest niż quiz. Tylko uczciwe odp.z dużą dawką samokrytyki. Tak jakbyś patrzył na siebie z boku. Nie lubimy cukrować sobie przecież nie?
Ostatnio zmieniony przez FijneBuurman Pon Sie 22, 2016 7:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nielubiebigosu 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Sie 2016
Posty: 25
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 7:56 pm   

1) dużo sangwinika

2) jak pisałem w innej swojej wypowiedzi- chcę jechac tam pracowac a nie brac narkotyki i chodzic na na panienki. Chociaz powiem Ci szczerze, że grzybów halucynogennych nigdy nie jadalem a tam chyba można w sklepach nabyc- nie ukrywam, ze sprobowalbym

3) wiem, ze sporo nauki mnie czeka. Maturę zdawalem w 2010 roku

4) nie pracowalem za granica

5) technik farmacji, ale niestety od roku nie mogę stazu znalezc- jestem typowy produkcyjny robotnik. Niestety musze 2 staz odbyc na terenie panstwa gdzie zdobylem dyplom/tytul dlatego planue w przyszlosci zrobic jego odpowiednik na terenie NL- ale do tego potrzebny jezyk
Ostatnio zmieniony przez nielubiebigosu Pon Sie 22, 2016 7:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 8:04 pm   

nielubiebigosu napisał/a:
1) dużo sangwinika

2) jak pisałem w innej swojej wypowiedzi- chcę jechac tam pracowac a nie brac narkotyki i chodzic na na panienki. Chociaz powiem Ci szczerze, że grzybów halucynogennych nigdy nie jadalem a tam chyba można w sklepach nabyc- nie ukrywam, ze sprobowalbym

3) wiem, ze sporo nauki mnie czeka. Maturę zdawalem w 2010 roku

4) nie pracowalem za granica

5) technik farmacji, ale niestety od roku nie mogę stazu znalezc- jestem typowy produkcyjny robotnik. Niestety musze 2 staz odbyc na terenie panstwa gdzie zdobylem dyplom/tytul dlatego planue w przyszlosci zrobic jego odpowiednik na terenie NL- ale do tego potrzebny jezyk



Moja ocena pi razy oko, przy założeniu że nie spotka Cię jakieś mocne szczęście albo osoba która Cię wypchnie do góry : Zjedziesz max. po kilku latach do Polski nie przekraczając nigdy jak tylko trochę ponad minimalną płacę. Ale co wyjarasz to będzie Twoje :073:
Niemniej powodzenia życzę! Nie chcę Ci burzyć więcej nieskalanej wizji o Holandii :020:
 
 
nielubiebigosu 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Sie 2016
Posty: 25
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 8:06 pm   

Aż tak nie fajnie jest/robi się?

PS. zapewne uwazasz, ze jestem typowym "polakiem cwaniakiem", ktoremu nie wyszlo w PL i wyjezdza do NL aby zarabiac "godne pieniadze" i gonie sie nawalic w ciagu weekendu. Juz zamiast na marihuane wole wywac na silownie/basen i zdrowe zarcie
Ostatnio zmieniony przez nielubiebigosu Pon Sie 22, 2016 8:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 8:20 pm   

nielubiebigosu napisał/a:
Aż tak nie fajnie jest/robi się?

PS. zapewne uwazasz, ze jestem typowym "polakiem cwaniakiem", ktoremu nie wyszlo w PL i wyjezdza do NL aby zarabiac "godne pieniadze" i gonie sie nawalic w ciagu weekendu. Juz zamiast na marihuane wole wywac na silownie/basen i zdrowe zarcie


Absolutnie tak Cię nie biorę. Gdyby tak było to nawet bym z Tobą nie gadał. Widzę po słownictwie żeś w ciemię nie bity.
Musisz zniżyć oczekiwania, będzie Ci łatwiej.
Proponuję przyjechać na kilka miesięcy z jakąś agencją, między pracą silnie uczyć się języka (angielski to pikuś) i obserwować kraj, ceny (studia kosztują masakryczne pieniądze!), ludzi itd itd. Albo wyjdzie że masz cohones i tą dwójkę z przodu w końcu kiedyś zobaczysz na wypłacie albo skończy się to tak jak pisałem.
 
 
nielubiebigosu 
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Sie 2016
Posty: 25
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 8:24 pm   

Tak zrobię. Nie chcę studiowac tylko skończyc holenderski odpowiednik szkoly policealnej.
Ostatnio zmieniony przez nielubiebigosu Pon Sie 22, 2016 8:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Pon Sie 22, 2016 8:31 pm   

nielubiebigosu napisał/a:
Tak zrobię. Nie chcę studiowac tylko skończyc holenderski odpowiednik szkoly policealnej.


Proponuję od razu się wziąć za język. Osobiście uważam go za b.trudny, jego największą przywarą jest to że na ulicy Holendrzy nie gadają tak wyraźnie jak to słychać w TV czy na kursach językowych które można znaleźć w necie czy wogóle. Niderlandzki to charczenie pod nosem. Obawiam się że w pracy 'robotnika' niewiele będziesz miał kontaktu z rodowitymi Holendrami a bez tego nie nauczysz się języka żeby skończyć szkołę. Bierz pod uwagę mieszkanie jakiś czas w piątkę w jednym domku często z ludźmi typu 'polaczek' o którym pisałeś. Tęsknota za domem, rodziną, znajomymi. To potrafi niejednego po jakimś czasie położyć. Mimo tego zastanów się dobrze i uczciwie zważ swoje predyspozycje jeśli planujesz tu zostać na dłuuugo czy na stałe. A w PL też nie jest najgorzej teraz, PiS za 3 lata odejdzie w niepamięć haha

O zdrowym żarciu na początku zapomnij. O ile nie umiesz gotować to na tą półkę cenową długo tutaj nie sięgniesz, chyba że tylko surowe owoce i warzywa. Przyzwyczaj się do zafoliowanych gotowców i fast foodu. Smak konserw Tesco też poznasz.
Ostatnio zmieniony przez FijneBuurman Pon Sie 22, 2016 8:36 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Wto Sie 23, 2016 2:27 am   

FijneBuurman napisał/a:
Smak konserw Tesco też poznasz.

tu nie ma TESCO :D
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Sie 23, 2016 7:07 am   

nielubiebigosu napisał/a:
Ile Euro netto na terenie NL to już w miarę dobra pensja, aby odłożyc z 800-1000 jednoczesnie prowadzic normalny tryb życia- wyjscie co weekend na miasto, normalne zarcie- nie żadne proszki i tanie wyroby mięsne? 2000-2500?


Aby zarabiac wg mnie dobrze to trzeba miec min 2 000 netto czyli jakies 2600 brutto( oczywisice mowie tutaj o pracy 40 godz tyg a wyplata co miesiac )

Jesli chodzi o zarobki przecietnego pracownika produkcyjnego to ok 1500-1800 e brutto a wiec zostaje 1350-1550 e netto . Jednak jak bedziesz mial po 200-240 godzin w miesiacu to i 2000 e netto bedziesz w stanie zarobic tylko wtedy nie bedziesz mial zbyt wiele czasu wolnego :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Wto Sie 23, 2016 7:37 am   

seemija napisał/a:
FijneBuurman napisał/a:
Smak konserw Tesco też poznasz.

tu nie ma TESCO :D


A te przywiezione z Polski? ;)
Wiem, ale do ludzi trzeba pisać tak żeby zrouzumieli przekaz.
Przecież Jumbo czy AH nic mu nie powie :D
Ostatnio zmieniony przez FijneBuurman Wto Sie 23, 2016 7:38 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Wto Sie 23, 2016 7:38 am   

FijneBuurman napisał/a:
seemija napisał/a:
FijneBuurman napisał/a:
Smak konserw Tesco też poznasz.

tu nie ma TESCO :D


Wiem, ale do ludzi trzeba pisać tak żeby zrouzumieli przekaz.
Przecież Jumbo czy AH nic mu nie powie :)


Wg mnie Jumbo czy AH ma dobre produkty i spory wybor ...

Co innego Aldi , Lidl itp
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Wto Sie 23, 2016 7:48 am   

Beny.rac napisał/a:
FijneBuurman napisał/a:
seemija napisał/a:
FijneBuurman napisał/a:
Smak konserw Tesco też poznasz.

tu nie ma TESCO :D


Wiem, ale do ludzi trzeba pisać tak żeby zrouzumieli przekaz.
Przecież Jumbo czy AH nic mu nie powie :)


Wg mnie Jumbo czy AH ma dobre produkty i spory wybor ...

Co innego Aldi , Lidl itp


Pytanie brzmi nie w którym sklepie tylko na co sobie chłopak może pozwolić za klasyczną wypłatę nrml robotnika. Widząc zacięcie chłopaka do odkładania jak najwięcej kasy to będzie musiał przeprosić się ze śmieciowym żarciem albo odłoży max na waciki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group