NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwolnienie z pracy prosze o pomoc...
Autor Wiadomość
Kreda
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 2
Wysłany: Śro Wrz 14, 2016 3:53 pm   Zwolnienie z pracy prosze o pomoc...

Witam. Dnia 2.09 dostalem wypowiedzenie umowy z miesiecznym okresem wypowiedzenia. Dnia 5.09 zglosilem ze wlasnie 2.09 zaraz przed wreczeniem mi papierkow do podpisania uleglem malej kontuzji kregoslupa bo faktycznie stalo sie to dokladnie w ten sam dzien. Teraz pracodawca wydzwania mi zebym przyjechal podpisac papiery kilka razy dziennie. Chcialbym wiedziec czy pracodawca zakladajac mi sprawe sadowa moze wnioskowac o ukaranie mnie jakas kara pienierzna lub cos w tym wypadku. Moj kontrakt konczyl sie 04.01.2017r.w firmie pracowalem od 9.11.2015r.
Oststnie pytanie zwiazane z urlopem niewykorzystanym mianowicie posiadam wszystkie zgloszenia dni wolnych na papierze z podpisem lidera jest tego 6dni. A w pracy dowiedzialem sie ze zostalo mi okolo 5dni urlopu czy pracodawca moze zabrac mi jak to sie mowi potocznie na gebe urlop jesli np nie bylo mnie w pracy 1 dzien i zglaszalem to rano ze mnie nie bedzie bo zle sie czuje czy musi miec to na papier?

http://chomikuj.pl/kreda_...wiazanie+jakosc
Tutaj sa zdj dok jakie dostalem nie mam innego dysku wiec jest na chomiku
Ostatnio zmieniony przez Kreda Śro Wrz 14, 2016 7:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Wrz 14, 2016 4:15 pm   

Kreda napisał/a:
Dnia 5.09 zglosilem ze wlasnie 2.09 zaraz przed wreczeniem mi papierkow do podpisania uleglem malej kontuzji kregoslupa bo faktycznie stalo sie to dokladnie w ten sam dzien.
czyli po zgloszeniu chorobowego ( z powodu chorobowego ) chca rozwiazac z toba kontrakt ? Domyslam sie tez ze masz faze A/1 . W twoim kontrakcie o prace powinines dostac odpowiedz na twoje posrednie pytanie , czy moga ciebie zwolnic w trakcie choroby .
Jezeli tak jest ze masz faze A/1 to kontrakt konczy sie w chwili m.i. choroby i od tego momentu UWV jest instancja wyplacajaca ci chorobowe
Cytat:
De (duur van de) arbeidsovereenkomst

...De duur van de arbeidsovereenkomst is voor losse uitzendkrachten (fase A) afhankelijk van de duur van de opdracht. De arbeidsovereenkomst eindigt namelijk wanneer de opdracht eindigt (art 7:691-2 BW). Het inlenen eindigt bijvoorbeeld als er geen werk meer is, als er problemen zijn met de uitzendkracht, dan wel wanneer hij ziek wordt of ergens anders gaat werken.
https://www.arbeidsrechte...-verplichtingen .
Kreda napisał/a:
w pracy dowiedzialem sie ze zostalo mi okolo 5dni urlopu czy pracodawca moze zabrac mi jak to sie mowi potocznie na gebe urlop jesli np nie bylo mnie w pracy 1 dzien i zglaszalem to rano ze mnie nie bedzie bo zle sie czuje czy musi miec to na papierze?
W Nl jest tak ze pierwsze 1 -3 dni choroby sa nie platne . Jezeli pracodawca ci je wyplacil z twojeich dni urlopowych powninien z toba to wczesniej uzgodnic .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Kreda
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Wrz 2016
Posty: 2
Wysłany: Śro Wrz 14, 2016 4:18 pm   

Zaraz posle linka ze zdj kontraktu ale jest to kontrakt umowa o prace nie z biurem tylko bezposrednio u pracodawcy

Pliki ze zdj kontraktu
http://chomikuj.pl/kreda_/kontrakt+jakosc

Ogolnie chca rozwiazac kontrakt poniewarz jedna z pan bedacych liderem kieruje sie zasada jak ktos jest dobrym pracownikiem ktory nie da z siebie zrobic szmaty leci odrazu.
O incydencie nie mialem juz czasu poinformowac 2.09 bo zaraz po tym dostalem papier a bole nasilily sie przez weekend i zglosilem to 5.09 w poniedzialek
Ostatnio zmieniony przez Kreda Śro Wrz 14, 2016 7:56 pm, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group