NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rok podatkowy 2014,Odwolanie
Autor Wiadomość
jacek1994666 
Poczatkujacy
Uther17

Dołączył: 08 Gru 2014
Posty: 4
  Wysłany: Nie Wrz 11, 2016 11:44 pm   Rok podatkowy 2014,Odwolanie

Witam Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak mogę się odwołać od zapłaty? Otóż dostałem niedawno list z acceptgiro z kwotą do zapłaty 1044 euro.Po tym liście postanowiłem zadzwonić do belastingu i dowiedzieć się co jest grane.Tam zostałem poinformowany przez kobietę, że mój księgowy rozliczyl mnie tak jakbym pracował cały rok a nie pracowałem.Przez chwilę myślałem, że wyjdę z siebie i stanę obok.Na jakiej podstawie Oni uważają, że ja nie pracowałem cały rok? Pani zadała mi pytanie "Czy nie uważa Pan, że to za mało jak na cały rok?" No coś podobnego.A ile ja miałem zarobić na za:_"%##% wiekówce przy kwiatach i pakowaniu za.... parówek? Dodam też, że mam umowy i salarisy z 2014 roku.Po tym jak powiedziałem jej, że pracowałem cały rok ale miałem wiekówke i zrobiłem ochłapy (11 netto za rok) a oni chcą jeszcze ponad 1000e ode mnie wyciągnąć powiedziała, że muszę odwołać się od zapłaty.I tu jest moje pytanie do ludzi, którzy wiedzą mniej więcej o co chodzi.Jak mogę się odwołać? Dodam tez, że nie pracuję już w NL i nie mam kontaktu z ksiegowym, który mnie rozliczał.Na całe szczęście za 2013 rok byłem rozliczony na nowych zasadach, więcej włosów na głowie :) .

Miłego wieczoru, pozdrawiam.
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Wrz 12, 2016 11:10 am   

jacek1994666, zerknij do tego tematu

http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#315420
 
 
jacek1994666 
Poczatkujacy
Uther17

Dołączył: 08 Gru 2014
Posty: 4
Wysłany: Wto Wrz 13, 2016 1:23 am   

Panicelinka napisał/a:
jacek1994666, zerknij do tego tematu

http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#315420

Dziękuję.Napisałem do księgowego o załatwienie sprawy.Jeżeli chodzi o język niderlandzki jestem zdany, tylko na czyjąś pomoc.Na stronie Belastingu jest coś o odwołaniu, ale nie wiem które to konkretnie, bo ja nie chce się odwołać od decyzji a od zapłaty.Pozdrawiam
 
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Wrz 24, 2016 10:54 am   

"Bezwaar maken" masz zazwyczaj na drugiej strony listu, który dostajesz z Belastingu. Tam są podane informacje w jaki sposób się odwołać.
 
 
marianx8 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 35
Dołączył: 07 Mar 2014
Posty: 54
Skąd: Zawiercie
Wysłany: Śro Wrz 28, 2016 11:52 pm   

Nie pociesze Cię, ale moja żona dostała coś podobnego - na wiekowce zarobiła ok 10 000, a do oddania miała prawie 1300. Byliśmy u księgowej żeby coś zaradziła i umożyli połowę tej sumy.
Zawsze coś wiec warto iść do księgowej żeby pisała odwołanie. Sporo osób nie idzie i po prostu płaci :028:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group