NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zatrzymane tablice rejestracyjne
Autor Wiadomość
AstralDream
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 3
Wysłany: Pon Kwi 03, 2017 7:02 pm   Zatrzymane tablice rejestracyjne

Witam
Wie ktoś co robić jak policja w holandii zabierze tablice rejestracyjne?
Ostatnio zmieniony przez AstralDream Pon Kwi 03, 2017 7:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Kwi 04, 2017 7:53 am   

AstralDream, zalezy za co zabrali te teblice .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
AstralDream
Poczatkujacy

Wiek: 44
Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 3
Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 4:07 pm   

baileys napisał/a:
AstralDream, zalezy za co zabrali te teblice .

Samochód nie był zarejestrowany na osobę która nim jeździła.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 4:26 pm   

Jak jeździsz firmowym autem też zabierają?
 
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 6:50 pm   

Własnie, tym bardziej że jeżdząc leasingowym też nie jest na Ciebie. Także akurat w takie wytłumaczenie nie wierzę.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Kwi 10, 2017 8:19 pm   

wigru, jezelisz dla tej firmy to nie zabiora bo masz papiery przy sobie a auto jest zarejestrowane na ta sama firme dla ktorej pracujesz .
LeGolasik, Leasing to calkiem cos innego i to auto jest przypisane danej osobie mimo ze dana osoba nie jest wlascicielem . tak samo jak auta z wypozyczalni masz prawo do poruszania sie danym autem poniewaz ma kontrakt na najem/leasing a wlascicielem jest ktos inny . Zaloze sie ze tu chodzi o to ze auto jest na wspolwlasciciela lub na kogos z rodziny ( czytaj na polskich tablicach ) a kierowca nie mial ani pozwolenia notorialnego , ani wlasciciel nie byl w zasiegu "reki " a kierowca nie ma oplaconego podatku drogowego .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Wto Kwi 11, 2017 9:24 am   

To jest bez sensu, skąd policjant podczas kontroli będzie wiedział czy pracuję dla tej firmy czy nie skoro mam dowód rejestracyjny? Tak samo jak pożyczasz auto to dajesz dowód. Po co ubezpieczyciele pytają się przy zakładaniu polisy czy będzie dodatkowy kierowca?
 
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Kwi 11, 2017 12:49 pm   

wigru napisał/a:
skąd policjant podczas kontroli będzie wiedział czy pracuję dla tej firmy czy nie
firma wydaje nie ponic pismo do belasting o uzytkowaniu auta firmowego przez danego pracownika to po pierwsze . Po drugie policjant moze wystapic do centrali o sprawdzenie czy dana osoba pracuje i w jakiej firmie . Policja ma dostep do tak wielu danych ktore im daja mozliwosc sprawdzenia czy masz prawo poruszania sie danym autem . Policja ma dostep nie tylko do danych adresowych i centralnej bazy ubezpieczen , oni maja dostep do wielu danych w u.podatkowym . Wbijajac tablice rejestracyjne wiedza o kierowcy naprawde duzo napewno wiecej jak bys chcial zeby wiedzieli . Jezeli masz jakies zalelosci w u.podatkowym , nie zaplacone mandaty , jestes za cos scigany ( nie tylko w NL ) , nie oplacony podatek drogowy ,APK , twoj adres w gminie , nie zaplacone alimenty itd to wszystko jest w ich bazie lub sa polaczeni z innymi bazami danych . A w razie jakich kolwiek watpliwosci/niescislosci maja prao ciebie wziasc na komisarjat i tam reszte poszukac . Jezeli pozyczyles komus innemu auto ( poza twoja rodzina/partnerem ) to wpisujac BSN lub dane tej osoby tez beda o nim wiedzic wszystko , a w razie potrzeby moga zawsze sie z toba skontaktowac dla potwierdzenia ze to twoje auto i ze je wypozyczyles komus .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Kwi 11, 2017 12:51 pm   

wigru napisał/a:
Po co ubezpieczyciele pytają się przy zakładaniu polisy czy będzie dodatkowy kierowca?
ubezpieczalnia pyta czy bedzie dodatkowy kierowca po to by tez go ubezpieczyc ale maja na mysli najblizsza rodzine / domownikow . PAmietaj ze pozyczajac auto osobom trzecim ubezpieczalnia moze sie wymigac od placenia ewentualnych szkod .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Wto Kwi 11, 2017 10:23 pm   

baileys napisał/a:
firma wydaje nie ponic pismo do belasting o uzytkowaniu auta firmowego przez danego pracownika to po pierwsze .


trzecia tischnerowska :D
jezdzilam firmowymi, bywalo ze kazdego dnia innym, nawet nie probuje zakladac ze codzien skladali do BD zaswiadczenia ktorym wlasnie jade tym bardziej ze sami nie wiedzieli ktory ,,bedzie wolny"

baileys napisał/a:
ubezpieczalnia pyta czy bedzie dodatkowy kierowca po to by tez go ubezpieczyc ale maja na mysli najblizsza rodzine / domownikow


kolejna 3
nie jestem ani rodzina ani oficjalnym domownikiem a jestem wpisana jako ewentualny dodatkowy kierowca przy polisie auta prywatnego
moze pora dopracowac informacje ?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Kwi 11, 2017 10:53 pm   

seemija napisał/a:
moze pora dopracowac informacje ?
dopracowane . Co odnosnie ubezpieczenia osoby trzeciej . Inne info to ty dopracuj .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
TenTyp 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 45
Wysłany: Śro Kwi 12, 2017 9:00 am   

Rowniez nie jestem w zaden sposob wpisany jako uzytkownik pojazdu z ktorego korzystam, pojazd jest w leasingu. Nie ma to w Holandii zadnego znaczenia. Wczesniej zdarzalo mi sie brac z parkingu losowe auto... pracujac dla korporacji (gdzie sam dzial prawny liczy pewnie ze 100 osob) jestem przekonany, ze gdyby istnial choc cien przypuszczenia, ze nie jest to w pelni zgodny z prawem sposob i, ze moze powodowac problemy podczas kontroli to zasady uzytkowania auta w leasingu bylyby inne.

Co do samochodu na PL tablicach to byc moze jest mozliwe, ze stalo sie tak jak napisal autor.

Dodatkowy kierowca zwieksza ryzyko uszkodzenia pojazdu a tym samym wysokosc skladki ubezpieczeniowej. Z mojego doswiadczenia wynika, ze nie ma znaczenia czy jest to ktos z rodziny. Istotny moze byc za to wiek pozostalych osob.
Ostatnio zmieniony przez TenTyp Śro Kwi 12, 2017 9:03 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Kwi 12, 2017 10:02 am   

Ludzie , w u.podatkowym jest wpisane kazde auto bo sie placi podatek drogowy wiec u.podatkowy widzi ze firma jest wlascicielem a nie ponic sa formularze wysylane przez firmy do u.podatkowego ze dany pracownik uzywa auta firmowego z danymi pracodawcy .
TenTyp, w leasingu firmowym jest troche inaczej zalatwione jak w leasingu prywatnym/osobowym i tu tak jak mowisz jest to tak a nie inaczej zalatwione prawnie ale niektorych spraw nie przeskoczy nawet dzial prawny .
TenTyp napisał/a:
nie jestem w zaden sposob wpisany jako uzytkownik pojazdu z ktorego korzystam, pojazd jest w leasingu. Nie ma to w Holandii zadnego znaczenia.
to ze tobie nie jest auto przypisane to nie problem w leasingu firmowym bo firma istnieje jako instancja najmujaca a ty w u.podatkowym istniejesz jako ich pracownik danej firmy inaczje by sie miala sprawa i mialo by wielkie znaczienie w NL gdybys nie pracowal dla danej firmy .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Śro Kwi 12, 2017 10:06 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TenTyp 
Poczatkujacy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 45
Wysłany: Śro Kwi 12, 2017 11:46 am   

Zapewne mozliwych kombinacji jest sporo... wiem natomiast na pewno, ze moim samochodem firmowym moze poruszac sie ktokolwiek komu przekaze kluczyki... sasiad, mama, kolega. Mam to rowniez wyszczegolnione w umowie dlatego mowie, ze w moim przypadku (i wielu innych) nie ma to znaczenia.

Zapewne inaczej jest jesli samochod firmowy jest oznaczony jako tylko do użytku firmowego...
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Kwi 12, 2017 7:14 pm   

Baileys, trochę nie masz racji. Ubezpieczalnia pyta o głownego kierowcę, a nie dodatkowego. Tutaj może być każdy. Jednak ubezpieczenie może być wyżśsze. Jeśli chodzi o domowników/partnera:
- z założenia mogą korzystać z jednego auta i ubezpieczenie pokrywa szkody
- przy ubezpieczeniu partner/domownik z wyzszymi zniżkami może ubezpieczyć auto nie bedąc jego właścicielem, warunkiem jest ten sam adres zamieszkania.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group