NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy polskie spoleczenstwo jest chore?
Autor Wiadomość
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Kwi 22, 2017 10:01 pm   

Ale przeciez napisalem, ze juz nie mieszkam. Mieszkamy we 2, a jestesmy w oczekiwaniu na mieszkanie socjalne. Jesli nie wypali zamierzam kupic cos.

Oni maja nieco odmienny system wartosci niz my. Dlatego holenderskie 'gezin' jest nie do pojecia dla Polakow. U nich rodzina wcale nie znaczy to samo co u nas.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Kwi 22, 2017 10:44 pm   

Winter napisał/a:
Benny, kiedys pisalem, ze zjezdzam, ale w ostatniej chwili trafila mi sie fucha na kontrakcie i to za krocie. Jesli uda sie dostac vasta to ani mysle o powrocie do PL. Chce zrobic drugi kierunek na studiach.


I zycze abys dostal stala umowe :033:

Mi to zajelo 8 lat z czego 6 zmarnowane w firmie gdzie niestety stala umowa byla tylko sciema , w obecnej po 1,5 roku dali umowe na stale :035:

Co do tematu to uwazam ze tyle jest chorych co zdrowych Polakow w Nl :033:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
Ostatnio zmieniony przez Beny.rac Sob Kwi 22, 2017 10:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Winter 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 453
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Sob Kwi 22, 2017 11:34 pm   

Beny.rac napisał/a:
Winter napisał/a:
Benny, kiedys pisalem, ze zjezdzam, ale w ostatniej chwili trafila mi sie fucha na kontrakcie i to za krocie. Jesli uda sie dostac vasta to ani mysle o powrocie do PL. Chce zrobic drugi kierunek na studiach.


I zycze abys dostal stala umowe :033:

Mi to zajelo 8 lat z czego 6 zmarnowane w firmie gdzie niestety stala umowa byla tylko sciema , w obecnej po 1,5 roku dali umowe na stale :035:

Co do tematu to uwazam ze tyle jest chorych co zdrowych Polakow w Nl :033:
Mialem juz vasta 7 lat, ale firma padla.

Ogolnie to decydowalbym sie na zakup teraz, ale nie wiem, czy rzeczywiscie chce tu spedzic cale zycie. Nie wiem, jak jest w PL, bo jestem raz na 2 lata. Jedni narzekaja, drudzy chwala.
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Nie Kwi 23, 2017 2:47 am   

No ja niestety porównujac sie do znajomych w Polsce to zawiele nie poszłem do przodu.Kwestia może jakich sie ma znajomych. Jednak Ci moi pobudowali domy bez kredytów, w firmach sa na stanowiskach o jakich ja mogę tylko pomarzyć. Krótko mówiąc pewnej granicy tutaj sie nie przeskoczy niestety trzeba byc tego świadomym.
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Nie Kwi 23, 2017 10:52 am   

xenon napisał/a:
Krótko mówiąc pewnej granicy tutaj sie nie przeskoczy niestety trzeba byc tego świadomym.


Założyć swój biznes. Only sky is the limit.
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Nie Kwi 23, 2017 12:48 pm   

No nie każdy jest stworzony do własnego biznesu... niestety ja chyba nie jestem.
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Nie Kwi 23, 2017 12:48 pm   

Cytat:
Mialem juz vasta 7 lat, ale firma padla.

Ogolnie to decydowalbym sie na zakup teraz, ale nie wiem, czy rzeczywiscie chce tu spedzic cale zycie. Nie wiem, jak jest w PL, bo jestem raz na 2 lata. Jedni narzekaja, drudzy chwala.


A kto tu pisze o tym ze chce w Nl zostac na stale ?

Mysle ze okres 3-5 lat to juz wystarczajacy czas aby kredyt wychodzil lepiej niz wynajem .

No ale ryzyko jest zawsze i trzeba brac je pod uwage :039:
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Nie Kwi 23, 2017 5:13 pm   

xenon napisał/a:
No nie każdy jest stworzony do własnego biznesu... niestety ja chyba nie jestem.


też tak myślałem, dopóki nie zaryzykowałem i nie spróbowałem.
udało się z nawiązką :)
 
 
Tomstone 
Poczatkujacy

Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 4
Wysłany: Wto Paź 24, 2017 12:06 pm   

Wg. mnie margines, męty, itd. wyjeżdżają na zachód bo w Polsce już się nie opłaca tak bardzo "działać" jak w takiej Holandii np. i tyle.
 
 
lenaa12 
Poczatkujacy

Wiek: 39
Dołączyła: 10 Mar 2018
Posty: 1
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob Mar 10, 2018 12:52 am   

Fakt, że dużo patologii jest w Holandii. Jednak wstydzić się za innych jest bez sensem. A to, że jakaś tam część holendrów jest uprzedzona do Polaków i z tego tytułu "dziwnie na Ciebie patrzyli" to już ich problem. Nie poznali a z góry oceniają.
 
 
agda 
Poczatkujacy

Wiek: 35
Dołączyła: 27 Cze 2018
Posty: 1
Wysłany: Śro Cze 27, 2018 7:29 pm   

Trochę wygląda na kompleks Polaka. Ba, gdybyś był innej narodowości prawdopodobnie byłoby to samo.
 
 
itsjustme123
Poczatkujacy

Dołączył: 30 Lip 2018
Posty: 2
Wysłany: Pon Lip 30, 2018 3:37 am   

Ja myślałam,że dużo widziałam już w życiu,ale jak przyszedł do naszej firmy jeden czub -stwierdziłam,że mało . Wyobraźcie sobie,że do szefa wrzeszczał :buuuuuu i machał łapami, podobno lizał kran,ciągle się cieszył a jak go ktoś pytał na jakim dziale robi to odp : jestem w sieci. Hahaha :081: :081: :081: Masakra jakaś, a niby wszyscy mają zaświadczenia o niekaralności i co z tego? :036:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group