NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
numer sofi
Autor Wiadomość
dudkowa6546
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 2
Wysłany: Wto Cze 27, 2017 1:48 pm   numer sofi

Witam. Za posrednictwem biura mondial uitzend bv podjełam sie pracy. Przpracowałam dwa tyg nie majac numeru SOFI. Po dwóch tygodniach proszenia sie o ten numer spakowałam sie i po prostu wyjechałam. Koordynator straszył mnie że na świedectwie pracy będe miala porzucenie pracy. Po paru tyg powiedział że jeżeli bede miec numer sofi to żebym przeslala do biura żeby dostac wyplate za przepracowne 2 tygodnie. I teraz sie zastanawiam czy gdzies tutaj jest haczyk bo oni nie majac mojego numeru sofi wcale nie musza i nie maja prawa mi wyplacac kasy i czy jesli bym wyslala im ten numer to czy to poniesie za soba jakies konsekwencje ??
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Cze 27, 2017 3:08 pm   

dudkowa6546 napisał/a:
Przpracowałam dwa tyg nie majac numeru SOFI.



dudkowa6546 napisał/a:
Po dwóch tygodniach proszenia sie o ten numer spakowałam sie i po prostu wyjechałam...


to w koncu masz ten numer czy nie ?
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Wto Cze 27, 2017 3:56 pm   

Jak mają Ci wypłacić pieniądze jak nie mają numeru BSN? To chyba logiczne, że musisz im go dać jeśli chcesz zobaczyć pieniądze.
 
 
 
dudkowa6546
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Cze 2017
Posty: 2
Wysłany: Śro Cze 28, 2017 8:54 am   

Podczas pobytu tam i pracy nie miałam numeru sofi a przy podpodpisywaniu umowy trzeba było zapłacić 25€ za numer sofi co jak później się okazało że liczą sobie za transport żeby załatwić. Po numer sofi miałam jechać w dniu którym przyjechalam do pracy. Nie pojechałam a oni obiecywali że w najbliższych dniach. Przepracowałam te dwa tyg bez numeru i się wkurzyłam i wyjechalam. Jakoś po 2 tyg załatwiłam sobie na własną rękę numer sofi nie przez biuro tylko sama pojechalam. Wcześniej koordynator był wkurzony na mnie że opuściłam pracę bez podpisywania zjazdowki i nikomu nic nie mowiac. Straszył mnie że będę miała wystawione świadectwo pracy z porzuceniem pracy i zapłacę karę . Ale bez numeru sofi nic nie mogą zrobić bo to jest tak jak by praca na czarno po zatym nie dostałam żadnej kopi umowy oni wszystko maja. Koordynator pisał do mnie że jak chce dostać pieniądze za przepracowane te dwa tyg to żebym przysłała numer sofi. I nie wiem czy mam to zrobić czy po prostu olać żeby nie wpakowac się w jakieś kłopoty
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Cze 28, 2017 11:35 am   

dudkowa6546,

Cytat:
Koordynator pisał do mnie że jak chce dostać pieniądze za przepracowane te dwa tyg to żebym przysłała numer sofi.



Skoro pracowalas, to wynagrodzenie za ten okres czasu ci sie nalezy , tylko teraz pytanie
co bylo w twojej umowie, odnosnie porzucenia pracy ?
Czy rzeczywiscie nic ci nie grozi ,mam na mysli kare finansowa, lub inna ,stosowana przez biura pracy .
Przeciez biura musza sie przed takimi sytuacjami prawnie zabezpieczac inaczej zapanuje wolna amerykanka .

Nie lepiej zadzwonic do nich wyjasnic i nawet otwarcie zapytac o konsekwencje ? Chyba cala twoja wyplata nie pojdzie na poczet kary o i ile ja wogole zastosuja .


ps .Sorry za uszczypliwosc ale nie rozumiem takiego postepowania, przeciez sama narozrabialas ,a teraz trzesiesz dupina ? Moje zdanie jest takie .Bierz na klate i zalatwiaj co sie jeszcze da zalatwic na pewno na przyslowiowe waciki ci zostanie . :035:
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Cze 28, 2017 11:42 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dukeluke
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 9
Wysłany: Wto Sie 08, 2017 4:09 pm   

w 2008 roku wyrabiałem numer SOFI - gdzies mi ten numer zginął i nie wiem jak teraz jadąc znow do NL gdzie mam zgłosić się by dostać wtórnik ? czy cUś ?słyszałem ze za wtórnik się płaci , ile ?
 
 
Renix 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 82
Wysłany: Śro Sie 30, 2017 1:37 pm   Re: numer sofi

dudkowa6546 napisał/a:
Witam. Za posrednictwem biura mondial uitzend bv podjełam sie pracy. Przpracowałam dwa tyg nie majac numeru SOFI. Po dwóch tygodniach proszenia sie o ten numer spakowałam sie i po prostu wyjechałam. Koordynator straszył mnie że na świedectwie pracy będe miala porzucenie pracy. Po paru tyg powiedział że jeżeli bede miec numer sofi to żebym przeslala do biura żeby dostac wyplate za przepracowne 2 tygodnie. I teraz sie zastanawiam czy gdzies tutaj jest haczyk bo oni nie majac mojego numeru sofi wcale nie musza i nie maja prawa mi wyplacac kasy i czy jesli bym wyslala im ten numer to czy to poniesie za soba jakies konsekwencje ??



A dlaczego sam nie udales sie do biura Belastingdiest i sam nie zlozyles wniosku aby nadali Ci numer Sofi w urzedzie podatkowym . Przeciez to zajmuje kilka minut i od reki daja ci zaswiadczenie z przyznanum numerem Sofi.
_________________
The day you find it is the day I will stop missing you .....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group