NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dopłata za domek / prawnik/związek zawodowy
Autor Wiadomość
Frezka 
Poczatkujacy
Frezka

Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2018
Posty: 9
Wysłany: Pon Lis 19, 2018 12:45 pm   Dopłata za domek / prawnik/związek zawodowy

Witam,

Dostałem linka do zapłaty ok. 20 euro za domek. Przyjechałem do biura T&S i pracuje na firmie Ingram dla BOL.com. Mieszkamy w bellgi i do pracy dojeżdżamy 80km w 1 stronę. W pierwszym tygodniu pracowałem 3 dni mimo że chciałem więcej, ale kumpel pracował 2 dni i dostał maila do zapłaty na kwotę ponad 50 euro podobno nieźle im napisał, ale niewiem jak wyjaśniła się sprawa. I tu pytanie czy biuro ma prawo wysłać takiego maila żeby dopłacić za domek do tych 99 euro w tygodniu - bo tyle mamy płacić, a z racji małej ilosci godzin nie mogli nam pobrać z wypłaty całości. Ja to jeszcze spoko, ale kumpel za 1 tydzień można powiedzieć, że wyszedł prawie na minus. Niewiem czy płacić? czy zmienić biuro? czy co robić... Znacie jakiś związek zawodowy lub prawnika co sprawdzi nasze umowy, ale by mówili po polsku? Na necie tego sporo i mają strony po polsku, ale kontakt tylko po angielsku lub holendersku więc też kicha. Czekam jeszcze co powie kolega - co ustalił z biurem, ale nie liczę na pozytywne rozwiązanie sprawy.

Bardzo proszę o odp.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lis 19, 2018 5:07 pm   

Frezka,

W Holandii na waleta nie da rady i nie da sie nie placic za lokum z agencji .
Z tego co pisza na forum wnioskuje , ze biura nie pobieraja, choc nie w kazdym wypadku ...kasy tylko wtedy, kiedy wyjezdza sie na urlop do Polski ...
Zwiazki zawodowe nie pomoga, trzeba byc ich czlonkiem, a co z tym zwiazane oplacac miesieczna skladke na poczet zwiazkowy.


http://www.niedziela.nl/f...ic.php?t=106332
 
 
Frezka 
Poczatkujacy
Frezka

Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2018
Posty: 9
Wysłany: Pon Lis 19, 2018 6:07 pm   

Właśnie mi o to chodzi. W innych biurach jak biuro nie zapewniło mi godzin pobrali tyle ile mogli i tyle. Tu biuro nie zapewniło mi godzin i każą dopłacać do tych 99 euro mimo, że w każdym biurze taka sama kwota za domek jest.

Co do związku to wiem że trzeba płacić ale jeśli mieli by pomagać w takich sytuacjach to jestem na to gotów przynajmniej wiem za co place.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lis 19, 2018 6:59 pm   

Frezka,

Zerknij jeszcze tu https://www.sncu.nl/pl/

Pozdrawiam .
 
 
Frezka 
Poczatkujacy
Frezka

Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2018
Posty: 9
Wysłany: Pon Lis 19, 2018 8:00 pm   

Wielkie dzięki kumpel do nich napisał. Zobaczymy co odpiszą bo biuro podobno mu powiedziało że może iść na prywatne mieszkanie jak mu się nie podoba to.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group