NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zwolnienie z pracy na chorobowym
Autor Wiadomość
jarq7 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Mar 2017
Posty: 6
Skąd: LIMBURG
Wysłany: Śro Mar 13, 2019 7:12 pm   zwolnienie z pracy na chorobowym

Witam, mam nieciekawą sytuację, w poniedziałek 11.03.19 byłem w pracy natomiast w wtorek 12.03.19 zgłosiłem chorobowe u pracodawcy oraz agencji pracy przed godz 7:00, w regulaminie chorobowego pisze że muszę zgłosić rownież pod specjalny nr miedzy 8:30 - 10:00, w tych godzinach miałem wizyte u lekarza i nie byłem w stanie zadzwonić w powyższych godzinach.
Dzis agencja pracy dzwoni ze nie zgłosiłem poprawnie chorobowego i na dodatek zostałem zwolniony.
Sytuacja wyglada tak że mam meldunek w niemczech a pracuje w holandii, do tego byłem u niemieckiego lekarza i mam L4 do piatku, agencja twierdzi ze ona nie uznaje L4 z niemiec w holandii.

Do tego w pracy często spawałem bez odpowniedniego stroju, w zwykłej koszulce i spodniach dresowych, ostatnio na gardle miałem czerwona spaloną skórę, firma nie przestrzga bhp.
Ostatnio zmieniony przez jarq7 Śro Mar 13, 2019 7:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Mar 13, 2019 7:49 pm   

jarq7 napisał/a:
Sytuacja wyglada tak że mam meldunek w niemczech a pracuje w holandii, do tego byłem u niemieckiego lekarza i mam L4 do piatku, agencja twierdzi ze ona nie uznaje L4 z niemiec w holandii.
Co do druku L4 postapili prawidlowo.

Nie wiem na jakiej fazie jestes zatrudniony, ale czy wiesz, ze w przypadku zatrudnienia w tzw. fazie A choroba moze byc powodem zakonczenia kontraktu!
edit.
Nawet gdybys byl w Niemczech ubezpieczony , to ze wzgledu na to, iz pracujesz w Holandii, podlegasz pod tutejsze prawo pracy , UWV oraz ARBO-ARTS .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Śro Mar 13, 2019 7:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jarq7 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Mar 2017
Posty: 6
Skąd: LIMBURG
Wysłany: Czw Mar 14, 2019 9:31 pm   

Dziekuje za odpowiedz,

Co jesli zwolnienie mam do piatku 15.03.19 ale moj stan zdrowia nie pozwala na podjecie nowej pracy ? Czy mogę dalej zgłosić pracodwacy ze jestem chory i kontynuowac chorobowe mimo ze kontrakt wygasa 15.03.19 ?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Mar 14, 2019 10:26 pm   

jarq7,

Nie znam odpowiedzi , wczesniej napisales, ze nie zaakceptowano tego zwolnienia
( w Holandii nie ma drukow L4 nikt ich tu nie wydaje - ja sie z tym nie spotkalam) ... no i sam fakt ze juz tam nie pracujesz, przemawia na niekorzysc .

Sprawdz czy pracodawca zglosil cie do UWV - lub sam to zglos. Brak zgloszenia skutkuje tym iz nie otrzymasz wynagrodzenia za czas absencji chorbowej .
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Mar 14, 2019 11:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group