NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak wykorzystać pieniadze z salda urlopowego?
Autor Wiadomość
aniamala 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Maj 2019
Posty: 3
Wysłany: Wto Maj 14, 2019 6:21 pm   Jak wykorzystać pieniadze z salda urlopowego?

Chciałam za 3-4 tygodnie zakończyć prace przez agencje, jako zwykły flexwerker. Mam około 50 godzin na koncie urlopowym, ale nie mogę ich dopisywać, bo pracuję ok. 45 godzin w tygodniu i doszedłby bardzo wysoki podatek. (nie piszę w tym temacie o pieniądzach wakacyjnych, które agencja wypłaca przed wakacjami)

Koleżanka powiedziała mi, że jeśli się zwolnię to firma w prawdzie wypłaci mi te pieniądze, ale będzie to już po czasie obowiązywania umowy wiec balasting potraktuje te pieniądze jako "dochód dodatkowy" i nałoży ogromny prawie 50% podatek wiec polowe tych pieniędzy stracę...
Próbowałam wziąć tydzień urlopu na zakończenie pracy, żeby wtedy je dopisać, ale agencja mi odmawia, bo jest "dużo pracy" i nie chce dać mi urlopu.

Moze jakieś bardziej doświadczone osoby mogą pomoc i doradzić co powinnam zrobić w takiej sytuacji.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez aniamala Wto Maj 14, 2019 6:25 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Maj 14, 2019 7:04 pm   

aniamala napisał/a:
oleżanka powiedziała mi, że jeśli się zwolnię to firma w prawdzie wypłaci mi te pieniądze, ale będzie to już po czasie obowiązywania umowy wiec balasting potraktuje te pieniądze jako "dochód dodatkowy" i nałoży ogromny prawie 50% podatek wiec polowe tych pieniędzy stracę...
Niestety nie jest to prawda .
KAzdy z nas ma odprowadzany ZADATEK na podatek . Czy to od zwyklych godzin czy od wkacyjnych czy od godzin urlopowych . Podatek od nadgodzin , pieniazkow wakacyjnych i urlopowych jest odprowadzany o 1 prog podatkowy wiecej jak jest to odprowadzane od godzin/wyplaty podstawowej . Powiekoszyny podatek jest odprowadzany jako zaliczka na wypadek jak bys przekroczyl w danym roku dany prog podatkowy . JEzeli tego progu nie przekroczysz dostaniesz zwrot nadplaconego podatku . Zwrot ten dostaniesz przy rozliczeniu rocznym .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
aniamala 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Maj 2019
Posty: 3
Wysłany: Wto Maj 14, 2019 7:10 pm   

No tak, rzeczywiście źle się wyraziłam, nie stracę ich całkowicie, bo moge te pieniądze odzyskać przy zwrocie podatku, ale ostatnio czekałam na zwrot ponad 1,5 roku., wiec całkiem już zapomniałam o tych pieniądzach. Dlatego chciała bym, jeśli to możliwe, dostać te pieniądze teraz, tak jak inni ludzie, którzy maja mniej godzin i mogą urlopowe godziny dopisywać sobie do salarisow.
Może ktoś w praktyce mial podobną sytuację?
Ostatnio zmieniony przez aniamala Wto Maj 14, 2019 8:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Maj 15, 2019 5:23 pm   

aniamala napisał/a:
Może ktoś w praktyce mial podobną sytuację?
czesto ludzie maja taki sam problem i jest tylko i wylacznie mozliwosc wyplacenia ich po zakonczeniu kontraktu czy to w formie urlopu czy tez bez wybierania urlopu jako jednorazowa wyplate .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
aniamala 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Maj 2019
Posty: 3
Wysłany: Śro Maj 15, 2019 6:03 pm   

A czy to prawda, że zadatek na podatek za godziny urlopowe po zakończeniu umowy bedzie aż tak wysoki, prawie 50%?
Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Maj 15, 2019 7:18 pm   

aniamala, tak , zadatek na podatek jest zawsze wyzszy o jeden prog podatkowy jak podatek od twoich normalnych godzin
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group