NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Panicelinka
Czw Lip 11, 2019 3:14 pm
SVB - Zorgverzekering - praca
Autor Wiadomość
Olga1991 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Cze 2019
Posty: 8
Wysłany: Nie Cze 09, 2019 7:40 pm   SVB - Zorgverzekering - praca

Miłej niedzieli wszystkim odpisującym na mój temat.

Otóż mam mały problem z podjęciem pracy w Holandii. Mianowicie, znalazłam dobrą pracę, ale szef uzależnia przyjęcie mnie od okazania mu zorgpas(twierdzi, że w horeca nie można podpisać umowy nawet zero godzinowej bez skanu karty ubezpieczeniowej)

I tu zaczyna się karuzela związana z ubezpieczeniem zdrowotnym.

Otóż:

Nie jestem zameldowana, zarejestrowana w brp i nie mogę wykupić polisy ubezpieczeniowej. W Gemeente nie chcą mi pomóc, bo skoro nie wiem, czy będę dłużej w Holandii niż 4 miesiące, to nie mam obowiązku meldunku. Briefadresu nie dostanę, bo nie jestem dakloos. Zameldować się nie mogę, bo mieszkam z mężem tymczasowo u teściów(a oni mają mieszkanie socjalne i nie ma opcji zameldowania tam) Generalnie babka w Gementee poradziła mi(co jest niewykonalne) znaleźć ubezpieczalnie, która ubezpieczy mnie bez meldunku, lub podjęcie pracy przez biuro(wtedy mam ubezpieczenie grupowe). To ostatnie odpada, bo nie chcę pracować przez jakiekolwiek biuro pracy.

Wysłałam pismo z prośbą o onderzoek do SVB czy jestem ubezpieczona wlz - jakieś dwa tygodnie temu. Czy ktoś ma jakieś doświadczenie z SVB? Jak długo czeka się na odpowiedź w sprawie wlz?

Przyszły pracodawca ponagla mnie, bo potrzebuje na gwałt ludzi do pracy, ja nic nie mogę zrobić bez ubezpieczenia, a ubezpieczalnie zrzucają mnie na drzewo.

Błędne koło, które rozumiem - zabezpieczają się przed kosztami leczenia zza granicy. Na nic moje tłumaczenia, że nie chcę leczyć się za granicą, nie chcę najtańszej polisy, tylko z dodatkiem do oksów, dentysty i minimum 12 wizyt u fizjoterapeuty. Około 160 - 170 e miesięcznie.

Czy ma ktoś może mi coś poradzić? Jest jakieś wyjście z tej sytuacji. Meldunek owszem, ale dopiero jak zarobimy z mężem na wynajem mieszkania.

PS
Jeśli post w złym dziale, to proszę miłych moderatorów o przeniesienie.

Jeszcze raz miłej niedzieli wszystkim.
Ostatnio zmieniony przez Olga1991 Nie Cze 09, 2019 11:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Cze 09, 2019 10:18 pm   

Olga1991,
Cytat:
Nie jestem zameldowana, zarejestrowana w brp i nie mogę wykupić polisy ubezpieczeniowej. W Gementee nie chcą mi pomóc, bo skoro nie wiem, czy będę dłużej w Holandii niż 4 miesiące, to nie mam obowiązku meldunku. Briefadresu nie dostanę, bo nie jestem dakloos. Zameldować się nie mogę, bo mieszkam z mężem tymczasowo u teściów(a oni mają mieszkanie socjalne i nie ma opcji zameldowania tam) Generalnie babka w Gementee poradziła mi(co jest niewykonalne) znaleźć ubezpieczalnie, która ubezpieczy mnie bez meldunku, lub podjęcie pracy przez biuro(wtedy mam ubezpieczenie grupowe). To ostatnie odpada, bo nie chcę pracować przez jakiekolwiek biuro pracy.


Jesli posiadasz BSN numer (dawny sofi) to ubezpieczenie ,mozesz zalatwic przez internet
Wchodzisz na strone wybranej ubezpieczalni i wypelniasz formularz zgloszeniowy ,podajac obecny adres zamieszkania nie musisz byc zameldowana . Na podany adres otrzymasz zorgpas i to wszystko, reszte formalnosci ,bedziesz mogla zalatwiac wylacznie przez intenet .
Na odpowiedz od SVB mozesz czekac nawet do 8 tygodni .
 
 
Olga1991 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Cze 2019
Posty: 8
Wysłany: Nie Cze 09, 2019 10:41 pm   

Dzięki za info - Czyli wystarczy uittreksel z BRP? Rozumiem, że jestem z automatu wpisana do brp jako niet-ingezetene

Wszystkie firmy do tej pory chciały ode mnie uittreksel z gminy/brp. Jedna firma chciała kopię umowy o pracę(której jeszcze nie mam).

Wszędzie podaję adres zamieszkania oraz BSN i np VGZ zażądało dokumentów z Gemeente i umowy o pracę

Generalnie fajny kraj, ale te błędne koła i stereotypy mnie wykańczają. Babka w Gemeente przyniosła mi broszurę po Polsku "Nowi w Holandii", gdzie rozmawiałam z nią płynnym Holenderskim. Taka bardzo nieprzyjemna była i radziła mi pracować przez jedynie słuszną agencję pracy w Zuid Holland lol. Tego samego dnia chciałam zgłosić zaginięcie roweru(kradzież) i Pani z Policji kazała mi to zrobić za pomocą DigiID teściowej(nie miała czasu przyjąć zgłoszenia osobiście)
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Lip 06, 2019 11:48 am, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Cze 09, 2019 11:09 pm   

Olga1991,

Cytat:
Wszystkie firmy do tej pory chciały ode mnie uittreksel z gminy/brp. Jedna firma chciała kopię umowy o pracę(której jeszcze nie mam).

o jakich firmach piszesz i o jakim kontrakcie?

Cytat:
np VGZ zażądało dokumentów z Gementee i umowy o pracę
wypelnialas oswiadczenie do ubezpieczalni przez internet ?

Olga1991, Niestety nie jest tak jak piszesz w Holandii nie zalatwisz meddunku czy wpisu z automatu , wszystko trzeba zalatwiac osobiscie a uitreksel z gemeente otrzymasz tylko wtedy ,kiedy bedziesz miec meldunek .
poczytaj temat dotyczacy numeru BSN moze on ci rozjasni co i jak

http://www.niedziela.nl/f...ic.php?p=300881

Ubezpieczalni w Holandii jest sporo nie wszystkie chca ubezpieczac osoby nie posiadajace meldunku,dlatego musisz szukac az do skutku i tylko poprzez internet .



edit ,tu sa wszystkie hol.ubezpieczalnie

https://www.zorgkaartnederland.nl/zorgverzekeraar
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Nie Cze 09, 2019 11:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Olga1991 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Cze 2019
Posty: 8
Wysłany: Nie Cze 09, 2019 11:18 pm   

O firmach ubezpieczeniowych - wszystkie z jakimi miałam kontakt(VGZ ZK, Holland Zorg, FBTO, PNO) chcą tylko osoby zameldowanej lub z umową o pracę. Wypełniałam wnioski przez neta i zawsze chcą dosłania konkretnego potwierdzenia meldunku/umowy o pracę.

Wiem, że wszystko trzeba załatwiać osobiście. Wszędzie jeżdżę osobiście i na nic moje starania. Błędne koło - zameldować u teściów się nie mogę, bo to mieszkanie socjalne i z tego co wiem nie wolno na socjalnym nikogo domeldować.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Lip 06, 2019 11:47 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Cze 09, 2019 11:27 pm   

https://www.zorgkaartnede...ndhoven-3025694

Musisz probowac az do skutku
zerknij ja wlasnie weszlam na ich strone i z ciekawosci
wypelnilam caly formularz , tylko trzeba podac wszystkie dane, razem z kodem pocztowym numerem BSN i numerem konta z jakiego beda przelewane pieniadze na ubezpieczenie .
 
 
Olga1991 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Cze 2019
Posty: 8
Wysłany: Nie Cze 09, 2019 11:54 pm   

Panicelinka napisał/a:
https://www.zorgkaartnederland.nl/zorginstelling/zorgverzekeraar-iza-zorgverzekering-eindhoven-3025694

Musisz probowac az do skutku
zerknij ja wlasnie weszlam na ich strone i z ciekawosci
wypelnilam caly formularz , tylko trzeba podac wszystkie dane, razem z kodem pocztowym numerem BSN i numerem konta z jakiego beda przelewane pieniadze na ubezpieczenie .


Zobaczymy :) oby nie chcieli dodatkowych dokumentów. Polisę względem np VGZ mają słabą(stosunek ceny do oferty) ale nie będę narzekać. W ciągu 10 dni mam dostać polisę - oby udało im się mi ją podesłać szybciej.
Dzięki wielkie za pomoc!

[ Dodano: Wto Cze 11, 2019 10:35 am ]
No i znowu wielkie d... Chcą uittreksel z brp - jesli bedzie jako niet ingezetene, nie ubezpiecza mnie, bo to oznacza nie mieszkanie w Holandii ...
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Wto Cze 11, 2019 12:28 pm   

Olga1991,
Cytat:
Chcą uittreksel
Przeciez mozna im doslac pozniej.

...Dla mnie to ,o czym piszesz w swoich postach, wyglada tak jakbys sama sobie rzucala sobie klody pod nogi, a przeciez mozna to zalatwic zgodnie z ich przepisami , przeczytaj.

Cytat:
Waar kan ik mij laten inschrijven als niet-ingezetene in de BRP (ook wel bekend als RNI)?
Woont u niet of voor een periode korter dan 4 maanden in Nederland? Dan kunt u zich laten inschrijven als niet-ingezetene in de Basisregistratie Personen (BRP). Dit doet u bij een gemeente met een loket voor niet-ingezetenen (RNI-gemeente). U krijgt na inschrijving een burgerservicenummer (BSN).

https://www.rijksoverheid...ingezetenen-rni
 
 
Olga1991 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Cze 2019
Posty: 8
Wysłany: Wto Cze 11, 2019 3:15 pm   

Wszystko pięknie, ale jak mówię - jestem zarejestrowana w brp jako niet ingezetende - chcą ode mnie danych pracodawcy zza granicy, bo nie mieszkam w takim razie w Holandii. Mam bsn, jestem zarejestrowana w brp, ale to w ubezpieczeniach nie przechodzi
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Wto Cze 11, 2019 9:54 pm   

Olga sprobuj w Andere Zorg, moj mlody ubezpieczyl sie online, podal jedynie BSN i adres pobytu (nie jest zameldowany) umowe doslal meilem pozniej
powodzenia
 
 
Olga1991 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Cze 2019
Posty: 8
Wysłany: Czw Cze 13, 2019 4:40 pm   

seemija napisał/a:
Olga sprobuj w Andere Zorg, moj mlody ubezpieczyl sie online, podal jedynie BSN i adres pobytu (nie jest zameldowany) umowe doslal meilem pozniej
powodzenia


Juz sobie poradzilem - spoldzielnia wyrazila zgode na zameldowanie mnie :) Niestety w gminie zapiernicz, wakacje i pracownicy pochorowani - wpis do rejestru potrwa od dwoch tygodni do szesciu :/ dopiero wtedy bede mogla wykupic ubezpieczenie :)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Cze 14, 2019 4:32 pm   

Olga1991 napisał/a:
Niestety w gminie zapiernicz, wakacje i pracownicy pochorowani - wpis do rejestru potrwa od dwoch tygodni do szesciu :


Skad ty takie info bierzesz ? Moja sasiadka pracuje w gemeente, zrobila wielkie oczy, kiedy jej opowiedzialm twoja historie .
Odpowiedziala mi jednym zdaniem ..
Tijdens de afspraak wordt u meteen ingeschreven,en u krijgt een bevestigingsbrief mee, met daarop uw BSN.
z lekka tlumaczac wpis do rejestru jest natychmiastowy i nie ma zadnego okresu oczekiwania
Moze chodzi ci o zrobienie afsprak w gminie , na to akurat sie czeka w zaleznosci od gemeente (czasem tydzien, czasem jeden dzien )

:039:
 
 
Olga1991 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Cze 2019
Posty: 8
Wysłany: Pią Lip 05, 2019 9:08 pm   

Ja dostałem informację po 3 tygodniach, że moje podanie nie zostało jeszcze przetworzone. Babki w gminie powiedziały, że mają 6 tygodni na załatwienie sprawy. I nie, nie jesteś od razu po spotkaniu zameldowania
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Lip 06, 2019 11:49 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Lip 06, 2019 11:47 am   

Olga1991 napisał/a:
Babki w gminie powiedziały, że mają 6 tygodni na załatwienie sprawy.



Na zalatwienie konkretnie jakiej sprawy /czego maja 6 tygodni ? bo na pewno nie meldunku


edit
Cytat:
. jestem zarejestrowana w brp jako niet ingezetende
Doczytalam !

No i w twoim przypadku dlatego tak to sie wlecze i konca nie widac ..


https://www.rvig.nl/brp/rni
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Sob Lip 06, 2019 12:00 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Olga1991 
Poczatkujacy

Dołączyła: 09 Cze 2019
Posty: 8
Wysłany: Nie Lip 07, 2019 8:00 pm   

Panicelinka napisał/a:
Olga1991 napisał/a:
Babki w gminie powiedziały, że mają 6 tygodni na załatwienie sprawy.



Na zalatwienie konkretnie jakiej sprawy /czego maja 6 tygodni ? bo na pewno nie meldunku


edit
Cytat:
. jestem zarejestrowana w brp jako niet ingezetende
Doczytalam !

No i w twoim przypadku dlatego tak to sie wlecze i konca nie widac ..


https://www.rvig.nl/brp/rni


Babka twierdzi, że na meldunek po przyjeździe (przeprowadzce) zza granicy czeka się zwykle między 4 a 6 tyg. Ja już nawet nie chodzę do gminy, tylko gadam z nimi na czacie. Co do afspraaków u nas(hillegom) czeka się 2 - 3 dni. Tłumaczenie jest jedno, dużo osób na urlopie, ja(ta osoba, która przyjmowała wniosek) dopiero wróciłam z urlopu i nie wiem w co mam ręce włożyć. Być może specyficzna gmina, bo aangifte na skradziony rower policjantka kazała mi przez digid składać, a jak nie mam to przez digid kogoś znajomego lub przyjść za tydzień xD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group