NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Sob Paź 20, 2012 12:30 pm
firma jednoosobowa, czy potrzebne osobne biuro? jakie opłaty
Autor Wiadomość
CECHU72 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 10
Wysłany: Śro Lis 10, 2010 12:57 pm   firma jednoosobowa, czy potrzebne osobne biuro? jakie opłaty

Czy prowadzac firme jednoosobowa, gdzie praca dla klienta wykonywana jest u klienta, potrzebne jest wynajecie osobnego biura, czy tez mozna po prostu zarejstrowac firme w mieszkaniu w ktorym sie mieszka? Czy sa z tego tytulu jakies dodatkowe oplaty? Dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi
Ostatnio zmieniony przez CECHU72 Śro Lis 10, 2010 12:58 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lis 10, 2010 1:03 pm   

Wiem, ze w niektorych gminach sa osiedla na ktorych nie mozna zarejestrowac zadnej firmy i koniec.W tym i tym rejonie nie rejestrujemy firm - nawet jakis internetowych
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
CECHU72 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 10
Wysłany: Śro Lis 10, 2010 1:23 pm   

Dzieki za odpowiedz, jak by ktos znal jeszcze jakies szczegoly to bede wdzieczny.
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Śro Lis 10, 2010 3:01 pm   

m4rcin napisał/a:
Wiem, ze w niektorych gminach sa osiedla na ktorych nie mozna zarejestrowac zadnej firmy i koniec.W tym i tym rejonie nie rejestrujemy firm - nawet jakis internetowych
skad takie wiadomosci????

Nie trzeba miec zadnego biura ,mozna podac adres zamieszkania
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lis 10, 2010 3:05 pm   

MAARIT napisał/a:
m4rcin napisał/a:
Wiem, ze w niektorych gminach sa osiedla na ktorych nie mozna zarejestrowac zadnej firmy i koniec.W tym i tym rejonie nie rejestrujemy firm - nawet jakis internetowych
skad takie wiadomosci????


Od mojego kolegi z biura (holendra) ktory probowal firme uslugi IT zarejestrowac w domu w dzielnicy ktora jest przeznaczona tylko na budownictwo jednorodzinne. Uchwala gminy zabrania rejestrowania na tamtym osiedlu firm i koniec. Zarejestrowal firme w domu rodzicow w innej czesci miasta - on mieszka kilka km od Alkmaar.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
CECHU72 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 10
Wysłany: Śro Lis 10, 2010 7:17 pm   

dzieki za odpowiedzi, a czy ktos orientuje sie jakie sa koszty wynajecia najmniejszego biura, tylko po to zeby miec adres?
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Lis 10, 2010 11:42 pm   

sprawdz moze u ciebe da sie biuro :)
sa tez firmy w ktorych wynajmuje sie adresy - kiedys przez przypadek wygooglalem ale cen nei pamietam
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
CECHU72 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 10
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 10:46 am   

no wlasnie odkrylem problem, ze w umowie o wynajecie mieszkania, mam zaznaczone, ze nie moge uzywac mieszkania do innych celow. nie jest dokladnie wyszczegolnione jakich, no ale to tak raczej jest :( sprobuje jeszcze dzisiaj to dokladnie sprawdzic, ale nadzieje marne
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 11:19 am   

cechu- napisane jest ze nie moze mieszkanie byc uzywane do innych celow- w mojej umowie tez tak jest- ale chodzi tu o to ze np. nie mozesz otworzyc sobie zakladu fryzjerskiego czy mechanicznego. ja tez mam firme i siedziba jest u mnie w mieszkaniu - fakt, ze to tylko siedziba i nic sie tu nie dzieje pozatym ze prowadze administracje.
a to przeciez nie jest prowadzenie dzilalnosci uciazliwej.
wszystko zalezy od tego co i jak chcesz prowadzic, ale z tego co czytam to pracujesz u klienta wiec nie ma problemu.
co do dodatkowych oplat- nie ma- pare lat temu mozna bylo dodatkowo odliczyc pare groszy i wpisac je w koszty firmy- jako uzywanie do celow firmowych- niestety zostalo to zniesione.

pozdrawiam
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
Ostatnio zmieniony przez agata Czw Lis 11, 2010 11:22 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
CECHU72 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lis 2010
Posty: 10
Wysłany: Czw Lis 11, 2010 11:32 am   

dzieki agato za odpowiedz. na pewno to sprawdze jeszcze i mam nadzieje, ze tak jest jak mowisz.pozdrawiam
 
 
Ratek 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 96
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 8:11 am   

Podłącze sie do tematu, gdyż moje pytanie dotyczy właśnie OPŁAT. Mając firme jednoosobową muszę opłacać BTW (19%) oraz podatek od dochodu (wg. strony belestingu dla moich przyszłych dochodów jest to 42%). No właśnie, jak to jest z tymi podatkami? Czy jeśli moja stawka wynosić będzie 20e brutto, to jestem zobowiązany oddać do belestingu 61% (19% BTW + 41% podatek) z każdej przepracowanej godziny?? Mógłby mi ktoś bardziej rozjaśnić jak to z tym jest?
Ostatnio zmieniony przez Ratek Pią Mar 04, 2011 8:13 am, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 8:22 am   

podatek BTW - nie oddajesz go do belastingu a raczej rozliczasz sie z niego. co to znaczy?
do kazdej godziny dodajesz 19% podatku i tak wystawiasz fakture. wszystkie zakupy jakie robisz...p[aliwo..telefon...itp... placisz rowniez z podatkiem BTW nastepnie roliczasz sie z podatku zaplaconego tobie a tego , ktory ty zaplaciles(koszty) i roznice albo ty wplacasz do belastinu albo tobie belasting zwraca.
podatek dochodowy raz w roku to juz inna sprawa- rozliczasz sie normalnie zysk-koszty-inne odliczenia wychodzi zaplata podatku
pozdrawiam
_________________
Bo w miłości silni
mamy siebie nawzajem!
 
 
Ratek 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 96
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 8:50 am   

mój szacowany dochód będzie wynosił ok 40tys euro brutto, wg tabelki na stronie belastingu mam zwrócić 42%, czy ja dobrze rozumiem - muszę raz w roku zapłacić 16800euro podatku???
 
 
zaq 
Mega gaduła
miszcz nad miszcze


Pomógł: 96 razy
Wiek: 102
Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 2348
Skąd: z Nienacka k/Ams
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 9:15 am   

nie. W skrocie dziala to tak, ze od czesci dochodu nie placisz podatku, od kolejnej zaplacisz okolo 30%, a od nastepnej 42.
_________________
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierza w ich prawdziwosc." - Abraham Lincoln

"Dlaczego meteoryty zawsze lądują w kraterach?" - Sedes z Porcelitu

http://bynajmniej.net
 
 
 
Ratek 
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 19 Sty 2010
Posty: 96
Wysłany: Pią Mar 04, 2011 9:49 am   

No właśnie wszystko to takie skomplikowane. Konkretnie to zastanawiam sie czy mając stawke 18e/h i pracując ok 38-40 h tygodniowo, opłacając sobie składki emerytalne i inne świadczenia typu składki na poczet chorobowego itp itd. ile z tych 18e zostanie mi na czysto po opłaceniu podatków. Bo jeśli ma mi zostać 6-8 euro to raczej firmy jednoosobowej otwierać nie ma sensu. Jak to widzicie?:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group