NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dochod przy sprzedazy nieruchomości i zakup kolejnej w NL.
Autor Wiadomość
polishkid
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Lut 2012
Posty: 2
Wysłany: Nie Paź 06, 2019 8:19 pm   Dochod przy sprzedazy nieruchomości i zakup kolejnej w NL.

Witam Wszystkich.

Moze beda na forum osoby ktore będzie w stanie rozwiać moje wątpliwości.

Postanowiłem sprzedać mieszkanie w Hadze i kupić dom w Almere. Po sprzedaży mieszkania, spłaceniu zaległej hipoteki i opłaceniu opłat zostanie na czysto ok 280tys. Nowe mieszkanie będzie kosztować max 280 tys, ale postanowiłem wziąć 80 tys hipoteki aby wykorzystywać zwrot przy rozliczeniu podatku dochodowego.

Jak urząd skarbowy podchodzi do 80 tys które de facto zarobie przy sprzedaży nieruchomości? Dodam ze 30% ruling juz mi sie skończył i rozliczam sie na takich samych zasadach jak inni w NL. Na koncie oszczędnościowym w NL zamierzam trzymać tylko kwotę poniżej limitu wolnego od podatku. Expaci z pracy, większość spoza EU, nie potrafili odpowiedzieć na moje pytanie.

Z góry dziękuję za merytoryczne odpowiedzi.
Pozdrawiam

[ Dodano: Nie Paź 06, 2019 8:30 pm ]
użycie szukajki na forum nie boli :072:

http://forum.niedziela.nl/viewtopic.php?p=307146

baileys częściowo odpowiedziała na moje pytanie. Rozumiem ze mam 3 lata na wydanie pieniędzy zarobionych przy sprzedaży mieszkania ale tylko na kupno nowego i tylko w NL jeżeli chce uniknąć płacenia podatku od dochodu. Proszę mnie poprawić jeżeli nie ma innej możliwość?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Paź 07, 2019 9:43 am   

polishkid, tak masz racje .
P.s.
Branie hipoteki tylko poto by dostac pare euro zwrotu jest bezsensowne . Placisz wiecej % od tej kwoty jak bys zaplacic od wartosci podatku od wartosci mieszkania/domu .
Co do trzymania tylko max sumy na konie NL to dobry pomysl . Pamietaj jednak ze pozosatla sume musisz trzymac w skarpecie lub pod materacem bo trzymajac je na koncie w PL tez bedzie to brane pod uwage przez u.podatkowy . W Nl musisz wykazac oszczednosci na wszystkich kontach nawet na tych zagranicznych . A tak tylko dla info to NL u.podatkowy ma mozliwosci/kontakt z u.podatkowymi w innych krajach w europie i ukrywanie takich danych nie ma sensu a moze byc bardzo bolesne dla portmonetki
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group