NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwrot ubezpieczenia/dodatek zdrowotny za rok 2019
Autor Wiadomość
KamilNL 
Poczatkujacy
Polacy zagranicą

Wiek: 28
Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 6
Wysłany: Czw Lis 07, 2019 2:27 pm   Zwrot ubezpieczenia/dodatek zdrowotny za rok 2019

Witam serdecznie.

Mam problem, mianowicie rozliczałem się u księgowej z dodatku wakacyjnego (zwrotu ubezpieczenia Zorgtoeslag) 12 sierpnia tego roku i do dzisiaj nie otrzymałem żadnego zwrotu, jedynie informacje z urzędu Holenderskiego, iż wszystkie zwroty będą mi wysyłać na podane w piśmie konto bankowe. Numer konta bankowego się zgadza, księgowa poinformowała mnie, że do 3 miesięcy powinienem mieć pieniądze za rok bieżący na swoim koncie.


Nie otrzymałem również potwierdzenia zwrotu i kwoty, jaką urząd mi zwróci, jedynie pismo o numerze bankowym, na który dostane zwroty.

Proszę o pomoc, zwrot z 10 miesięcy przepracowanych w tym roku oraz 2 miesiące w roku 2018. Pozdrawiam.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Lis 07, 2019 2:59 pm   

KamilNL napisał/a:
rozliczałem się u księgowej z dodatku wakacyjnego (zwrotu ubezpieczenia Zorgtoeslag)



Ale co ma jedno do drugiego, wakacyjne, to nie dodatek do ubezpieczenia .

Zeby otrzymywac dodatek , trzeba o ten dodatek wystapic do belastingu ,wiesz na pewno ze ty lub ktos w twoim imieniu skladal wniosek o ten toeslag?


ps Poczytaj sobie watek o dodatku do obowiazkowego ubiezpieczenia

http://www.niedziela.nl/f...=asc&start=1305
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Czw Lis 07, 2019 3:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KamilNL 
Poczatkujacy
Polacy zagranicą

Wiek: 28
Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 6
Wysłany: Czw Lis 07, 2019 3:15 pm   

Przepraszam, nie dodatek wakacyjny, a dodatek do ubezpieczenia.

Tak, składała to księgowa w moim imieniu (byłem podpisywać papiery, wysłane 2 koperty do belastingdienst).

Wtedy brałem 2 usługi - rozliczenie właśnie z dodatku wakacyjnego oraz wypłacanie dodatku od stycznia co miesiąc 99 eur/ms.

Mam kopię papierów na których mam obliczony zwrot za rok ubiegły (2 miesiące) oraz za ten rok od początku do sierpnia (Kopie od księgowej oczywiście, co obliczyła)

Tutaj dostałem tylko ten papier z urzędu.

Ostatnio zmieniony przez KamilNL Czw Lis 07, 2019 3:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Lis 07, 2019 7:18 pm   

KamilNL,
Cytat:
wypłacanie dodatku od stycznia co miesiąc 99 eur/ms.


Czyli co miesiac na podane przez ciebie konto ,miala wplywac zaliczka na poczet dodatku do ubezpieczenia ,ale tego nie otrzymywales ?

Jesli wyliczenie zostalo zrobione w sierpniu ,to moze byc tak ze do konca tego roku belasting wyplaci ci jednorazowo przyznany dodatek.
Jesl jednak nadal pieniadze nie wplyna to wtedy musisz skontaktowac sie z belastingiem lub z ksiegowa by ten brak wplaty wyjasnic .
 
 
KamilNL 
Poczatkujacy
Polacy zagranicą

Wiek: 28
Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 6
Wysłany: Czw Lis 07, 2019 7:23 pm   

Nie otrzymywałem tego wcześniej :)

Wyliczenie dokładnie zostało zrobione 12 sierpnia (wtedy też rozliczałem się u księgowej w Holandii Północnej).

Zależy mi, aby te pieniądze mieć do końca roku, ponieważ planuję zakup samochodu i potrzebuje tych pieniędzy.

Druga sprawa jest też taka, że pracę zakończyłem w połowie października w NL.

Dziękuję Ci za odpowiedzi, na prawdę mnie to ratuje.

Wypłacanie dodatku od stycznia będę musiał anulować, co też poczynię. Zależy mi na zwrotu ubezpieczenia na razie.

Pewności, co do zwrotu nie mam żadnej, tylko pismo z urzędu jak wyżej. Jest szansa, że nie wypłacą mi tego dodatku? Pozdrawiam gorąco.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Lis 07, 2019 7:30 pm   

KamilNL,

Jesli belasting wyliczyl ile masz otrzymac tego dodatku i poinformowal cie o tym pisemnie ,to z pewnoscia ci go wyplaca .Przeleja na podane przez ciebie konto. Ale chyba musisz uzbroic sie w cierpliwosc .
 
 
KamilNL 
Poczatkujacy
Polacy zagranicą

Wiek: 28
Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 6
Wysłany: Czw Lis 07, 2019 7:51 pm   

tzn balasting nie informował mnie pisemnie ile dostanę, tylko księgowa wyliczyła takie kwoty.

Ja dostałem od balastingu tylko tyle, że mają mój numeri wypłacać będą na niego własnie
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Lis 08, 2019 4:04 pm   

KamilNL,

Powinienes otrzymac list na podany przez siebie adres z wyliczeniem zorgtoeslag , za okres pracy i byc moze na dniach go otrzymasz.

Czy ta ksiegowa, przez ktora sie rozliczales, jest zarejestrowana /widnieje w tutejszym rejestrze KVK byla z czyjegos polecenia no mam, na mysli czy jest uczciwa ...
 
 
KamilNL 
Poczatkujacy
Polacy zagranicą

Wiek: 28
Dołączył: 22 Paź 2019
Posty: 6
Wysłany: Pią Lis 08, 2019 4:47 pm   

Tak, rozliczałem się u tej Pani z polecenia innych dobrych znajomych z pracy.

Nikt u niej nie miał problemów, chociaż było kilka osób, którym coś nie odpowiadało. Ogólnie bez zastrzeżeń.

Dzisiaj kontaktowałem się z księgową i powiedziała mi, że również max na dniach powinienem otrzymać decyzje, a jak nie to zaprasza do siebie...

Wzięła pieniądze za rozliczenie, udokumentowała to swoimi podpisami (mam 2 arkusze po 4 strony kopii), więc chyba nie powinno być problemu... Ja nie bardzo kiedy mam czas podjechać do tej księgowej tym bardziej, że zmienia adres biura.
Ostatnio zmieniony przez KamilNL Pią Lis 08, 2019 4:48 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group