NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kontrola policji balasting
Autor Wiadomość
philipsa7 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 6
Wysłany: Nie Lis 24, 2019 7:10 pm   Kontrola policji balasting

witam,

Jeździłem po NL około 3 lata nie płacąc balastingu za samochód i nie mając meldunku. od około roku mam meldunek i 7 tygodniu temu miałem kontrolę policji z balastingiem. Policjant powiedział ze w ciągu tygodnia przyjdzie mandat od policji za to ze nie płaciłem podatku i później kara od balastingu lecz do tej pory nic nie ma. 5 tygodni przed kontrolą zjechałem autem do Polski na 5 tygodni czy to może mieć jakiś wpływ na sprawę ?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Lis 24, 2019 9:41 pm   

philipsa7,

philipsa7 napisał/a:
5 tygodni przed kontrolą zjechałem autem do Polski na 5 tygodni czy to może mieć jakiś wpływ na sprawę ?

Nie ma to zadnego wplywu .
Cytat:

Policjant powiedział ze w ciągu tygodnia przyjdzie mandat

Policja to raczej ci mandatu nie wystawi no chyba, ze bylo jakies wykroczenie drogowe
Ty spodziewasz sie kary za nie oplacenie autobelastingu, wiec to potrwa 6 - 8 tygodni.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 24, 2019 9:46 pm   

philipsa7 napisał/a:
Policjant powiedział ze w ciągu tygodnia przyjdzie mandat od policji za to ze nie płaciłem podatku i później kara od balastingu lecz do tej pory nic nie ma.
to moze jeszcze chwile potrwac ale napewno przyjdzie .
philipsa7 napisał/a:
5 tygodni przed kontrolą zjechałem autem do Polski na 5 tygodni czy to może mieć jakiś wpływ na sprawę ?
nie calkowicie nie ma . Moge ciebie pocieszyc ze do zaplaty wszystkiego bedziesz mial nawet do kilku tys euro w zalezonici wysokosci podatku drogowego jaki miales do tej pory placic za twoje auto
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
philipsa7 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 6
Wysłany: Pon Lis 25, 2019 7:20 am   

Policjant wyraźnie powiedział mi że dostanę w przeciagu tygodnia mandat od policji za to ze nie placilem podadku nie było zadnego wykroczenia drogowego. Na jakiej podstawie w moim przypadku balasting bedzie liczył karę wstecz ? Zdjecia z granicy ?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lis 25, 2019 11:21 am   

philipsa7 napisał/a:
Policjant wyraźnie powiedział mi że dostanę w przeciagu tygodnia mandat od policji za to ze nie placilem podadku nie było zadnego wykroczenia drogowego.
Policja ma 12 tyg na wyslanie mandatu wiec mozesz jeszcze poczekac .
philipsa7 napisał/a:
Na jakiej podstawie w moim przypadku balasting bedzie liczył karę wstecz ?
napodstawie twojego BSN . Czyli jak pracowales tu np od 2016 to moga 3 lata wstecz ci naliczyc podatek drogowy . Moga tez sprawdzic w polskim urzedzie komunikacyjnym czy w tym czasie byles wlascicielem auta i jakiego, i na podstawie tych danych nalicza ci kare oraz zalegly podatek drogowy .
Zalozmy masz jakiegos diesla i mialbys za niego oplacac podatek drogowy a €150 miesiecznie czyli rocznie wychodzi €1800 x 3 lata = €5400 . Teraz maja prawo dolozyc ci +/-100% kary . wiec cala impreza moze ciebie wyniesc ponad €10.000 plus mandat .
Mam znajomych co kilka lat temu tez musieli zaplacic taka kare , wyszlo im cos kolo 15.000 , splacaja do tej pory wtedy jezdzili Voyagerem w gazie .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lis 25, 2019 11:36 am   

philipsa7,


Nie bede sie sprzeczla , ale z tego co wiem , policja nie ma nic wspolnego z mandatami za nieoplacanie podatku drogowego .

philipsa7 napisał/a:
Na jakiej podstawie w moim przypadku balasting bedzie liczył karę wstecz


Na podstawie daty zameldowania, lub na podstawie tego gdzie ( i od kiedy ) znajduje sie twoja rezydencja podatkowa.
 
 
philipsa7 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 6
Wysłany: Pon Lis 25, 2019 1:40 pm   

Mam benzynę liczyłem składkę wychodzi 1100 rocznie. Nie wiem skąd masz takie info na temat kar od balastibgu ale rozmawiałem z dwiema księgowymi i powiedziały ze balastibg nie nalicza kary tylko podatek wstecz. O balastingu tyle histori slyszalem ze mozna książkę napisać. Zameldowany jestem od 11 miesiecy, policjant powiedział ze najprawdopodobniej od tego czasu nalicza.
Ostatnio zmieniony przez philipsa7 Pon Lis 25, 2019 1:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lis 25, 2019 5:49 pm   

philipsa7,

Widze, ze ty i tak chcesz uslyszec, to co tobie wygodne , co ci pasuje, a nie jak to naprawde sie przedstawia w swietle tutejszych przepisow .

philipsa7 napisał/a:
rozmawiałem z dwiema księgowymi i powiedziały ze balastibg nie nalicza kary tylko podatek wstecz.


Rozmawiaj nawet z 10...ksiegowymi , tylko wczesniej popros, by przedstawily ci ,lub podaly na ktorej stronie Belastingu jest ta dobra nowina.

Cytat:
O balastingu tyle histori slyszalem ze mozna książkę napisać.


Po co wysluchiwac jakis historii , sam sie doinformuj i bedziesz wiedzial z pewnego zrodla na czym stoisz . https://www.belastingdien...uigenbelasting/

Edit .

Ostatnie orzeczenia Sądu Apelacyjnego Arnhem-Leeuwarden i Trybunału Sprawiedliwości w Hadze, które po raz kolejny pokazują, jakie mogą być konsekwencje dla prowadzenia samochodu z rejestracją zagraniczną w Holandii:
Cytat:
Lange mrb-naheffing en 100% boete voor rijden in Poolse BMW
De heer X woont sinds 1997 met tussenpozen officieel in Nederland. Op 29 juli 2017 wordt bij een controle geconstateerd dat X een BMW met Pools kenteken bestuurt. In geschil is de naheffingsaanslag motorrijtuigenbelasting van € 2847 over de periode van 20 november 2015 tot en met 28 juli 2017, alsmede de 100% verzuimboete.


calosc w linku
https://civra.nl/archieven/nieuws/naheffing-mrb-en-bpm-door-rijden-in-auto-met-buitenlands-kenteken
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Lis 25, 2019 6:01 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
philipsa7 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 6
Wysłany: Pon Lis 25, 2019 6:15 pm   

Ok, dostanę list od balastingu to napiszę ile wyliczyli

[ Dodano: Pon Lis 25, 2019 6:57 pm ]
Pytanie czy 6-8 tygodni to sredni czas oczekiwania ? Czy np może to byc kilka miesiecy ?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lis 25, 2019 8:56 pm   

Panicelinka napisał/a:
z tego co wiem , policja nie ma nic wspolnego z mandatami za nieoplacanie podatku drogowego .
Kod:
De politie gaat verkeerscontroles uitvoeren en boetes uitdelen aan personen die voor dit jaar nog geen wegenbelasting hebben betaald.
https://aruba.nu/dowers-politie-controles-en-boete-betalen-wegenbelasting/ i wiele innych linkow odnosnie mandatow za nie oplacenie podatku drogowego
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lis 25, 2019 9:03 pm   

philipsa7 napisał/a:
ytanie czy 6-8 tygodni to sredni czas oczekiwania ? Czy np może to byc kilka miesiecy ?
mandal srednio do 12 tyg . U. podatkowy 12-16 tyg w zaleznosci od natezenia w u.podatkowym .
philipsa7 napisał/a:
Nie wiem skąd masz takie info na temat kar od balastibgu ale rozmawiałem z dwiema księgowymi i powiedziały ze balastibg nie nalicza kary tylko podatek wstecz.
a no wiem ze strony u.podatkowego i z doswiadczenia w sprawach w ktorych tlumaczylam link ponizej . Pozatym mozesz sie cieszyc jak ci nie kazda do tego zaplacic BPM ( podatku od aut osobowych ) https://www.belastingdien...heffingsaanslag
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Pon Lis 25, 2019 9:07 pm   

Kod:
Woont u in Nederland, en gebruikt u een motorrijtuig met een buitenlands kenteken in Nederland? Dan moet u bpm betalen. Als u de bpm niet hebt betaald, kunt u een naheffingsaanslag krijgen.
https://www.belastingdien...heffingsaanslag
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lis 25, 2019 9:57 pm   

baileys, Bardziej chodzilo mi o to, ze Policja nie jest zobligowana by przy kazdej kontroli drogowej wystawiac mandat, za to ze ktos nie oplaca tu podatku za auto, inaczej sprawa sie ma kiedy dotyczy to wspolnej kontoroli jak pisze nizej ale i wtedy taka sprawa najczesciej przekazywana jest do organu podatkowego.

W większości przypadków kontrola ruchu drogowego przeprowadzana wyłącznie przez policję może obejmować różne kontrole, takie jak kontrola pojazdu, prawo jazdy, lub kontrola na zawartosc alkoholu i narkotyków.
Podczas tych kontroli zwykle nie przeprowadza się kontroli podatku drogowego.
Jest tak w przypadku kontroli ruchu współpracujących stron.
Często cztery, lub pięć różnych stron współpracuje przy kontroli ruchu na dużą skalę.
Dotyczy to Marechaussee , policji , ceł , RDW i organów podatkowych i o to mi chodzi

https://www.kentekencheck...orkom-problemen
 
 
philipsa7 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 6
Wysłany: Wto Lis 26, 2019 1:48 pm   

To w koncu ile ma czasu balasting 6-8tyg 12-16tyg . Strzelacie czy info ze strony ?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Czw Lis 28, 2019 11:39 am   

philipsa7 napisał/a:
To w koncu ile ma czasu balasting 6-8tyg 12-16tyg . Strzelacie czy info ze strony ?


Tyle ile powinien miec i zeby dotarlo do pustej ,kapuscianej glacy , masz wszystkie info w podanych linkach ,wystarczylo tylko otworzyc i poczytac, ale po co samemu sie trudzic jak mozna miec gotowca na tacy :119:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group