NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kierowca kat. C+E
Autor Wiadomość
ostryharmider
Poczatkujacy

Dołączył: 25 Kwi 2013
Posty: 5
Wysłany: Śro Gru 18, 2019 4:50 pm   Kierowca kat. C+E

Witam!

Posiadam kat. C+E, kwalifikacje zawodowe (kod 95). Niestety jeszcze bez doswiadczenia.

Mam pytanie czy zeby zaczac prace przez agencje w Holandii to potrzebuje jeszcze zmieniac prawo jazdy na holenderskie? Raz czytam, ze nie, innym razem, ze tak albo do pol roku to bede musial zrobic.

Jesli ktos posiada jakies informacje, najlepiej z doswiadczenia to prosze o odpowiedz. Poczatkowo chcialbym zaczac prace w kat. C z racji braku doswiadczenia, nawet znalazlem kilka ofert z warunkiem znajomosci jezyka angielskiego, bo holenderskiego nie znam.

Jesli ktos bylby ciekawy dlaczego w NL, to oprocz wiadomego powodu wyzszych zarobkow, to mam tu rodzine i moge sie zatrzymac bez pakowania sie w koszty wynajmu pokoju juz na samym starcie itd.

Pozdrawiam!
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Gru 18, 2019 7:19 pm   

Jeśli mieszkasz w NL, na prawie jeździe wydanym w kraju EU o kategorii C + E ( wszystkie kategorie powyżej BE) możesz poruszać się 5 lat od daty wydania tego prawa jazdy. Po tym czasie prawo jazdy musi zostać wymienione.
Co do kategorii A do BE, okres ten wynosi 15 lat od daty wydania prawa jazdy.

Źródło:
RDW
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Marek Święcicki 
Poczatkujacy

Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2020
Posty: 1
Wysłany: Sob Sie 15, 2020 10:18 am   

Hej :) zgodnie z zasadmi podpinam się pod podobny temat, aby nie zaśmiecać forum.
Pracowałem już w Anglii, Kanadzie, Szwecji itd itd... No i nadszedł czas na kolejny kraj. Muszę przyznać,że Holandia odpowiada mi najbardziej. Nie chodzi mi wcale o narko albo lgbt, a raczej o mentalność Holendrów :) kultura na ulicy czy na drodze jest super i inne kraje mogą tylko popatrzeć pozazdrościć. Ale do rzeczy: Jestem od 4lat kierowcą C+E - w marcu zatrudniłem się w Althuisius Polska. , ale baza w Grou NL. Oczywiście widzę jest sporo ogłoszeń o prace c+e w Holandii przez agencję i prywatnie. W niektórych ogłoszeniach jest premia za polecenie itp. Dlatego pomyślałem, że napiszę na forum może ktoś akurat coś wie, a ja ze swojej strony gwarantuję satysfakcję bez wstydu. Nie mam nic przeciw agencjom, ale myślę, że warto zapytać Polonii tu w NL. Angielski perfekt pisanie czytanie rozumienie, myślę, że z czasem nauka Niderlandzkiego. No i pytanie do kierowców i nie tylko. Czy znacie jakieś porządne firmy ,gdzie warto zadzwonić, zapytać ? Czy może u was potrzebują lojalnego pracownika? Jakiej agencji lub firmy unikać? Nie wątpię,że jeździ po holandii conajmniej kilku ,starych wyjadaczy tematu i już swoje wiedzą. Nie ukrywam, że najbardziej interesuje mnie. Plandeka, mega , firanka, joloda, mulda itp międzynarodówka w holenderskiej firmie, ale mieszanka z krajówką po NL też ok. Zanim zacznę dzwonić po ogloszeniach pytam was :) Pozdrawiam serdecznie
Ostatnio zmieniony przez Marek Święcicki Sob Sie 15, 2020 10:52 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group