NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Wto Mar 05, 2013 12:09 am
Kindgebonden Budget (wczesniej kindertoeslag)
Autor Wiadomość
ALICE 
Gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 104
Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 109
Skąd: Holandia
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 4:12 pm   Kindgebonden Budget (wczesniej kindertoeslag)

Pobieramy w Holandii zasiłek rodzinny na dzieci,lecz od nowego roku powinien nam się należeć ten dodatek.Czytałam gdzieś że osoby pobierające zasiłek rodzinny dostaną go automatycznie.Lecz tak nie jest, bo wpłynęły pieniądze za 1 kwartał,ale bez dodatku.Może mi ktoś odpowiedzieć?Do kogo się udać i co wypełnić aby ów dodatek otrzymywać?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pią Lip 20, 2012 5:50 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dorota w
Super gaduła

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 02 Sie 2007
Posty: 306
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 4:38 pm   

No to już jest nas dwie-też pobieramy zasiłek na dzieci w Holandii,też wpłynął nam za pierwszy kwartał i też bez dodatku...Jestem ciekawa,jak to faktycznie jest z tym dodatkiem-może jednak trzeba złożyć jakiś wniosek?Czy jest ktoś na forum,kto dostał już ten dodatek?
 
 
fijne_vent 
Gaduła


Pomógł: 7 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Lip 2007
Posty: 188
Skąd: ze Fsi ;)
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 5:20 pm   

Jesli do 31.12.2007 nie przyszlo pismo z US w/s przyznania zasilku a mimo wszystko taki sie nalezy mozna zamowic formularz przez belastingtelefoon albo za pomoca programu.
Wszystko tutaj:
http://www.toeslagen.nl/p..._aanvragen.html
_________________
Gdyby Mickiewicz nadal żył
to z pewnością wciąż by pił
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 6:33 pm   

My dostalismy automatycznie,bez wypelniania formularzy.
_________________
nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radze...
 
 
ALICE 
Gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 104
Dołączyła: 30 Mar 2008
Posty: 109
Skąd: Holandia
Wysłany: Wto Kwi 08, 2008 11:15 pm   

RobKam i te pieniądze dostałaś razem z rodzinnym.Już masz na koncie?Po przeczytaniu wszystkich postów dotyczących tej sprawy zrozumiałam że to płaci skarbówka. Wogóle to mam mętlik w głowie.Jedni mówią -"automatycznie" inni -"musisz wypełnić zgłoszenie w Belastingtienst.Kogo słuchać?Płacą co miesiąc czy dopiero za cały rok?

fijne_vent-dzięki za link,ale nie znam holenderskiego.
 
 
 
Beata507 
Nieśmiały użytkownik

Dołączyła: 25 Mar 2008
Posty: 93
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 5:48 pm   

Witam! Ja mam podobny problem z kindertoesalg. Sami mi go przyznali w wysokości 41 euro, zaraz po tym jak dostałam rodzinne. Wypłacili nam tylko za pierwszy kwartał tego roku i na tym koniec. Czy mam czekać aż mi wyrównają? Czy sami to zrobią. Jeśli tak to ile mają na to czasu?
_________________
Lubię jesień, bo wtedy każdy może dostać z liścia :) .
 
 
cdr23
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 25
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 5:48 pm   

ja mam inny problem z tymi dodatkami a mianowicie dostałem pismo z uzędu skarbowego że zwrucili mi za dużo bo pobierałem dodatek na dziecko w holandi. w polsce nie pobierałem nic na dzieci.nie przekroczyłem tez tych 46 tysiecy eur dochodu. mam oddać 840 euro. można tak??? co robić dziekuje z góry za odpowiedzi podpowiedzi
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 5:54 pm   

cdr23, Ile jeszcze takich samych postow napiszesz zapoznaj sie z regulaminem
jeden post wystarczy
Cytat:
Wysłany: Dzisiaj 17:43 Temat: Zasiłek rodzinny w Holandii...
ja mam inny problem z tymi dodatkami a mianowicie dostałem pismo z uzędu skarbowego że zwrucili mi za dużo bo pobierałem dodatek na dziecko w holandi. w polsce nie pobierałem nic na dzieci.nie przekroczyłem terz tych 46 tysiecy eur dochodu. mam oddać 840 euro. można tak??? co robić dziekuje z góry za odpowiedzi podpowiedzi
Temat: Kindertoeslag,czyli dodatek na dziecko
cdr23


Forum: Finanse --- Financiën --- Finances Wysłany: Dzisiaj 17:34 Temat: re
ja mam inny problem z tymi dodatkami a mianowicie dostałem pismo że zwrucili mi za dużo z użędu skarbowego bo pobierałem dodatek na dziecko w holandi w polsce nie pobierałem nic na dzieci nie przekroczyłem terz tych 46000euro dochodu . i mam oddać 840 euro. można tak??? co robić dziekuje z góry za odpowiedzi podpowiedzi
Temat: czy tak można??
cdr23

Forum: Finanse --- Financiën --- Finances Wysłany: Wczoraj 21:50 Temat: czy tak można??
mam pytanko związane z podatkami a mianowicie dostałem pismo że zwrucili mi za dużo bo pobierałem dodatek na dziecko w holandi w polsce nie pobierałem nic na dzieci. i mam oddać 840 euro. można tak??? co robić dziekuje z góry za odpowiedzi podpowiedzi
Temat: Czy to prawda ze sa opoznienia za zwrot podatku z Holandii?
cdr23


Forum: Finanse --- Financiën --- Finances Wysłany: Wczoraj 21:45 Temat: Czy to prawda ze sa opoznienia za zwrot podatku z Holandii?
mam pytanko związane z podatkami a mianowicie dostałem pismo że wypłacili mi za dużo bo pobierałem dodatek na dziecko w holandi w polsce nie pobierałem nic na dzieci. i mam oddać 840 euro. można tak???
 
 
cdr23
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 25
Wysłany: Śro Sty 28, 2009 8:19 pm   

może dla ciebie i wystarczy raz ale dlamnie 820 eur to teraz ponad dwa miesiące pracy w polsce mam kredyt wziąść żeby im spłacić coś co mi sami dali?? ktoś może miał do czynienia z komornikiem w takiej sprawie jak to wygląda
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sty 28, 2009 8:30 pm   

cdr23,
Cytat:
mam oddać 840 euro. można tak???




musisz im zwrocic nie masz innego wyjscia ....w Holandii najpierw placa potem zabieraja... :033: oczywiscie w wypadku kiedy wyplacili zbyt duza kwote
przewaznie sa skrupulatni i zabiora co im sie nalezy z belastingdienst nie ma co zadzierac ...skoro sie upominaja bedziesz musial oddac ...
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
cdr23
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 25
Wysłany: Śro Sty 28, 2009 8:58 pm   

a co mi zrobia jak nie oddam komornika naślą na mnie ?? przecierz ja teraz w polsce jestem:-P
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Śro Sty 28, 2009 9:14 pm   

cdr23,
Cytat:
a co mi zrobia jak nie oddam
Nie umiem odpowiedziec na Twoje pytanie ... bo nigdy w takiej sytuacji nie bylam
Wydaje mi sie ze spalisz za soba mosty(jesli nie oddasz) i nie bedziesz mogl juz wiecej wrocic do tego kraju oficjalnie do pracy...wiem ze to duza kwota i jak piszesz nie latwa do oddania wyglada na to ze chyba bedziesz musial/a rozszczygnac to we wlasnym sumieniu... mnie by gryzlo i nie dawalo spokojnie spac ale taka jestem...szkoda tylko ze nikt wczesniej nie poinformowal Cie dokladnie co ile i za co sie nalezy.... pewnie dzis nie bylo by tej sytuacji.

pozdrawiam :039:
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Śro Sty 28, 2009 9:15 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
cdr23
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 25
Wysłany: Śro Sty 28, 2009 9:14 pm   

kindertoeslagjest sprawccą zamieszania to to mi wypłacali pomimo że mnie w nl nie było. gady
 
 
Sanne 
Gaduła

Wiek: 43
Dołączyła: 23 Mar 2007
Posty: 144
Skąd: groningen
Wysłany: Śro Sty 28, 2009 10:37 pm   

cdr23 napisał/a:
kindertoeslagjest sprawccą zamieszania to to mi wypłacali pomimo że mnie w nl nie było. gady

wedlug mnie to jest Twoj problem poniewaz nie poinformowales belasting ze jestes w PL.
Jezeli zjezdzasz do PL to musisz o tym poinformowac odpowiednie instytucje tutaj.

A co myslales ,ze bedziesz pracowac w PL i bedziesz pobierac dodatki tutaj,chyba nietedy droga kolego....
Ostatnio zmieniony przez Sanne Śro Sty 28, 2009 10:43 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Śro Sty 28, 2009 10:41 pm   

cdr23 napisał/a:
kindertoeslagjest sprawccą zamieszania to to mi wypłacali pomimo że mnie w nl nie było. gady
to po co wydalas te pieniadze jak Ci sie juz nie nalezaly ,bo bylas w Polsce ,to bys miala z czego oddac
_________________
Leven is.
Geven en Nemen.
Meestal nemen we te veel!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group