NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
partner fiskalny
Autor Wiadomość
liz25
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sty 2018
Posty: 4
Wysłany: Pią Cze 25, 2021 12:04 pm   partner fiskalny

Witam, mam taką sytuację w jednym domu mieszka 5 osób:
- mój brat i jego dziewczyna, są współwłaścicielami domu i partnerami fiskalnymi
- ja z dzieckiem (mam meldunek, nie płace czynszu), pobierałam kindgebonden budget powiększony o dodatek dla samotnego rodzica
- przyszły szwagier brata (ma meldunek, nie płaci czynszu)
i teraz przy rozliczeniu księgowa mi powiedziała, że ja jestem partnerem fiskalnym dla tego przyszłego szwagra mojego brata i powinnam zrezygnować z dodatku dla samotnej matki czy to prawda? Mi się wydawało, że partner fiskalny to ktoś taki z kim ma się coś wspólnego a ja oprócz tego, że jesteśmy zameldowani pod tym samym adresem nie mam nic wspólnego.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Lip 12, 2021 4:33 pm   

Cytat:
i teraz przy rozliczeniu księgowa mi powiedziała, że ja jestem partnerem fiskalnym dla tego przyszłego szwagra mojego brata i powinnam zrezygnować z dodatku dla samotnej matki czy to prawda?


Partnerem fiskalnym lub podatkowym nazywamy kogoś z kim zamieszkujemy/ jesteśmy zameldowani pod tym samym adresem w Urzędzie Gminy/ jeśli spełniamy jeden z niżej podanych warunków:

Jesteś z partnerem w związku małżeńskim;
Jesteście oboje pełnoletni i posiadacie potwierdzenie notarialne o wspólnym prowadzeniu gospodarstwa domowego;
Macie razem potomstwo;
1 z Was uznał sądownie potomstwo drugiego;
Jesteście wspólnie zarejestrowani w Funduszu Emerytalnym i posiadacie wspólne świadczenia emerytalne;
Jesteś wspólnie właścicielami własnego domu /mieszkania;
Oboje jesteście pełnoletni i pod Waszym adresem zameldowane jest małoletnie dziecko jednego z Was (razem złożona rodzina);
Byliście uznani w poprzednim roku jako partnerzy fiskalni (podatkowi).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group