NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Mar 18, 2010 12:46 am
wymiana polskiego prawa jazdy w Holandii
Autor Wiadomość
moniq 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 36
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 10:21 pm   wymiana polskiego prawa jazdy w Holandii

Spotykam sie z roznymi wypowiedziami na temat wymiany prawa jazdy i chcialabym wiedziec jak to na prawde jest. Czy faktycznie mam obowiazek wymiany prawa jazdy z PL na NL do roku? W sierpniu minie rok od momentu mojego zameldowania w Nl i nie chcialabym stracic uprawnien do poruszania sie autkiem. Musze wymienic, czy nie musze? A jezeli tak to gdzie powinnam sie zglosic?
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Pon Cze 09, 2014 3:29 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 10:29 pm   

http://www.rijbewijs.nl/nl/hebben/hebben.asp

Wszystko na temat.

PZDR
 
 
moniq 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Paź 2007
Posty: 36
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 10:39 pm   

dzieki baba jaga, ale moj holenderski nie jest az tak dobry. Patrzylam na ta strone duzo wczesniej, ale jakos nie za wiele rozumiem, dlatego zapytalam na forum :-)
 
 
 
wiolka2 
Gaduła


Wiek: 56
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 136
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 10:39 pm   

Szkoda tylko ,ze po holendersku bo tak bym moze cos wiedziala a tez mnie to interesuje , poniewaz w Polsce jezdze 15 rok , a nie wiem jak to bedzie w Nl
_________________
wiolka
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 11:08 pm   

moniq napisał/a:
dzieki baba jaga, ale moj holenderski nie jest az tak dobry. Patrzylam na ta strone duzo wczesniej, ale jakos nie za wiele rozumiem, dlatego zapytalam na forum :-)


Jest rowniez opcja English, a tu http://rijbewijs.cbr.nl/index.asp?pageid=35 mozesz zapytac CBR o wszystko.Poddaje ci ta stronke z tym formularzem, poniewaz sama nie moge sie doczytac czy jest obowiazkowe czy nie....wszedzie pisze tylko ze jest "mozliwosc" wymiany... :?

PZDR
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Pią Cze 20, 2008 11:13 pm   

Prawa jazdy nie musisz wymieniac, ale nalezy pamietac ze dokument prawa jazdy turaj jest wazny 10lat od wydania. Jesli masz PJ wydane >10 lat temu to masz dwie opcje:
1. wymieniasz na holenderskie
2. jedziesz do PL i wyrabiasz nowy dokument i masz spokoj na kolejne 10 lat
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
wiolka2 
Gaduła


Wiek: 56
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 136
Wysłany: Sob Cze 21, 2008 6:08 am   

Czy jak dobrze zrozumialam- w Polsce wyrabiam nowy dokument czyli wtornik z nowa data wydania ?
_________________
wiolka
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Sob Cze 21, 2008 10:15 am   

Dokladnie tak. Idziesz do wydzialu komunikacji skladasz wniosek o wydanie nowego i na 10 lat masz spokoj.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
jso 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 15 razy
Dołączył: 30 Wrz 2007
Posty: 963
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Sob Cze 21, 2008 10:22 pm   

To co zostalo mniej wiecej wyzej powiedziane, tylko po angielsku: http://www.expatica.com/n...cence-1672.html
_________________
Dumny Polak
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Cze 22, 2008 10:29 am   

czy to jest takie proste jak wy tu piszecie?
Po pierwsze w Polsce ma byc zniesione prawo jazdy ktore obowaizauje na cale zycie, ma byc rowniez wazne na 10 lat. Po drugie polskie prawo jazdy jest zabierane w gementee podczas wyrabiania holenderskiego i wysylane do Polski, wiec nie bedzie to latwa sprawa zalatwic sobie wtornik. Informacje mam z pierwsze reki, bo wlasnie za tydzien ide wymieniac moje prawo jazdy na holenderskie, a wczesnie tez kominowalam jakby to zrobic aby miec obydwa....niestety, nie da sie.
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Cze 22, 2008 10:55 am   

Niescislosci w Twoim poscie:

1. "Po pierwsze w Polsce ma byc zniesione prawo jazdy ktore obowaizauje na cale zycie, ma byc rowniez wazne na 10 lat" - nie prawo jazdy a badania lekarskie maja byc na 10 lat. Po 10 latach badania lekarskie + wymiana druki
2. "Po drugie polskie prawo jazdy jest zabierane w gementee podczas wyrabiania holenderskiego i wysylane do Polski, wiec nie bedzie to latwa sprawa zalatwic sobie wtornik" ale nikt nie pisal o wymianie prawka PL->NL. Tylko co zrobic w przypadku jak PL prawko zostalo wydane >10 lat temu.

a teraz pytanie moje:

"Informacje mam z pierwsze reki, bo wlasnie za tydzien ide wymieniac moje prawo jazdy na holenderskie, a wczesnie tez kominowalam jakby to zrobic aby miec obydwa....niestety, nie da sie."

to co w przypadku jak wrocisz do PL i bedziesz chciala PL prawko? Wydaje mi sie ze jak Ci zabiora PL prawko to trzeba sie przejechac do Twojego rodzimego WK i tam moze je dostaniesz.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
wiolka2 
Gaduła


Wiek: 56
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 136
Wysłany: Nie Cze 22, 2008 11:03 am   

Z tego co ja wiem prawo jazdy wyrobione z adnotacja - na czas nieokreslony obowiazuje nadal , a juz od dluzszego czasu jest prawo jazdy na czas okreslony i raczej znowu nie beda tego zmieniac. Pytalam o to , poniewaz mam prawko 15 rok i zastanawialam sie jak to bedzie. Jezeli chodzi o wtornik to nie ma problemu, poniewaz jezeli np ktos poda , ze zgubil dokument lub , ze mu skradziono to juz nie trzeba jak kiedys podawac ogloszenia w gazecie i zglaszac na policji tylko idziesz do wydzialu komunikacji , wypelniasz wniosek i taki wtornik otrzymujesz. Sama tak zrobilam , zeby nie miec problemu w nl i mam z nowa data wydania
_________________
wiolka
 
 
pawel1979 
Mega gaduła

Wiek: 45
Dołączył: 08 Lis 2006
Posty: 1346
Skąd: NL
Wysłany: Nie Cze 22, 2008 11:05 am   

m4rcin napisał/a:
to co w przypadku jak wrocisz do PL i bedziesz chciala PL prawko?

jak udasz sie do swojego WK to poproszą Cię o to abyś oddał prawo jazdy NL i wyrobią Ci nowe polskiej.
 
 
AnnaW 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 22 Paź 2006
Posty: 551
Skąd: Delft
Wysłany: Nie Cze 22, 2008 4:45 pm   

jezeli bede chciala kiedys wrocic do Polski wymienie holenderskie na polskie tak jak teraz robie to w Holandii, dla mnie to dosc logiczne


Prawo jazdy maja byc na 15 lat w Polsce (nie na 10 jak wspomnialam w poprzednim poscie), bylo wspomniane ze to chodzi o badania lekarskie...jak dla mnie to na jedno wychodzi, bo jak za 15 lat nie zrobia Ci badan to nie bedziesz mial prawa do kierowania pojazdem. Sprawa jest nieuknikniona, koniec z dozywotnim prawem jazdy, wiec co to za roznica jakie prawo jazdy bedzie sie mialo, jak i tak zawsze mozna je wymienic w zaleznosci od tego w jakim kraju bedzie sie mieszkalo.


http://www.e-lama.pl/arty...m-prawem-jazdy/
http://pl.wikinews.org/wi...C5%BCywotnie%3F
Ostatnio zmieniony przez AnnaW Nie Cze 22, 2008 4:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Nie Cze 22, 2008 5:04 pm   

Niestety w BRoP nie wszystko jest logiczne. Przyklad. Masz w PL swoje auto i chcesz je sprowadzic do NL i jezdzic na zoltych blachach - nie ma problemu. Teraz wracasz do PL chcesz spowrotem sprowadzic auto do PL i... nie ma takiej opcji...
Ten bubel prawny ma byc poprawiony podobno od 1 stycznia 2009..
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group