NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dofinansowanie do studiow od IB groep
Autor Wiadomość
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 4:11 pm   dofinansowanie do studiow od IB groep

Jak dlugo czekaliscie na dofinansowanie do studiow??
Bo wlasnie otrzymalam oficjalnie pismo, ze jestem przyjeta na uniwerek i zarazem informacje ze do 1 wrzesnia mam zaplacic tuition fee 1565 euro. Wiem, ze moge to zaplacic w ratach, tylko zastanawiam sie, od kiedy zaczne dostawac to dofinansowanie w IB groep. Bo wiem, ze podobno sie sporo czeka. A ja dopiero zglaszam sie tam w lipcu.
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
Ostatnio zmieniony przez Justine Wto Maj 06, 2008 4:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 4:15 pm   

roznie to bywa... ale wyplacaja od momentu zgloszenia... i tak czekam na aanvullende beurs od stycznia... i nadal go nie mam... ale wiem, ze jak mi w koncu je przyznaja to od stycznia wyplaca...

nie zapomnij wszystkiego kopiowac co do IB-groep wysylasz...
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 4:20 pm   

To mnie Duuvelke zmartwilas. Bo szczerze to nie moge sobie tego wszystkiego wyobrazic. Mam nadzieje ze w koncu jakos to sie wszystko samo rozwiaze i bede w stanie zaplacic za wszystko.
Bo to dofinansowanie z IB groep, to co innego niz ten kredyt studencki?? Bo ja caly czas w tym ich systemie nie moge sie polapac.
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 4:23 pm   

to dwie rozne rzeczy... kredyt bedziesz musiala zawsze splacac po skonczeniu studiow...

natomiast studiefinaciering po ukonczeniu szkoly zostaje zmieniony w podarunek... natomiast jesli nie skonczysz szkoly to wtedy bedziesz musiala zwrocic studiefinanciering... czas na skonczenie sutidow wynosi 10 lat:-)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 4:24 pm   

teraz nawet mozna wystapic o collegegeldkrediet, ktory jest przeznaczony na collegegeld...
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 4:27 pm   

A collegegeldkrediet to co to?? :)
Nalezy mi sie jezeli bede studiowala na Uniwersytecie, mam 23 lata?
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 4:27 pm   

Tak,dofinansowanie to co innego niz kredyt.Moj syn podobnie jak Duuvelke nadal czeka na aanvullende beurs .Nalezy mu sie od stycznia i do tej pory nic.Co roku to samo.A kiedy sie do nich dzwoni czesto wprowadzaja ludzi w blad.W ubieglym roku dzwonilam,powiedzieli mi,zeby czekac,ze dostanie przyznane pieniazki automatycznie(wczesniej tez mial dofinansowanie).Cos mnie jednak niepokoilo i zadzwonilam ponownie i okazalo sie ze od nowa trzeba zalatwiac formalnosci odnosnie dochodow itp.
 
 
linkus 
Poczatkujacy
linkus

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 42
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 7:15 pm   

Cytat:
Bo ja caly czas w tym ich systemie nie moge sie polapac.


Ja bym sie najpierw dobrze zorientowal w swoich mozliwosciach finansowych , a potem bral sie za studia.
Wiem ze wiele osob ma problemy z finansowanie studiow w Polsce a co dopiero na zachodzie !


Osobiscie nie studiowalem w Holandii lecz w innym zachodnim kraju , i regula byla jedna co do finansowania przez panstwo:
-jesli jestes obcokrajowcem to najpierw jesli chcesz studiowac to musisz udowodnic ze jestes w stanie sie utrzymac w tym kraju :)
-panstwo NIE DAJE pieniedzy obcokrajowca :) ciezko nawet dostac jakies pieniadze rodzimym mieszkanca a co dopiero obcym !
-kredyty sa ! i to roznego rodzaju , ale radze dobrze wszystko przeliczyc i zapoznac sie z kruczkami , zeby np. za 2 lata nie byc w dlugach :)

I najwazniejsze:
-jesli ktos z rodakow zamierza studiowac na zachodzie to radze isc na naprawde jakis dobry kierunek , po ktorym pozniej mozna zarabiac pieniadze
- isc na byle co , i ponosic wysokie koszty utrzymania na zachodzie i byc moze obciazac finansowo rodzicow w Polsce - to poroniony pomysl!

Jesli ktos ma tate z grubym portfelem to oczywiscie moze studiowac na zachodzie np. socjologie , nawet filozofie ! wtedy moje uwagi sa takiej osobie nie potrzebne :039:
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 7:57 pm   

linkus napisał/a:
Cytat:
Bo ja caly czas w tym ich systemie nie moge sie polapac.

Ja bym sie najpierw dobrze zorientowal w swoich mozliwosciach finansowych , a potem bral sie za studia.

W systemie dofinansowań a nie płatności...
linkus napisał/a:

Osobiscie nie studiowalem w Holandii lecz w innym zachodnim kraju , i regula byla jedna co do finansowania przez panstwo:
-jesli jestes obcokrajowcem to najpierw jesli chcesz studiowac to musisz udowodnic ze jestes w stanie sie utrzymac w tym kraju :)
-panstwo NIE DAJE pieniedzy obcokrajowca :) ciezko nawet dostac jakies pieniadze rodzimym mieszkanca a co dopiero obcym !

W Holandii również musisz udowodnić, że jesteś w stanie się utrzymać, ponieważ studiefinanciering przysługuje ludziom, którzy pracują. Poza tym w Holandii przysluguje dofinansowanie (studiefinanciering) obcokrajowcOM z UE.
linkus napisał/a:

I najwazniejsze:
-jesli ktos z rodakow zamierza studiowac na zachodzie to radze isc na naprawde jakis dobry kierunek , po ktorym pozniej mozna zarabiac pieniadze

nie zapominaj, ze nie kazdy ma zamiłowanie do nauk ścisłych, medycyny itp. Nie przekreslalabym socjologii czy nauk humanistycznych, studia powinny byc wybierane przede wszystkim z zainteresowan i pasji... Bo nie wyobrazam sobie studiowania czegos, co mnie nie interesuje, a potem wykonywania zawodu, w ktorym po prostu sie nie sprawdzam. No i trzeba miec pomysl na zycie.
Pragmatyzm, ale bez przesady.
Nie zgadzam sie z Toba, ale jak kazdy, masz prawo do swojej opinii.

Z reszta zadalam konkretne pytanie a nie prosilam o opinie na temat idei studiowania zagranica... :011:
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
Ostatnio zmieniony przez Justine Wto Maj 06, 2008 8:11 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
linkus 
Poczatkujacy
linkus

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 42
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 10:49 pm   

Cytat:
studia powinny byc wybierane przede wszystkim z zainteresowan i pasji...


Podstawowa zasada:
Czlowiek chodzi do szkoly glownie po to zeby mogl zdobyc ZAWOD ktory mu w doroslym zyciu pozwoli ZARABIAC PIENIADZE na utrzymanie swoje i przyszlej rodziny.

Rozejrzyj sie dookola np.na tym forum , ile osob wykonuje swoja prace zgodnie ze swoja pasja ? zainteresowaniami ? Podejrzewam ze 99% forumowiczow chetnie by zmienilo swoja prace na lepsza :) Jednak pracuja bo musza z czegos zyc !

Wiec : jak na studia to tylko takie po ktorych bedziesz mogla z tego zyc.
Jesli interesuje cie filozofia,sztuka lub inne banialuki to zrob sobie drugi kierunek na studiach , lub po skonczeniu studiow bedzie to twoje HOBBY , twoja pasja ! ale nie zawod !

W pracy pracownik musi wykonywac swoje zadanie profesjonalnie ! musi byc profesjonalista ! i za takie podejscie zarabia sie pieniadze.

Swoje pasje mozna realizowac w ramach hobby :035:

Tak wiec jak na przyszla studentke powinnas zaczac samodzielnie myslec a nie powtarzac gdzies napisane przez kogos banialuki w stylu :
Cytat:
studia powinny byc wybierane przede wszystkim z zainteresowan i pasji...


:039:
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 11:19 pm   

linkus napisał/a:

Podstawowa zasada:
Czlowiek chodzi do szkoly glownie po to zeby mogl zdobyc ZAWOD ktory mu w doroslym zyciu pozwoli ZARABIAC PIENIADZE na utrzymanie swoje i przyszlej rodziny.


Haahaahaaahaa. To sie usmialam. Jak sama nazwa wskazuje szkoly nastawione na zdobycie zawodu, nazywaja sie szkolami ZAWODOWYMI :) A my tu rozmawiamy o uniwersytecie...

Tak sie składa, ze pracuje w zawodzie, a to co robie, naprawde mnie kreci i chce rozwijac dalej swoje zainteresowania, miedzy innymi rozpoczynajac kolejne studia.

I co? Jednak jest to mozliwe. Nie wyobrazam sobie robic cos, co mnie w ogole nie interesuje.
linkus napisał/a:

Tak wiec jak na przyszla studentke powinnas zaczac samodzielnie myslec a nie powtarzac gdzies napisane przez kogos banialuki


Po pierwsze, studentka juz jestem, bo wlasnie koncze jedne studia w Polsce, po drugie mysle samodzielne, po trzecie nie obrazaj mnie, bo sobie tego nie zycze.
Dla mnie studia powinny wiazac sie z pasja i nic Ci do tego.

A jezeli Ty tak masz Linuxie, to szczerze Ci wspolczuje, bo jestes chyba nieszczesliwym czlowiekiem.
Pozdrawiam
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
Ostatnio zmieniony przez Justine Czw Maj 08, 2008 12:38 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baba jaga 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 466
Skąd: Z klanu Nosferatu
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 11:25 pm   

Poniekad zgodze sie z Linkus...taka jest prawda i rzeczywistosc....no nie zawsze taka gorzka...

Slyszy sie ostatnio dosc czesto o osobach ktore z pasja konczyly swoje studia by moc pracowac w swoim ulubionym,wymarzonym zawodzie....teraz pracuja na stacji BP badz w McDonald.

Chyba nie tak szybko znalazlabym osobe ktora powie ze "Ik werk niet voor geld...werk is mijn hobby..."

Justine ! Welcomeback i gratulacje z powodu dostania sie na studia.Powodzenia :039:


PZDR
Ostatnio zmieniony przez baba jaga Wto Maj 06, 2008 11:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 11:30 pm   

Ja tam się nie zgadzam. By pracować na stacji BP czy makszczurze, nie musisz mieć żadnych wielki kwalifikacji... Studia to podobno najpiękniejszy okres życia... trzeba je spędzić miło, a na przymusie, ponieważ z tego będą większe pieniądze...

Chyba, że ktoś woli duże pieniądze i chce pracować w zawodzie z którego nie ma przyjemności...
 
 
 
KarolinaG 
Poczatkujacy
KarolinaG

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Mar 2008
Posty: 10
Skąd: Utrecht
Wysłany: Wto Maj 06, 2008 11:38 pm   

Linkus ma poprostu precyzyjne podejscie do zycia i po czesci ma racje itd. Jednak Justine tez ma racje. Niestety jezeli wykonuje sie jakis zawod i satysfakcjonuje Cie on, to ksztalci sie w tym kierunku. Mysle ze jesli jestes w tym dobry to potrafisz pokazac jak dobrym jestes profesjonalista i na co Cie stac. Bo byc tyranem pracy ktora nie daje satysfakcji to zadna przyjemnosc. Pozdrawiam.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Maj 07, 2008 2:30 am   

Justine napisał/a:
A collegegeldkrediet to co to?? :)
Nalezy mi sie jezeli bede studiowala na Uniwersytecie, mam 23 lata?


jesli studiujesz to mozesz o niego wystapic... to jest kredyt na oplacenie szkoly, ktore pozniej bedziesz musiala splacac...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group