NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dofinansowanie do studiow od IB groep
Autor Wiadomość
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Maj 07, 2008 2:35 am   

linkus napisał/a:
Osobiscie nie studiowalem w Holandii lecz w innym zachodnim kraju , i regula byla jedna co do finansowania przez panstwo:
-jesli jestes obcokrajowcem to najpierw jesli chcesz studiowac to musisz udowodnic ze jestes w stanie sie utrzymac w tym kraju :)


ja studiuje w nl... i regula podana przez ciebie jest inna w nl... jest wiele mozliwosci aby dostac dofinansowanie od panstwa... i nie zawsze musisz udowodnic, ze jestes w stanie sie utrzymac..


linkus napisał/a:
-panstwo NIE DAJE pieniedzy obcokrajowca :) ciezko nawet dostac jakies pieniadze rodzimym mieszkanca a co dopiero obcym !


w takim razie jak to jest mozliwe, ze ja dostaje??? posiadajac tylko i wylacznie Polskie obywatelstwo...

po drugie kazdy Holender/Holenderka w wieku 18 do 30 lat ma prawo do dofinansowania... i wcale nie jest to takie trudne... wystarczy formularz wypelnic i wyslac... czasem trzeba tylko dlugo czekac na decyzje... ze wzgledu na to, ze maja tam balagan...
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Śro Maj 07, 2008 2:36 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Śro Maj 07, 2008 6:15 am   

Ja tam na moje studiefinanciering czekałem zaledwie kilka dni. W tym roku dopiero wysłałem formularze za rok szkolny 2007/2008. Po kilku dniach dostałem odpowiedz ile wpłacą mi na konto za okres wrzesień 2007-styczeń 2008 (ponieważ w styczniu wysłałem formularze) i ile będę dostawał miesięcznie do czerwca 2008. Więc na szczęście nie miałem z tym żadnych kłopotów.
 
 
 
linkus 
Poczatkujacy
linkus

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 42
Wysłany: Śro Maj 07, 2008 7:26 pm   

Gratuluje checi i ambicji zostania studentka :038:

Cytat:
Jak sama nazwa wskazuje szkoly nastawione na zdobycie zawodu, nazywaja sie szkolami ZAWODOWYMI :) A my tu rozmawiamy o uniwersytecie...


A na uniwersytecie to niby co zdobywasz ? Ja jak studia skonczylem to zdobylem zawod.
No ty moze zdobedziesz sam tytul bez zawodu , bo podobno zawody to tylko w zawodowce rozdaja :)


Cytat:
w takim razie jak to jest mozliwe, ze ja dostaje??? posiadajac tylko i wylacznie Polskie obywatelstwo...


Kazdy ma inna sytuacje zyciowa.
O ile pamietam z twoich postow i twojego nicka to wyszlas za maz za Holendra ? A to chyba ma duze znaczenie co?

Trzeba tez rozrozniac pieniadze dostane w formie kredytu a pieniadze dostane za darmo :039:
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Śro Maj 07, 2008 8:13 pm   

linkus napisał/a:

O ile pamietam z twoich postow i twojego nicka to wyszlas za maz za Holendra ? A to chyba ma duze znaczenie co?

Trzeba tez rozrozniac pieniadze dostane w formie kredytu a pieniadze dostane za darmo :039:


Więc co powiesz w mojej sytuacji...? Polskie obywatelstwo, nie wyszedłem za Holendra :082: i dostałem bez problemu pieniądze, nie kredyt ;) .
 
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Śro Maj 07, 2008 9:34 pm   

linkus napisał/a:
Gratuluje checi i ambicji zostania studentka :038:

Cytat:
Jak sama nazwa wskazuje szkoly nastawione na zdobycie zawodu, nazywaja sie szkolami ZAWODOWYMI :) A my tu rozmawiamy o uniwersytecie...


A na uniwersytecie to niby co zdobywasz ? Ja jak studia skonczylem to zdobylem zawod.
No ty moze zdobedziesz sam tytul bez zawodu , bo podobno zawody to tylko w zawodowce rozdaja :)


Przeciez napisalam, ze szkoly ZAWODOWE sa nastawione TYLKO na zdobywanie ZAWODU. Dzieki studiom, owszem zdobywa sie takze zawod, ale nie tylko. Studia rozwijają nie tylko pod względem edukacyjnym. Człowiek uczy się pewnych zachowań, czy norm społecznych.
LOL, gdzie Ty sie czlowieku uchowales??
Z reszta nie mam ochoty dyskutowac z jakims socjopata, bo bez watpienia nim jestes.
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
Ostatnio zmieniony przez Justine Czw Maj 08, 2008 12:48 am, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Maj 07, 2008 11:03 pm   

linkus napisał/a:
Kazdy ma inna sytuacje zyciowa.
O ile pamietam z twoich postow i twojego nicka to wyszlas za maz za Holendra ? A to chyba ma duze znaczenie co?


zgadza sie 28 marca 2008 wyszlam za maz... a dofinansowanie do studiow dostaje od 2004...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Maj 07, 2008 11:04 pm   

ajax4ever napisał/a:
Ja tam na moje studiefinanciering czekałem zaledwie kilka dni.


to sie ciesz... ja co roku mam cos z IB-groep... jak nie stwierdza, ze sie nie ucze i chca zwrot pieniedzy to wydziwiaja z dochodami moich rodzicow... ale jestem cierpliwa... hehe...
 
 
ajax4ever 
PRZYJACIEL FORUM

Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 28 Sty 2008
Posty: 439
Wysłany: Śro Maj 07, 2008 11:07 pm   

Wiesz, dopiero dostaje pierwszy rok, więc nie wiem czy mam się cieszyć. Zobaczymy jak będzie później ;) .
 
 
 
Celka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Mar 2008
Posty: 21
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Maj 08, 2008 12:12 am   

Hej, co to jest to studiefinancering - jak to otrzymac, ile wynosi mniej wiecej, jakie trzeba spelniac warunki i w ogole wszystkie przydatne informacje bym poprosila :)
obecnie jestem tu na socratesie ale od wrzesnia mam rozpoczac studia magisterskie. :031:
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Czw Maj 08, 2008 12:19 am   

Tu mozesz poczytac o Studiefinanciering

http://www.ibgroep.nl/particulier/index.asp
 
 
Celka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Mar 2008
Posty: 21
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Czw Maj 08, 2008 12:29 am   

a cos po angielsku? :)
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Czw Maj 08, 2008 12:50 am   

http://www.ibgroep.nl/Int...ors/Welcome.asp
 
 
linkus 
Poczatkujacy
linkus

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 42
Wysłany: Czw Maj 08, 2008 6:20 am   

Cytat:
Więc co powiesz w mojej sytuacji...? Polskie obywatelstwo, nie wyszedłem za Holendra :082: i dostałem bez problemu pieniądze, nie kredyt ;) .


To gratuluje!
Dostac pieniadze to jest powod do radosci.
Jesli sa takie mozliwosci w NL to podejrzewam ze nie tylko mlodzi ludzie z Polski , ale takze z calego swiata moga przyjechac na studia do NL i podatnicy holenderscy beda ich utrzymywac , tzn.mlodych biednych studentow z Polski,Maroka,Tunezji itp.

Nic tylko studiowac !
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Maj 11, 2008 12:35 am   

Celka napisał/a:
obecnie jestem tu na socratesie ale od wrzesnia mam rozpoczac studia magisterskie. :031:


jesli jestes tutaj na socratesie to nie przysluguje ci dofinansowanie do studiow...
 
 
Celka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Mar 2008
Posty: 21
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Pon Maj 12, 2008 5:47 pm   

wiem, ale socrates konczy sie za 1.5 miesiaca i to jest jedna historia.
a druga jest taka ze tak mi sie tu spodobalo ze postanowilam zlozyc papiery na studia magisterskie (w Polsce mam juz zaliczone 3 lata + 4 rok teraz na socratesie, wiec po 3 latach jak mam bachelor to moge tu robic master) i zastanawiam sie nad dofinansowaniem od wrzesnia 2008, kiedy to rozpoczne nauke juz nie na socratesie..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group