NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dofinansowanie do studiow od IB groep
Autor Wiadomość
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Maj 14, 2008 12:07 am   

w takim wypadku:
- kierunek na studiach dziennych (voltijd) lub duaal
- kontrak na min. 32 godz. miesiecznie
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Nie Maj 18, 2008 7:33 pm   

Pisalam w finansach, ale nikt nie odpowiedzial.
Sprobuje tutaj:
Jaki rodzaj zaswiadczenia o zarobkach rodzicow musze przedstawic w IB-GROEP, wystepujac o dofinansowanie? Czy moze byc to PIT? Czy jakies specjalne pisemko z urzedu skarbowego? Musi byc przetlumaczone na ang? I czy przez tlumacza przysieglego?
Moze ktos wie ??
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Nie Maj 18, 2008 7:42 pm   

Justine napisał/a:
Pisalam w finansach, ale nikt nie odpowiedzial.
Sprobuje tutaj:
Jaki rodzaj zaswiadczenia o zarobkach rodzicow musze przedstawic w IB-GROEP, wystepujac o dofinansowanie? Czy moze byc to PIT? Czy jakies specjalne pisemko z urzedu skarbowego? Musi byc przetlumaczone na ang? I czy przez tlumacza przysieglego?
Moze ktos wie ??


tak... chodzi o Pit... ja bynajmniej co roku oddaje Pit...

jesli chodzi o tlumaczenie... to ja nigdy nie tlumaczylam... ale jak ostatnio oddawalam dochody rodzicow... to pani stwierdzila: a gdzie tlumaczenie... powiedzialam jej, ze nigdy nie tlumaczylam... wiec go nie mam...

jesli bedziesz tlumaczyc to musi to byc tlumaczenie od tlumacza przysieglego...
 
 
lukass 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: Maastricht
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 10:32 pm   

Duuvelke napisał/a:
w takim wypadku:
- kierunek na studiach dziennych (voltijd) lub duaal
- kontrak na min. 32 godz. miesiecznie


Witam,

mam pytanie do powyzszego.

Z tego co wiem to przy takiej sytuacji przysluguje zainteresowanemu 255 Eur plus ewentualne dodatki z racji dochodow rodzicow. Skad wziasc informacje ile te dochody musza wynosic aby dostac jakas okreslona sume pienieniedzy dodatkowo? Jest jakas tabelka, czy oceniaja to indywidualnie? A moze ktos jest w stanie przytoczyc jakis przyklad, albo chociaz oszacowac ile te doplaty wynosza (czy jest to 1 euro czy 1000).

Dzieki
Ostatnio zmieniony przez lukass Wto Maj 27, 2008 10:34 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 10:47 pm   

lukass napisał/a:
Z tego co wiem to przy takiej sytuacji przysluguje zainteresowanemu 255 Eur plus ewentualne dodatki z racji dochodow rodzicow. Skad wziasc informacje ile te dochody musza wynosic aby dostac jakas okreslona sume pienieniedzy dodatkowo? Jest jakas tabelka, czy oceniaja to indywidualnie? A moze ktos jest w stanie przytoczyc jakis przyklad, albo chociaz oszacowac ile te doplaty wynosza (czy jest to 1 euro czy 1000).

Dzieki


tak... jesli nie mieszkasz pod jednym dachem z rodzicami... czytaj: nie jestes zameldowany pod tym samym adresem co rodzice...

mozna obliczyc na stronie ib-groep... im rodzice wiecej zarabiaja... tym mniej dostajesz z ib-groep... ale rodzice dostaja wtedy list z ib-groep ile powinni ci doplacac miesiecznie do studiow...

nie jestem w stanie przytoczyc przykladu... to zalezy od dochodow twoich rodzicow...
ja powinnam dostawac nie cale 500 euro miesiacznie.. mowie, ze powinnam... poniewaz jeszcze mi nie obliczyli aanvullende beurs... i z tego co wiem to przysluguje mi max...
 
 
lukass 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: Maastricht
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 10:52 pm   

Duuvelke, dziekuje za pomoc. Czy moglbym prosic o link gdzie mozna to obliczyc? Gubie sie na tej stronie IB,

Lukasz
Ostatnio zmieniony przez lukass Wto Maj 27, 2008 10:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 11:24 pm   

wejdz na Ib-groep i wejdz w Berekenen studiefinanciering hoger onderwijs (dotyczy studiow)
1. thuiswonen (mieszkajacy w domu) lub uitwonend (mieszkajacy poza domem)
2. dochody twojego taty
3. dochody twojej mamy
4. bracia/siostry w VO lub MBO
5. bracia/siostry otrzymjacy aanvullende beurs
6. zostaw sume jaka jest (to max. jakie mozesz dostac)
7. pozyczka jaka mozesz dostac... zostawiajac 0 oznacza to, ze nie chcesz brac pozyczki
8. a tutaj chodzi o kredyt na czesne... wpisujac 0 zaznaczasz, ze nie chcesz tego kredytu

i po prawej stronie: wat wordt je schuld? naciskasz...

1. ile lat bedzie trwal dany kierunek
2. ilosc lat jakie studiowales z dofinansowaniem
3. czy dyplom dostales w ciagu 10 lat?
4. ilosc lat z OV kaart (karta upowazniajaca cie do znizek lub darmowych przejazdow komunikacja miejscka w calej Holandii)

i po prawej: wat kun je krijgen?

i wyliczycz ile powinnienes dostawac... mi wyszlo 484 od stycznia do sierpnia 2008
 
 
lukass 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: Maastricht
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 11:27 pm   

Wielkie dzieki, zastanawialem sie wlasnie dlaczego usunalas posta a tu taka niespodzianka z tlumaczeniem :-)

Powodzenia
_________________
www.unimaas.nl
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 11:28 pm   

lukass napisał/a:
Wielkie dzieki, zastanawialem sie wlasnie dlaczego usunalas posta a tu taka niespodzianka z tlumaczeniem :-)

Powodzenia


bo podalam zlego linka... podalam linka obliczajacego ile twoi rodzice powinny tobie doplacac... hehe... dlatego go usunelam...
 
 
lukass 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: Maastricht
Wysłany: Wto Maj 27, 2008 11:51 pm   

Tez mi maks wyszedl, zastanawiam sie dlaczego bylem taki glupi i wczesniej z tego nie korzystalem :-) Trzeba bedzie znalezsc jakas robote od nowego roku akademickiego.

Pozdrowienia ze slonecznego poludnia :033:
_________________
www.unimaas.nl
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 12:06 am   

Mi też wyszedł max.
Dzięki Duuvelke!
Kurcze dostając 500 euro i pracując te 8 godzin tygodniowo nie będę musiała brac kredytu! :)
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
 
 
lukass 
Poczatkujacy

Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: Maastricht
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 12:24 am   

O czesc Justine widze ze jestes troche blizej niz reszta towarzystwa z polnocy :-)

Idziemy na jointa kiedys* ?


Albo kawe w zaleznosci od preferencji :)
_________________
www.unimaas.nl
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 12:28 am   

lukass napisał/a:
O czesc Justine widze ze jestes troche blizej niz reszta towarzystwa z polnocy :-)

Idziemy na jointa kiedys* ?


Albo kawe w zaleznosci od preferencji :)


Kawy nie pije wcale, ale jointem nie pogardze :D
Ale musisz poczekac do lipca, bo wtedy zawitam do NL juz na stale.

BTW, mieszkam kolo coffieshopu :033:

Zaraz bedzie opr bo to offtopic :P
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
Ostatnio zmieniony przez Justine Śro Maj 28, 2008 12:30 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 10:25 am   

Hej, a czy ktoś orientuje się czy można dostac dofinansowanie na studia, ale Polska Uczelnia, ta która otworzyla swoja filie w Hadze?Wyższa Szkola Europejska Prawa i Administracjii

Wydaje mi sie osobiscie ze nie, ale nie jestem pewna...bo na to ze "nie" wskazuje ze to polska uczelnia i tylko prowadza tam zajęcia, ale z drugiej strony to studia polonijne w Hadze, no i czesne placimy w euro, a nie w złotówkach....
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Maj 28, 2008 12:37 pm   

Ewa P napisał/a:
Hej, a czy ktoś orientuje się czy można dostac dofinansowanie na studia, ale Polska Uczelnia, ta która otworzyla swoja filie w Hadze?Wyższa Szkola Europejska Prawa i Administracjii

Wydaje mi sie osobiscie ze nie, ale nie jestem pewna...bo na to ze "nie" wskazuje ze to polska uczelnia i tylko prowadza tam zajęcia, ale z drugiej strony to studia polonijne w Hadze, no i czesne placimy w euro, a nie w złotówkach....


mysle, ze na to ma wplyw gdzie maja glowna siedzibe... i jak sa zarejestrowani w Holandii...

niestety nie wiem czy dostaniesz na ta szkole dofinansowanie... nie spotkalam sie z dofinansowaniem szkol z innych krajow...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group