NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dofinansowanie do studiow od IB groep
Autor Wiadomość
optymistycznie 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 36
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Den Haag
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 8:52 am   

Dziękuję za wszelkiego rodzaju informacje. Po ogarnięciu sesji w Polsce zacznę intensywnie szukac pracy w Holandii.
Suska, powiem Tobie, że masz rację, studjując czy mieszkając w Holandii, trzeba znać ich język. Ale wiesz, nie od razu Rzym zbudowano, i wiem, że jak już będę w Holandii to tego języka zacznę sie uczyć intensywnie, bo na razie tylko rozmówki polsko-niderlandzkie.

Anika, ja będę studiować w Hadze. Nawet do sprzątania bez znajomości holenderskiego Ciebie nie chcieli? :/
 
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Śro Maj 19, 2010 9:42 am   

optymistycznie napisał/a:
Anika, ja będę studiować w Hadze. Nawet do sprzątania bez znajomości holenderskiego Ciebie nie chcieli? :/


Moze w Hadze latwiej. W Maastricht pod tym wzgledem jest srednio. Jak nie bedziesz mogla nic znalezc to jak mowilam sporbuj Tene. Ja dla nich pracuje - to jest agencja pracy dla studentow i sprzatama wlasnie w MECCu (to taki wielki kompleks wystawowo-konferencyjny). Z nimi nie ma problemu ze nie mowisz po holendersku. Ja po 4 mcach dalam sobie spokoj z szukaniem innej pracy.

Tylko ze mam 0h kontrakt i nigdy nie mialam 32h przepracowanych 3 mce z rzedu zeby dostac studiefinanciering. Jak masz kontrakt na 32h to dostajesz bez problemu.


A co ksiazek - ja kupuje na niemieckim amazonie. Tam nawet nowki sa tansze niz w Holandii, a do tego przesylka do Holandii jest gratis przy zakupie 20 euro lub wiecej. Ewentulanie orientuje sie najpierw ile tak naprawde potrzebuje z ksiazki i kseruje. To nie prawda ze wszyscy maja oryginaly - przynajmniej nie u mnie. Nawet Holendrzy nie kupuja ksiazek po 90 euro...
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
Ostatnio zmieniony przez Ainka Śro Maj 19, 2010 9:44 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
arek1098 
Poczatkujacy

Wiek: 51
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 2
Skąd: Polska
  Wysłany: Nie Cze 06, 2010 6:32 pm   sprawa szkoły dla dzieci

Szukam pomocy. Od pół roku pracuję na umowę o pracę w LEEK koło Groningen. Teraz chcę przywieżć swoją rodzinę na stałę. Mam córkę 10 lat i syna 12 lat ale on jest niepełnosprawny w stopniu znacznym (porażenie mózgowe). Może ktoś mi powie jak załatwić szkołę dla córki i ewentualnie jakiś ośrodek dla chorego syna. Jakie dokumenty muszę mieć dla swoich dzieci ,czy paszporty są konieczne czy wystarczą dowody tymczasowe. Jak ogólnie wygląda nauka takich dzieci ,które nie znają języka.
Mam pytanie może spotkał się ktoś z tematem jak żona musi sprawować całodobową opiekę nad synem niepełnosprawnym ,to czy należy się jej jakiś zasiłek oprócz pielęgnacyjnego tzw. TOG. Bardzo proszę o pomoc a może ktoś mieszka w LEEK lub Groningen czy też w okolicy i zechciałby mi pomóc w tych sprawach ponieważ choć uczę się języka to za mało aby się wszędzie dogadać. Z góry dziękuję i Pozdrawiam
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Cze 08, 2010 10:31 pm   Re: sprawa szkoły dla dzieci

arek1098... to temat o dofinansowaniu do studiow!!! umiesc swoj post w odpowiednim temacie i nie rob OFF TOPIC
 
 
aisha01 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 3
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 4:11 pm   dofinansowanie

hej, jestem tu nowa, po przeczytaniu waszych wiadomości, widzę że jesteście b zorientowani i prawdopodobnie jesteście w stanie mi pomóc, dlatego pokrótce przedstawię swoją sprawę, dziękuję z góry za jakiekolwiek odzew-> wiem, że dostałam się na studia do konserwatorium w Maastricht, niestety nie stać mnie na studiowanie tam od września (standardowy problem). W panice zaczęłam szukać możliwości dofinansowania i próbuję się w tym obecnie połapać widzę, takie możliwości- ew., że w można się skontaktować z ambasadą RP w Hadze (?), zainteresować się IB groep (najbardziej korzystne? tylko oprócz studiowania trzeba pracować? i złożyć pit rodziców, zgadza się?), złożyć podanie o studiefinancierung(aby to uzyskać, muszę pracować? o co dokładnie z tym chodzi?), obczaić aanvullende beurs (co to jest?!).
Duuvelke napisała, że o dofinansowanie w nl nie jest trudno, wystarczy uzupełnić formularz i wysłać.. ale gdzie ten formularz, na str ib-groep?
te dofinansowania w jakim są pułapie pieniężnym? z tymi zarobkami rodziców, przy jakiej miesiączniówce na członka rodziny jest sens się tym interesować? w sensie, moja może ale nie musi wyjść całkiem spora, ale to rodzice dysponują pieniędzmi. próbowałam pójść tropem podanym przez moderatora by sprawdzić ile mi przysługuje, ale eee chyba jestem ociemniała, bo nei mogę tego znaleźć.
z góry stokrotnie przepraszam jeśli uznacie, że powtarzam bez sensu pytania.
pozdrawiam serdecznie!
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 6:56 am   

z tego co wiem to podstawowe dofinansowanie to ok 250 euro, a drugie tyle to wlasnie to aanvullende beurs, czyli dofinansowanie uzaleznione od niskich dochodow Twoich rodzicow (ponizej 30 tys euro rocznie). W sumie mozna dostac max. okolo 505 euro.
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
aisha01 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 3
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 3:24 pm   

ale to dofinansowanie (z ib groep?) mozna dostac tylko wtedy gdy sie pracuje? ktore z tych dofinansowan mozna uzyskac po prostu idac na studia na ktore kogos nie stac? : )
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 8:27 pm   

aisha01 napisał/a:
ktore z tych dofinansowan mozna uzyskac po prostu idac na studia na ktore kogos nie stac? : )


Zadne :033:

[ Dodano: Wto Cze 15, 2010 8:29 pm ]
Masz juz zalatwione pokoj w Maastricht? Radzilabym szukac pracy :)
Jakby co, to daj znac, tez tu studiuje
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Wto Cze 15, 2010 8:32 pm   

No pokoju szukaj na gwalt. Bo potem zostana same drogie. Albo strasznie daleko. Bardzo duzy popyt jest.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
aisha01 
Poczatkujacy

Dołączyła: 14 Cze 2010
Posty: 3
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 1:35 pm   

czyli jak znajdę miejsce do zamieszkania, zarejestruję się jako mieszkanka nl, czy wtedy mogę się już o coś ubiegać? czy do każdego dofinansowania potrzebne jest zatrudnienie? buuu, nie mam na razie po co szukać, skoro rodzice mówią niet przez pieniądze :/
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 2:05 pm   

Niestety, musisz sie gdzies zatrudnic na chociaz min. 8 godzin.
A jak juz bedziesz pracowac, to niestety nie dostaniesz pieniedzy od reki. Najczesciej na odpowiedz z ib-groep czeka sie od 4 do 6 tygodni.
Czyli dopiero grubo po rozpoczeciu roku szkolnego mozna pieniadze mialabys wyplacone :037:
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Śro Cze 16, 2010 4:38 pm   

duYster napisał/a:
Niestety, musisz sie gdzies zatrudnic na chociaz min. 8 godzin.
A jak juz bedziesz pracowac, to niestety nie dostaniesz pieniedzy od reki. Najczesciej na odpowiedz z ib-groep czeka sie od 4 do 6 tygodni.
Czyli dopiero grubo po rozpoczeciu roku szkolnego mozna pieniadze mialabys wyplacone :037:


Te min 8h o ktorych mowi duYster to jest oczywiscie tygodniowo. No i nie licz ze zaocznie cos znajdziesz. W razie czego zostaje Ci Tene - pracuje dla nich w tym roku i jest ok (sprzatanie przewaznie w halach wystawowych i centrum kongresowym). Ale mam 0h kontrakt i nigdy nie udalo mi sie przepracowac 3mcy z rzedu w wymiarze 32h wiec nigdy nie dostalam dofinansowania.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
Ostatnio zmieniony przez Ainka Śro Cze 16, 2010 4:41 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
optymistycznie 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 36
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Den Haag
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 9:29 pm   

A jak składać mam w IB-groep pity rodziców to jakie? Czy taki, który dostają z zakładu pracy czy ten, który składają do urzędu skarbowego?
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Wto Lip 06, 2010 9:46 pm   

jak dobrze pamietam, to skladalam pit, ktory rodzice dostali od pracodawcy...

ja akurat nie musialam pracowac bo mialam wize typu I na czas okreslony...
 
 
emes 
Gaduła

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 27 Lut 2008
Posty: 171
Wysłany: Śro Lip 07, 2010 10:25 am   

optymistycznie napisał/a:
Czy taki, który dostają z zakładu pracy czy ten, który składają do urzędu skarbowego?

Moi rodzice prosili o odpis z US. Tlumaczenie tez zrobili w PL na j. angielski.

Ale to laaaataaaa temu bylo ;) , wiec moze teraz cos sie zmienilo?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group