NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dofinansowanie do studiow od IB groep
Autor Wiadomość
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Lip 07, 2010 7:45 pm   

ja ani jednego Pit-u nie tlumaczylam... bo nie trzeba... w IB-groep maja specjalny oddzial, gdzie sobie tlumacza to co potrzebuja...
 
 
optymistycznie 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 36
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pią Sie 13, 2010 10:07 am   

Przeczytałam ten wątek już wiele razy, ale chciałabym jeszcze pewnego potwierdzenia. Dofinansowanie dzieli się na to co nie trzeba spłacać ( i wtedy trzeba te 32 h pracować), i na kredyt, który trzeba spłacać po studiach ( czy jak chcę wziąć kredyt to muszę również pracować)?
 
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 12:59 pm   

optymistycznie napisał/a:
Przeczytałam ten wątek już wiele razy, ale chciałabym jeszcze pewnego potwierdzenia. Dofinansowanie dzieli się na to co nie trzeba spłacać ( i wtedy trzeba te 32 h pracować), i na kredyt, który trzeba spłacać po studiach ( czy jak chcę wziąć kredyt to muszę również pracować)?


zgadza sie... tyle, ze dofinansowanie nie bedziesz musial splacac jak ukonczysz dany kierunek... jesli w ciagu 10 lat nie bedziesz mial dyplomu to musisz splacic dofinansowanie..

aby otrzymac kredyt nie trzeba pracowac...
 
 
optymistycznie 
Nieśmiały użytkownik

Wiek: 36
Dołączyła: 01 Cze 2009
Posty: 50
Skąd: Den Haag
Wysłany: Sob Sie 14, 2010 1:16 pm   

Dzięki za odpowiedź :)
 
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Śro Lip 06, 2011 9:16 pm   

witam,
czy nie wiecie, czy zmieniło się coś w zasadach przyznawania studiefinanciering? Od września zaczynam studia na Hogeschool van Amsterdam i złożyłam wniosek o studiefinanciering i otrzymałam pod koniec czerwca pismo, że nie dostanę nic, ani dofinansowania, ani studenten ov-chipkaart ze względu na moją narodowość :119: ?
jeszcze jest opcja taka, że w piśmie jest napisane, że na dzień 1 CZERWCA mi się ono nie należy ze względu właśnie na narodowość. może dlatego, że studiować będę dopiero od 1-go września, ale właśnie o co chodzi z tą narodowością?! :/

jeśli ktoś by mógł mi pomóc, byłabym bardzo wdzięczna... mogę przesłać na PM to pismo co od nich dostałam, a także dokumenty, które wysłałam ja do nich razem ze wnioskiem... może gdzieś tam leży problem...
Ostatnio zmieniony przez calendargirl288 Śro Lip 06, 2011 9:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Śro Lip 06, 2011 10:41 pm   

a masz obywatlestwo niderlandzkie?? jesli nie to ci sie nie nalezy... taka jest glowna zasada...

ale sa od tego wyjatki... jednym z nich jest praca w Holandii... napisz cos wiecej o swojej sytuacji np. czy pracujesz i ile, czy masz verblijfsdocument i jaki... jak dlugo tu jestes... to wszystjo ma wplyw na to czy masz prawo do studiefinansiering czy nie...
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Śro Lip 06, 2011 11:43 pm   

nie mam obywatelstwa, ale mieszkam tu już 4 lata, z tego prawie 2,5 jestem zameldowana cały czas pracuję full time (tylko od połowy grudnia 2010, do połowy marca tego roku miałam przerwę w kontraktach). Teraz właśnie, jak zacznę szkołę, to będę pracować tyle ile dam radę, minimum te 8h tygodniowo, żeby móc dostawać studiefinanciering.
Verblijfsdocument nie mam holenderskiego, mam tylko wklejkę w paszporcie zatytułowaną 'Verklaring van Inschrijving Burgers van de Unie'.
Wysyłałam im kopię paszportu, kopię kontraktu z pracy i kopię ostatniego na tamten czas loonstroka, czy jakoś tak. Kontrakt mam co prawda nie na stałą liczbę godzin, a od 0 do 40 chyba tygodniowo, ale na loonstroku widać było, że w miesiącu miałam przepracowane ponad 100 godzin...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 4:54 pm   

to pewnie przez to, ze nie masz zagwarantowanych godz. pracy ci odmowili... i byc moze dlatego ze masz przerwe w pracy...

bo wedlug zasad musisz miec kontrakt na min. 8 godz. tygodniowo... jak dobrze pamietam.. pracujac mniej nie przysluguje... majac w kontrakt na 0 godz. nie przysluguje ci studiefinanciering... moze pogadaj z pracodawca aby dal ci inny kontrakt i wystap ponownie o dofinansowanie...
 
 
Ainka 
Super gaduła
Princess of the Sun


Pomogła: 4 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 08 Maj 2009
Posty: 239
Skąd: Lodz
Wysłany: Czw Lip 07, 2011 7:49 pm   

Duuvelke napisał/a:
to pewnie przez to, ze nie masz zagwarantowanych godz. pracy ci odmowili... i byc moze dlatego ze masz przerwe w pracy...

bo wedlug zasad musisz miec kontrakt na min. 8 godz. tygodniowo... jak dobrze pamietam.. pracujac mniej nie przysluguje... majac w kontrakt na 0 godz. nie przysluguje ci studiefinanciering... moze pogadaj z pracodawca aby dal ci inny kontrakt i wystap ponownie o dofinansowanie...


O ile sie to nie zmienilo to przy kontrakcie na 0h tez mozna bylo dostac studiefinanciering jesli przez 3 mce z rzedu mialo sie przepracowane min 32h miesiecznie. Tylko ze na pol roku przyznaja wtedy i sprawdzaja czy nadal spelniasz warunki.
_________________
...And I am filled
With the sweetest devotion
As I, I look into your perfect face...
 
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pon Lip 11, 2011 7:28 pm   

Duuvelke napisał/a:
bo wedlug zasad musisz miec kontrakt na min. 8 godz. tygodniowo... jak dobrze pamietam.. pracujac mniej nie przysluguje... majac w kontrakt na 0 godz. nie przysluguje ci studiefinanciering... moze pogadaj z pracodawca aby dal ci inny kontrakt i wystap ponownie o dofinansowanie...


Kontraktu nie trzeba miec, skladajac wniosek musisz umiec udokumentowac, ze w przeciagu ostatnich 3 miesiecy przepracowalas min 32h w miesiacu. Jesli spelniasz ten warunkek, masz prawo do 6 miesiecy studiefinanciering, po czym znowu musisz udowodnic, ze przepracowalas te 32h w miesiacu. Sprawdzalam to sama jakies 4 dni temu.

Dokladnie mozna to znalezc tu:
http://www.ib-groep.nl/pa...voorwaarden.asp
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
Karolajna
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 16
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 2:38 pm   

Ja mam pytanie, czy ma sie prawo do dofinansowania do studiow, jesli do tej pory dostawalo sie uitkering?
 
 
suska 
Mega gaduła
Sex, rock and thea!


Pomogła: 34 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 24 Lut 2009
Posty: 2458
Skąd: Zoetermeer
Wysłany: Pią Lip 22, 2011 9:51 pm   

Jesli nie masz stalego pozwolenia na pobyt to raczej nie.

[ Dodano: Nie Wrz 25, 2011 1:24 pm ]
A kto sie orientuje jak sie laczy reisproduct z IB Group z operoonlijke OV chipkaart? Dostalam juz list, ze od 10 wrzesnia mam prawo do reisproduct, ale nie napisali zadnych szczegolow. i teraz nie wiem co dalej..

[ Dodano: Nie Lis 13, 2011 4:02 pm ]
A ja mam jeszcze bardzo dobre pytanie. Otoz we wiosku o stufie zaznaczylam aanvullende beurs. Przyszly mi do domu formularze Opgave oudergegeven 2011-2012. I tu sie pojawia problem- trzeba podac BSN lu sofi. Moi rodzice nie mieszkaja w Holandii, nie maja ani sofi ani BSN. Wie ktos jak ta sprawe ugryzc?
_________________
"I'm starting at the end in the synthestereo, candy covered kisses making my lips glow
97 lies, what we don't know
Down from the top now, take your time, let's go"
 
 
 
calendargirl288 
Super gaduła

Pomogła: 7 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 314
Skąd: Amsterdam / Gliwice
Wysłany: Śro Lut 01, 2012 9:14 pm   

suska, rozwiązałaś już sprawę chipkarty i aanvullendebeurs?

Ja w grudniu zaniosłam pity moich rodziców za 2009 i 2 dni temu na stronie ib-groep miałam wiadomość, że obliczyli aanvullende i z lutowym dofinansowaniem wypłacą mi to, co wypłacili za mało od września do grudnia :D teraz czekam tylko aż mi mama wyśli skan pita za 2010, żeby załatwić aanvullende za 2012 :)

Ale generalnie przychodzę tu z pytaniem. Jak się ma studiefinanciering do rozliczenia z podatku. Czy rozliczam się tylko z dochodu z pracy, czy przelewy z DUO też trzeba gdzieś uwzględnić?
I czy można odliczyć od podatku czesne, albo na przykład podręczniki? Ceny podręczniów tutaj mnie zabijają ;O dobrze, że dostanę to aanvullende wypłacone w lutym, bo było by cienko po zakupie książek na 2-gi semester... Najgorsze jest to, że nawet nie mogę kupić używanych, bo poprzedni rocznik używał innego wydania, a od nas wymagane jest to najnowsze :/
 
 
duYster 
Super gaduła
Uwaga Baba!


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 03 Gru 2007
Posty: 247
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Lut 01, 2012 11:40 pm   

Z Belastingdienst rozliczasz sie tylko z dochodu z pracy, nie ze stufi.
Tu info odliczeniach od podatku: http://download.belasting...ib2751t21fd.pdf

Taki komplet ksiazek, to tak lekko 800 euro na rok :119:
Dobrze, ze koncze studia w tym roku !
_________________
Racja jest jak dupa, kazdy ma swoja...
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Lut 02, 2012 12:31 am   

calendargirl288 napisał/a:
I czy można odliczyć od podatku czesne, albo na przykład podręczniki?


tez chcialam odliczac ksiazki... ale niestety nie moglam bo dostajac max studifinanciering nie moglam juz nic odliczac... ppolicz ile w danym roku dostalas dofinansowania i od tego odejmujesz poniesione koszta na szkole (ksiazki, collegegeld) jesli kwota bedzie wieksza niz 500 euro... to wtedy kwote powyzej 500 mozesz odliczyc od podatku...
Ostatnio zmieniony przez Duuvelke Czw Lut 02, 2012 12:32 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group