NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odwołanie od decyzji dyrektor szkoły w sprawie urlopu
Autor Wiadomość
bubuś 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Cze 2009
Posty: 16
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 7:20 pm   Odwołanie od decyzji dyrektor szkoły w sprawie urlopu

Witam, jestem mamą 8 latka, proszę o pomoc jeśli ktoś z Was miał taki problem: a wygląda on tak
za 2 miesiące mój syn leci do Polski z babcią, chciałam wziąć dla niego wolne w piątek przed wakacjami oraz poniedziałek po wakacja, akurat takie loty kupiłam już.
Wypisałam wniosek urlopowy do szkoły o te 2 dni, dostałam odpowiedź negatywną: "że podróż samolotem to nie powód do extra urlopu"
Dodam że mój syn jest 5 lat w tej szkole i nigdy nie prosiliśmy o yrlop dla nie.
Gdzie można się odwołać i czy są szanse przeforsowania dyrektor szkoły?
Będę wdzięczna za odpowiedź.
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 7:30 pm   

no zdziwiona nie jestem. bylam kilka razy prosic o jakies tam pojedyncze dni wolnego (jako pomoc w tlumaczeniu. dla swojego dziecka jeszcze nigdy nie prosilam) i wlasnie dyrektor strasznie kreci nosem i mowi, ze przeciez czesto dzieci tu maja ferie. wiec odwolania chyba nie zrobisz, ewentualnie isc jeszcze raz porozmawiac na spokojnie i dobrze uargumentowac, zeby pozniej kara nie przyszla. ja jak bylam pare razy to przed pobraniem tego formularza streszczalam mniej wiecej sytuacje, dlaczego prosza o to wolne (pogrzeb, uroczystosc koscielna w rodzinie lub jakies sprawy urzedowe w pl).
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 7:34 pm   

Cytat:
Gdzie można się odwołać i czy są szanse przeforsowania dyrektor szkoły?


Mozesz udac sie z tym do gminy skoro jednak dyrektor nie wyrazil zgody z powodu jak piszesz :
Cytat:
"że podróż samolotem to nie powód do extra urlopu"



to myslisz ze gmina wyda zezwolenie? .... watpie


zreszta poczytaj sobie .. z forum

http://www.niedziela.nl/f...r=asc&start=825
 
 
bubuś 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Cze 2009
Posty: 16
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 7:43 pm   

Dzięki za odpowiedź, myślałam że może jest jakaś wyższa instytucja do której można sie odwołąć, coś jak kuratorium w Polsce. Bilety kupione, dziecko się cieszy, a babcia może tylko w te dni czyli piatek i poniedzialek go wziąć, dodam ze 5 lat nie był w polsce. Dla mnie to jest utrudnianie kontaków z rodzina, nic innego, dyrektor (-ka) szkoły bardzo dobrze nas zna i wie ze jestemy tu kompletnie sami w Holandii, Napewno tego nie odpuścimy, dziecko poleci na ferie a my bedziemy szukać dalej wyższych organów do odwołania się.
Dzięki za odpowiedź.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 7:49 pm   

bubuś napisał/a:
dziecko poleci na ferie a my bedziemy szukać dalej wyższych organów do odwołania się.


zycze powodzenia
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
bubuś 
Poczatkujacy

Dołączyła: 16 Cze 2009
Posty: 16
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 8:08 pm   

dziekuje
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 8:33 pm   

Radze spokojna ponowna rozmowe, napominajac o tesknocie syna za dziadkami itp.
Odwolywanie sie tutaj nie pomoze,bo nie ma gdzie zreszta samolot to zaden powod,do tego kara bedziei to ,jedynie zaostrzy konflikt i w przyszlosci moga byc kolejne problemy z ekstra wolnym.
 
 
Mathnl 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 23 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 906
Wysłany: Pon Sty 20, 2014 9:55 pm   

A ja radze po prostu zglosic chorobe.Sam mialem kiedys podobna sytuacje.Dyrektor odmowil grzecznie wyjasniajac ,ze nie ma prawa zwalniac dziecka z powodu wyjazdu do rodziny.Jednoczesnie zasugerowal troche kreatywnosci(nie powiedzial wprost o chorobie).

[ Dodano: Pon Sty 20, 2014 10:00 pm ]
nuta napisał/a:
ewentualnie isc jeszcze raz porozmawiac na spokojnie i dobrze uargumentowac
ewcia.pol napisał/a:
Radze spokojna ponowna rozmowe, napominajac o tesknocie syna za dziadkami itp.

Ja odradzam isc jeszcze raz.To nic nie da.
 
 
mamqa 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Cze 2009
Posty: 592
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 9:30 am   

Mathnl napisał/a:
A ja radze po prostu zglosic chorobe.Sam mialem kiedys podobna sytuacje.Dyrektor odmowil grzecznie wyjasniajac ,ze nie ma prawa zwalniac dziecka z powodu wyjazdu do rodziny.Jednoczesnie zasugerowal troche kreatywnosci(nie powiedzial wprost o chorobie).


U mnie to samo. Jak potrzebuję dzień, dwa to tak robię. Jak w zeszłym roku jechaliśmy na komunię to wypisywaliśmy formularz bo potrzebowaliśmy jechać na tydzień, tyle że napisaliśmy że chodzi o komunię i bez problemu. Trzeba jednak postawić się na miejscu dyrektora, on w końcu też przed kimś odpowiada i jak ktoś mu posprawdza takie papiery to będzie oceniać jego decyzje.
_________________
"Mam tylko jedno skrzydło
To prawie tak jak anioł"
 
 
nuta 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 17 Cze 2009
Posty: 469
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 9:36 am   

dyrekcja nie jest chetna , poniewaz tu chodzi o kase. bynajmniej w szkole u mojej corki za kazdy dzien obecnosci dziecka w szkole, szkola dostaje dofinansowanie z gminy.
jesli tak czy tak puscisz dziecko to pewnie za jakis czas przyjdzie ci kara do zaplacenia za te 2 dni. szkoda, ze tak to zalatwialiscie, bo napawde przeciez nie o samolot tu sie rozchodzi tylko o spotkanie z rodzina. doskonale to rozumiem i mam nadzieje, ze jakos to zalatwicie, zeby sobie, a szczegolnie dziecku nie narobic balaganu na przyszlosc.
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Śro Sty 22, 2014 12:10 am   

mamqa napisał/a:
Mathnl napisał/a:
A ja radze po prostu zglosic chorobe.Sam mialem kiedys podobna sytuacje.Dyrektor odmowil grzecznie wyjasniajac ,ze nie ma prawa zwalniac dziecka z powodu wyjazdu do rodziny.Jednoczesnie zasugerowal troche kreatywnosci(nie powiedzial wprost o chorobie).


U mnie to samo. Jak potrzebuję dzień, dwa to tak robię. Jak w zeszłym roku jechaliśmy na komunię to wypisywaliśmy formularz bo potrzebowaliśmy jechać na tydzień, tyle że napisaliśmy że chodzi o komunię i bez problemu. Trzeba jednak postawić się na miejscu dyrektora, on w końcu też przed kimś odpowiada i jak ktoś mu posprawdza takie papiery to będzie oceniać jego decyzje.


Mnie w basisschool nigdy nie robili problemów, ale w College już tak. I dla dyrektorki nie było ważne czy to komunia, ślub czy inna uroczystość. Zgody nie dostałam, a chodziło tylko o 1 dzień. Ze zgłoszeniem chorobowego wolałam nie ryzykować, bo a nuż by się komuś przypomniało, że prosiłam o wolne akurat na ten konkretny dzień...
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
Estamos 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 426
Skąd: provincie Utrecht...
Wysłany: Czw Sty 30, 2014 6:50 am   

Ludzie w Holandii bardzo cenią sobie możliwość edukacji. W ogóle nie jestem zdziwiony odmową. Podobnie jak szef nie dałby Ci zwolnienia z pracy bo masz widzi mi się nie być w pracy w piątek i poniedziałek.

Wydaje mi się, że próba ominięcia odmowy zwolnienia domniemaną chorobą będzie nawet dla mało domoślnych holendrów za czytelna. Możesz sobie jeszcze bardziej zaszkodzić. Trzeba było od razu o tym pomyśleć...

Tak na marginesie, czy naprawdę szkoły w Holandii daja raz do roku tydzień wolnego, że musisz tak po naszemu kombinować??
 
 
beataw 
Gaduła
beataw

Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 23 Sty 2009
Posty: 146
Wysłany: Wto Mar 04, 2014 6:18 pm   

my powiedzielismy ze babcia jest chora w szpitalu i potrzebujemy jednego dnia wolnego bo nie zdazymy obrocic autem i z powrotem w dwa dni i niebylo problemu , dyrektor zaznaczyl tylko zeby to sie nie zdarzalo za czesto
Babciu -przepraszam ))
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group