NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktos wyjechal z firma 3GDO?
Autor Wiadomość
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 11:05 pm   

No właśnie - każdy pisze inaczej, bo ile ludzi tyle opinii.
Wiesz przeważnie jest tak ze ktoś komu sie praca bardzo podoba poleca ją komuś innemu - ten przyjeżdża i narzeka bo o tym lub o tamtym nie wiedział, tego lub tamtego mu nie powiedziano. I ma pretensje. To co odpowiada mnie nie koniecznie musi odpowiadac Tobie.
Dlatego ja wychodzę z założenia że każdy powinien przekonać sie na własnej skórze.

Ale prawdą jest że lepiej żałować że coś nie wyszło niż żałować że sie nigdy nie spróbowało :)
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
korba
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd: Opole
Wysłany: Wto Gru 18, 2007 9:28 pm   

a dostałaś z covebo zwrot kasy za ubezpieczenie na poczatku roku? wiesz w ogole ze cos takiego ci sie nalezy? ja pracowalam w zeszlym roku w innej firmie i dostalam kase na poczatku roku, okazalo sie ze kazdy dostaje taki zwrot. powypytywalam znajomych i okazuje sie ze nie kazda firma przekazuje swoim pracownikom te kase tylko chapi dla siebie, a ci co nie maja o tym zwrocie pojecia zostaja ogoloceni i to niezle
_________________
korba
 
 
sushi 
Poczatkujacy


Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 30
Skąd: Eindhoven/Amstedam
Wysłany: Śro Gru 19, 2007 12:03 am   

Janosik normalnie szokujesz mnie z dnia na dzień in plus oczywiście ... jestem pod wrażeniem Twojej ogromnej wiedzy i tego jak chętnie się nią dzielisz . Naprawdę Wielki Szacunek dla Ciebie .
 
 
 
inspektorbrzoza 
Nieśmiały użytkownik


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2007
Posty: 61
Skąd: Katowice/ Lelystad
Wysłany: Czw Gru 27, 2007 7:17 pm   

Ja pracuję w zakładzie, dla którego pracowników rekrutują dwie agencje: Tempo Team i Covebo. Jakkolwiek moim pośrednikiemjest Tempo Team, na co dzień obserwuję współpracę Polaków z Covebo i widzę, że jest w porządku. Covebo załatwia razem z pracą miejsce do mieszkania- co jest przecież istotne- oraz pomaga w założeniu konta w banku- a z tym są w Holandii problemy.
Widziałem, jak zwolniono z Covebo za jednym razem 9 osób. Byli to Polacy mieszkający w jednym domu. Dziwiłem się, że w ogóle ich przyjęto do pracy i potem w tej pracy trzymano. W chacie robili burdy, w pracy też, policja holenderska zatrzymala dwu z nich na próbie porwania. Tak więc, choć przykład może niemiły, to jednak świadczący o dbałości o wizerunek- i agencji i Polaków w ogóle.
Jedyne, co jest na plus dla Tempo Team, to wypłaty raz na tydzień. Covebo płaci raz w miesiącu.
Jednak, patrząc z boku, mam bardzo pozytywny obraz tej agencji.
Pozdrowaśki
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING
 
 
Magnitogorsk
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Gru 2007
Posty: 10
Wysłany: Czw Gru 27, 2007 7:51 pm   

Heh ja to bym chcial posrednika-agencje.Pracowac,zarabiac,ale nie ludze sie na wielkie pieniadze.Wiadomo złote gory w Holandii na nikogo nie czekają.Popracowac troche dla tej agencji,a potem samemu znalezc robote,mieszkanie...ale ciezko jest zrobic ten pierwszy krok.Jedna agencha jest niby uczciwa wg jednego,a wg drugiego to oboz pracy;/

O "Hands to work"ktos słyszał?Niby maja doswiadczenie i certyfikaty..są tam jakies skroty,ale jako laik nie wiem za bardzo co one oznaczają
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pią Gru 28, 2007 1:41 pm   

Inspektorze, a gdzie to pracujesz jeśli można wiedzieć??? Interesuje mnie to dlatego ponieważ chcę wiedzieć gdzie jeszcze Covebo zatrudnia ludzi oprócz Interchickena, który już schodzi na psy.... Nie mamy godzin, nie mamy podwyzki, nie mamy płaconych procentów. Pewnie to wina Covebo ale w Interchickenie jest coraz gorzej...
Pozdrawiam wszystkich Covebowców i nie tylko!!!!
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
momko 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 2
  Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 9:46 pm   pomocy

:029: :029: :029: :029: :029: :029: co moge zrobić jeżeli firma 3gdo nie zapewniła pracy jak moge przejść pod firme covebo jestem w holandii bez pieniędzy
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 10:58 pm   

Dlaczego 3GDO nie zapewnila ci pracy????
Covebo i 3GDO zyją w symbiozie - można powiedzieć ze to ta sama firma tylko pod inna nazwa.
Kiedy przyjechales? Gdzie mieszkasz? Pod jakie biuro podlegasz?
Wejdź na stronkę www.covebo.nl i poszukaj telefonu do biura - tam ci wszystko powiedzą.
W razie czego to pisz, jestem ciekawa jak sie to rozwiąże
Pozdrawiam
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
momko 
Poczatkujacy

Dołączył: 01 Kwi 2008
Posty: 2
Wysłany: Śro Kwi 02, 2008 10:30 am   

dziękuję w holandi od 19.03 jest moja córka pracuje (kak przynajmniej obiecywano) w piekarni w Bungszophen przepracowała 2 dni i siedzi w domu jak zresztą 10 innych osób są bez środków do życia a jak pytają o pracę to mówią czekać na telefon .do pracy córka wyjechała przez firmę 3 gdo z raciborza nie wiem co robić jak jej pomóc .
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Śro Kwi 02, 2008 10:27 pm   

Czy koordynatorką córki jest Pani Katarzyna Demarczyk? Jeśli córka zna angielski to proponowałabym żeby udała się osobiście do siedziby Covebo w Bunschoten na Metaalweg i zażądała rozmowy i wyjaśnień bezpośrednio od dyrektora.
Więcej info podam ci na priva.
pozdrawiam
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
Ostatnio zmieniony przez Hera Śro Kwi 02, 2008 10:28 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Kwi 05, 2008 1:28 pm   

Również miałem okazje wyjechac przez firme 3GDO - w biurze w Raciborzu wszystko wydawało sie pieknie - dobre podejscie pełen profesjonalizm , nawet sprawdzali mój poziom jezyka angielskiego( pytania jak dla mnie były banalne np po co chce jechac do Nl , na ile , cos powiedzieć o sobie itp - mój poziom ocenili na komunikatywny :082: choć sam oceniam go na dobre podstawy ...)

Jednak pierwsze wątpliwości pojawiły sie jak zapytałem czy dostane umowe w PL czy podpisze jak na miejscu w NL okazało sie ze to drugie :072:

W momencie kiedy dowiedziałem sie ze wypłata jest co miecha to moje wątpliwości wzrosły - z tego co wiem powina byc co tydzien ...

Ostatnim czynnikiem który zadecydował o tym ze dałem sobie spokój z ta firmą była stawka - jak mnie pamięć nie myli to ok 4.4-5.0 euro na reke (wiek ponizej 21 lat)

Zapewniano mnie ze bedzie 40 godzin na tydzien (ale z włąsnego doświadczenia wiem ze może być różnie)

Prosty rachunek :
40godzin x5 Euro =200 euro
200 x 4 tyg = 800 euro

800 euro - 160 euro (opłaty) = 640 euro :037: :037: :037: :037: To jakiś żart :119:

Wydaje mi sie ze jest inne podejscie jeśli chodzi o pracowników sezonowych a pracowników na 6-12 miechów ...

Tyle z mojej strony ;)
Pozdrawiam
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
trombson 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Kwi 2008
Posty: 1
Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 3:03 pm   

Witam, ciekaw jestem czy to forum, czy ten temat jest ciągle 'zywy' bo ostatni post jest z pazdziernika 2007 roku. Teraz szykuje mi sie praca przez 3gdo i covebo mam jechac 6 lipca, nie wiem co to za rodzaj pracy ale to jakos mniej mnie interesuje, bardziej to czy te opinie w tym temacie moze potwierdzic ktos na czas terazniejszy, np Hera, Janosik lub ktokolwiek kto ma jakas wiedze i doswaidczenie i cos ciekawego do powiedzenia w tym temacie. Pozdrawiam.



sor, zauwazylem teraz ze ostatni post jest z 5 kwietnia 08 wiec chyba 'zywy' , czekam na opinie. dzieki pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez trombson Nie Kwi 20, 2008 3:05 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Nie Kwi 20, 2008 11:28 pm   

Tak, temat jak najbardziej żywy...
Zanim wyjedziesz dowiedz sie jak najwięcej o tym gdzie masz pracować i do którego oddziału jedziesz. Wystrzegaj sie oddziału w Bunschoten i koordynatorów - Alexa Haasa i Katarzyny Demarczyk.
Poza tym - firma wypłacalna, mieszkania w miarę porządne, załatwiają sofi i konto w banku.
Wiem że chwilowo są problemy z pracą, ale to tez chyba zależy od oddziału i koordynatora.
To chyba tyle, resztę napisałam w poprzednich postach.
Pozdrawiam :039:
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
czarny23 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 7
Wysłany: Czw Maj 15, 2008 9:00 am   

witam, ja obecnie pracuje w covebo i na razie jest ok, oprócz kaski blondi, wystrzegaj sie jej bo to niezła suka...
 
 
Emka 
Poczatkujacy

Wiek: 38
Dołączyła: 02 Lis 2007
Posty: 18
Skąd: Schiedam
Wysłany: Czw Maj 15, 2008 9:39 am   

Ja pracowałam ... kiedyś ... i Bogu dzięki,że mogę napisać w czasie przeszłym ...

Nie polecam ...

Pozdrawiam :081:
_________________
It's better to fight for something than live for nothing
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group