NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktos wyjechal z firma 3GDO?
Autor Wiadomość
nastka116 
Poczatkujacy

Dołączyła: 15 Maj 2008
Posty: 1
Wysłany: Czw Maj 15, 2008 2:10 pm   

byłam w holandii w ubiegłym roku (2 miechy). jeżeli chodzi o moje odczucia to SZCZERZE ODRADZAM!!! PO:
1- pieniądze wypłacili mi praktycznie wszystkie po zjeździe do polski- tłumaczyli sie, że są jakies problemy (tylko jakie skoro maja podany nr konta???) dobrze, że miałam swoja gotówke i mozna było wziąc zaliczkę
2- mieszkałam 65km od pracy, mieszkałam w zwartebroek a musiałam dojeżdząc do bodegraven (pracowałam w inter chicken)
3- tygodniowo na paliwo dawali 30 euro, a na dzien trzeba było lać do baku za minimum 10 euro, więc trzeba było dopłacać i to spora kaskę
4- koordynatorka- kaska (bunschoten) była niekompetenta, w ogole nie odbierała telefonów, kiedy kierowca podwiózł mnie i chłopaKA POD DOMEK jej w ogole nie było, bo nie dało sie z nia skontaktować. dziwi mnie fakt, ze jeżeli sie dzwoniło do niej, ona nie odbierała, ale na sms przewaznie odpisywała ;/
5- nie ma praktycznie żadnej opieki lekarskiej!!! jeżeli ktos zachoruje powaznie, to lepiej niech zjeżdża do kraju. byłam chora a ta wredna kaska mi powiedziała, żebym sobie poszła po syrop na kaszel- buhahaha!!! laska ma tupet
6- kolega mi powiedział, że już nie jest koordynatorka, źże ja zwolnili i na jej miejsce wskoczyła magda, z która WCZESNIEJ PRACOWAłAM NA HALI (te wydarzenia były aktualne w rudniu ale nie wiem jak jest teraz)
7- czasami tygodniowo miałam 21-25h... po prostu smiech na sali. przeciez na wakacje przewaznie wyjeżdżaja studenci, którzy chca sobie zarobic, zeby potem mieć na studia czy na szkołę, ale jak mozna cokolwiek zaoszczędzic jak oni kradna na każdym kroku
8- w zadnej firmie nie ma stawek wiekowy, tylko w covebo- smiech na sali
9- ostatnio byłam w opolu, zeby rozliczyc sie z podatku i wiecie jak mnie w bambuko zrobiło covebo, 3g? po prostu mam 17 ero zwrotu!!! przy czym firma pobiera 50 zł i 7%od kwoty, która dostanę... chyba musiałabym jeszcze dołozyc do tego interesu... pani w biurze rozliczeniowym powiedziała mi, że takie rzeczy sie zdarzaja ale tylko w covebo. chłopaka mama, która pracowała przez firme laborflex, za dwa miechy, dostała ponad 900 euro zwrotu podatku!!!
wiadomo sa tez plusy pracowania przez ta firmę:
1- akurat trafiłam na ładny domek z ogródkiem

wg mnie troche za mało tych plusów. wiadomo, ktos mógł trafic do innej pracy, mógł miec lepszych koordynatorów, lepsza stawkę. ja trafiłam inaczej
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Czw Maj 15, 2008 10:14 pm   

Witam koleżankę z INTERCHICKEN!!!
Niestety muszę potwierdzić niektóre z Twoich punktów. Też mieszkałam w Zwartebroek (wybacz mi, ale nie nazwałabym tego "ładnym domkiem"), dojeżdżałam do Bodegraven i dostawałam 120e. miesięcznie (czyli 30 tygodniowo) jako zwrot za paliwo.
Niekompetencję szanownej "koordynatorki" też zmuszona jestem potwierdzić - nie odbiera telefonów, przestała odpisywać na smsy. Ostatnio komunikowałam się z nią wyłącznie na maile, a teraz już nawet na to nie odpisuje :072:
Muszę zdementować te pogłoski że została zwolniona - olała nas po prostu (ludzi z Interchicken) a jej miejsce zajął jeszcze gorszy kretyn i kłamca. No i niestety wspomniana już Magda - nasza koleżanka z inpacku także już tam nie pracuje.
Mogę potwierdzić liczbę godzin - od 25 do 36(max) na popołudniowej zmianie (w dodatku bez procentów za pracę po godz. 18.00).
Muszę cie zmartwić - w KAZDEJ holenderskiej firmie jest stawka wiekowa ponieważ to wynika z przepisów holenderskiego prawa pracy a to ze mało zarobiłaś jest wynikiem tylko i wyłącznie stosowaniu przez Covebo (oraz OTTO, Level1 i inne polskie agencje pracy) najniższej stawki jaka tylko jest możliwa.

I jeszcze jedno - gdzie ty się rozliczałaś ze po 2 miesiącach pracy masz 17 euro zwrotu???? Powinnaś mieć tyle zwrotu ile zabrali ci podatku. Więc albo pani z biura rozliczeniowego robi cię w bambuko (może uważa że sie nie znasz - sorki), albo masz jakiś błąd na jarografie (nie wiem jak sie to pisze - wybaczcie).
Jeśli masz swoje salarisy to możesz sama sobie zliczyć kwoty brutto i kwotę potrąconego ci podatku. Sprawdź to, albo zgłoś błąd do 3GDO. Ja bym nie odpuściła.

Chyba mogę też napisać z ulgą że współpracę z Covebo w Bunschoten uważam za zakończoną. Jednak nadal będę z nimi walczyć o to co mi się należy.

Poza tym wiem z kilku źródeł że biuro w Bunschoten i koordynatorka Kasia to najgorsze co może sie przytrafić - no chyba że ktoś pracował wcześniej w OTTO. :043:
Biura w Nijkerk i Zwolle są podobno o niebo lepsze, ale nie wiem, nie sprawdzałam.


Aha i jeszcze jedno - Interchicken zamienił niedobre Covebo na jeszcze gorsze OTTO. "Nasi" ludzie pracują już tylko na stickerach - resztę posłali do innej pracy lub (tak jak mnie i mojego męża) pozostawili własnemu losowi.

Pozdrawiam
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
Ostatnio zmieniony przez Hera Czw Maj 15, 2008 10:17 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mrowa666 
Poczatkujacy
Piotrek

Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4
Wysłany: Wto Maj 20, 2008 3:48 pm   Help me please

Prosze o pomoc we wtorek jade do biura covebo w katowicach dowiedziec sie jak najwiecej i chyba raczej zapisac sie na wyjazd,
bede pytal tam o mozliwosc wyjazdu z przyjaciolmi, ktorzy sie z reszta z deklarowali iz tam pojada, jak myslicie jest szansa ze w 5 zamieszkamy razem i bedziemy dojezdzac razem do jednej pracy, jak czytalem w czesniejsze opinie to sie przerazilem, mam 18 lat chce wyjechac za granice podluczyc sie jezyka, ale wiadomo zarobic tez, ale jak sie jak miesiecznie zarobie przy 40 h pracy gdzies ok 800 euro to zal, i jeszcze odejma ze 160 euro jak nie wiecej i przyjazd i odjazd/ wyzywienie! Przywioze do Polski z 400 euro przy optymistycznym wariancie. Czy to ma sens ? Istnieje lepsza firma posrednicza?
Skarzycie sie na posrednikow indywidualnych, czemu firma nie moze zadbac o kompetetnych pracownikow, tego nierozumiem ta firma covebo to jakis interes rodzinny:p czy co kur...

[ Dodano: Wto Maj 20, 2008 3:52 pm ]
i jak ktos ma czas i ochote podzielic sie pewnymi uwagami i pomuc mi to prosze tez na emaila [email protected]
Jak was ktos oszukal, pomuzcie innym !
Jak jestescie zadowoleni, uspokujcie innych.. :D
PS Jezyk angielski znam srednio, jak wyglada sprawa tlumacza, moj kolega dowiedzial sie ze tlumacz bedzie zawsze w pracy jakis znajacy polski i angielski i w tych podobnych sytacjach zawsze, a jak jest naprawde?
 
 
czarny23 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 7
Wysłany: Wto Maj 20, 2008 7:13 pm   

Witam. Ogólnie Covebo niejest takie złe, tylko od razu odradzam koordynatorke Katarzyne Demarczyk,jeżeli tylko bedziesz mieć jakiś wybór to doradzam pana Henryka, lub Łukasza. Niezgadzaj się na prace w kosmetychak, bo z tego co słyszałem to ludzie wylatują z tamtąd juz po tygodniu,wątpie czy zarobisz nawet te 800 euro, musisz wziąć pod uwagę że masz najniższą stawke ze względu na wiek(18-21lat, 4,70e na h). radzę wziąć wiekszą sume pieniedzy bo jeśli niemasz konta, to zaliczke dostajesz jednorazowo,czyli tylko raz w ciągu całego twojego pobytu w Covebo. Życze powodzenia i jeszcze raz przestrzegam cie brzed Kaska, to niezła suka która ma wszystkich gdzieś.pozdrawiam
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Wto Maj 20, 2008 8:19 pm   

Popieram Czarnego co do osoby szanownej "koordynatorki". I faktycznie - lepiej by ci było u Łukasza. Tego drugiego pana nie znam. Co do kosmetyków to słyszałam dzisiaj że podobno zamknęli całą halę i ludzie siedzą bez pracy w domu.
Generalnie nie polecałabym ci Covebo.
Spróbuj przez Randstat, Adecco lub Scalare. Znam ludzi pracujęcych przez te firmy i wiem że jest o niebo lepiej, a przede wszystkim są wyższe stawki (wiem na przykladzie ludzi pow.23 lat) no i ludzie nie siedzą w domu tylko pracują.
Pozdrawiam.

Mrówa resztę masz na PW
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
Ostatnio zmieniony przez Hera Wto Maj 20, 2008 8:23 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mrowa666 
Poczatkujacy
Piotrek

Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 3:55 pm   Dziekuje bardzo

dziekuje bardzo za zainteresowanie i szybka odpowiedz, hera skontaktuje sie z ta osoba ktora mi polecilas i dam edit.
Mam jednak pytania co kordynatorow - to sa ludzie ktorzy dostaja za to jakies specjalne wynagrodzenie od swojej firmy np. od tego ile osob przez nia dostalo prace i pracuje itp.???, czy prawda jest ze taka osoba moze zostac kordynatorem gdy zna angielski i pracowala juz dla firmy np. rok temu? Bo taka kordynatorka bedzie siostra mojego kolegi, z ktora jedzie juz okolo 13 osob jej znajomych lacznie z bratem, a ja chce zabrac ze soba jeszcze z 5 osob :083: i sie raczej pod nia nie podepne niestety. Ona pracowala wlsnie rok temu dla tej firmy wiec automatycznie moze teraz sie stac taka kordynatorka?...
Jesli prawda jest to co podejrzewam to nie podepne sie pod osobe ktorej wogole nieznam i ktorej niezalezy na tym czy mam prace czy nie itp.

:013: ah niewiem co o tym wszystkim myslec, wiem, iz zeby sie wszystkiego dowiedziec musze zaryzykowac i tam pojechac, bo taka firma z tego co wiem pokazuje pazurki jak sie jest juz na miejscu :/
PS i wytlumacz mi ktos sprawe z tymi tlumaczami, sa na miejscu dostepni? czy to jakas sciema jest
 
 
czarny23 
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 7
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 8:24 pm   

Hej.Niewiem dokładnie o co ci chodzi z tym tłumaczem...ale w pracy zawswze znajdzie sie jakis Polak co wszystko ci powie i pokaze,tłumaczami jako tako są koordynatorzy,wiec z kazda sprawa mozesz sie do nich zwrócic(co prawda nie do wszystkich),w załatwienu sofii numeru, konta w banku rowniez pomagaja koordynatorzy. na mieszkanie zawiezie cie kierowca busa, wiec tez niema problemu. pozdrawiam wszystkich

[ Dodano: Sro Maj 21, 2008 8:27 pm ]
Oczywiscie sa na miejscu tylko zawsze musisz dzwonic, lub pisac sms(porazka,ale taki maja dziwny zwyczaj ze telefonu nieodbiora,ale na smsa odpisza)
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 10:20 pm   

Mrowa - pierwsze słyszę o takim naborze koordynatorów, no ale może coś w tym jest. Otóż z tego co wiem to np. pani Demarczyk pracowała kiedyś na taśmie w Interchicken. Pracowała długo, ponad 2 lata i gdy chciala zrezygnować i wyjechać do Polski to Covebo zaproponowało jej prace jako koordynator bo b. dobrze zna holenderski. Czy tak jest naprawdę - nie wiem. Co do tłumaczy to Czarny ma racje - wszędzie znajdzie sie ktoś (na koordynatorów nie licz a szczególnie w Covebo :013: ) kto pomoże ci sie dogadac.

Pozdrawiam
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
vinni Pu 
Nieśmiały użytkownik

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Mar 2008
Posty: 55
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 12:12 am   

Hera napisał/a:
Bożydar i vinni Pu - czy wy przypadkiem nie przesadzacie??????
Nie chcę bronić firmy COVEBO ani tym bardziej wybielać jej w oczach forumowiczów, ale..... pracuję przez COVEBO od lipca 2007 roku, moj mąż od października 2007 roku i jakoś nie miałam problemów o których piszecie.....
Stawkę netto mam 6,7euro i nikt nie zabiera mi 2,15 od każdej przepracowanej godziny (macie na to dowód???). Nigdy nie musieliśmy się wykłócać o swoje wynagrodzenie, z ING tez nie mamy problemów - wypłacam ile chcę, mam dostęp do konta przez internet.
Są inne problemy - owszem. Ale patrząc z perspektywy mojego stażu pracy przez te biuro to stwierdzam z cała stanowczością ze są gorsze.
I wierzcie mi - wiem co mówię. Od kilku miesięcy współpracuję z ludźmi zatrudnionymi przez OTTO..... brak słów. W porównaniu z nimi problemy z COVEBO wypadają naprawdę baaardzo blado.
Pozdrawiam


[size=9][ Dodano: Czw Maj 22, 2008 12:13 am ][/size]
[quote="Hera"]Popieram Czarnego co do osoby szanownej "koordynatorki". I faktycznie - lepiej by ci było u Łukasza. Tego drugiego pana nie znam. Co do kosmetyków to słyszałam dzisiaj że podobno zamknęli całą halę i ludzie siedzą bez pracy w domu.
Generalnie nie polecałabym ci Covebo.
Spróbuj przez Randstat, Adecco lub Scalare. Znam ludzi pracujęcych przez te firmy i wiem że jest o niebo lepiej, a przede wszystkim są wyższe stawki (wiem na przykladzie ludzi pow.23 lat) no i ludzie nie siedzą w domu tylko pracują.
Pozdrawiam.






hmm... czegoś tu nie rozumiem...
najpierw zachwalasz covebo a teraz nie polecasz??
zdecyduj sie...
Ostatnio zmieniony przez vinni Pu Czw Maj 22, 2008 12:18 am, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
mrowa666 
Poczatkujacy
Piotrek

Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 8:15 pm   heh

ale od tych wypowiedzi minelo troche czasu, ludzi poznaje sie z czasem ... :D prawda hera?
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pią Maj 23, 2008 11:13 pm   

Żeby się przekonać co warte jest dane biuro pracy trzeba niestety troszkę popracować za jego pośrednictwem.
Potwierdzam moje słowa,że nie miałam problemów z obskurnym mieszkaniem, współlokatorami-pijakami, nigdy nie potrącano mi po 2 euro od każdej godziny za mieszkanie itd. W zamian za to były problemy z osobą koordynatora, z komunikacją z biurem, z wypłaceniem procentów, z podwyżką.
Poza tym naprawdę porównując np z agencją Otto to w Covebo było super.

Poza tym jeśli cytujesz moje wypowiedzi to nie zapomnij zacytować też innych zdań:
Cytat:
Ja wcale nie twierdzę ze ludzie z Covebo są święci. Czasem ktoś czegoś nie dopilnuje, o czymś zapomni. Ale uważam że pewne standardy pracy, płaci i zamieszkania są zachowane. Mamy wypłatę co 4 tygodnie, nie płaciliśmy nikomu za założenie konta w banku, dostajemy cetle z wypłaty na bieżąco, nowo przyjezdni dostają zaliczki w wysokości 150 euro, nie leje się nam na głowę, w mieszkaniach nie ma robactwa ani innych nieproszonych gości. Osobiście zwiedziłam parę covebowskich domków (okolice Lelystad, Alphen a/d Rijn, Lopik, Woerden) i mogę stwierdzić ze panujące tam warunki są nie najgorsze. Wiadomo ze współlokatorzy mogą trafić się różni, ale to akurat nie jest z winy koordynatora.

Mogę ci powiedzieć żę nie mam dwudziestu kilku lat i byle co mnie nie zadowoli i nie zachwyci. Niejedno widziałam też już w Polsce, na niejednej firmie się nacięłam. Nie twierdzę że jestem Alfą i Omegą, mogę się mylić co do różnych spraw. Ale staram się rzetelnie przedstawić jak jest. Zawsze można przeciez porozmawiać z danym koordynatorem lub wręcz zwrócić się do szefa Covebo.


Mrówa ma rację pisząc:
Cytat:
ale od tych wypowiedzi minelo troche czasu, ludzi poznaje sie z czasem
- zastanów się nad tym.

I jeszcze jedno - nadal są ludzie którzy pracują przez Covebo i sobie chwalą. Jest tylko jeden drobny szczegół - nigdy nie mieli takiej koordynatorki jaką jest pani Kasia :072:

Pozdrawiam
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
mrowa666 
Poczatkujacy
Piotrek

Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 4
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 10:15 pm   ehh

ja pojechalem do adecco we wroclawiu, do biura przy piotra skargi i powiedzieli mi ze nie zajmuja sie praca za granica tylko w polsce :/ musze popierniczac do opola :/
Ale porownujac opinie itp. na necie i nie tylko wybralem adecco, zobaczymy czy sie uda i czy beda miejsca :_)
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Sob Maj 24, 2008 11:59 pm   

Życzę powodzenia :039: :039: :039:
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
LILAX### 
Poczatkujacy

Dołączyła: 29 Maj 2008
Posty: 1
  Wysłany: Czw Maj 29, 2008 4:27 pm   

byłam w tej firmie już dwa razy ponieważ chciałam im dać drugą szanse no, ale niestety tylko utwierdziłam się o swoich przekonaniach :088: . dwa razy trafiłam pod Kaśkę i powiem tylko jedno jest nie kompetentna osobą która powinna skończyć swoją "karierę" !!!!!!!!!!!!! jeśli zaś chodzi o Łukasza to sytuacja zmienia się o 360%. omijajcie KAŚkĘ :072: szerokim łukiem, a będzie wszystko dobrze. powodzenia (ja już zmieniam firmę)
 
 
parsi 
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 3
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 1:59 pm   

Witam wybieram sie do Holandii z firma 3gdo.
Biuro w Bunschoten natomiast mieszkam w Kampen (30km od biura).
Mam kilka pytan do obeznanych w temacie.
Otóż czy oplaca mi sie wyjazd na 6tyg. , jesli mam stawke 4.3 brutto,musze zaplacic 180Euro na zakwaterowanie i przejazdy do pracy + koszt przejazdu do Holandii i z powrotem - 500zł.
Nie mam pojecia ile kosztuje tam zywnosc tak zebym sie utrzymal przez te 6 tygodni.
Wyczytalem na stronie : http://www.equipe.owo.pl/dokumenty/index.php?go=3, ze podatek wynosi 33%. Czy jest to prawda?
Prosze o jakies info. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group