NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy ktos wyjechal z firma 3GDO?
Autor Wiadomość
aagnieszkaa007
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 4
Wysłany: Sob Mar 24, 2007 11:05 pm   Czy ktos wyjechal z firma 3GDO?

Czesc mam pytanko:Czy za ktos firme 3GDO-chodzi mi o warunki pracy, mieszkaniowe o ogolnie jak wyglada praca w tej firmie. Gdyby ktos wiedzial o pracy w ciastkarni na Polski paszport byloby naprawde super.
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 12:57 pm   

Pelna nazwa agencji w Polsce to 3G Dobra Organizacja.Oto ich strona internetowa http://www.3gdo.pl/
Na jej stronie widoczne jest logo Via.Co to oznacza, przeczytasz ponizej.

Siedziby w Polsce :

Opole:
ul. Armii Krajowej 7
tel.: (77) 442 66 33,35
tel. kom.: +48 602 466 674
fax.: (77) 442 66 36
e-mail: [email protected]

Katowice:
ul. Opolska 22
tel.: (32) 203 27 63
tel. kom.: +48 600 939 725
fax.: (32) 20 20 945
e-mail: [email protected]

Racibórz:
ul.Mickiewicza 20
pokój nr 17
(na przeciwko Dworca PKP)
tel.: (032) 414 73 76
fax.: (032) 415 36 54
e-mail: [email protected]

Natomiast w Holandii istnieje calkowicie inna agencja Covebo.Ciezko mi ocenic jak wyglada wspolpraca 3GDO z Covebo (wciaz ta sama agencja tylko pod innymi nazwami lub wspolpraca calkiem dwoch odrebnych agencji).Jesli na podstawie drugiego przykladu wtedy praca odbywa sie przez dwoch posrednikow.
Strona internetowa agencji Covebo (rowniez w jezyku polskim) : http://www.covebo.nl/
Adresy siedzib:

Bunschoten-Spakenburg
Tuinfluiter 5
3752 NA Bunschoten-Spakenburg
T: +31(0)33 - 299 4222
F: +31(0)33 - 299 6897
E-mail: [email protected]

Nijkerk
Ambachtsstraat 13b
Postbus 1135
3860 BC Nijkerk
T. +31(0)33 - 246 4298
F: +31(0)33 - 246 4295
E-mail: [email protected]

Nijkerk Werklokaal
Kolkstraat 1-3
3861 AK Nijkerk
T. +31(0)33 - 245 1316
F: +31(0)33 - 246 1624
E-mail: [email protected]

Weert
Amentstraat 15
Stramproy gemeente Weert
Postbus 10412
6000 GK Weert
T: +31(0)495 - 450 953
F: +31(0)495 - 450 961
E-mail: [email protected]

Zwolle
Branderweg 1e
8042 PD Zwolle
T: +31(0)38-4224234
F: +31(0)38-4221133
E-mail: [email protected]

Almere
Katernstraat 31g
1321 NC Almere
T: +31(0)36-5363316
F: +31(0)36-53604221133
E-mail: [email protected]

Hasselt
Productieweg 13a
8061 RK Hasselt
T: +31(0)38-4775822
F: +31(0)38-4775234
E-mail: [email protected]

Apeldoorn
Professor Röntgenstraat 8
7311 AM Apeldoorn
T: +31(0)55-5761914
F: +31(0)55-5767716
E-mail: [email protected]


Agencja ta zrzeszona jest w dwoch organizacjach : NBBU http://www.nbbu.nl/ -> Ledenlijst pod nazwami Covebo B.V. oraz Covebo Bouw BV.Sa czlonkiem rowniez drugiej organizacji tzw.VIA (Vereniging van Internationale Arbeidsbemiddelaars – Zrzeszenie Międzynarodowych Pośredników Pracy) http://www.via-eu.com/ind...id=56&Itemid=80 pod nazwa Covebo Projecten B.V.W swoim czasie zrzeszenie to stworzylo nawet wlasne CAO (Uklad Zbiorowy Pracy), ktore strasznie odbiegalo np. od ABU-CAO.Uklad Zbiorowy VIA nie zostal zakceptowany przez instytucje rzadowe,zwiazki zawodowe poniewaz ograniczal prawa pracownikow niemalze do "minimum" (czyt. brak praw).Kazda z tych agencji, ktora znajduje sie na liscie VIA, wedlug mnie, nie jest godna zaufania.

Na temat 3GDO mozesz przeczytac rowniez tutaj:
http://free4web.pl/3/2,77...ad.html#4138610

Podsumowanie:
Jezeli bylbym na Twoim miejscu i musialbym skorzytac z ich oferty to napewno zrobilbym to z pominieciem 3GDO.Kontaktowalbym sie bezposrednio z Covebo.Czytajac strone Covebo w szczegolnosci FAQ ma sie wrazenie,ze agencja oferuje troche wiecej niz to co spotyka sie zazwyczaj.

Nie zwalnia to chetnych osob chcacych skorzystac z oferty tej agencji z ostroznosci.

Zycze powodzenia,

Pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
Ostatnio zmieniony przez janosik Pią Mar 30, 2007 5:57 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
BRACIK
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 31
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 8:14 pm   

Niby wszystko fajnie wygląda,ale wątpie...Jak juz widze że dana agencja załatwia prace równiez w Polsce to wszystko wiem...Mają potem tylu ludzi na głowie,że nic nie wiedzą i sami sie gubią.Coś podobnego do firmy OTTO-tez organizują prace w Polsce,Holandii a nawet Anglii,a każdy wie jak ludzi oszukują.Tego jest za dużo.Radziłbym skorzystać z usług innej,mniejszej firmy.Ale decyzja należy do Ciebie.
 
 
aagnieszkaa007
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 4
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 9:19 pm   czy ktoś wyjechał z firmą 3gdo?

HEJ :) DZIĘKI ZA ZAINTERESOWANIE TEMATEM.Z TEGO CO SIE DOWIEDZIAŁAM TO 3GDO-SIEDZIBY W POLSCE I COVEBO-W HOLANDI TO TA SAMA FIRMA.W 3GDO ZAŁATWIAJĄ POZWOLENIA NA PRACE A UMOWE PODPISUJE SIE JUŻ NA MIEJSCU W HOLANDI Z FIRMĄ COVEBO I NAD TYM SIĘ ZASTANAWIAM WŁAŚNIE CZY TO JEST NORMALNA PROCEDURA :) JADAC DO HOLANDI WŁAŚCIWIE NIE MAM ŻADNYCH DOKUMENTÓW :( I DLATEGO TAK SIĘ ZASTANAWIAM CZY TAK TO NORMALNIE WYGLĄDA CZY COŚ TU JEST NIE TAK :) :( POZDRAWIAM I RAZ JESZCZE WIELKIE DZIĘKI :)
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Nie Mar 25, 2007 9:50 pm   

Nie zgadzaj sie na taki warunek.To jest typowe przyparcie przyszlego pracownika do muru.Po przyjezdzie warunki moga sie diametralnie roznic (oczywiscie na minus) od tego co Ci oferowano w Polsce.Wtedy pozostanie Ci tylko wyrazenie zgody na reoferowane warunki lub powrot do Polski.
Proponuje zapytac o kontrakt aby wyslali za pomoca faxu lub maila.
Wtedy tylko bedziesz wiedziala na jakich warunkach podejmujesz prace i czy jest warto wyjezdzac.
Jezeli sie nie zgodza to radze poszukac czegos innego.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
ania_
Poczatkujacy

Dołączył: 03 Cze 2007
Posty: 6
Wysłany: Pią Cze 08, 2007 2:44 pm   

Nie wysla Ci kontraktu do PL, bo podisuje sie go tu na miejscu, po zalatwieniu
nipu i konta bankowego. w kontrakcie jest zapisane 40 h tygodniowo i za tyle firma musi Ci zaplacic. ja zalatwialam prace bezposrednio przez znajomego z Covebo i jestem zadowolona. mieszkanie jak na razie mam super/ mamy z chlopakiem swoj pokoj, mieszkamy w 6 osob w domku jednorodzinnym/, w razie utraty pracy nie musze sie martwic, bo firma bedzie szukac mi innej. jestem zadowolona.
 
 
janosik 
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 759
Wysłany: Pią Cze 08, 2007 3:38 pm   

Widzisz Aniu ja mam calkowicie odmienne zdanie niz Ty a to dlatego ze mam dostateczne informacje od osob ktore skorzystaly z uslug tych firm (3GDO/Covebo) i bylo tam fatalnie.Podam Ci kilka powodow takiej oceny :
- calkowity brak pracy mimo ze mieli w kontrakcie zagwarantowane 40 h/tydzien
- brak wynagrodzenia (chyba uwazaja ze jak brak pracy to i placy)
- fatalne warunki mieszkaniowe (Zevenchowen - mała klitka w stodole pomalowanej na biało dwa łóżka telewizor lodówka i stół)
- calkowita nieodpowiedzialnosc koordynatorow - Polakow (Kasia z Covebo z biura w Almere oraz niejaki Stefan i Wojtek)
Informacje, ktore otrzymalem byly od osob ktore nie zalatwialy pracy bezposrednio przez znajomych z Covebo jak to bylo w Twoim wypadku.
Wniosek:
masz znajomych w Covebo mozna zaryzykowac,jesli ich nie masz to nawet nie probuj.
Nie polecam,
pozdrawiam.
_________________
IT IS BETTER TO FIGHT FOR SOMETHING THAN LIVE FOR NOTHING - GEN.PATTON

www.polstore.nl - strona poświęcona wspaniałej rasie jaką jest Długowłosy Owczarek Niemiecki
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pon Sie 13, 2007 9:30 pm   

Cóż, dodam troche do tego co napisał Janosik.
Od 3 lipca pracuje w Interchicken przez firme Covebo. Pracę zalatwilam sobie wlasciwie sama. Ktos dal mi nr. telefonu do Kasi z Covebo (ciekawe czy to ta sama Kasia z biura w Almere ;) ). Zadzwoniłam i okazalo sie ze praca jest. Ktoś zrezygnowal i nie wrocil z wakacji.
Firma zapewnia zakwaterowanie i transport z i do pracy. Płaca - w moim przypadku jest to 7,60 brutto na godzine. Mieszkanie - super. Małe miasteczko, domek z ogródkiem - życ nie umierac. Nie wiem jak mieszkaja inni, ale mnie sie podoba (przynajmniej narazie). Samochod - Renault Twingo - za benzyne placimy sami. Jedyne koszty jakie firma nam potraca to pakiet 160euro - z tego co słyszałam jest to za ubezpieczenie, samochod i mieszkanie.
Po 8 tygodniach ludzie jeżdża na wakacje na tydzień lub dwa. Firma zapewnia nawet transport przez WideraTravel albo Krisrom - cena 50-60 euro.
Nowo zatrudnionym wyrabiaja BSN i konto w banku.
Powiem tak - są tacy co narzekają, są tacy co sobie chwalą. Tym co sie nie podoba nikt nie zabrania wrocic do Polski.
Praca w Interchicken nie jest praca ciezką. Czesto pracujemy po 6, 7 godzin w zaleznosci od potrzeby. Zdarzaja sie tez dni kiedy pracujemy po 10 godzin.
Ogólnie jak dla mnie jest dobrze - zawsze moglam trafić gorzej :) . Tylko nie wiem co w związku z tym ze musialam podpisac oswiadczenie że nie jestem i nie zamierzam meldowac sie na terenie Holandii :( .
Pozdrawiam
 
 
korba
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd: Opole
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 9:13 pm   

W kazdej firmie wyrabiaja nowym pracownikom konto w banku i nr sofi to standard. a jesli chodzi o umowe to czysta fikcja mowia ze daja 40 a pracujesz albo 70 albo 25. taka jest prawda. jak komu trafi. jak potrzebuja ludzi to wysla jedna osobe do 2 firm w ciagu dnia (tak szedl kolega co mieszkal razem na mieszkaniu) a jak nie potrzebuja juz albo maja za duzo ludzi to ci powiedza jedz na urlop do polski. jak komu trafi staly zaklad to ma super ale jak nie to moze w kazdym dniu byc w innej pracy. albo pracowac tylko 2 dni w tygodniu a to ze w umowie 40godz to i tak tyle nie wyplacaja. stawka tez jest zalosna, zwlaszcza ze roznicuja wiek co jest gleboko niesprawaiedliwe bo kazdy pracuje tak samo czy mlodszy czy starszy.oni za nas dostaja jednakowa kase ale wola mlodszych bo wiecej zarobia. pracowalam tam kiedys w zakladzie z filetami i w okresie letnim dawali 4,5E. pozniej zalowalam ze tam pojechalam bo w nastepnym roku znalazlam oferte w innej firmie gdzie dawali 7 euro netto bez roznicowania wieku.jedni chwala inni narzekaja ale jedna para uciekla bo nie miala godzin. i nie wiadomo co sie trafi. czasem opisuja miesce pracy kolorowo a w rzeczywistosci jest strasznie. wiec chyba lepiej zalatwiac prace przez znajomych i powolywac sie na nich bo mozna zalowac.
_________________
korba
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pon Wrz 17, 2007 9:36 pm   

Stawka zależna od wieku pracownika to w Holandii norma, ponieważ tak stanowi holenderskie prawo pracy. Poczytaj to i owo na tym forum to sie przekonasz. Poza tym, fakt iz raz pracujesz 40 godzin a raz 70 (chyba przesadziłeś) tygodniowo to zależy od charakteru firmy. W mojej firmie (Interchicken)godziny zalezą od zamówień i od tego na jakiej hali sie pracuje. Filety i stickery maja dużo godzin. Inpack ma różnie, ale mogę napisać z ręką na sercu ze po potraceniu podstawowego pakietu za mieszkanie i transport mam ponad 1000euro:). Przepracowałam 175 godzin przez 4 tygodnie.
Owszem, spotkałam sie z sytuacja ze przyjechały osoby z Polski i przez kilka dni nie pracowały, ale nie jest to reguła. Ja na przykład takiego pecha nie miałam więc nie mam pojęcia od czego to zależy. Może od tego że przyjechały osoby na 8m tygodni i postanowiły zostać tydzień lub dwa dłużej. Wtedy jest to problem bo zajmują komuś miejsce pracy. Dużo też zależy od koordynatora. Nam obecnie zamienili Panią Kasie na Pana Aleksa - holendra i od razu jest lepiej.
Ja myślę ze nie można generalizować. Wiem jedno - lepsze to niż pieczarki w poprzednim poście :) .
Pozdrawiam i życzę wszystkim powodzenia
 
 
korba
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd: Opole
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 2:59 pm   

Jest w Holandii stawka wiekowa ale uitzendbiura w cale nie muszą z niej korzystać bo za młodsze czy starsze osoby dostają tyle samo, ale jeśli korzystają z różnicowania wiekowego to po to aby wiecej zarobić. Jechałam pierszy raz do Holandii jak miałam 18 lat a zarazbiałam tyle samo co cała reszta, oczywiście nie przez covebo. I uważam, że tak powinno być. A z tymi 70godz. nie przesadziłam, ani też z 2 zmianami, po prostu nie pracowałaś przez inną filię covebo, więc nie wiesz.
_________________
korba
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 5:05 pm   

Zgodzę sie z tobą ze nie pracowałam przez inną filie Covebo. Ale pracuję z ludźmi - Polakami, których zatrudnia inne biuro pracy - Adecco, Quality, Kartal, PPD, Creyfs i wiem ze tam jest tak samo. Im młodszy pracownik tym mniejsza pensja. Uzależnione jest to od Układu Zbiorowego do którego należy dane biuro. Z tego co wiem to w Egiupe tez tak jest.
Co do drugiej zmiany - często jest tak ze pracujący na drugą zmianę mają mniej godzin ale za to mają płacone różne dodatki związane z pracą po godz. 18.00 i po godz.22.00.

Ja wcale nie twierdzę ze ludzie z Covebo są święci. Czasem ktoś czegoś nie dopilnuje, o czymś zapomni. Ale uważam że pewne standardy pracy, płaci i zamieszkania są zachowane. Mamy wypłatę co 4 tygodnie, nie płaciliśmy nikomu za założenie konta w banku, dostajemy cetle z wypłaty na bieżąco, nowo przyjezdni dostają zaliczki w wysokości 150 euro, nie leje się nam na głowę, w mieszkaniach nie ma robactwa ani innych nieproszonych gości. Osobiście zwiedziłam parę covebowskich domków (okolice Lelystad, Alphen a/d Rijn, Lopik, Woerden) i mogę stwierdzić ze panujące tam warunki są nie najgorsze. Wiadomo ze współlokatorzy mogą trafić się różni, ale to akurat nie jest z winy koordynatora.

Mogę ci powiedzieć żę nie mam dwudziestu kilku lat i byle co mnie nie zadowoli i nie zachwyci. Niejedno widziałam też już w Polsce, na niejednej firmie się nacięłam. Nie twierdzę że jestem Alfą i Omegą, mogę się mylić co do różnych spraw. Ale staram się rzetelnie przedstawić jak jest. Zawsze można przeciez porozmawiać z danym koordynatorem lub wręcz zwrócić się do szefa Covebo.

Jest takie powiedzenie, ze jak chce sie uderzyć psa to kij zawsze sie znajdzie. Jeśli ktoś będzie chciał narzekać, to żadne komfortowe warunki mieszkaniowe ani super wysoka płaca mu w tym nie przeszkodzi. Zresztą - jeśli komuś nie odpowiada zaproponowana stawka godzinowa może szukać innego pośrednika albo wrócić do Polski i pracować w supermarkecie za 800zł. Przecież nikt nikogo siłą w Holandii nie trzyma.

Proponuję zajrzeć na stronkę

http://free4web.pl/3/2,77...ad.html#6850408

i troszkę poczytać. Tyle samo głosów ZA co i PRZECIW.

Poza tym, zaczynam mieć wrażenie ze powinniśmy rozdzielić ten temat na dwa oddzielne. Jeden o firmie 3GDO a drugi o COVEBO.

Może znajdzie sie na forum ktoś kto pracował przez Covebo w innych holenderskich firmach nie tylko w Interchicken?? Czekam na wasze wypowiedzi.

POZDRAWIAM WSZYSTKICH - i tych zadowolonych i tych mniej zadowolonych.
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
beatka19
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 2
Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 7:35 am   covebo ok??

hey wszystkim!!!mam wielka prosbe do osob ktore wyjechaly z firma covebo.my z chlopakiem jedziemy za jakies 3 tygodnie i nie wiem czego sie mozna tam spodziewac(jakie sa warunki,jaka praca,jakie zarobki)....bardzo prosze te osoby o kontakt na numer tel 601874322.gdyz nie bede juz jutro miala dostepu do internetu i na maila :o a bardzo bym chciala dowiedziec sie tego wszystkiego od osob ktore juz tam byly :D prosze choc o smsa a ja oddzwonie.pozdrawiam serdecznie i prosze o odezwe=))
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 10:49 am   

Hmmm, a wydawało mi się ze w tym poście wszystko na temat 3GDO i Covebo już zostało napisane :shock: .
Widać byłam w błędzie............
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
beatka19
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 2
Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 3:09 pm   

kazdy pisze inaczej wiec trudno sie polapac... :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group