NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
POLSKA SZKOŁA WYŻSZA
Autor Wiadomość
noemi 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 8
Skąd: Zwartsluis
Wysłany: Pon Maj 19, 2008 6:12 pm   POLSKA SZKOŁA WYŻSZA

Witam serdecznie, jak widzicie jestem tu nowa, jednak po rozejrzeniu się po temacikach nie zauważyłam, aby był jakiś jak mój... Jeśli przeoczyłam , proszę o przeniesienie go do odpowiedniego działu :)

Od czerwca wyjeżdżam do Holandii na 5 miesięcy. Wcześniej byłam tylko rekreacyjnie u mojego narzeczonego. Jednak teraz mam problem... Chciałabym zostać już w NL na stałe... jednak od października zaczyna mi się ostatni rok studiów zaocznych (obrona dyplomu licencjackiego)... nie wiem czy będę w stanie przyjeżdżać do PL co 2 tygodnie... dlatego piszę do Was kochani, czy nie orientujecie się, czy jest możliwość ukończenia studiów w Holandii ale w naszym ojczystym języku??

Dla ułatwienia powiem, że studiuje pedagogikę opiekuńczo wychowawczą.

Aha, w ogóle, to jestem zainteresowana KAŻDYM polskim kierunkiem!!
 
 
metka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 5
Wysłany: Pon Maj 19, 2008 6:41 pm   

noemi może to Ci się przyda http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=11462
 
 
noemi 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 8
Skąd: Zwartsluis
Wysłany: Pon Maj 19, 2008 7:08 pm   

a nie orientujesz sie czy ten nabór jest ciągle aktualny??
 
 
metka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 5
Wysłany: Pon Maj 19, 2008 8:26 pm   

Nie wiem, najlepiej napisz email i z pewnością uzyskasz więcej info.
Mnie narazie nie stać na magisterkę tutaj
 
 
noemi 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 8
Skąd: Zwartsluis
Wysłany: Pon Maj 19, 2008 9:04 pm   

nie chodzi mi o magisterke wlasnie... chcialabym skonczyc licencjat... ostatni rok... i nic poza tym.... tylko to...

oby okazalo sie trafne...
:*
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Wto Maj 20, 2008 9:03 pm   

Wydaje mi sie ze bedzie Ci bardzo ciezko cos takiego tutaj znalesc.Pierwsza sprawa to jest taka, ze w jezyku polskim tylko mozesz studiowac w nowo otwartej szkole wyzszej w Hadze, ale jest to prawo i administracja. Zadnych innych polskich studiow nie ma. Ja sama studiuje zaocznie i co 2 tygodnie jestem w Polsce. Moze powinnas pomyslec o Erasmusie?
Zawsze to bys tutaj studiowala na swoim wydziale, tyle ze po angielsku..Niektore uczelnie Polskie maja fajne mozliwosci jesli chodzi o Erasmusa..wiec warto sprawdzic..
A kolejna rzecz, to aby studiowac tutaj w jezyku angielskimwszedzie jest wymagany zdany TOEFL, to jest miedzynarodowy egzamin z jezyka angielskiego, no i aby kontynuowac studia trzeba pewnie zaliczyc roznice programowe, a z tym mysle ze moze byc klopot.
 
 
linkus 
Poczatkujacy
linkus

Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 42
Wysłany: Wto Maj 20, 2008 10:09 pm   

Cytat:
Aha, w ogóle, to jestem zainteresowana KAŻDYM polskim kierunkiem!!


To ciekawe.W sumie jeszcze o tym nie slyszalem.
Ktos konczy studia i nagle na ostatnim roku wpada na pomysl zeby zmienic uczelnie a nawet kierunek. Hahahaha
To przenies sie na ta administracje w Hadze i skonczysz administracje! :021:
 
 
ewspa.szczecin
Poczatkujacy

Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 22
Skąd: polska
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 8:58 am   

Europejska Wyższa Szkoła Prawa i Administacji prowadzi obecnie nabór uzupełniający na studia na kierunku PRAWO (magisterskie) i STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE (licencjat) Informacje i zapisy www.studiapolonijne.pl tel 0048 516 940 716
 
 
noemi 
Poczatkujacy

Wiek: 36
Dołączyła: 19 Maj 2008
Posty: 8
Skąd: Zwartsluis
Wysłany: Śro Maj 21, 2008 9:19 pm   

linkus napisał/a:

To ciekawe.W sumie jeszcze o tym nie slyszalem.
Ktos konczy studia i nagle na ostatnim roku wpada na pomysl zeby zmienic uczelnie a nawet kierunek. Hahahaha
To przenies sie na ta administracje w Hadze i skonczysz administracje! :021:

a poza tym nie rob ze mnie glupka... bo miliony ludzi rzuca studia bez odzewu, a ostatni rok to nic strasznego... i nie jest to problem zeby skonczyc nowa uczelnie...
porojone jest Twoje gadanie a nie mój pomysł...

chodziło mi o to, że mogę również zacząć nowe studia, oby były w języku PL.


Mam FC z angielskiego, wiec to nie probelm... tylko boje sie ze nie podolam mimo wszystko barierze jezykowej... np ciężko by mi było słuchac kodeksu karnego po angielsku :( (
Ostatnio zmieniony przez noemi Śro Maj 21, 2008 9:21 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 10:28 am   

Ta Wyzsza Szkola gdzie mozna studiowac Prawo i Stosunki jest Warszawska Uczelnia. Wszystkie zajecia sa prowadzone po polsku. Chodzilo mi o to, ze jesli chcesz zaczac jakikolwiek kierunek za holenderskiej uczelni i nie po holendersku ale po angielsku, to musisz miec zdany TOEFL.To jest inny egzamin niz FC.Zdanie Toefl upowaznia Cie do studiowania niemal na kazdej uczlni swiata w jezyku angielskim.Egzamin ten jest chyba 2 razy w roku w Polsce.(Jest to inaczej znajomosc jezyka amgielskiego na poziomie advanced, wiec egzamin jest trudny.Po zdaniu otrzymujesz punkty za egzamin, i to uczelnia przyjmujaca ustala kryteria punktowe, np. min 50 punktow z TOEFL zeby dostac sie na dany kierunek.
Przegladalam Uniwersytety w Holandii, i wszedzie byl wymagany TOEFL, lub ten drugi egzamin( niepamietam nazwy, ale tez miedzynarodowy z j. angielskiegi, chyba IELTS) w przypadku studiowania w jezyku angielskim.
POzdrawiam :039:
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 11:15 am   

Temat certyfikatow byl juz poruszany na forum.
By studiowac w jezyku angielskim uczelnie wyzsze wymagaja TOEFLA lub IELTSa na poziomie Academic.
Egzaminy sa platne, IELTS kosztuje np 200 euro. Mozna go zdawac w kazdym kraju.
W Polsce IELTS jak i TOFEL odbywaja sie srednio 2 lub nawet 3 razy w miesiacu w Wawie, Krakowie a od lipca jeszcze w Gdansku i Poznaniu.
Ja zdaje IELTSa w lipcu w Holandii, w Amsterdamie w Oxford House.
Minimum punktow, ktore trzeba zdobyc, zeby moc studiowac to okolo 6.0 punktow na 9.0.
Poziom jest okreslany jako A z egzaminu CAE, lub A,B z Proficiency, wiec FCE ma troche za niski poziom.

Z reszta wpisze w google IELTS lub TOEFL i bedziesz miala wszystkie informacje.
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
Ostatnio zmieniony przez Justine Czw Maj 22, 2008 11:17 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 3:34 pm   

I bardzo wazny fakt jesli chodzi o TOEFL, to wyniki sa wazne tylko 2 lata po zdaniu egzaminu. Aby byly wazne dluzej, egzamin trzeba powtorzyc.
Nie wiem jak jest z tym drugim, ale napewno tak jest z TOEFl

JUstine, czy mozesz powiedziec dokladnie gdzie zdajesz ten egzamin w Amsterdamie? I jak to tutaj wyglada?
Ja sama mialam zdawac w Polsce, ale zrezygnowalam, moze teraz sie zastanowie nad tym..
 
 
Justine 
Super gaduła


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 03 Cze 2007
Posty: 209
Skąd: Eindhoven
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 4:06 pm   

IELTS tez jest wazny tylko przez 2 lata. Niestety tego typu "certyfikaty" maja wlasnie to do siebie.

Na IELTSa musisz zapisac sie jakos miniej wiecej 1,5 - 2 miesiace przed egzaminem. Wszystko zalezy ile maja chetnych na dany dzien. Egzamin odbywa sie srednio co 2 tygodnie.
Papiery wysylalam jakos 2 tygodnie temu na adres:
BLTC
Oxford House
Nieuwezijds Voorburgwal 328/E
1012 RW Amsterdam
Egzamin mam 12 lipca.

Slyszalam, ze IELTS jest "fajniejszy" i bardziej przystepny od TOEFLa. Masz 4 moduly.
1) reading
2) listening
3) writing
4) speaking
IELTS ma dwa rodzaje: general i academic.
Jezeli potrzebujesz ten egzamin, po to, by potem studiowac, musisz zdawac ACADEMIC.
Ma on tematyke zwiazana ze studiami, uczeniem sie itp. Szczegolnie mam na mysli speaking i writing.
_________________
Work like you don't need the money,
Love like you've never been hurt,
And dance like no one's watching.
 
 
marta81 
Nieśmiały użytkownik

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 67
Skąd: Delft
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 4:22 pm   

apropos egzaminow, to jak juz wspomniala Justine, mozna takze pokusic sie na Cambridge. Tutaj link: http://www.britishcouncil...s-cambridge.htm

Sa one takze akceptowane, oczywiscie pominawszy FCE. Juz w sobote czeka mnie czesc pierwsza:)

I male sprostowanie- nie wszystkie szkoly wyzsze w holandii wymagaja certyfikatow. Bylam na dniach otwartych w Haagse Hogeschool i tam ludzie z UE moga studiowac po angielsku bez zadnych problemow. Nalezy przetlumaczyc dyplom( szkola srednia, studia), i udowodnic, ze przez caly okres trwania szkoly angielski figurowal na liscie przedmiotow. Jest tez rozmowa po angielsku oczywiscie, z tego co pamietam.

Rzecz jasna na Uniwersytetach sa inne zasady.
 
 
 
Ewa P 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 18 Lut 2008
Posty: 546
Skąd: NL
Wysłany: Czw Maj 22, 2008 4:44 pm   

Dziekuje za info.
Czy ktos sie moze orientuje jak dlugo jest wazny egzamin "International Legal English Certificate (ILEC)"?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group