NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Gochna H
Nie Kwi 07, 2013 2:20 am
Choroba w Polsce,Praca w Holandii
Autor Wiadomość
8671453
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 4
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 5:58 pm   Choroba w Polsce,Praca w Holandii

Witam mam pytanie pracuje od 3 miesięcy w Holandii jestem od 3 dni na urlopie w Polsce po 2 dniach miałem wypadek dokładnie przewrocilem się i mam straszne bole kregoslupa byłem u lekarza wystawil mi zwolnienie L4 na 3 tyg wyslalem je do mojej koordynatorki a ona zadzwonila ze ok L4 może być ale lekarz MUSI napisac w jezyku angielskim lub holenderskim co mi jest ?? bez tego nie dostane chorobowego czy orjentuje się pani czy tak musi być i jeszcze pani koordynatorka powiedziała ze nie może być ptzetlumaczone przez tlumacza przysięgłego proszę o pomoc dziekuje Pracuje dla Randstad I jak Pani koordynatorka powiedziała nie UWV bedzi mi placic tylko Randstad
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 6:08 pm   

a jakiej pomocy oczekujesz?
 
 
8671453
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 4
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 6:10 pm   

Czy pani koordynatorka ma racje ze lekarz Polski powinien napisac w jezyku angielskim bo dlamnie to ona sciemnia
 
 
Beny.rac 
MODERATOR

Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 1906
Skąd: Flevoland/SRC(PL)
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 9:46 pm   

8671453 napisał/a:
po 2 dniach miałem wypadek dokładnie przewrocilem się i mam straszne bole kregoslupa byłem u lekarza wystawil mi zwolnienie L4 na 3 tyg


Wypadek tzn przewróciłeś sie tak ?

Lekarz od tak sobie wystawił zwolnienie na 3 tyg na podstawie czego wywiadu środowiskowego czy moze ma magiczna kule ?

Jesli masz jaki uraz tzn jesteś niezdolny do pracy to wracaj do NL i idz do lekarza rodzinnego a potem specjalisty i wtedy licz na to ze dostaniesz chorobowe w innym wypadku przestań marzyc ze przez 3 tyg bedziesz w Pl i pieniazki beda wplywac na konto... :072:

Twoj Koordynator musi wiedziec co Ci dolega dokladnie aby mogł zglosic powod twojej niezdolności do pracy dla UWV ...
_________________
„Jest ,mnóstwo ludzi na świecie , którzy powiedza Ci , ze nie możesz tego osiągnąć . A Ty musisz po prostu odwrócić się i powiedzieć „to patrz „ …
 
 
8671453
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 4
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 9:54 pm   

Nie do UWV bo już rozmawiałem ze randstad będzie placil to raz a dwa to nie musze jechać do Holandii bo mam zakaz podróżowania wiec zanim napiszesz to się zastanow a ze mój koordynator wciska mi głupoty ze lekarz musi napisac po angielsku lub holendersku o zwolnienie lekarskie z każdego kraju uni europejskiej jest ważne i nie musi być tłumaczone ale oczywiście jak to polska koordynatorka zrobi wszystko żeby nic zalatwic
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Kwi 07, 2013 2:16 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 10:23 pm   

8671453, a czy ty uwazasz ze pani koordynatorka ma co do powiedzena w tej firmie ?
Czy ty uwazasz ze wszyscy w NL wlacznie z dyrektorstwem i innymi uzedami mowia tu po polsku lub jasnowdzami i wiedza co pisze na L4 ktore jest w j.polskim ?
Nie wiem czy ci wpadlo do glowy ze w NL posluguja sie innym jezykiem jak Polski i polski nie jest jezykiem miedzy narodowym . Wiec ze ona wymaga od ciebie danego dokumentu w j. NL lub EN to jest jak najbardziej na miejscu i ma do tego prawo .
Jesli twoj lekarz jest na tyle tempy by nie umiec napisac w EN jezyku co ci dolega to :
A ) zmien lekarza lub
B) idz do dlumacza przysieglego i niech ten przetlumaczy ci L4 na NL lub EN . papiery przetlumaczone przez przysieglego sa wszedzie uznawane wiec i pani koordynator bedzie musiala to zaakceptowac . Jesli tego nie zrobisz maja ci prao nie wyplacic chorobowego

[ Dodano: Sob Kwi 06, 2013 10:39 pm ]
8671453 napisał/a:
Witam mam pytanie pracuje od 3 miesięcy w Holandii
to masz faze A jak sie domyslam . a jesli masz A to nie placi ci biuro a UWV i wlasnie koordynatorka musi wszystkie dane przekazac do .........UWV
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Kwi 06, 2013 10:42 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bronka 
Mega gaduła


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 27 Maj 2010
Posty: 1086
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 10:47 pm   

8671453 napisał/a:
a dwa to nie musze jechać do Holandii bo mam zakaz podróżowania


Dziwne, zakaz podrozowania z powodu bolu kregoslupa? No juz nie przesadzaj. Moja znajoma po operacji nogi, w gipsie wracala ze szpitala ze Szwajcarji. Miala wypadek na nartach podczas pobytu na wczasach. To ja sie Ciebie pytam - a jakby to Ci sie przytrafilo na wczasach we Francji to bys tez do domu nie wracal ? Sciema i tyle.
_________________
Fox- kolejny niechciany psiak do adopcji

https://www.olx.pl/oferta...html#eb5bd1b1c3
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 10:55 pm   

ewcia.pol, poszukaj poszukaj bo ja wlasnie znalazlam cos takiego
Cytat:
In fase A worden alleen de gewerkte uren uitbetaald. Tijdens ziekte van de uitzendkracht met een uitzendbeding heeft het uitzendbureau geen loon doorbetalingsverplichting. Als er geen uitzendbeding is opgenomen dan heeft het uitzendbureau wel een loon doorbetalingsverplichting. De uitzendkracht met een fase A overeenkomst met uitzendbeding krijgt een Ziektewet uitkering van het UWV als de uitzendkracht zijn arbeid niet kan verrichten door ziekte.

http://www.arbeidsrechter...-verplichtingen
i cos takiego w CAO dal uitzendkrachten 2009-2014
Cytat:
Als je ziek wordt, dan heeft dit tot gevolg dat je opdracht bij de inlener met onmiddellijke
ingang wordt beëindigd. Wil je na de ziekte opnieuw voor de uitzendonderneming
(bij de opdrachtgever) werken, dan komt een nieuwe uitzendovereenkomst tot stand.

http://www.google.nl/url?...0gJjUYpG_6UEglQ
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Kwi 06, 2013 11:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ewcia.pol 
Mega gaduła

Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 20 Maj 2008
Posty: 1071
Skąd: GLD
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 11:01 pm   

Kurde skasowalam post ,przez to pisanie na tych malych ustrojstwach.
Na stronie uwv jest info ze zonder uitzendbeding pkaci biuro , a met uitzendbeding placi uwv
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 11:10 pm   

Cytat:
•Fase A met uitzendbeding: als de zieke uitzendkracht op basis van een uitzendovereenkomst werkt, eindigt de uitzend¬overeenkomst automatisch bij een ziekmelding. De uitzendkracht kan dan recht hebben op een ZW-uitkering van het UWV;

to znalazlam wlasnie na stronie TT
http://www.tempo-team.nl/...oorbetaling.xml
pkt 4
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
8671453
Poczatkujacy

Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 4
Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 12:57 am   

baileys napisał/a:
8671453, a czy ty uwazasz ze pani koordynatorka ma co do powiedzena w tej firmie ?
Czy ty uwazasz ze wszyscy w NL wlacznie z dyrektorstwem i innymi uzedami mowia tu po polsku lub jasnowdzami i wiedza co pisze na L4 ktore jest w j.polskim ?
Nie wiem czy ci wpadlo do glowy ze w NL posluguja sie innym jezykiem jak Polski i polski nie jest jezykiem miedzy narodowym . Wiec ze ona wymaga od ciebie danego dokumentu w j. NL lub EN to jest jak najbardziej na miejscu i ma do tego prawo .
Jesli twoj lekarz jest na tyle tempy by nie umiec napisac w EN jezyku co ci dolega to :
A ) zmien lekarza lub
B) idz do dlumacza przysieglego i niech ten przetlumaczy ci L4 na NL lub EN . papiery przetlumaczone przez przysieglego sa wszedzie uznawane wiec i pani koordynator bedzie musiala to zaakceptowac . Jesli tego nie zrobisz maja ci prao nie wyplacic chorobowego

[ Dodano: Sob Kwi 06, 2013 10:39 pm ]
8671453 napisał/a:
Witam mam pytanie pracuje od 3 miesięcy w Holandii
to masz faze A jak sie domyslam . a jesli masz A to nie placi ci biuro a UWV i wlasnie koordynatorka musi wszystkie dane przekazac do .........UWV
Ale Pani K powiedziała ze biuro randstad będzie placic a nie UWV
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Kwi 07, 2013 2:13 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 2:20 am   

na tym zakonczymy ta dyskusje bo cos mi sie wydaje ze i tak nie uzyskasz takiej odpowiedzi na jaka liczyles
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group