NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
co sie wam podoba, a co nie w Holandii???
Autor Wiadomość
marzanna
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 27
Skąd: haga
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 12:37 pm   

Magda W napisał/a:
Marzanno nie chce cie urazic ale pisalas juz kilkakrotnie ze masz problemy z tym wozkiem to moze warto byloby go wymieni na inny bo z tym to chyba jest cosik nie tak . Pozdrawiam



wczesniej nie mialam problemow z wozkiem tylko taxibus nie przyjechal na czas 3godz spoznienia i 1 w nocy a ekektrykiem nie da sie dojechac kom. miejska. a w wozku poszedl tylko bezpiecznik i zablokowalo kola.wozek to jak samochod sawsze moze cos wyskoczyc pozdrawiam marzena
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 12:43 pm   

nelly napisał/a:
mariodsl napisał/a:
A ja zauwazylem ze tak bylo u tych któych spotkalem , oczywiscie nie u wszystkich , ale mieszkalem z Holenderska rodzina 4 miesiace i mi wysarczylo :)


Nie oczekuj od Holendrow, ze beda tacy sami jak Polacy i beda myslec takimi samymi kategoriami. Oni maja swoja kulture i swoje przekonania. Wszystko zalezy od ludzi, i sadze ze jesli ci wystarczylo 4 miesiace, to miales wyjatkowego pecha.

Wiem ze sa inni niz Polacy napewno mieszkalem juz w 4 innych krajach i musze powiedziec ze Holendrzy sa wyjatkowi :lol:
Co do mieszkania z Holendrami przez 4 miesiace bylem tam au pair i mam nie mile wspomnienia :) Zreszta nie tylko ja , ale to zalezy na kogo sie trafi.
A co do tematu to co lubie jeszcze w Holandii to kawa senseo ( czy w polsce maja tez koffie pads ? )
I joppi saus :D
 
 
marzanna
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 27
Skąd: haga
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 12:46 pm   

marzanna napisał/a:
Magda W napisał/a:
Marzanno nie chce cie urazic ale pisalas juz kilkakrotnie ze masz problemy z tym wozkiem to moze warto byloby go wymieni na inny bo z tym to chyba jest cosik nie tak . Pozdrawiam



wczesniej nie mialam problemow z wozkiem tylko taxibus nie przyjechal na czas 3godz spoznienia i 1 w nocy a ekektrykiem nie da sie dojechac kom. miejska. a w wozku poszedl tylko bezpiecznik i zablokowalo kola.wozek to jak samochod sawsze moze cos wyskoczyc pozdrawiam marzena


a tak na marginesie to tematem nie byl moj problem z wozkiem tylko odpowiedz na post wzajemnej pomocy miedzyludzkiej,z jaka sie spodkalam marzena
 
 
zabaco
Gaduła


Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 134
Skąd: vlissingen
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 3:21 pm   

wszystko w hlandii jest ok, no moze moderatorzy forum troche przesadzaja :D
 
 
Renata_H
PRZYJACIEL FORUM


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lut 2007
Posty: 425
Skąd: Den Haag
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 3:30 pm   

dawaj pupsko - za takie bluznierstwo! :079:

:077:
 
 
agata 
PRZYJACIEL FORUM


Pomogła: 33 razy
Dołączyła: 08 Paź 2006
Posty: 905
Skąd: kraj tulipanow
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 3:39 pm   

zabaco- dobre- jak nie tam to tu- ale chyba nie wolno nam dalej prowadzic dyskusji wiec mnie w Nl. podoba sie rowniez prawie wszystko no ...pozaty zakazem wypowiadania sie :075: teraz to Pawel mnie juz dobije chyba..
 
 
zabaco
Gaduła


Dołączył: 13 Lis 2006
Posty: 134
Skąd: vlissingen
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 5:10 pm   

Kocham holandie :D
 
 
szeda 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 09 Mar 2007
Posty: 514
Skąd: Haga
Wysłany: Pon Wrz 24, 2007 10:29 pm   

zapomniales o kolorach ;)
 
 
 
AnkaL 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Wrz 2007
Posty: 49
Skąd: Oldenzaal
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 11:22 am   

szeda napisał/a:
mnie sie podobaja drogi :) ciekawe kiedy doczekamy takich w Polsce ;)
sciezki rowerowe wiadomo - nie boje sie jezdzic z dzieckiem na siodelku - a siedzi juz z tylu
nie podoba mi sie 'holenderska tolerancja' tzn. niektore jej przejawy, ogolnie jest OK - mam sasiada ktorego pies wyje 10-12 godz. dziennie - mieszkam nad nim - i tylko dwie osoby zwrocily mu uwage - jestem na skraju zalamania - facet stwierdzil ze to ja mam problem, bo nikt inny sie nie czepia (co okazalo sie nieprawda)
jak mozna tolerowac to ze zwierz siedzi caly dzien w domu i nawet wyjscia do ogrodu nie ma uchylonego, tylko meczy sie zamkniety :(

mam numer do schroniska dla zwierzat, ale odpuscilam -wyprowadzam sie


Co do halasu i szczekajacych psow, to ja znam taka wersje, ze tutaj nikt by sie nie zgodzil na to, ze pies ujada po kilka godzin. To opinia mojego faceta, Holendra. Twierdzi, ze w Holandii taki numer, ze pies szczeka i szczeka jak u nas w Polsce sie zdarza, np. w domkach jednorodzinnych, tutaj by nie przeszedl. Ale teraz mi sie przypomnialo, ze tu niedaleko nas sa dwa duze psy za wielkim plotem i jak sie spaceruje, to ujadaja. Jakos tez jeszcze nikt z sasiadow nie interweniowal.
Na poczatku mialam wrazenie, ze w Holandii jest duzy porzadek, moze pod wplywem tego, jak wygladaja uliczki i ogrodki. :) Ale zdarza sie, ze cos jest niedopracowane albo jakis balagan organizacyjny. Zycie. :) )
 
 
nelly 
Super gaduła
Pani Viking :)

Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 205
Skąd: Uppsala
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 4:04 pm   

mariodsl napisał/a:

A co do tematu to co lubie jeszcze w Holandii to kawa senseo ( czy w polsce maja tez koffie pads ? )
I joppi saus :D


A piles Hazel Noot? Koffiepads do Senseo o tym smaku sa w Albert Heijn :) Bardzo dobre!

Pamietam jak moj znajmomy mieszkajacy w Polsce kupowal dla zony senseo pads w Holandii, wiec podejrzewam, ze raczej w Polsce nie ma.
_________________
Nell
 
 
majuga 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 362
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 8:37 pm   

fakt, ludzie duzo wiecej sie tu usmiechaja (na poczatku myslalam, ze wrazenie przyjaznosci jest zludzeniem wynikajacym z budowy zgryzu), ale ok, duzo sympatyczniej jest tu, ludzie sie usmiechaja, nie przepychaja, przepraszaja, dziekuja....sympatycznie.

zgadzam sie rowniez, ze solidarnosc spoleczna wysoko rozwinieta (to chyba od tego osuszania polderow w sredniowieczu) i wrecz wzruszajaca, prawie kazdy emeryt jest gdzies jakims wolontariuszem, pomoc mozna zawsze uzyskac, dbaja o kazdego (autobusy jezdza tu jak chca, bo przeciez Pan/ Pani kierowca musi wszystkim ustapic), ale nikt na Pana kierowce krzywo nie spojrzy, i wszyscy w skrytosci ducha go popieraja.

i jest gezellig. gezellig w formie podstawowej jest ok. po prostu gezellig.

istnieje niestety jeszcze forma wypaczona....nie mozna wyrazic swojej negatywnej opinii o zjawisku, osobie...bo nie jest sie gezellig. sasiad, ktory bije dziecko nie jest gezellig, ale nie dlatego, ze dziecku krzywda sie dzieje, ale dlatego, ze halo halo, brudy pierze sie w domu, a nie zakluca tu cisze nocna :) , nie powinno sie ripostowac zlosliwych przytykow na temat nacji z ktorej sie pochodzi, bo nie jest to ...... hmmm, co by tu jeszcze...kabareciaz nie moze krytykowac pewnych grup spolecznych, bo rani i ch uczucia i nie jest gezellig, a to juz zahacza o autocenzure gezelllig mediow.

mam nadzieje, ze nikogo nie urazilam :D :D

mam po prostu gezellig kryzys. moze fatkycznie jak sie wejdzie miedzy wrony..... :203:

pozdr,
Ostatnio zmieniony przez majuga Wto Wrz 25, 2007 8:40 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
majuga 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 362
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 8:38 pm   

a propos w Polsce mozna kupic koffie pads'y
 
 
mariodsl
Super gaduła

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 231
Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 9:38 pm   

Gdzie ? :lol: Widzialem na allegro maja :)
 
 
majuga 
Super gaduła

Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 31 Sie 2007
Posty: 362
Wysłany: Śro Wrz 26, 2007 9:42 pm   

widzialam w galerii mokotow w wawie :200:
 
 
Baska
Nieśmiały użytkownik

Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 68
Wysłany: Nie Wrz 30, 2007 1:49 am   

plusy:
- mowia po angielsku
- afspraak is afspraak :)
- dbalosc o otoczenie
- sciezki rowerowe i kultura rowerowa
- rdzenni holendzrzy sa przystojni ;P

minusy:
- marokanse-en turkse jongens czyli wiadomo.....
- smieci na ulicach
- biurokracja
- pogarda rdzennych (bialych) holendrow wobec nas
- brak poczucia goscinnosci i przyjazni wg polskich schematow
- skapstwo (podobno holendrzy sa bardziej skapi niz szkoci, tylko mniej rozreklamowani)
- pozorna przyjazn, czyli pseudotolerancja
_________________
pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez Baska Nie Wrz 30, 2007 12:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group