NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Lis 09, 2011 10:35 pm
Rejestracja samochodu
Autor Wiadomość
slawomirrrek
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 11
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 3:53 pm   

witam, chce kupic auto w Poolsce mam meldunek prawo jazdy holenderskie

Ford mondeo z 2012 roku Mk4 (2007-2014), kombi,
Pojemność skokowa
999 cm3
benzyna
zarejestrowany w polsce , od 1szego wlasciciela

jakie poniose oplaty tu na miejscu by legalnie sie poruszac tym autem po Holandi. nie potrafie tego dobrze wyliczyc :(
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Nie Paź 18, 2015 3:18 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MeganBoZ 
Poczatkujacy

Dołączyła: 27 Kwi 2015
Posty: 12
Wysłany: Pon Maj 11, 2015 10:46 pm   

Od jak dawna masz meldunek?
 
 
slawomirrrek
Poczatkujacy

Dołączył: 14 Cze 2012
Posty: 11
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 7:36 am   

MeganBoZ napisał/a:
Od jak dawna masz meldunek?
. Meldunek mam 3 lata prawko 5 rok
 
 
dawid_tbg
Poczatkujacy

Dołączył: 11 Cze 2013
Posty: 10
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 4:32 pm   

Mam nadzieje że w dobrym temacie zamieszczam pytanie. Posiadam auto na NL blachach opłaciłem pierwszy kwartalny podatek jak wiadomo przychodzi wtedy acceptgiro niedługo zbliża się kolejny kwartał. I nasuwa mi się pytanie czy otrzymam kolejny list z Belastingdienst do opłacenia kolejnego kwartału czy płacimy samemu, używając tego samego numeru 16 cyfrowego acceptgiro.
Dostałem list do automatycznego incasso ale nie ma tam opcji kwartalnej tylko miesięczna a wygodniej jest rzadziej płacić zawsze to mniej miesięcznych wypływów z kotna.[/quote][/quote]

Zgadza się tylko mój post został tutaj przeniesiony, a ja mam auto na Holenderskich tablicach rejestracyjnych a nie jak w temacie na PL
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Maj 12, 2015 6:37 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 7:16 pm   

Powinno Ci przyjść nowe acceptgiro.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Wto Maj 12, 2015 7:20 pm   

slawomirrrek,


http://www.niedziela.nl/f...er=asc&start=15


http://www.niedziela.nl/f...pic.php?t=92300


http://www.autoweek.nl/bpmcalculator


http://www.niedziela.nl/f...ic.php?t=101326
Ostatnio zmieniony przez Gochna H Wto Maj 12, 2015 7:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tomek12389
Poczatkujacy

Dołączył: 08 Lip 2015
Posty: 1
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 1:58 pm   jazda bez dowodu

Witam. Czy po zarejestrowaniu auta w RDW, otrzymaniu pierwszej kartki z numerami, mogę jeździć z tą kartka w oczekiwaniu na dowód ? Pozdrawiam
 
 
slaweeekkk 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 26
Wysłany: Sob Paź 17, 2015 10:52 pm   

Przesledziłem temat ale ogolnie nie znalazłem odpowiedzi:

Chciałbym kupić auto na holenderskich blachach jestem zameldowany w gemente ale posiadam prawo jazdy polskie wydane 13 lat temu (bezterminowe). I teraz tak : Jade do właściciela powiedzmy, że auto mi pasuje che je kupić to co musze zrobić? Niby formalność załatwia sie na poczcie ale ktoś pisał, że jest problem z polskim prawkiem i trzeba do RDw? Jak to sie ma w takiej sytuacji
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Paź 18, 2015 9:41 am   

slaweeekkk napisał/a:
posiadam prawo jazdy polskie wydane 13 lat temu (bezterminowe).
wiec nie mozesz sie poruszac w NL na tym prawku . Musisz je wymienic . W NL prawojazdy jest wazne 10 lat od chwili wydania i po tym nie mozna sie na nim poruszac . Pozatym nie zarejestrujesz auta w NL na Polskie prawojazdy . Musisz miec wyciag z z GBA z gminy i z tym wyciagiem i papierami auta jechac do RDW .

[ Dodano: Nie Paź 18, 2015 9:43 am ]
p.S. na forum sa tematy o waznosci prawka , jego wymianie i rejestracji auta bez NL prawa jazdy
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
slaweeekkk 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 26
Wysłany: Nie Paź 18, 2015 12:21 pm   

baileys napisał/a:
slaweeekkk napisał/a:
posiadam prawo jazdy polskie wydane 13 lat temu (bezterminowe).
wiec nie mozesz sie poruszac w NL na tym prawku . Musisz je wymienic . W NL prawojazdy jest wazne 10 lat od chwili wydania i po tym nie mozna sie na nim poruszac . Pozatym nie zarejestrujesz auta w NL na Polskie prawojazdy . Musisz miec wyciag z z GBA z gminy i z tym wyciagiem i papierami auta jechac do RDW .

[ Dodano: Nie Paź 18, 2015 9:43 am ]
p.S. na forum sa tematy o waznosci prawka , jego wymianie i rejestracji auta bez NL prawa jazdy



Ale z tym zaswiadczeniem z gminy o zameldowaniu pomimo tego, że mojee prawo jazdy ma tyle lat będe mógł kupić ten samochód i udac sie do RDW zeby go zarejestrować? Czy nie zrobią tego przez te prawko?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Paź 18, 2015 12:39 pm   

slaweeekkk, mozesz zarejestrowac ale nie jezdzic . W swietle prawa NL nie masz prawa poruszania sie autem ani innym zmotoryzowanym pojazdem .
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
slaweeekkk 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 26
Wysłany: Nie Paź 18, 2015 1:15 pm   

baileys napisał/a:
slaweeekkk, mozesz zarejestrowac ale nie jezdzic . W swietle prawa NL nie masz prawa poruszania sie autem ani innym zmotoryzowanym pojazdem .

o to mi włąsnie chodzi czy jak pojade po te auto i udamy sie do RDW to czy pomimo tego ze mam prawko starsze jak 10 lat bede mogl je tam zarejestrowac i kupic. Prawko wymienie ale trzeba czekac a auto moze sie sprzedac za ten czas...

Doczytałem ze moze być problem z ubezpieczeniem auta jak prawko jest starsze jak 10 lat( w moim przypadku 12) to drugi problem...

Kupując auto mogę jezdzic na czyims ubezpieczeniu? Czy tego samego dnia powinienm wykupić na siebie?
Ostatnio zmieniony przez slaweeekkk Nie Paź 18, 2015 1:39 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Paź 18, 2015 3:17 pm   

Nie mozesz jezdzic na czyims ubezpieczeniu

tu od razu trzeba sprawe uregulowac tego samego dnia ,inaczej auta nie masz prawa nawet zaparkowac na ulicy pod wlasnym domem .
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
r.wyslowski
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Lis 2015
Posty: 1
Wysłany: Nie Lis 15, 2015 1:06 pm   rej sam

Witam a czy ktos slyszal o czyms takim jak status rezydenta?? podobno mozna cos takiego z gemente dostac i na podstawie tego zarejestrowac samochod bez meldunku.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Lis 15, 2015 2:54 pm   

r.wyslowski a wiesz kiedy to wydaja ? Takie cos wydadza ci jak masz meldunek w NL , bez meldunku nie dostaniesz tego wyciagu z gminy i nazywaja to wyciag z GBA .
a status rezydenta czyli Declaration of Residence inaczej w jezyku NL Woonplaatsverklaring dostaniesz w Urzedzie podatkowym jak masz meldunek w NL bez meldunku zapomnij
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Nie Lis 15, 2015 2:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group