NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Lis 09, 2011 10:35 pm
Rejestracja samochodu
Autor Wiadomość
Monteiro2
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 2
Wysłany: Nie Lis 22, 2015 9:09 am   Rejestracja uszkodzonego auta.

Witam, mam zamiar kupić uszkodzone auto naprawić i sprzedać, czy jest możliwość zgłoszenia do rdw ze auto jest nie sprawne i w jakiś sposób nie opłacać belastingu na czas naprawy.? Wiem że z ubezpieczeniem jest taka możliwość. Pozdrawiam.
 
 
Gochna H 
MODERATOR


Pomogła: 207 razy
Dołączyła: 24 Gru 2006
Posty: 8362
Wysłany: Nie Lis 22, 2015 11:18 am   

Monteiro2, tu masz info

https://www.rdw.nl/Partic...iet%20gebruiken
_________________
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj

( ͡° ͜ʖ ͡°).
 
 
Monteiro2
Poczatkujacy

Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 2
Wysłany: Nie Lis 22, 2015 3:33 pm   

Wielkie dzięki.
 
 
slaweeekkk 
Poczatkujacy

Dołączył: 02 Paź 2011
Posty: 26
Wysłany: Czw Gru 03, 2015 8:01 pm   

Czy jak kupuje auto i jadę do RDW (bo mam polskie prawo jazdy )to muszę jechać razem z właścicielem pojazdu?Czy moge wziąść wszystkie dokumenty i pojechać sam jako kupujący?

RDw daje jakieś potwierdzenie dla poprzedniego właściciela?
Ostatnio zmieniony przez slaweeekkk Czw Gru 03, 2015 8:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KORraN 
Poczatkujacy

Dołączył: 17 Maj 2011
Posty: 3
Wysłany: Pon Lut 08, 2016 8:31 pm   

Ostatni raz kupowałem auto w 2013 roku i widzę, że trochę się pozmieniało... Mam nadzieję, że tutaj jest aktualna lista miast, gdzie można przerejestrować auto bez NL prawa jazdy, bo gdzieś się przewijało, że tylko w 3 miastach można to zrobić...

Ale najważniejsze dla mnie pytanie to czy do przerejestrowania auta w RDW trzeba wcześniej umówić spotkanie? Czy można to zrobić "z biegu"?
Ostatnio zmieniony przez KORraN Pon Lut 08, 2016 8:31 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bartka_16
Poczatkujacy

Dołączył: 27 Cze 2013
Posty: 4
Wysłany: Nie Maj 15, 2016 12:47 pm   

witam
mam w planach kupić samochod na holenderskich blachach. posiadam meldunek,ale mam polskie prawojazdy. nie chce go narazie wymieniac,bo jest nowe,wydane w styczniu. jak wyglada alatwienie formalności w tej chwili. jakie dokumenty potrzebne sa w rdw? znalazlam,co prawda informace na ten temat na forum,ale sa one sprzed roku,albo starsze,wiec nie wiem czy sa aktualne. Bardzo prosze o odpowiedz. Pozdrawiam.
 
 
agastepa13 
Mega gaduła
Leniwiec ;-)


Pomogła: 25 razy
Dołączyła: 17 Lis 2007
Posty: 1587
Skąd: z Holandii :)
Wysłany: Nie Maj 15, 2016 1:03 pm   

Zalatwiasz z gminy wyciag o zameldowaniu l, a potem do rdw, ze sprzedającym.
_________________
Umiesz liczyć? Licz na siebie ;-)
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sie 14, 2016 6:21 pm   

Grzechuso napisał/a:
Witam, pare dni temu przyjechal do mnie znajomy, chce zakupic samochod na siebie, aby on mogl sobie jezdzic, on ma prawko ja nie mam. Posiadam meldunek, ale czy to wystaarczy do zakupu samochodu? Czy idąc do gminy i wyciagajac informacje o medlunku wystarczy to do przerejestrowania samochodu na mnie, czy potrzebne jest prawko?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
xenon 
Super gaduła

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Kwi 2008
Posty: 238
Wysłany: Nie Sie 14, 2016 7:21 pm   

Z tego z mi wiadomo bez prawa jazdy nie zarejestrujesz auta. Po drugie ty jesteś świadomy konsekwencji jakie mogą Cię spotkać jeżeli kolega coś nawyrabia ? W dodatku za przekroczenie prędkości o 50km/h zabierają prawo jazdy i ma sie sprawę w sadzie
 
 
Grzechuso
Poczatkujacy

Dołączył: 12 Paź 2015
Posty: 10
Wysłany: Nie Sie 14, 2016 8:20 pm   

xenon napisał/a:
Z tego z mi wiadomo bez prawa jazdy nie zarejestrujesz auta. Po drugie ty jesteś świadomy konsekwencji jakie mogą Cię spotkać jeżeli kolega coś nawyrabia ? W dodatku za przekroczenie prędkości o 50km/h zabierają prawo jazdy i ma sie sprawę w sadzie

Z tego co mi wiadomo to osoba kierujaca ponosi wszelkiego rodzaju konsekwencje, a nie właściwiel. Tak wyczytałem na konkurencyjnych serwisach w artykułach.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Nie Sie 14, 2016 10:05 pm   

Grzechuso napisał/a:
Z tego co mi wiadomo to osoba kierujaca ponosi wszelkiego rodzaju konsekwencje
tak jezeli sie do tego przyzna lub jak ja zatrzymaja na miejscu .inaczej musi wypelnic formularz ze to ona jechala a jak nie zechce wypelnic formularza ze to ona jechala to masz pecha ty odpowiadasz za wszystko i to ty ponosisz konsekwencje.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
wesoły2015 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Sie 2015
Posty: 27
Wysłany: Nie Wrz 04, 2016 5:10 pm   

a ja przekroczyłem o 31km/h :( nie wiecie jakie będą konsekwencje bo mam do nich zadzwonic w okreslonym terminie i boje sie ze tez bedzie sąd
Ostatnio zmieniony przez wesoły2015 Nie Wrz 04, 2016 5:11 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pon Wrz 05, 2016 5:19 pm   

wesoły2015,

Pytales o to i uzyskales odpowiedz w inym temacie, czy tamta odpowiedz cie nie zadawala ??

http://www.niedziela.nl/f...ghlight=#315274
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pon Wrz 05, 2016 5:42 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dronte
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Kwi 2016
Posty: 6
Wysłany: Śro Mar 01, 2017 5:53 pm   

revolution napisał/a:
Witam!

Chcę kupić w NL auto od razu na żółtych blachach, ale mam domek bez meldunku. Czy ktoś się orientuje, czy miałbym jakiś problem gdybym zameldował się gdzieś w gemeente tylko po to żeby kupić to auto, i po przerejestrowaniu na siebie i załatwieniu ubezpieczenia, wymeldowałbym się? Ubezpieczalnia czy Belasting nie mieli by nic przeciwko?

Proszę o odpowiedź kogoś kto ogarnia temat.



Witam. Ponawiam pytanie kolegi, bo jak dotychczas nikt nie odpowiedział.
Pozdrawiam.
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Śro Mar 01, 2017 10:06 pm   

A jesteś pewny, że można się wymeldować mając na siebie zarejestrowane auto? Na pewno można zgłosić, że się emigruje np. do Polski i wyjeżdżasz ale pewnie wtedy będziesz musiał wyeksportować auto. Sądzę, że to jest bardzo pilnowane przez RDW i gemeente żeby nikt nie miał tak auta na siebie bo po co chcą od każdego holenderskie prawo jazdy albo potwierdzenie z gminy, że jesteś zameldowany (uittreksel)? Jak nie masz meldunku a masz auto na zagranicznych numerach to możesz je zgłosić do opłacania podatku. A tak wiadomo, że każdy kto ma auto na żółtych blachach to musi płacić podatek. Jak się wymeldujesz to gdzie Cię belasting będzie szukał?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group