NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Śro Lis 09, 2011 10:35 pm
Rejestracja samochodu
Autor Wiadomość
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Mar 01, 2017 10:35 pm   

Nie wiem jak inne, ale np moja ubezpieczalnia , bez podania adresu zameldowania, auta nie ubezpieczy .

Z dniem ubezpieczenia, status auta jest automatycznie, przekazany do autobelastingu ,a ten zaczyna naliczac podatek , informujac cie listownie o jego wysokosci .

W gemeente z reguly tez podaje sie nowy adres zameldowania, no chyba ze wyjezdzasz za granice

masz na to termin ,okreslony przez przepisy, czytaj nizej lub w podanym linku
Cytat:
Termijn voor doorgeven verhuizing
U moet uw verhuizing doorgeven binnen vier weken vóór en uiterlijk vijf dagen nadat uw adres verandert. De datum die u op de aangifte als verhuisdatum vermeldt, geldt als de datum van verhuizing. Geeft u de verhuizing pas ná vijf dagen door? Dan wordt de aangiftedatum als verhuisdatum vastgelegd. Gemeenten mogen een boete geven van maximaal € 325 als u belangrijke wijzigingen niet op tijd doorgeeft.


https://www.rijksoverheid...aan-de-gemeente

z tego co widze to nie jest tak hop- siup!
 
 
dronte
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Kwi 2016
Posty: 6
Wysłany: Pią Mar 03, 2017 12:08 am   

Doskonale Was rozumiem. Nie chcę, aż tak kombinować. Tylko ciekawi mnie jedna rzecz. Bo np. mieszkając na tzw. "firmowym" mieszkaniu i mając meldunek, chcesz się wyprowadzić. Szukasz pokoju/mieszkania, to przez te X tygodni możesz być bez meldunku (mieszkając np. u znajomych). I ciekawi mnie, jak wygląda procedura, kiedy ktoś, kto ma na siebie auto, nie ma przez X czasu meldunku :)

Bo z doświadczenia wiem, że nie jest tak jak pisze Panicelinka. Przy wymeldowaniu nie musisz podać nowego adresu. Chyba, że to zależy od danej geemente.
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Mar 05, 2017 7:00 pm   

zenekZpoczty napisał/a:
Witam
mam takie pytanie chce kupic w nl samochod z tym ze wiem ze potrzeba miec meldunek problem w tym ze tu gdzie mieszkam wlasciciel nie chce zameldowac i pytanie brzmi czy moze mnie zameldowac u siebie np kolega chwilowo aby kupic samochod i potem powiedzmy po tygodniu wymeldowac i podac adres korespondencji na obecne miejsce zamieszkania czy nie bardzo cos takiego mozna ?
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Nie Mar 05, 2017 7:37 pm   

dronte napisał/a:
Bo z doświadczenia wiem, że nie jest tak jak pisze Panicelinka. Przy wymeldowaniu nie musisz podać nowego adresu. Chyba, że to zależy od danej geemente.


Mozesz zatem napisac jak jest ?
Nic z palca nie wyssalam .Przytoczylam przepis jakim kieruja sie holenderskie gminy
potwierdzajac info linkiem i tyle , ale nic na sile ,sprzeczac sie nie bede .

Jezeli auto zarejestrowales na siebie w momencie ,kiedy byles zameldowany ,to pewnie nic wielkiego sie nie stanie, poza tym , ze korespondencja bedzie przesylana na ostatni adres pod ktorym byles zameldowany.

Warto sie doinformowac fajna strona https://www.expatverzeker...en-gemeente/faq
 
 
dronte
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Kwi 2016
Posty: 6
Wysłany: Wto Mar 14, 2017 9:26 pm   

Panicelinka napisał/a:


Mozesz zatem napisac jak jest ?
Nic z palca nie wyssalam.


Ale ja wcale tak nie twierdzę, że tu jest coś wyssane z palca. Chodziło mi o to, że nie jeden raz spotkałem się z przypadkiem wśród bliższych i dalszych znajomych, kiedy właściciel mieszkania/domu wymeldowywał najemców. Bo przynajmniej u mnie (Limburgia) ma taką możliwość. Jedzie do geemente i składa oświadczenie, że dana osoba nie mieszka pod tym adresem i wtedy osoba ta zostaje wymeldowana (bez podania nowego adresu).

Dlatego zaciekawiła mnie kwestia posiadania auta przez taką osobę :)
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Śro Mar 15, 2017 6:55 pm   

Tak, i taka procedura trwa 3 miesiące.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
jacekpab 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 7
Wysłany: Czw Maj 18, 2017 8:53 pm   

Witam mam trochę zakręconą sytuację, Kupiłem w Polsce samochód od pośrednika który sprowadził samochód z Włoch na lawecie(samochód nie był rejestrowany w Polsce , po kupnie właściciel firmy załatwił tablice 30 dniowe polskie przewozowe z ubezpieczeniem i przeglądem, dzwoniłem do Wydziału Komunikacji i powiedzieli mi że mogę jechać na tych tablicach za granicę tylko po przyjeździe muszę je wysłać tam skąd je pobrano też tak zrobiłem. Czy będą problemy w RDW,z tym że samochód jest z Włoch przywieziony na lawecie z Włoskim dowodem rejestracyjnym i fakturą na firmę sprowadzającą i dodatkową fakturą Polską wystawioną na mnie?Z góry dziękuje za pomoc
 
 
seba19022 
Poczatkujacy

Dołączył: 20 Maj 2017
Posty: 1
Wysłany: Sob Maj 20, 2017 10:10 am   

witam,
mam pytanie,
posiadam auto na nl tablicach natomiast bede musial sie przeprowadzic i nie wiem czy bede mial meldunek, moje pytanie co z autem jesli zostane wymeldowany?
pozdrawiam
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Maj 20, 2017 2:44 pm   

seba19022 napisał/a:
co z autem jesli zostane wymeldowany?
nic bedzie nadal twoja wlasnoscia . Jedynie jak nie masz automatycznego inccasso za podatek drogowy to bedziesz mial problem bo u.podatkowy widzi twoj adres z gminy i na ten wysyla rachunki . Drugi minus juz nie kupisz drugiego auta na NL tablicach bez meldunku
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
jacekpab 
Poczatkujacy

Dołączył: 24 Lis 2009
Posty: 7
Wysłany: Nie Maj 28, 2017 7:51 pm   

Witam, już sobie poradziłem auto zarejestrowanie bez problemu. Mam tylko pytanie czy po otrzymaniu listu z RDW z numerami tablic i ubezpieczeniu samochodu, muszę jeszcze zrobić APK, jeśli w rdw miałem zrobiony przegląd techniczny?
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Wto Maj 30, 2017 12:02 pm   

APK to co innego niż przegląd techniczny (dopuszczenie do ruchu). Jak masz ważny przegląd to Ci go przepiszą i musisz zrobić APK przed końcem ważności. Warto dopłacić 32€ przy rejestracji i w RDW od razu na rok zrobią APK. Tu masz więcej informacji: APK
 
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Pią Paź 20, 2017 11:11 pm   

slay_pl napisał/a:

Przerejestrowanie Auto na NL tablice ...
Bez ważnego badania technicznego...

z racji mojej głupoty przegapiłem okres badania technicznego ... a na braku w PL nie pojadę ...
Teraz moje pytanie auto w NL jest od dawna płacony ich podatek co kwartał jestem zameldowany tez od dawna.
Pytanie jak przerejestrować samochód bez ważnego badanie technicznego ?
Jaki będzie czas takiego"zabiegu"?
Ewentualne koszta badania przerejestrowania etc(mienie przesiedleńcze auto w PL duzo więcej zin 6 miesięcy)
Czy w tym ich RDW można dogadać się w ENG ?
Ewentualnie jakieś rady dziękuje i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez Panicelinka Pią Paź 20, 2017 11:12 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bartek9621
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Wrz 2018
Posty: 2
Wysłany: Sob Wrz 15, 2018 10:02 pm   

Witam.Nie mam meldunku lecz mam otwarta dzialanosc zzp(ktos mi udostepnil adres). Moje pytanie brzmi: czy moge bedrijfswagen na polskich tablicach miec pod ta firme i zeby mi bez problemu zwracali wszystkie koszty samochodu?. niestety nie jestem w stanie zalatwic meldunku na chwile obecna i wolalbym jednak placic ubezpieczenie w Polsce niz tutaj
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Sob Wrz 15, 2018 10:50 pm   

bartek9621 napisał/a:
czy moge bedrijfswagen na polskich tablicach miec pod ta firme i zeby mi bez problemu zwracali wszystkie koszty samochodu?.


Ale czy mozna starac sie na polskie auto ,bez oplacania za nie (auto belasting) - tutejszego podatku, starac sie o zwrot kosztow w Holandii ??

bartek9621 napisał/a:
wolalbym jednak placic ubezpieczenie w Polsce niz tutaj

Ja tez ... :029:
 
 
bartek9621
Poczatkujacy

Dołączył: 15 Wrz 2018
Posty: 2
Wysłany: Nie Wrz 16, 2018 11:02 am   

Ale czy mozna starac sie na polskie auto ,bez oplacania za nie (auto belasting) - tutejszego podatku, starac sie o zwrot kosztow w Holandii ??

Ja chce placic belasting za ten samochod bo na firme wychodzi jakies 80 euro na kwartal. ale chodzi o to ze nie wiem czy nie beda mi kazali zarejestrowac na nl tablice
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group