NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak sie ma opiekunka do kinderopvangtoeslag
Autor Wiadomość
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
  Wysłany: Czw Cze 12, 2008 6:50 am   Jak sie ma opiekunka do kinderopvangtoeslag

Witam chcialabym sie dowiedziec jak to jest z opiekunkami do dzieci a tym zwrotem .podjelam prace i w niedlugim czasie bede potrzebowac opiekunki do swojej corki czy jesli zatrudnie np moja znajoma do pilnowania to czy tez moge sie starac o kinderopvangtoeslag czy musi to byc opiekunka zatrudniona przez biuro pracy lub tez z firmy??Jesli nie musi to jak to udokumentowac ze moje dziecko jest pilnowane prze taki a taki okres czasu ?? a jesli trzeba przez biuro to moze macie namiary na takie opiekunki z okolicy Zoetermeer.

Z gory dziekuje za wszystkie wypowiedzi i pozdrawiam (czekam z niecierpliwoscia na reakcje ) :) :038:
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 11:21 am   

Uw kind gaat naar een kinderopvangorganisatie die bij de gemeente is geregistreerd. Dit kan een kinderdagverblijf, buitenschoolse opvang of een gastouder zijn die is aangesloten bij een gastouderopvang. Of uw kinderopvang is geregistreerd, kunt u navragen bij uw gemeente of vinden op de website van de gemeente waarin uw kinderopvang is gevestigd.

www.toeslagen.nl

jesli twoja opiekunka jest zarejstrowana w gastouderbureau to dostaniesz na nia ten dodatek...
 
 
Magda W 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 3 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 09 Lut 2007
Posty: 553
Skąd: Zoetermeer / Gdynia
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 2:24 pm   

Dzieki Duuvelke :)
_________________
Życie jest za krótkie żeby pić marne wino
Życie jest za krótkie by miłości dać zginąć
Życie jest za krótkie żeby się nie spieszyć
Życie jest za krótkie by się nim nie cieszyć
 
 
MAARIT 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 9 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 13 Cze 2007
Posty: 479
Wysłany: Czw Cze 12, 2008 8:58 pm   

Magda ,mnie pilnuje dzieci moja kolezanka idostaje normalnie placone,ona zapisala sie do gastouderbuerau i ja takze ,do gastouderbuerau sama podajesz ile godzin ,mniej wiecej bedzie pilnowala [co miesiac placisz rachunek do gastouderbuerau] ii tak samo w podatku,za co dostajesz zwrot co miesiac ,a opiekunka ma formularz ,wpisuje kazdy dzien i godziny ,kiedy pilnowala i gastouderbuerau jej za to placi ,a pod koniec roku sumuje sie ile godzin bylo dziecko pilnowane ,za ile zaplacilas ,albo dostaniesz zwrot ,albo musisz doplacic ,jak wiecej godzin zuzylas jak jest w kontrakcie ,a na koncu rozliczasz sie z podatkiem,pozdrawiam
 
 
 
aahonzi 
Poczatkujacy

Wiek: 40
Dołączyła: 30 Cze 2008
Posty: 13
Skąd: NL
Wysłany: Pon Wrz 22, 2008 4:26 pm   

Witam, a czy kolezanka moze byc zameldowana pod tym samym adresem jeseli chce ubiegac sie o zwrot??
Mieszkam w domu z wspólokatorka z Wegier i akurat ja prace znalazłam a ona chce swoja zmienic i dla obu było by to najlepsze rozwiazanie ,no i dla dzieci bo ta "ciocie"juz znaja:)
 
 
 
Celka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 17 Mar 2008
Posty: 21
Skąd: Amsterdam
Wysłany: Śro Paź 01, 2008 10:51 pm   

czy kazde gastouderbureau dziala tak jak opisala MAARIT? mam na mysli, czy istnieje mozliwosc ze rodzice po prostu placa opiekunce do reki, czy zawsze jest tak, ze placa tym z gastouderbureau i dopiero potem oni placa opiekunce?
 
 
Witch01 
Mega gaduła
Witch


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 14 Mar 2008
Posty: 1196
Wysłany: Śro Paź 01, 2008 11:00 pm   

Moze byc tak,ze placisz opiekunce do reki,a posrednikom tylko wpisowe plus za posrednictwo - Kinderoppas bemiddeling bureau
Ostatnio zmieniony przez Witch01 Śro Paź 01, 2008 11:02 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RobKAM 
Gaduła nad gadułami :-)

Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2007
Posty: 666
Skąd: Rotterdam
Wysłany: Śro Paź 01, 2008 11:15 pm   

Dla zainteresowanych wklejam link z nowym wyliczeniami dofinansowania od 2009 roku,mozna sobie wyliczyc ile sie dostanie,bo sa spre zmiany,dokladniej mowiac uciana dofinansowania
http://www.minocw.nl/berekeningkinderopvang/
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Nie Paź 19, 2008 1:42 pm   polska gastouderka

Wlasnie siedze w temacie.Fajnie, ze znalazlam to forum, to moze sie dowiem wiecej:)
Przejrzalam stronke rzadowa nt. kinderopvang, no wiec jakie jest prawo:
- gastouderka/opiekunka MUSI znac holenderski, no i ma to byc osoba dorosla
- musi przechodzic rozne szkolenia, byc kontrolowana przez agencje itp., jesli nie ma wyksztalcenia pedagogicznego
- zeby dostac zwrot z podatku, musi byc zarejestrowana w gastouderbureau
- nie ma nic, co by mowilo, gdzie ma mieszkac.Jest tylko, ze opieka nad dzieckiem moze sie odbywac zarowno w domu niani, jak i w domu dziecka, a agencja ma obowiazek sprawdzic, czy jest tam bezpiecznie, czy jest dosyc miejsca do zabawy(w domu i na dworze), czy jest odpowiednie miejsce do spania dla dziecka itp..

To tyle, ile mowi prawo.Teraz pytanie, czy kazda agencja bedzie tego prawa przestrzegac, i na ile dowolnie je interpretowac...

Acha, Opa's & Oma's regeling geldt ook voor buitenlandse ouders! No, czyli mozesz sobie zarejestrowac polskich dziadkow, i tez dostaniesz zwrot z podatku.Warunek: dziadek/babcia musi co najmniej pol roku u ciebie siedziec, byc ubezpieczony i zameldowany, miec wize stalego pobytu. No i gadac po ichniemu...

Oczywiscie Polak madrzejszy od ich regelings, i jakos tam prawo obchodzi i na swoje wychodzi:)

Najwazniejszy wymagany dokument to Verklaring omtrent goede gedrag.Formularze powinna udostepnic agencja, ale czeka sie dlugo na zatwierdzenie tego przez gmine.
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Pon Paź 20, 2008 2:56 pm   Re: polska gastouderka

andevi napisał/a:
gastouderka/opiekunka MUSI znac holenderski


to dla mnie nowosc...


andevi napisał/a:
Teraz pytanie, czy kazda agencja bedzie tego prawa przestrzegac, i na ile dowolnie je interpretowac....


znajac zycie kazda agencja bedzie interpretowala inaczej...

andevi napisał/a:
Najwazniejszy wymagany dokument to Verklaring omtrent goede gedrag.Formularze powinna udostepnic agencja, ale czeka sie dlugo na zatwierdzenie tego przez gmine.


ja czekalam na odpowiedz niecale 2 tygodnie...
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Sob Paź 25, 2008 3:08 pm   agencje, belasting i... kociokwik!

Jako ze sama jestem w temacie szukania niani, porozgladalam sie, jak to wyglada, gdy sie rejestruje wlasna nianie. No, ktos tu reklamowal Flexmoeders jako mozliwosc dobrych zarobkow dla Polek.Przyjrzalam sie stronce, no i jak dla mnie(pisze ze strony rodzica zatrudniajacego nianie) nie wyglada na wiarygodna.Bierze kase, ale de facto nic nie robi!
Rozliczac musisz sie sama, odprowadzac podatki sama, risico-inventarisatie zrobic sama, zastepstwa nie daja, sama sobie nianie znajdujesz i wywiad z nia przeprowdzasz.No to kurcze ZA CO ONI TE 50 EURO MIESIECZNIE POBIERAJA?????? Acha, nian tez nie szkoli, no wiec delikwentka nawet i po chinsku moze sobie gadac, byle tylko kasa do kabzy dyrektorki Flexmoeders naplywala...Moje prywatne zdanie.Przejrzalam sama stronke owej agencji, wyglada apetycznie.Przejrzalam jednak i inne stronki, na ktorych mowi sie o niej.Nie ma ogolnie dobrej opinii. Wiec takie legalne-nielegalne, pic na wode fotomontaz...

Przejrzalam stronki polecanych przez gmine agencji w naszym regionie.Skontaktowalam sie z agentkami.Dzwonilam do Belastingdiens jak to jest w przypadku zarejestrowania polskiej niani. Prace domowa odrobilam wiec rzetelnie:) No i w jednym wszyscy sa zgodni: niania nie moze mieszkac z toba, bo to juz podpada pod au pair.Musi tez miec goede beheersing van Nederlandse taal. Tu niektore agencje przymykaly oko i mowily, ze wystarczy niemiecki lub angielski.
Tak to wyglada.I badz czlowieku madry...
Jak przez to przebrne i uda mi sie sie zatrudnic polska nianie LEGALNIE, to bede madra i..napisze Wam wiersz:)
 
 
Duuvelke 
Mega gaduła


Pomogła: 57 razy
Dołączyła: 25 Paź 2006
Posty: 3713
Skąd: 's-Gravenhage
Wysłany: Sob Paź 25, 2008 10:52 pm   Re: agencje, belasting i... kociokwik!

andevi napisał/a:
Jak przez to przebrne i uda mi sie sie zatrudnic polska nianie LEGALNIE, to bede madra i..napisze Wam wiersz:)


zycze powodzenia... coraz wiecej polakow wlada niderlandzkim... wiec moze nie bedzie wcale tak zle...
 
 
andevi 
Super gaduła

Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2008
Posty: 326
Wysłany: Nie Lis 23, 2008 4:17 pm   no wiec pisze wiersz:))))

Tak jest, znalazlam POLSKA nianie, nota bene przez ten portal.
Agencja wymagala tylko Verklaring omtrend goede gedraag, tutejszego szkolenia BHP, no i mozliwosci dogadania sie z kobitka (angielski, niemiecki, francuski?). Agencja organizuje szkolenia w jezyku niderlandzkim, wiec znajomosc jezyka na dluzsza mete jest wymagana, no ale kobitka sie uczy intensywnie, wiec przymkneli oko, a dogadac sie dogadaja w innym jezyku, jakby co, to mnie wezma jako tlumacza.
Teraz, jak to sie ma od strony finansowej.
Poniewaz ja sama znalazlam, i sama ja zglosilam do rejestracji, podpadamy pod Oma's & Opa's regeling.Stawka godzinowa 4, 25 euro, koszty biurowe nizsze niz zwykle, rzad oddaje 6,10 euro za godzine. No, czyli my zostajemy przy tych samych platnosciach, jak przy holenderskiej gastouderce, a dla polskiej dochodzacej niani to nie rewelacja...podliczywszy koszty dojazdu.
 
 
Aneta Reszka 
Poczatkujacy

Dołączyła: 26 Sie 2009
Posty: 6
Wysłany: Wto Maj 11, 2010 1:31 pm   

Witam
Moje maleństwo ma 2 miesiący i od 20 maja zaczynam pracę...
Gdzie mogę się najpierw udać aby wynająć opiekunkę do dziecka, od czego zacząć...
I czy prawdą jest że geemente zwraca 90 procent za wynajem opiekunki a ty płacisz tylko 10 procent?
Pozdrawiam
_________________
Aneta
 
 
m4rcin 
MODERATOR

Pomógł: 68 razy
Dołączył: 02 Cze 2008
Posty: 4159
Wysłany: Śro Maj 12, 2010 3:16 am   

To ile placisz, to zalezy od dochodu.
_________________
Nie jestem zupa pomidorowa, zeby mnie wszyscy lubili ;)

"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów." S. Lem

"I kto wie... może kiedyś znajdziemy zastosowania dla komputera
z taktowanym zegarem 50 MHz procesorem centralnym?
Bill Machrone, 1991-09-24
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group