NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Mar 18, 2010 12:46 am
wymiana polskiego prawa jazdy w Holandii
Autor Wiadomość
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Pią Gru 02, 2016 2:42 pm   

a potem ktos szukajacy informacji z tytulu watku bedzie sie musial przekopac przez 20 stronb >>>cenzura<<< w zaden sposob nie zwiazanych z tematem....

zlozylam dzis w gemeente polski plastik, pani (biurwa typowa) powiedziala ze na wydanym potwierdzeniu jezdzic mi nie wolno a procedura moze potrwac kilka tygodni
myslalam ze bareja tylko w Polsce :D a tu masz cudne jak w domu :081:
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Sob Gru 03, 2016 1:59 pm   

A co w tym dziwnego? Obecnie nie masz jak udowodnić swoich uprawnień więc jeździć nie wolno. Poza tym oni też muszą w PL sprawdzić czy naprawdę masz te uprawnienia.zazeyczaj trwa to około tygodnia a to że tak mówi to niestety, musi.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Sob Gru 03, 2016 3:51 pm   

LeGolasik napisał/a:
Obecnie nie masz jak udowodnić swoich uprawnień

na ksero jest pieczatka i informacja o zlozeniu dokumentu wiec logicznym by bylo ze oddalam plastik a nie stracilam uprawnienia
ale
nie mam zwyczaju kopac sie z koniem :D
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Sob Gru 03, 2016 5:21 pm   

seemija napisał/a:
na ksero jest pieczatka i informacja o zlozeniu dokumentu wiec logicznym by bylo ze oddalam plastik a nie stracilam uprawnienia
a kto ci potwierdzi ze to bylo zdane prawko a nie kupione ? albo odebrane prawa za jakies cuda na patyku ? tez ta pieczatka ? wiec do czasu uzyskania nowego plastiku nie mozesz sie poruszac zadnymi pojazdami zmotoryzowanymi
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
Ostatnio zmieniony przez baileys Sob Gru 03, 2016 5:22 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Sob Gru 03, 2016 7:55 pm   

baileys napisał/a:
a kto ci potwierdzi ze to bylo zdane prawko a nie kupione

podobnie przy okazaniu go przy kontroli drogowej :)
kupionego bym nie wymieniala ;)
plastik jest dokumentem potwierdzajacym prawo do kierowania pojazdami a nie samym prawem
logicznie, moga mnie ukarac za brak dokumentu a nie brak uprawnien
ale jak juz pisalam, z koniem sie kopac nie zamierzam
(ciekawe czy mozna im wyslac rachunki za taryfe do pracy :P )
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Pon Gru 05, 2016 2:55 pm   

Zawsze moglas sobie zaswiadczenie o uprawnieniach sama zalatwic w Polsce, byloby szybciej.
 
 
Grzegorz.M 
Poczatkujacy

Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 1
Wysłany: Pon Gru 05, 2016 9:00 pm   

Ja wymieniłem prawko jakiś miesiąc temu. Bardzo mi zależało na uzyskaniu odpowiedzi na pytanie czy mogę jeździć autem podczas oczekiwania na hol plastik. Jestem serwisantem i muszę jeździć codziennie autem, więc udałem się z zapytaniem do działu HR żeby ustalić co i jak gdybym musiał mieć przestój w pracy lub czasową zmianę stanowiska. Z kadrowym, holendrem obdzwoniliśmy CBR, RDW i policję. Żadna z wymienionych instytucji nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie czy mogę jeździć i stosowała tzw spychologię czyli CBR dzwonić do RDW, RDW dzwonić na policję, policja dzwonić do gemeente. Dopiero w gemeente powiedzieli mi że na zaświadczeniu mogę się w NL poruszać. Było to ksero mojego prawka z pieczątkami. Dobrze że nikt mnie nie zatrzymał bo pewnie jakiś chcący się wykazać krawężnik mógłby się doczepić. Po dwóch tyg zadzwonili do mnie że mogę prawko odebrać. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
 
 
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Wto Gru 06, 2016 3:39 am   

Metec napisał/a:
Zawsze moglas sobie zaswiadczenie o uprawnieniach sama zalatwic w Polsce, byloby szybciej.

w Polsce?
szybciej ?
:D :082:
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Wto Gru 06, 2016 9:53 am   

seemija napisał/a:
Metec napisał/a:
Zawsze moglas sobie zaswiadczenie o uprawnieniach sama zalatwic w Polsce, byloby szybciej.

w Polsce?
szybciej ?
:D :082:


Wchodzisz do UM i wychodzisz 30 min pozniej z papierkiem.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Wto Gru 06, 2016 10:47 am   

Metec, ona wymienia prawko PL na NL wiec o czym mowisz ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 9:52 am   

baileys napisał/a:
Metec, ona wymienia prawko PL na NL wiec o czym mowisz ?


Mowie o zaswiadczeniu z polskiego urzedu miasta/starostwa o uzyskanych uprawnieniach do kierowania pojazdem (verklaring van echtheid). W zaleznosci od gminy tutaj w NL, albo takie zaswiadczenie zalatwia gemeente w ktorym sie zlozylo wniosek o wymiane prawa jazdy, albo wnioskujacy je musi zalatwic sam. Ale zalatwic samemu mozna zawsze np jak sie jest w PL i chce przyspieszyc procedure.

Np gemeente Amsterdam:
Cytat:
Een rijbewijs uit een EU-land, Liechtenstein, Noorwegen, IJsland of Zwitserland kunt u ook omwisselen als het verlopen is, maar u hebt dan wel een verklaring nodig van de instantie die het rijbewijs heeft afgegeven. In de verklaring moet staan dat het geen bezwaar is om aan u een Nederlands rijbewijs te verstrekken. De verklaring moet zijn opgesteld in het Nederlands, Engels, Frans of Duits. Is de verklaring in een andere taal, dan is een vertaling nodig door een beëdigd tolk/vertaler. Maakt u gebruik van een vertaler in het buitenland, dan moet u de vertaling laten legaliseren.


O tym mowie.

A jako ze takie zaswiadczenie w PL (przynajmniej w mojej gminie) dostaje sie od reki w 30 min, to jezeli oczywiscie wszystko sprzyja okolicznosciom, mozna skorzystac na czasie i wyrobienie prawa jazdy w NL pojdzie szybciej.
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 9:58 am   

MEtek to jest calkiem cos innego o czym tyb mowisz a na co dales odpowiedz . No ale niech ci bedzie milego dnia zycze
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 11:00 am   

To nie jest wcale cos innego. Jestem swiezo po tej calej procedurze wymiany prawa jazdy i sie w miare w temacie orientuje ;) Zaznaczam jeszcze raz, ze to moze byc zalezne od gemeente i od gminy w PL. No ale nich Ci bedzie.
Ostatnio zmieniony przez Metec Śro Gru 07, 2016 11:01 am, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 3:04 pm   

Metec napisał/a:
Jestem swiezo po tej calej procedurze wymiany prawa jazdy i sie w miare w temacie orientuje
to ci wytlumacze: ty dales odpowiedz ze moze byc szybciej jak sobie zalatwisz potwierdzenie "prawdziwosci " na wypowiedz ze ktos jezdzic nie moze na wystawionym papierku z gminy .
To ze ktos sobie zalatwil taki papier nie daje mu prawa do poruszania sie bez prawka .
Metec napisał/a:
Jestem swiezo po tej calej procedurze wymiany prawa jazdy i sie w miare w temacie orientuje
to teraz mi powiedz jak dlugo czekales na wymiane ?
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 3:54 pm   

baileys napisał/a:
to ze ktos sobie zalatwil taki papier nie daje mu prawa do poruszania sie bez prawka .

Nigdzie nie powiedzialam, ze ten dokument uprawnia do jazdy bez waznego prawa jazdy.

Odnioslam sie do ponizszej wypowiedzi:
seemija napisał/a:
zlozylam dzis w gemeente polski plastik, pani (biurwa typowa) powiedziala ze na wydanym potwierdzeniu jezdzic mi nie wolno a procedura moze potrwac kilka tygodni

i powiedzialam, ze procedura trwa wtedy krocej.

Po zlozeniu wniosku w moim gemeente dokument moglam odebrac po 9 dniach (roboczych).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group