NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Mar 18, 2010 12:46 am
wymiana polskiego prawa jazdy w Holandii
Autor Wiadomość
seemija
Gaduła

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 142
Wysłany: Śro Gru 07, 2016 5:37 pm   

Metec
ale zdajesz sobie sprawe ze mam do Polski jakies 1000 km i nie jezdze na wode tak ? :D
i jeszcze na dodatek nie mam prawka :082:
 
 
Metec
Gaduła

Dołączył: 26 Gru 2012
Posty: 111
Wysłany: Czw Gru 08, 2016 8:58 am   

seemija napisał/a:
Metec
ale zdajesz sobie sprawe ze mam do Polski jakies 1000 km i nie jezdze na wode tak ? :D
i jeszcze na dodatek nie mam prawka :082:


No chyba logiczne, ze jak juz tak to zalatwiac to przy okazji... Nie ma sensu jezdzic specjalnie.
Zreszta jak sobie to zalatwisz to Twoja sprawa, ja tylko dalam znac, ze taka mozliwosc jest.
 
 
SmerfKSG 
Poczatkujacy

Dołączył: 09 Lip 2016
Posty: 17
Skąd: Ruda Śląska/Uden
Wysłany: Śro Kwi 19, 2017 7:10 pm   

witam
mozecie mi powiedziec mam prawko na czas nieokreslony jestem w NL kupilem auto mam prawko 11 lat. przed chwila sie dowiedzialem ze musze je wymienic bo jest nie wazne w holandii. Gdzie moge je wymienic na holenderskie albo co zrobic by bylo wazne ? jak dlugo sie czeka na odbior nl prawo jazdy i jak to zalatwic ? nie bede ukrywal ze bede na dniach zmienial lokalizacje i nie chcialbym zadnych problemow ;)
 
 
Panicelinka 
MODERATOR
panicelinka

Pomogła: 36 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2009
Posty: 2325
Wysłany: Śro Kwi 19, 2017 7:20 pm   

SmerfKSG napisał/a:
Gdzie moge je wymienic na holenderskie


W swojej gemeente , a reszta informacji w tym temacie ,poszukaj .
 
 
malgorzatakujawa 
Nieśmiały użytkownik
kacperek24

Wiek: 49
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 59
Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 7:25 am   

Smerfksg

kazde prawo jazdy jest wazne ja mam na 10 lat dwa lata temu wydali wiec jeszcze moge 6 lat jezdzic gdzies tu na forum jest ten temat i tam pisze po holendersku o tym pozdrawiam

[ Dodano: Czw Kwi 20, 2017 7:26 am ]
Przepraszam 8 lat moge jezdzic 10-2=6

[ Dodano: Czw Kwi 20, 2017 7:26 am ]
Przepraszam 8 lat moge jezdzic 10-2=8
_________________
kacperek24
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 6:36 pm   

Każda sytuacja jest inna. Jego nie jest ważne jeśli zameldował się więcej niż 2 lata temu. I musi wymienić.
A ty mając prawo jazdy wydane 2 lata temu, a będąc zameldowanym w NL w czasie wydania prawka - to niestety nie masz prawa się na nim poruszać i musisz wymienić.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
Ostatnio zmieniony przez LeGolasik Czw Kwi 20, 2017 6:37 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Czw Kwi 20, 2017 6:48 pm   

Wszystko jest opisane tutaj :
https://www.rdw.nl/Partic...-rijbewijs.aspx

Nie-holenderskie prawa jazdy wydane w innym kraju UE przed datą 19.1.2013 są ważne w NL 10 lat od daty wydania, prawa jazdy starsze już niż 9 lat - należy wymienić do 2 lat.
Wszystkie nie-holenderskie prawa jazdy wydane w innym kraju UE po dacie 19.1.2013 są ważne w NL do 15 lat od daty wydania, zgodnie z ważnością prawa jazdy (w niektórych krajach UE są wydawane prawa jazdy na 10 lat, w niektórych na 15).
Ostatnio zmieniony przez FijneBuurman Czw Kwi 20, 2017 6:50 pm, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
LeGolasik 
Gaduła nad gadułami :-)
LeGolasik


Pomógł: 13 razy
Wiek: 34
Dołączył: 31 Mar 2009
Posty: 651
Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 6:57 pm   

A nieholenderskie wydane podczas juz posiadaneg meldunku w NL są nieważne i trzeba je wymienić na NL.
_________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę

Kurt Cobain
 
 
FijneBuurman 
Gaduła

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 111
Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 9:40 pm   

LeGolasik napisał/a:
A nieholenderskie wydane podczas juz posiadaneg meldunku w NL są nieważne i trzeba je wymienić na NL.


Dokładnie. Fajnie że dopełniłeś info.
:202:
 
 
Hera 
MODERATOR
Hera


Pomogła: 8 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 952
Wysłany: Pią Kwi 21, 2017 11:13 pm   

Mnie ostatnio bardzo miły pan policjant przy rutynowej kontroli poinformował, że niedługo minie 10 lat od dnia zameldowania w NL i muszę prawko wymienić.
Umówiłam się w swoim gemeente, zapłaciłam 40€ i po 4 tygodniach miałam już holenderskie prawo jazdy.
Na czas oczekiwania otrzymałam skan polskiego prawka z pieczątką potwierdzającą zgodność z oryginałem oraz dokument potwierdzający fakt, że prawo jazdy jest aktualnie w wymianie. Na podstawie tych dokumentów mogłam poruszać się po holenderskich drogach.
Po 3 tygodniach od złożenia wniosku dostałam pocztą list że za 5 dni roboczych mogę zgłosić się w swoim gemeente po odbiór dokumentu.
_________________
Nigdy nie poddawaj się kiedy zgaśnie światło
Gdy cię walnie życia pięść
Nigdy nie poddawaj się dzisiaj nie jest łatwo
Jutro będzie lepszy dzień
 
 
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Śro Maj 03, 2017 11:36 pm   

Czy ktoś ostatnio wymieniał polskie prawo jazdy na holenderskie? Pamiętam, że w 2012r. musiałem kupić eigen verklaring z CBR w gemeente. Teraz czytam, że dla obywateli UE nie trzeba. A na stronie CBR jest dość niejasno opisane (w niektórych przypadkach, w jakich?)
 
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Czw Maj 04, 2017 5:03 pm   

Dla zawodowych kierowców trzeba. No i chyba wtedy jak masz w swoim prawku jakaś adnotacje, wzrok czy cos. Zmieniałem w zeszłym roku. Zwykle z kat B. Zdałem moje, dałem foto wypełniłem na mejscu jakis tam formularzyk i po 2 tyg odebrałem holenderskie. W gminie zeszło mi moze 10 minut załatwienie.
Ostatnio zmieniony przez feel_x Czw Maj 04, 2017 5:13 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tobitronics
Poczatkujacy

Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 1
Wysłany: Śro Sie 16, 2017 8:00 pm   

Witam,

Bede wymienial prawko PL na NL I widze ze na stronie gemeente i RDW itd. wszedzie jest podane ze po oddaniu prawka PL do gemeente do otrzymania prawka NL nie mozna sie poruszac na drogach i ze zaden swistek, skan itd jest wystawiany. Jednak kiedy moja matka wymieniala 10 lat temu dostala swistek aby mogla sobie poruszac sie po drogach I widze ze uzytkownik tutaj tak tez mial w kwietniu. Czy ktos moze mi potwierdzic czy dostaje sie taki swistek w Hadze?
 
 
baileys 
MODERATOR
baileys


Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 01 Wrz 2008
Posty: 4392
Skąd: z domu
Wysłany: Śro Sie 16, 2017 10:15 pm   

tobitronics, czy wystawiaja czy nie nie ma znaczenia. Na kopii czy jakims swistku nie mozna jezdzic i to jest prawnie ustalone. Sa nawet wysokie kary za jazde bez prawka. To ze twoja mama miala taka mozliwosc 10lat temu nie znaczy ze nadal tak jest.
_________________
Benzyna drozeje gdyz z powodu podwyzek cen paliwa zdrozal jej transport
 
 
feel_x 
Super gaduła
feel_x


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 305
Wysłany: Czw Sie 17, 2017 11:21 am   

Mi przy wymianie w gminie babka zrobiła skan mojego prawka i napisała ze jestem w trakcie wymiany i dala pieczątkę. Powiedziała ze jak trafie na służbiste to i ten papierek nie pomoże, ale jak muszę jezdzic to miec to przy sobie. Kontroli nie miałem wiec nie wiem jakby sie to skończyło. Pewnie zależy na kogo by sie trafiło.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group