NIEDZIELA.NL
FAQ   Grupy  Rejestracja  Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gochna H
Czw Mar 18, 2010 12:46 am
wymiana polskiego prawa jazdy w Holandii
Autor Wiadomość
wigru 
Gaduła nad gadułami :-)


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 16 Maj 2010
Posty: 455
Skąd: 's-Hertogenbosch
Wysłany: Czw Sie 17, 2017 11:44 am   

Ja 4 lata temu dostałem kolorową kopię polskiego prawo jazdy z pieczątką z gemeente. Teraz dziewczyna wymieniała i dostała potwierdzenie złożenia wniosku o wymianę. Wcześniej zrobiliśmy zdjęcia prawa jazdy. Przed wymianą babka w gemeente poinformowała, że nie można jeździć na takim czymś. Ale jak musisz to lepiej mieć zawsze coś przy sobie i wytłumaczyć, chociażby podać numer swojego polskiego prawa jazdy niż nic nie mieć. Jak się trafi na policjanta który będzie w porządku to to zaakceptuje, bo to nie oznacza że nie masz uprawnień tylko do czasu aż nie wymienią na prawko NL tego nie wiedzą.

Odnośnie mojego postu 2-3 posty w górę musiałem wykupić i wypełnić eigen verklaring przy wymianie prawa jazdy na kat.B. - to dodatkowy koszt coś około 32€. W Gemeente koszty wymiany około 35€. Zdjęcie 6€. Koszt wymiany prawka na NL to coś około 70€.
 
 
 
Garncarek1957 
Poczatkujacy

Dołączył: 31 Sie 2021
Posty: 1
Skąd: Holandia
Wysłany: Wto Sie 31, 2021 8:32 pm   Re: wymiana polskiego prawa jazdy w Holandii

moniq napisał/a:
Spotykam sie z roznymi wypowiedziami na temat wymiany prawa jazdy i chcialabym wiedziec jak to na prawde jest. Czy faktycznie mam obowiazek wymiany prawa jazdy z PL na NL do roku? W sierpniu minie rok od momentu mojego zameldowania w Nl i nie chcialabym stracic uprawnien do poruszania sie autkiem. Musze wymienic, czy nie musze? A jezeli tak to gdzie powinnam sie zglosic?


Zobacz tą stronę internetową = https://www.rdw.nl/partic...lands-rijbewijs

Tam podają informację, że można używać zagraniczne (z krajów UE) prawo jazdy przez 15 lat od daty wydania prawa jazdy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group